Βουλή των Εφήβων 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

MangaLover

Νεοφερμένος

Ο MangaLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
ωραιο θεμα.. οντως δεν φτανουν οι 300 λεξεις για αρκετα θεματα. ουτε για την εισαγωγη! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Teol20 σχετικά με αυτό που με ρώτησες πριν, εμένα μου βγήκαν 50 αλλά και με τις 55 δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα γιατί αλλιώς δε θα το δεχόταν. Για παράδειγμα μια κοπέλα που έγραψε αρκετά πάνω από 50 δε μπορούσε να προχωρήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Οντως και σε εμάς έτσι έγινε, πολλά παιδιά δεν μπορούσαν να συνεχίσουν εξαιτίας της υπέρβασης του ορίου λέξεων γι αυτό προσέξτε αυτοί που δεν γράψατε ακόμη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
ΟΚ παιδια σας ευχαριστω.Γιατι μεσα σε 55 λεξεις συμπυκνωσα ολους τους λογους συμμετοχης στο προγραμμα.Τωρα καλα αποτελεσματα τον Ιουνιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lozdim

Νεοφερμένος

Ο Lozdim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά ...σήμερα εγραψα και γω για την βουλή των εφήβων και επέλεξα το εκπαιδευτικό σύστημα...έγραψα ακριβώς 300 λέξεις ,αν γράψεις 300 και πάνω υπάρχει περίπτωση να σε κόψουν??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θειο-τραγι

Νεοφερμένος

Η θειο-τραγι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Ρε παιδιά, με ανάγκασε να συμμετάσχω η καθηγήτρια που μας κάνει πολική και δίκαιο, δεν ξέρω τίποτα για τη διαδικασία και γράφουμε αύριο. Μπορείτε να μου δώσετε μερικές πληροοφορίες? Επιλέγουμε μονοι μας το θέμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Oχι βρε.Εγω εγραψα 304 λεξεις και με αφησε να τη στειλω.
Καποιος αλλος εγραψε 312 και επισης τον αφησαν.Αλλα γενικα αμα γραψεις αρκετα περισσοτερες σου λεει πως εχεις υπερβει το όριο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lozdim

Νεοφερμένος

Ο Lozdim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ρε παιδιά, με ανάγκασε να συμμετάσχω η καθηγήτρια που μας κάνει πολική και δίκαιο, δεν ξέρω τίποτα για τη διαδικασία και γράφουμε αύριο. Μπορείτε να μου δώσετε μερικές πληροοφορίες? Επιλέγουμε μονοι μας το θέμα?
Κοιτα αρχικά σε ρωτάνε για ποιο λόγο επέλεξες να συμμετάσχεις στο προγραμμα και αργοτερα σου δίνουν μια λίστα με θέματα απο τα οποία εσύ πρέπει να επιλέξεις τρία τα οποία όμως να είναι απο διαφορετικές ενότητες (υπάρχουν 5 θεματικές ενότητες).Απο τα τρία θέματα που θα επιλέξεις το 1ο πρέπει να το αναπύξεις σε ένα κείμενο 300 λέξεων .Τα θέματα τα βλέπεις και τα επιλέγεις εκείνη την ώρα .Εμάς στο σχολείο ο καθηγητής μας έδειξε απο πιο πριν τα θέματα ισως και σε σας κάνουν το ίδιο!

Oχι βρε.Εγω εγραψα 304 λεξεις και με αφησε να τη στειλω.
Καποιος αλλος εγραψε 312 και επισης τον αφησαν.Αλλα γενικα αμα γραψεις αρκετα περισσοτερες σου λεει πως εχεις υπερβει το όριο!;)
Α οκ ευχαριστώ πολύ!!Σε κάποια φαση αγχώθηκα γιατί και μόνο η ιδέα ττης βουλής μου αρέσει πολυ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θειο-τραγι

Νεοφερμένος

Η θειο-τραγι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Κοιτα αρχικά σε ρωτάνε για ποιο λόγο επέλεξες να συμμετάσχεις στο προγραμμα και αργοτερα σου δίνουν μια λίστα με θέματα απο τα οποία εσύ πρέπει να επιλέξεις τρία τα οποία όμως να είναι απο διαφορετικές ενότητες (υπάρχουν 5 θεματικές ενότητες).Απο τα τρία θέματα που θα επιλέξεις το 1ο πρέπει να το αναπύξεις σε ένα κείμενο 300 λέξεων .Τα θέματα τα βλέπεις και τα επιλέγεις εκείνη την ώρα .Εμάς στο σχολείο ο καθηγητής μας έδειξε απο πιο πριν τα θέματα ισως και σε σας κάνουν το ίδιο!
Ευχαριστώ πάααρα πολυ!!:) Λογικα θα μας τα δειξει, αλλα ποτε δεν ξέρεις με αυτές τις καθηγήτριες! Μηπως θυμάσαι αν είχε θέμα για μετανάστες, μεταναστευτική πολιτική ή μειονότητες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οι θεματικες ενότητες:
https://www.efivoi.gr/parousiasi/i4.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lozdim

Νεοφερμένος

Ο Lozdim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Κοιτα αρχικά σε ρωτάνε για ποιο λόγο επέλεξες να συμμετάσχεις στο προγραμμα και αργοτερα σου δίνουν μια λίστα με θέματα απο τα οποία εσύ πρέπει να επιλέξεις τρία τα οποία όμως να είναι απο διαφορετικές ενότητες (υπάρχουν 5 θεματικές ενότητες).Απο τα τρία θέματα που θα επιλέξεις το 1ο πρέπει να το αναπύξεις σε ένα κείμενο 300 λέξεων .Τα θέματα τα βλέπεις και τα επιλέγεις εκείνη την ώρα .Εμάς στο σχολείο ο καθηγητής μας έδειξε απο πιο πριν τα θέματα ισως και σε σας κάνουν το ίδιο!
Ευχαριστώ πάααρα πολυ!!:) Λογικα θα μας τα δειξει, αλλα ποτε δεν ξέρεις με αυτές τις καθηγήτριες! Μηπως θυμάσαι αν είχε θέμα για μετανάστες, μεταναστευτική πολιτική ή μειονότητες??
Κοίτα όσο αναφορά την μετανάστευση έχει τα εξής θεματα : μειονότητες, μετανάστευση-προσφυγες,εθνική ταυτότητα, απόδημος ελληνισμός ... ολα αυτά ομως βρίσκονται στην ίδια ενότητα να ξέρεις !Μετα έχει διάφορα θέματα σχετικα με την παιδεία ,ρατσισμο ,ναρκωτικά κλπ ...πάντως έχεις αρκετές επιλογές αρκεί να έρθουν εκεινη την ώρα και ιδέες! ;)



Νομίζω σε κάλυψε πλήρως ο teol !! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

θειο-τραγι

Νεοφερμένος

Η θειο-τραγι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Ευχαριστω και παλι!:D Ειστε σωτηρες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MangaLover

Νεοφερμένος

Ο MangaLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Και εγώ έγραψα σήμερα. 50 και 300 λέξεις ακριβώς! Τελικά έγραψα για τη βία στα γήπεδα μιας και μου άρεσε περισσότερο! Τωρα αναμένουμε αλλά γενικά ήταν ωραία η αίσθηση της συμμετοχής !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και μενα μου αρεσε παρα πολυ.Σαν μινι-πανελλαδικες ενα πραγμα.Πολυ ευχαριστη εμπειρια.Φαντασου να περασουμε και στην τελικη φαση του προγραμματος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αίτνα

Νεοφερμένος

Η ΄Οπως και της γιαγιάς :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
έγραψα για τα σωφρονιστικά ιδρύματα και πιστεύω κράζω αρκετά εύστοχα με ψαρωτικά υψηλό λεξιλόγιο!! :p ....βέβαια αν κάνω λάθος δεν τισ πολυκοιτάνε...απλώς ακυρώνουν τις παραπληγικές και μετά κάνουν κλήρωση..μπορεί να είναι δημοκρατικό αλλα αξιοκρατικό δεν είναι με τίποτα!!

αλλα ρε γαμώτο δεν φτάνουν οι 300 λέξεις για να μιλήσεις για θέμα τετοιου μεγέθους....τις δεύτερες και τρίτες επιλογές γιατί της ζήτησαν??εγω εβαλα πρόσφυγες και μμε νομίζω ή παγκοσμιοποίηση....


Απ' οτι κατάλαβα, το θέμα που κατατάξαμε ως πρώτο ήταν και αυτό για το οποίο γράψαμε.Τα υπόλοιπα δυο είχαν σχέση με τις επιτροπές στις οποίες επιθυμούμε να συμμετέχουμε σε περίπτωση επιτυχίας μας.
Καλή επιτυχία σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
τελικα εγω εγραψα σημερα,με θεμα την εφηβεια...οντως το οριο των 300 λεξεων ειναι πολυ μικρο...αλλα βοηθαει στο να αποφυγεις τις πολυλογιες και να γινεις περιεκτικος..!καλη επιτυχια σ ολους....!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Όντως οι 300 λέξεις που δίνουν για την ανάλυση του θέματος που επιλέγουμε είναι ελάχιστες, όπως και οι 50 που δίνουν για την πρώτη ερώτηση.
Προσωπικά πάντως στην πρώτη ερώτηση έγραψα 55 λεξεις-αρχικά- αλλά έβγαζε μύνημα ότι ξεπερνάω το όριο, στη δεύτερη 270 λέξεις-αναγκαστηκά όμως μια και αν πρόσθετα 20 λέξεις στη δεύτερη παράγραφο θα έπρεπε να προσθέσω άλλες τόσες και στην τρίτη, οπότε...- Αναγκάστηκα λοιπόν να πυκνώσω την πρώτη απάντηση και να μην γράψω όσα ήθελα στο δευτερο θέμα...Κρίμα
Πράγματι ήταν σαν mini-πανελλήνιες, πλάκα είχε!
Εύχομαι πάντως να καταφέρω να περάσω. Το θέλω τόσο πολύ...!
Καλή επιτυχία σε όλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Έγραψα σήμερα την έκθεση για τη Βουλή αλλά επέλεξα μόνο ένα θέμα...την πάτησα? Τι συνέπειες έχει αυτό? Πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα και σε ποιόν ιστότοπο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickooo

Νεοφερμένος

Η vickooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ξερει κανεις ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα για τη βουλη των εφηβων?
εγραψα σημερα:) εχω ελπιδες να παω ή η κληρωση ειναι στημενη?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Mεσα Ιουνιου περιπου.
Παντως δεν νομιζω να ειναι στημενα,διοτι μονο τους κωδικους ξερουν και οχι ονοματα και πρεπει να χεις τρελο μεσο για να σε βαλουν.
Αλλα αυτο ακυρωνει ολη τη διαδικασια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top