Βουλή των εφήβων

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Νιώθω τυχερός που μεγάλωσα χωρίς Η/Υ και στην καλύτερη ηλικιακή περίοδο της ζωής μου έζησα ως παιδί και ως έφηβος και όχι ως wannabe κάτι άλλο. Ξόδεψα καλοκαίρια και διάβασα αρκετή λογοτεχνία (π.χ. Ντοστογιέφσκι, Δέλτα,...) και γενικά έχω τις πιο ωραίες αναμνήσεις. Έμπαινα κυριολεκτικά στην υπόθεση του βιβλίου. Ζούσα τον ονειρικό κόσμο. Παράλληλα ασχολήθηκα αρκετά με το μπάσκετ σε σχολικό επίπεδο. Ήταν ωραία χρόνια. Υπήρχε χρόνος να σκέφτεσαι. Τώρα αντί να σκεφτόμαστε χαχανίζουμε και βγάζουμε selfie (ακόμη δεν ξέρω τι είναι αυτό και αν το γράφω σωστά). :P
Δε λέω λογοτεχνία διάβαζα και εγώ παλιά,
Τώρα διαβάζω αλλά ελάχιστα.
Αλλά δε λέω όταν βρίσκω χρόνο διαβάζω λογοτεχνία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλή ΤΥΧΗ αύριο παιδιά! Κι όσοι από δω περάσουν ελάτε για τα συγχαρητήρια :D :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Οκ αν μπω θα περασω για συγχαριτηρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Πρώτα από όλα Τάσο εγώ πρωσοπικά έκανα και αθλητική ζωή και ακόμα κάνω (πήγαινα ποδόσφαιρο και τώρα πάω μπασκετ). όμως υπήρχε καιρός που πήγαινα και τα δύο. Βέβαια σε εραστεχνικό πάντα επίπεδο γιατί δε θέλω να βάλω και τα λεφτά στην μέση γιατί άλλος αθλητισμός και άλλος πρωταθλητισμός.
Όσο για την πνευματική ζωή πήγαινα θεάτρο 3 χρόνια. Τώρα συμμετέχω και στο θεατρικό στο σχολείο.
Επίσης είμαι και σε κινηματογραφική λέσχη.
Αλλά τι να πεις 1 δεν αρκεί για όλα αυτά[...]
Μα δεν αναφέρθηκα προσωπικά σε εσένα αλλά στην πλειοψηφία. Συγγνώμη αν το πήρες προσωπικά.
Αυτό που θέλω να πω είναι οτι παιδιά όπως εσύ πλέον είναι δυσεύρετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Μα δεν αναφέρθηκα προσωπικά σε εσένα αλλά στην πλειοψηφία. Συγγνώμη αν το πήρες προσωπικά.
Αυτό που θέλω να πω είναι οτι παιδιά όπως εσύ πλέον είναι δυσεύρετα.
Στο δυσευρητά συμφωνώ.
Απλά δε πρέπει να μας περνάνε όλους στο ίδιο επίπεδο.
Είμαι σύγουρος ότι λίγα παιδιά τώρα έχουν κάνει πολές δραστηριότητες γιατί τα περισσότερα βαριούνται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Noμίζω ότι σ' αυτό φταίει η απουσία κινήτρου. Ζούμε σε μια εποχή, όπου επαναπαυόμαστε για τα πάντα. Ακόμη και για τις κοινωνικές δραστηριότητες, θεωρούμε δεδομένα κάποια πράγματα, ακόμη και ανθρώπους. Βέβαια, επειδή τα πάντα ανατρέπονται εν μια νυκτί, δεν ξέρω τι "αντανακλαστικά" υπάρχουν. Ο αλγόριθμος αναζήτησης χρησιμοποιεί έναν "κύκλο" διερεύνησης. Στις ανθρώπινες κοινωνίες του 2014, με εξαιρέσεις πάντα, το if έχει πάντα μια επιλογή: ΝΑΙ. Λυπηρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βγήκαν τα αποτελέσματα (δν είμαι μέσα), για πείτε πέρασε κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Noμίζω ότι σ' αυτό φταίει η απουσία κινήτρου. Ζούμε σε μια εποχή, όπου επαναπαυόμαστε για τα πάντα. Ακόμη και για τις κοινωνικές δραστηριότητες, θεωρούμε δεδομένα κάποια πράγματα, ακόμη και ανθρώπους. Βέβαια, επειδή τα πάντα ανατρέπονται εν μια νυκτί, δεν ξέρω τι "αντανακλαστικά" υπάρχουν. Ο αλγόριθμος αναζήτησης χρησιμοποιεί έναν "κύκλο" διερεύνησης. Στις ανθρώπινες κοινωνίες του 2014, με εξαιρέσεις πάντα, το if έχει πάντα μια επιλογή: ΝΑΙ. Λυπηρό.

αχ βρε φίλε πόσο δίκιο έχεις!!!!
τρελαίνομαι!!!!!:clapup::clapup: που υπάρχουν άνθρωποι που σκέπτονται με παρόμοιο τρόπο με εμένα.γιατί νόμιζα ότι είμαι κανένας περίεργος και παλαιολυθικός ,συντηριτικός τύπος:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Βγήκαν τα αποτελέσματα (δν είμαι μέσα), για πείτε πέρασε κανείς;
Σιγά μην ήμασταν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paris7777

Νεοφερμένος

Ο Paris7777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Παιδιά,όλο το ''μέσο'' μπαίνει στην Βουλή των εφήβων,μην σκάτε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ούτε εγώ μπήκα δεν πειράζει την εμπειρία την πείρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Παιδιά,όλο το ''μέσο'' μπαίνει στην Βουλή των εφήβων,μην σκάτε :P

H εκμάθηση στη λαδιά, γίνεται από μικρή ηλικία. :P Μετά απορούμε για τα "βύσματα" στην κοινωνία (π.χ. πανεπιστήμιο, στρατό).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Νιώθω τυχερός που μεγάλωσα χωρίς Η/Υ και στην καλύτερη ηλικιακή περίοδο της ζωής μου έζησα ως παιδί και ως έφηβος και όχι ως wannabe κάτι άλλο. Ξόδεψα καλοκαίρια και διάβασα αρκετή λογοτεχνία (π.χ. Ντοστογιέφσκι, Δέλτα,...) και γενικά έχω τις πιο ωραίες αναμνήσεις. Έμπαινα κυριολεκτικά στην υπόθεση του βιβλίου. Ζούσα τον ονειρικό κόσμο. Παράλληλα ασχολήθηκα αρκετά με το μπάσκετ σε σχολικό επίπεδο. Ήταν ωραία χρόνια. Υπήρχε χρόνος να σκέφτεσαι. Τώρα αντί να σκεφτόμαστε χαχανίζουμε και βγάζουμε selfie (ακόμη δεν ξέρω τι είναι αυτό και αν το γράφω σωστά). :P

Ντάξει, ο καθένας κάνει τις επιλογές του, ανεξαρτήτως εποχής. Μην μου πεις ότι όλοι της εποχής σου διάβαζαν Ντοστογιέφσκι (αν και μου φαίνεται δύσκολο να κατανοήσεις όλα όσα λέει στα βιβλία του όντας έφηβος, ενιγούει), πιο πιθανό να έβγαιναν και να άραζαν στα παρκάκια ή στην τηλεόραση, αντί για τα πισι σπιτι τους όπως γίνεται τώρα. Τα παιδιά που θα διάβαζαν σε εκείνη την εποχή είναι τα παιδιά που διαβάζουν και σε αυτή την εποχή, δεν έχει σχέση το ιντερνετ και οι σελφιζ (φωτογραφίες που τραβά μόνος του κάποιος τον εαυτό του), έχει σχέση η ανατροφή που έχουν πάρει απ'το σπίτι τους. Πιστεύω πως όλα χρειάζονται με μέτρο, ούτε δηλαδή το παιδί να είναι φυτό και μες στα βιβλία όλη την ώρα, ούτε να μην έχει επαφή με αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ναι λοιπον , ουτε εγω μεσα....τουλαχιστον να μπω στις ενδιαφερουσες αναρτησεις βρε αδερφε(απο το τιποτα...κατι ειναι )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Ντάξει, ο καθένας κάνει τις επιλογές του, ανεξαρτήτως εποχής. Μην μου πεις ότι όλοι της εποχής σου διάβαζαν Ντοστογιέφσκι (αν και μου φαίνεται δύσκολο να κατανοήσεις όλα όσα λέει στα βιβλία του όντας έφηβος, ενιγούει), πιο πιθανό να έβγαιναν και να άραζαν στα παρκάκια ή στην τηλεόραση, αντί για τα πισι σπιτι τους όπως γίνεται τώρα. Τα παιδιά που θα διάβαζαν σε εκείνη την εποχή είναι τα παιδιά που διαβάζουν και σε αυτή την εποχή, δεν έχει σχέση το ιντερνετ και οι σελφιζ (φωτογραφίες που τραβά μόνος του κάποιος τον εαυτό του), έχει σχέση η ανατροφή που έχουν πάρει απ'το σπίτι τους. Πιστεύω πως όλα χρειάζονται με μέτρο, ούτε δηλαδή το παιδί να είναι φυτό και μες στα βιβλία όλη την ώρα, ούτε να μην έχει επαφή με αυτά.

Ναι αλλά μπορείς να διακρίνεις μια "υποβάθμιση" της ποιότητας των μαθητών χρόνο με το χρόνο και δεν αναφέρομαι στα μαθήματα αυτά καθ' εαυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Ναι λοιπον , ουτε εγω μεσα....τουλαχιστον να μπω στις ενδιαφερουσες αναρτησεις βρε αδερφε(απο το τιποτα...κατι ειναι )
Πέρασε κανείς γνωστός;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
εμας περασε μια κοπελα απο το σχολειο η οποια βεβαια ειχε κανει ΟΛΕΣ τις δραστηριοτητες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ούτε εγώ πέρασα. Όχι ότι δεν το περίμενα, αλλά οκ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Πέρασε κανείς γνωστός;:P

Απο Β' Θεσσαλονικη περασαν σχεδον μοοοονο ιδιωτικα
Ισως περασε μια γνωστη μου απο το Μαντουλιδη....δεν ειμαι 100 % σιγουρη ομως...μακαρι να περασε αυτη γιατι το αξιζει...
Για δειτε :
2ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ
2ο ΙΔΙΩΤ. ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ "ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ "

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΞΙΟΥ (ΚΥΜΙΝΩΝ)
Τ. ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ "ΑΡΣΑΚΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ"
ΙΔΙΩΤ. ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ
"ΑΝΑΤΟΛΙΑ" ΑΜΕΡΙΚ. ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Το λάδωμα, του λαδώματος, το λάδωμα, ω λάδωμα. Το μέσο, του μέσου, το μέσο, ω μέσo. :P
Εντάξει και νόμιζα ότι μ'αυτόν τον τρόπο θα πέρναγαν όλοι αξιοπρεπώς και τίμια. :P Τέλος πάντων ας είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top