Γενικές φοιτητικές απορίες

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Τίποτα βρε!!

Ρώτα τον και θα σου πει, πάντα λένε!!!
Δεν θα έχεις θέμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

santwno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η santwno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Οι σημειωσεις του στο ε-κλας ειναι αρκετες,και αναφερουν καποιες σημαντικες λεπτομερειες παραλειποντας τις περιττες(απο οσο μπορω να διακρινω με βαση αυτα που εχουμε κανει στο μαθημα) πληροφοριες!
Δεν θυμαμαι να τον εχω ακουσει να λει "Διαβαστε απτο συγγραμα" αλλα ουτε και το αντιθετο ...
Σε ευχαριστω για την απαντηση Revekka,θα τον ρωτησω αυριο να μου δωσει μια ακριβης απαντηση (ελπιζω)
Προς το παρον θα διαβασω απτις σημειωσεις

Πολλές φορές δίνουν ένα σύγγραμα για απλή διακόσμηση, χωρίς να χρειάζεται να διαβάσεις από αυτό. Εμένα μου έτυχε πολλές φορές, να διαβάζω τις σημειώσεις και να είμαι άψογη στις εξετάσεις, αφού βέβαια παρακολουθούσα και το μάθημα.
Μην ανησυχείς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Eίναι αλήθεια ότι έχει αλλάξει διάταξη, και αν δεν περάσεις σε ΤΕΙ ένα υποχρεωτικό μάθημα δεν περνάς αυτομάτως και όλο το εξάμηνο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chocos

Νεοφερμένος

Ο chocos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Συμφορουμιτες κ συμφορουμιτισες γεια σας...
Πιστευω οτι ο τιτλος τα λεει ολα.
Ειμαι 4ο ετος κ χρωσταω αρκετουστικα,ειχα αυτην τν απορια,τι θα γινει δηλ αν παω να δωσω μαθημα θερινου εξαμηνου σε αυτην την εξεταστικη?Αν το περασω θα ισχυει κανονικα ή και να το περασω δεν θα γραφτει καν?(το πιο πιθανο δηλ... :/:)
Απλα να σας πω,χωρις να ξερω αν εχει σχεση ή οχι,οτι στην σχολη μου δεν κανουμε δηλωσεις σχετικα με το ποια μαθηματα θα δωσουμε σε καθε εξεταστικη.Μπορουμε να δωσουμε δηλ οποια θελουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Καλημέρα!!

Δεν ξέρω τι σύστημα υπάρχει στη σχολή σου, αλλά σίγουρα δεν είσαι επι πτυχίω, αφού είσαι 4ο έτος!Από 5ο και μετά, μπαίνεις σε αυτήν την την κατηγορία.Σε μερικές σχολές, όποιος είναι 5ο έτος μπορεί να δώσει και εαρινού και χειμερινού, όποτε θέλει. Δεν είναι όμως σε όλες το ίδιο, οπότε καλύτερα να ρωτήσεις στη γραμματεία σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Ισχυει μηπως , αν περασουμε ολα τα μαθηματα του 1ου εξαμηνου να μπορουμε να παρουμε μεταγραφη σε μια αλλη σχολη ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Ισχυει μηπως , αν περασουμε ολα τα μαθηματα του 1ου εξαμηνου να μπορουμε να παρουμε μεταγραφη σε μια αλλη σχολη ;

Δε λες με τίποτα να καθίσεις ΤΕΤΥ ε?:PΕχω έναν φίλο που το προσπαθεί από Ιατρική Αθήνας να έρθει Κρήτης και προσπαθεί να τα περάσει όλα,αλλά δεν ξέρω κατά πόσο πρέπει να ισχύουν κι άλλες προϋποθέσεις...

Eίναι αλήθεια ότι έχει αλλάξει διάταξη, και αν δεν περάσεις σε ΤΕΙ ένα υποχρεωτικό μάθημα δεν περνάς αυτομάτως και όλο το εξάμηνο;

:confused: Αν μείνεις σε ένα δηλαδή τα ξανακάνεις όλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga17

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Παιδια,θέλω να ρωτήσω:στο β εξαμηνο της σχολης μου θα εχουμε ενα μαθημα εργαστηριου..σε αυτο,λογω του οτι ειμαστε πανω απο 200 άτομα,θα μας χωρισουν σε τμηματα? επισης,πως ελεγχει ο καθηγητης τις απουσιες(εχω ακουσει οτι στις 2 κοβεσαι απο το μαθημα:worry:)? γιατι εαν ειμαστε πολλοι σε μια αιθουσα,δεν νομιζω να φωναζει τα ονοματα μας οπως γινοταν στο σχολειο...αν ξερει καποιος,ας μου απαντησει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Ισχυει μηπως , αν περασουμε ολα τα μαθηματα του 1ου εξαμηνου να μπορουμε να παρουμε μεταγραφη σε μια αλλη σχολη ;

Ένας συμφοιτητής μου το έκανε αυτό στο 4ο εξάμηνο, έχοντας περάσει όλα τα μαθήματα σε 1ο, 2ο, 3ο. Αλλά νομίζω πρέπει να συντρέχουν και οικονομικοί λόγοι.

Παιδια,θέλω να ρωτήσω:στο β εξαμηνο της σχολης μου θα εχουμε ενα μαθημα εργαστηριου..σε αυτο,λογω του οτι ειμαστε πανω απο 200 άτομα,θα μας χωρισουν σε τμηματα? επισης,πως ελεγχει ο καθηγητης τις απουσιες(εχω ακουσει οτι στις 2 κοβεσαι απο το μαθημα:worry:)? γιατι εαν ειμαστε πολλοι σε μια αιθουσα,δεν νομιζω να φωναζει τα ονοματα μας οπως γινοταν στο σχολειο...αν ξερει καποιος,ας μου απαντησει;)

Δεν ξέρω πως θα κάνετε τα εργαστήρια, εμείς πάντως που τα κάνουμε σε ομάδες των 5-6 σε ξεχωριστές ώρες η καθεμία, υπογράφαμε σε λίστα με τα ονόματα.
Οπότε δύσκολο να αποφύγεις να μη σε καταλάβουν, αλλά και καλύτερα θα ήταν να μην επιδιώκεις να χάνεις τα εργαστήρια. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga17

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Δεν ξέρω πως θα κάνετε τα εργαστήρια, εμείς πάντως που τα κάνουμε σε ομάδες των 5-6 σε ξεχωριστές ώρες η καθεμία, υπογράφαμε σε λίστα με τα ονόματα.
Οπότε δύσκολο να αποφύγεις να μη σε καταλάβουν, αλλά και καλύτερα θα ήταν να μην επιδιώκεις να χάνεις τα εργαστήρια. ;)
thanks για την απαντηση;) τις ομαδες που λες τις επιλεγει ο καθηγητης ή οι μαθητες μπορουν να επιλεξουν μονοι τους σε ποια ομαδα θα ναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
thanks για την απαντηση;) τις ομαδες που λες τις επιλεγει ο καθηγητης ή οι μαθητες μπορουν να επιλεξουν μονοι τους σε ποια ομαδα θα ναι?

Εμείς επιλέγουμε μόνοι μας όσο είναι δυνατόν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Πολλοί το κάνουν και αλφαβητικά πάντως!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Θα γίνει φέτος το δες την ψηφιακά?????????????????????????:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Θα γίνει φέτος το δες την ψηφιακά?????????????????????????:hmm:

Σημερα που πηγα στην γραμματεια της σχολης μολυ και ρωτησα ειχα την εξης απαντηση: μπαααααααα (δηλαδη οχι):/:
:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga17

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Αφού τελειώσουν οι εξετάσεις του Ιανουαρίου/Φεβρουαρίου ,δίνουν αρκετό χρόνο ''διακοπές'' μέχρι να ξαναρχίσει το εαρινο εξαμηνο?
για παραδειγμα,για τη σχολη μου,η τελευταια ημερομηνια εξεταστικης ειναι 11 Φεβρουαριου(εννοω ολοι,ειτε πρωτοετεις ειτε δευτεροτεις κλπ εχουμε τελειωσει μεχρι τοτε) και στο facebook,στη σελιδα της σχολης οπου την διαχειριζονται φοιτητες,αναφερει οτι το επομενο εξαμηνο ξεκινα 28 Φεβρουαριου..στην σελιδα της σχολης(εκτος facebook) δεν έχει ανακοινωθει κατι ακομα..τι στο καλο,μας δινουν 17 μερες να ξεκουραστουμε? εγω νομιζα οτι το πολυ μια βδομαδα να μας δωσουν κι αν..:P ξερω βεβαια οτι εξαρταται απο την καθε σχολη τι θα πραξει,αλλά και παλι λιγο περιεργο μου φαινεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,848 μηνύματα.
σε μας το εξάμηνο ξεκινάει την αμέσως επόμενη μέρα της εξεταστικής του τελευταίου μαθήματος η οποία συνήθως πέφτει Δευτέρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
εμείς έχουμε μία εβδομάδα κενή μετά την εξεταστική...και αυτό θα έλειπε με τόσα που δίνουμε!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Εμάς πάντα Παρασκευή τελειώνει η εξεταστική και Δευτέρα ξεκινάμε κανονικά μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefa_1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Γεια σας και παλι
Οπως σας ειπα θελω να δωσω μηχανογραφικο 10% για νοσηλευτικη.Πρεπει να κανω αιτηση για το 10% αυτες τις μερες ή αυτο ισχυει μονο για τις σχολες ΤΕΦΑΑ και ολα τα συναφη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top