Γενικές φοιτητικές απορίες

stefa_1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.
οκ,εχεις μηπως και τη δυνατοτητα να δηλωσεις την ιδια σχολη Χ φορες αλλα απο διαφορετικες πολεις ?
π.χ Λογιστικη Αθηνας
Λογιστικη Θεσσαλονικης
κ.ο.κ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Ναι αρκει η σχολη να μην περιεχεται σε 2 πεδια, δηλαδη δεν μπορεις να δηλωσεις π.χ βιολογια στο 3ο πεδιο και στο 2ο, θα την δηλωσεις σε ενα απτα δυο σε οσων πολεων πανεπιστημια θες

Nα ρωτησω... σε εσας εχει βγει ανακοινωση στη σχολη σας για την ημερομηνια εναρξης της εξεταστικης και τις μερες εξετασης καθε μαθηματος???
Γιατι κοιταω στο σιτε του HUA μηπως εχει βγει καμια ανακοινωση αλλα δεν βρηκα τιποτα...

Να αρχισω να αγχωνομαι?
Ποτε ξεκιναμε?!?!?!?!?!?!?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Nα ρωτησω... σε εσας εχει βγει ανακοινωση στη σχολη σας για την ημερομηνια εναρξης της εξεταστικης και τις μερες εξετασης καθε μαθηματος???
Γιατι κοιταω στο σιτε του HUA μηπως εχει βγει καμια ανακοινωση αλλα δεν βρηκα τιποτα...

Να αρχισω να αγχωνομαι?
Ποτε ξεκιναμε?!?!?!?!?!?!?!

Οχι το μονο που λεει εμας στο σαιτ της σχολης ειναι οτι αρχιζουμε στις 24...αλλα τιποτα παραπανω ακομα:worry:
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Θα ανακοινωθεί, μην αγχώνεσαι.
Εμείς ξεκινλαμε 17 και ανακοινώθηκε προχτές ενώ ένα άλλο τμήμα που ξεκινάει 17, ανακοινώθηκε πριν τις διακοπές. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Oι παραταξεις δε σας εδωσαν το προγραμμα της εξεταστικης? Γιατι εμας πριν ακομη απο τις γιορτες μας ενημερωσαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Σε εμάς όχι, δεν είχε βγάλει δηλαδή η γραμματεία το πρόγραμμα.
Όταν το βγάζουν το κοινοποιούν, συνήθως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mandy

Νεοφερμένος

Η mandy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εμείς ξεκινάμε στις 24 του μηνός και την συμπληρωματική εβδομάδα δίνουμε τα εργαστήρια (δηλαδή την επόμενη εβδομάδα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Εμεις 31 ξεκιναμε τελικα

Oι παραταξεις δε σας εδωσαν το προγραμμα της εξεταστικης? Γιατι εμας πριν ακομη απο τις γιορτες μας ενημερωσαν!
Στο hua δεν γνωριζουμε τι σημαινει η λεξη παραταξη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε ποιοι από τους πρωτοετείς δικαιούνται υποτροφία με τη σειρά εισαγωγής???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bouriko19

Νεοφερμένος

Η bouriko19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημέρα σας. Βρίσκομαι στο πρώτο εξάμηνο της σχολής τεχνολογία βιολογικής γεωργίας και τροφίμων. Η σχολή δεν μου αρέσει και σκέφτομαι να δώσω με το 10% ή με κατατακτήριες εξετάσεις. Έχω ακούσει ότι μπορείς να δώσεις κατατακτήριες όταν βρίσκεσαι στο τρίτο έτος της σχολής σου; Αληθεύει αυτό; :(

Ξέχασα να πω πως ενδιαφέρομαι να δώσω με το 10% στο ΤΕΙ τεχνολογίας τροφίμων και αν δεν περάσω να δώσω κατατακτηριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

santwno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η santwno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Για να δώσει κανείς κατακτήριες πρέπει να είναι πτυχιούχος και μόνο έτσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bouriko19

Νεοφερμένος

Η bouriko19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Για να δώσει κανείς κατακτήριες πρέπει να είναι πτυχιούχος και μόνο έτσι!
Μάλιστα.ευχαριστώ πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Τελικά πήραμε παράταση εξαμήνου και αρχίζουμε εξεταστική αρχές Φεβρουαρίου...:)
Φυσικά, η παράταση εξαμήνου, ισχύει με δεδομένο ότι δεν θα ξαναγίνουν μέχρι 31/1/2011 ξανά καταλήψεις.

Απεργίες θες να πεις :/:
Δώρο άδωρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,836 μηνύματα.
τι απεργίες; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
τι απεργίες; :worry:
Στα ΜΜΜ,στην Αθηνα τουλαχιστον, εδω και καιρο απεργουνε συχνα οι υπαλληλοι των ΔΕΚΟ και καποιες μερες δεν γινοντε καθολου μαθηματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefa_1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Hi και παλι!
Ειχα ρωτησει πριν απο 1-2 μηνες σχετικα με το μηχανογραφικο του 10% για το ποτε μπορω να δωσω κτλ
Μου ειχαν απαντησει οτι επειδη εδωσα πανελλαδικες το 2009 , δικαιουμαι να δωσω μηχανογραφικο για το 10% το 2011 , φετος δηλαδη.
Απο την αλλη , ειπε ο θειος μου (καθηγητης) στη μητερα μου οτι θα καταργηθει το 10% , δεν το δικαιουμαι ή κατι τετοιο που δεν μου εξηγησε καλα.
Τελικα τι ισχυει ?Μπορω να δωσω κανονικα μηχανογραφικο για το 2011 με το 10 % ?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν έχει βγει κάτι ακόμα.
Με τα περσυνά δεδομενα μιλάμε, λογικά αν το καταργούσαν έπρεπε να το πουν.
Φήμες είναι όλα, τίποτα σίγουρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Ρε παιδια λυστε μου καποιες αποριες.....
Λοιπον σαν καλος φοιτητης που ειμαι(:redface:) πηγαινω σε ολα τα μαθηματα και κραταω οσο περισσοτερες σημειωσεις μπορω...
Στην πληροφορικη συγκεκριμενα, εχει ο καθηγητης ανεβασει επιπλεον σημειωσεις για το μαθημα στο ε-κλας... οποτε εχω τις δικες μου+αυτες στο ε-κλας
Τωρα το συγγραμα που ειχε προτεινει ειναι πολυ πυκνογραμμενο και αναφερει πολλες λεπτομερειες... δηλαδη εκει που στις σημειωσεις για τo τι κανει το λειτουργικο συστημα εχω γραψει 4 σειρες στο συγγραμα εχει 2 σελιδες (!).

Και διερωτώμαι.
Αν δεν διαβασω ολα αυτα που αναφεροντε στο αφιλοξενο,αχανες,χαωδης συγγραμα και διαβασω απτις σημειωσεις θα μπορεσω να ανταπεξελθω στην εξεταστικη??

HALP!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ότι θα περάσεις, θα περάσεις....
Απλά δεν θα πάρεις το πολύ καλό βαθμό...

Βέβαια, παίζει τι σας ζητάει και ο καθηγητής!Συνήθως λένε ότι με τις σημειώσεις περνάτε το μάθημα, και σας λένε να διαβάσετε μόνο αυτές και ότι αν θέλετε το άριστα, διαβάζετε και το βιβλίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Ότι θα περάσεις, θα περάσεις....
Απλά δεν θα πάρεις το πολύ καλό βαθμό...

Βέβαια, παίζει τι σας ζητάει και ο καθηγητής!Συνήθως λένε ότι με τις σημειώσεις περνάτε το μάθημα, και σας λένε να διαβάσετε μόνο αυτές και ότι αν θέλετε το άριστα, διαβάζετε και το βιβλίο...

Οι σημειωσεις του στο ε-κλας ειναι αρκετες,και αναφερουν καποιες σημαντικες λεπτομερειες παραλειποντας τις περιττες(απο οσο μπορω να διακρινω με βαση αυτα που εχουμε κανει στο μαθημα) πληροφοριες!
Δεν θυμαμαι να τον εχω ακουσει να λει "Διαβαστε απτο συγγραμα" αλλα ουτε και το αντιθετο ...
Σε ευχαριστω για την απαντηση Revekka,θα τον ρωτησω αυριο να μου δωσει μια ακριβης απαντηση (ελπιζω)
Προς το παρον θα διαβασω απτις σημειωσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top