Βουλή των εφήβων

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορείτε να μπείτε στο πρόγραμμα; Εγώ μπήκα και μου έχει ένα κείμενο 3 καρτἐλων με αναφορά στον Συνήγορο του Παιδιύ και το φόρουμ των βουλευτών που θα εκλεγούν. Εμφανίζεται και σε σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Ρε παιδιά βγάζει σε όλους σας μια καρτέλα πράσινη που λέει αυτό:Το μεγάλο ραντεβού μας είναι τον Ιούλιο στην Αθήνα (4-7 Ιουλίου 2014). Μέχρι τότε, καλή δουλειά!
Για πείτε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Και σ'εμενα το βγαζει...και σε πολυ κοσμο που ρωτησα.....και προς στιγμην ειχα χαρει:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Λες και το κάνουν επίτηδες για να μας εκνευρίσουν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Αυριο η κληρωση καλη επιτυχεια σε ολους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Μη ξεχασετε να μας εκπροσωπησετε γερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Θα το έχουμε στο νου μας, αν περάσουμε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ είμαι σίγουρος από τώρα ότι δε θα περάσω. Μόνο 2 παιχνίδια έπαιξα :hehe:

Άσε που έχω το πόδι της κατσίκας :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εγώ είμαι σίγουρος από τώρα ότι δε θα περάσω. Μόνο 2 παιχνίδια έπαιξα :hehe:

Άσε που έχω το πόδι της κατσίκας :hehe:
Ποιο άλλο έκανες εκτος απο το παιχνιδι των ερωτησεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ποιο άλλο έκανες εκτος απο το παιχνιδι των ερωτησεων
Τις εκλογομαχίες.

Και τώρα που το σκέφτομαι απάντησα στο "ερωτηματολόγιο" ή κάπως έτσι:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Τις εκλογομαχίες.

Και τώρα που το σκέφτομαι απάντησα στο "ερωτηματολόγιο" ή κάπως έτσι:hehe:
ΑΑΑ εγώ πάλι τα έκανα όλα βγω δε βγω τώρα θα δούμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
εγω μια φορα επαιξα. Ηλιθιοτητες λες και ειμαστε 5η δημοτικου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
εγω μια φορα επαιξα. Ηλιθιοτητες λες και ειμαστε 5η δημοτικου....
Εγώ να σου πω άκουγα δύσκολες ερωτήσεις είναι αυτές όταν μπήκα οι πειρσσότεςρες για μένα ήταν
1+1=???
Α.2
Β.3
Γ.4
Δ.5
Νομίζουν ότι έχουμε χαμηλό πνευματικό επίπεδο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εγώ να σου πω άκουγα δύσκολες ερωτήσεις είναι αυτές όταν μπήκα οι πειρσσότεςρες για μένα ήταν
1+1=???
Α.2
Β.3
Γ.4
Δ.5
Νομίζουν ότι έχουμε χαμηλό πνευματικό επίπεδο
μα έχουμε. Δε φαντάζει περιέργο αυτό που λες. Κάνε μια στροφή τριγύρω σου και δες όχι μόνο τη δική μας τη γενιά αλλά και τις επόμενες. Πόσοι από όλους αυτούς έχουν ζωή πνευματική, καλλιτεχνική ή ακόμη και αθλητική; Νομίζω πως λίγοι είναι εκείνοι που ενδιαφέρονται για άλλα πράγματα πέραν των δύο καθιερωμένων επιλογών: βόλτα ή σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Το χειρότερο ήταν που όλοι αντέγραφαν τις ερωτήσεις στο google:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Μα έχουμε. Δε φαντάζει περιέργο αυτό που λες. Κάνε μια στροφή τριγύρω σου και δες όχι μόνο τη δική μας τη γενιά αλλά και τις επόμενες. Πόσοι από όλους αυτούς έχουν ζωή πνευματική, καλλιτεχνική ή ακόμη και αθλητική; Νομίζω πως λίγοι είναι εκείνοι που ενδιαφέρονται για άλλα πράγματα πέραν των δύο καθιερωμένων επιλογών: βόλτα ή σχολείο.
Ρε Τάσο με εκφράζεις απόλυτα σ'αυτό το θέμα. Όλοι το μόνο που έχουν ως επιλογές είναι ο καφές και η παρέα στο σχολείο. Οι μισοί δεν ανοίγουν καν βιβλίο και δεν ξέρουν τίποτα. Παπαγαλίζουν και τίποτα άλλο. :|
Άσχετο αλλά να δώσω παράδειγμα. Κάναμε κάτι στα κείμενα και έτυχε να μας ρωτήσει για την Αφροδίτη στη μυθολογία και πως προήλθε. 2 απαντήσεις δόθηκαν και ήταν άκυρες. Δηλαδή ούτε ιστοριούλες δεν ξέρουν.:|

Τέλος πάντων, όντως η πλειοψηφία των ερωτήσεων ήταν για παιδιά δημοτικού, αλλά ελάχιστες άξιζαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
μα έχουμε. Δε φαντάζει περιέργο αυτό που λες. Κάνε μια στροφή τριγύρω σου και δες όχι μόνο τη δική μας τη γενιά αλλά και τις επόμενες. Πόσοι από όλους αυτούς έχουν ζωή πνευματική, καλλιτεχνική ή ακόμη και αθλητική; Νομίζω πως λίγοι είναι εκείνοι που ενδιαφέρονται για άλλα πράγματα πέραν των δύο καθιερωμένων επιλογών: βόλτα ή σχολείο.
Πρώτα από όλα Τάσο εγώ πρωσοπικά έκανα και αθλητική ζωή και ακόμα κάνω (πήγαινα ποδόσφαιρο και τώρα πάω μπασκετ). όμως υπήρχε καιρός που πήγαινα και τα δύο. Βέβαια σε εραστεχνικό πάντα επίπεδο γιατί δε θέλω να βάλω και τα λεφτά στην μέση γιατί άλλος αθλητισμός και άλλος πρωταθλητισμός.
Όσο για την πνευματική ζωή πήγαινα θεάτρο 3 χρόνια. Τώρα συμμετέχω και στο θεατρικό στο σχολείο.
Επίσης είμαι και σε κινηματογραφική λέσχη.
Αλλά τι να πεις 1 δεν αρκεί για όλα αυτά

Ρε Τάσο με εκφράζεις απόλυτα σ'αυτό το θέμα. Όλοι το μόνο που έχουν ως επιλογές είναι ο καφές και η παρέα στο σχολείο. Οι μισοί δεν ανοίγουν καν βιβλίο και δεν ξέρουν τίποτα. Παπαγαλίζουν και τίποτα άλλο. :|
Άσχετο αλλά να δώσω παράδειγμα. Κάναμε κάτι στα κείμενα και έτυχε να μας ρωτήσει για την Αφροδίτη στη μυθολογία και πως προήλθε. 2 απαντήσεις δόθηκαν και ήταν άκυρες. Δηλαδή ούτε ιστοριούλες δεν ξέρουν.:|

Τέλος πάντων, όντως η πλειοψηφία των ερωτήσεων ήταν για παιδιά δημοτικού, αλλά ελάχιστες άξιζαν.
Νεφέλη πίστεψε με βιβλίο αανοίγω.
Μόνο μερικά μαθήματα δε διαβάζω. Όσο για τις ερωτήσεις το πολύ 2 να υπήρχαν που να μην τις απάντησα.
Έννοειται το παιχνιδί βουλή και πολίτευμα το ξεπέταξα μέσα σε 2 λεπτά ήταν πανεύκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Λες και το κάνουν επίτηδες για να μας εκνευρίσουν. :P
Ικανους τους εχω
Το χειρότερο ήταν που όλοι αντέγραφαν τις ερωτήσεις στο google:hehe:

Ωωωω τζατζικιον ελα τωρα ...google is our friend :P

Οι ερωτησεις οντως ηταν ευκολες...αλλα επειδη μισω τη νεωτερη Ιστορια...δε το κατειχα πολυ οποτε εβγαζα συμπερασμα απο τις αλλες επιλογες :P

Τασο θα συμφωνισω απολυτα μαζι σου για την ελλειψη ενδιαφεροντων των παιδιων σημερα
Και τελος ,ουφ, καλη επιτυχια σε ολους μας!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Νιώθω τυχερός που μεγάλωσα χωρίς Η/Υ και στην καλύτερη ηλικιακή περίοδο της ζωής μου έζησα ως παιδί και ως έφηβος και όχι ως wannabe κάτι άλλο. Ξόδεψα καλοκαίρια και διάβασα αρκετή λογοτεχνία (π.χ. Ντοστογιέφσκι, Δέλτα,...) και γενικά έχω τις πιο ωραίες αναμνήσεις. Έμπαινα κυριολεκτικά στην υπόθεση του βιβλίου. Ζούσα τον ονειρικό κόσμο. Παράλληλα ασχολήθηκα αρκετά με το μπάσκετ σε σχολικό επίπεδο. Ήταν ωραία χρόνια. Υπήρχε χρόνος να σκέφτεσαι. Τώρα αντί να σκεφτόμαστε χαχανίζουμε και βγάζουμε selfie (ακόμη δεν ξέρω τι είναι αυτό και αν το γράφω σωστά). :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top