Γενικό -  Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Απο βοηθηματα δεν ξερω και πολλα απλα το μονο που μπορω να σου προτεινω ειναι για χημεια Σαλτερης.Στο φροντιστηριο μου αυτο χρησιμοποιουσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Φυσική-Αδερφοί Σαββάλας ή Μαθιουδάκης-Παναγιωτακόπουλος
Μαθηματικά-Μπάρλας
Χημεία-Σαλτέρης

Τα ίδια θα πάρω κ εγώ!είναι τα καλύτερα κ από άποψη επιπέδου κ κάλυψης της ύλης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnimos

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Λοιπον...Μιας και εγω ξεκινησα με το Βοηθημα του μπαρλα(17 αυγουστου Φροντιστηριο αν και εχω κανει μονο 2 μαθηματα)το συνιστω...Ειναι πολυ καλο σαν βιβλιο(Εχει αρκετες λυμενες ασκησεις ωστε να μπορεσεις να κατανοησεις της ασκησεις που επακολουθουν)και θα το συνιστουσα σε ολους(Οχι οτι εχω παρει και πολλα το 1ο μου ειναι xD)Ωστοσο το μονο κακο ειναι οτι θα επρεπε να εχει σε καποιες ασκησεις την ολοκληρωμενη τους απαντηση(Οχι για καθαρη αντιγραφη βεβαια αλλα για να δει πως ειναι μιας και σχετιζονται οι περισσοτερες ανα κεφαλαιο)

Αυτα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
για μα8ηματ γενικης τ προτεινετε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Μπαρλα και παλι...
:no1::no1:

Κ εγώ φέτος Μπάρλα πήρα,δηλαδή μου το πρότεινε ο μαθηματικός μου κ από ότι είδα που τον ξεφύλλισα λίγο μου φάνηκε πολύ καλός κ ταυτόχρονα απαιτητικός..Αλλά κ του Νάκη-Στεργίου(εκδόσεις Σαββάλας) έχω ακούσει πως είναι πολυ καλό κ αναλυτικό βοήθημα για τα μαθηματικά κατεύθυνσης!:iagree:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Εγω για σας παιδια μιας και εχω παρει ειδη το βιβλιο και το εχω διαβασει.Θα ελεγα αν θελεται κατι αναλυτικο που να ξαναλεει το μαθημα μπας και δεν το καταλαβατε στην ταξη κοιταξτε του νακη ή καποιο αλλο.Αλλα αν θελεται το μαθημα περιλυτικα και πολλες ασκησεις για να λυνεται +ερωτησεις τοτε του μπαρλα ειναι καλο.Ομως δεν εχει και τοσα πολλα παραδειγματα απο ασκησεισ σε καθε κεφαλαιο και μερικες φορες ειναι γραμμενα πολυ περιλυπτικα ειδικα οι τυποι.Αλλα αρκετα καλο για καποιον που παει φροντηστηριο ή θελει ενα περιλυπτικο βοηθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Εγω για σας παιδια μιας και εχω παρει ειδη το βιβλιο και το εχω διαβασει.Θα ελεγα αν θελεται κατι αναλυτικο που να ξαναλεει το μαθημα μπας και δεν το καταλαβατε στην ταξη κοιταξτε του νακη ή καποιο αλλο.Αλλα αν θελεται το μαθημα περιλυτικα και πολλες ασκησεις για να λυνεται +ερωτησεις τοτε του μπαρλα ειναι καλο.Ομως δεν εχει και τοσα πολλα παραδειγματα απο ασκησεισ σε καθε κεφαλαιο και μερικες φορες ειναι γραμμενα πολυ περιλυπτικα ειδικα οι τυποι.Αλλα αρκετα καλο για καποιον που παει φροντηστηριο ή θελει ενα περιλυπτικο βοηθημα.
Ναι κ εγώ με μπαρλα δουλεύω κ έχω παρατηρήσει το ίδιο!!από άποψη ασκήσεων κ ερωτήσεων είναι πολύ καλό βοήθημα κ έχει μεγάλη ποικιλία,αλλά είναι ακριβώς για μαθητές που πηγαίνουν φροντιστήριο!!όσον αφορά όμως τη θεωρία,τις αποδείξεις κ τους τύπους έχει λίγα πράγματα(τα πιο βασικά)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johN.21

Νεοφερμένος

Ο johN.21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ναι κ εγώ με μπαρλα δουλεύω κ έχω παρατηρήσει το ίδιο!!από άποψη ασκήσεων κ ερωτήσεων είναι πολύ καλό βοήθημα κ έχει μεγάλη ποικιλία,αλλά είναι ακριβώς για μαθητές που πηγαίνουν φροντιστήριο!!όσον αφορά όμως τη θεωρία,τις αποδείξεις κ τους τύπους έχει λίγα πράγματα(τα πιο βασικά)...

Συμφωνώ απολύτως.Και εγώ με Μπάρλα δουλεύω αλλά παράλληλα πηγαίνω και φροντιστήριο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Συμφωνώ απολύτως.Και εγώ με Μπάρλα δουλεύω αλλά παράλληλα πηγαίνω και φροντιστήριο :)
Eεε ναι έτσι ειναι!!:iagree:για να κατανοήσεις την μεθοδολογία του Μπάρλα σωστά,πρέπει αναγκαστικά να πηγαίνεις κ φροντιστήριο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

$eleni$

Νεοφερμένος

Η $eleni$ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
:bye:Γεια σας παιδια! Μπορεί να φανεί λίγο άσχετο αυτό που ρωτάω αλλά θα ήθελα να μου λύσετε την εξής απορία...! Με αυτά τα βοηθήματα που προτείνετε παραπάνω μπορεί ένας καλός μαθητής να καλυφθεί σε ύλη και εξάσκηση μόνος του χωρίς να χρειαστεί φροντιστήριο? Διότι βλέπω πως όλοι συμφωνείτε σε κάποια βοηθήματα... (π.χ. Μπαρλας) κι αρα συμπεραίνω πως θα είναι πολύ καλα!!! λοιπόν? Ευχαριστώ προκαταβολικά!!! :)
και συγνώμη αν είμαι off topic!!!:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
:bye:Γεια σας παιδια! Μπορεί να φανεί λίγο άσχετο αυτό που ρωτάω αλλά θα ήθελα να μου λύσετε την εξής απορία...! Με αυτά τα βοηθήματα που προτείνετε παραπάνω μπορεί ένας καλός μαθητής να καλυφθεί σε ύλη και εξάσκηση μόνος του χωρίς να χρειαστεί φροντιστήριο? Διότι βλέπω πως όλοι συμφωνείτε σε κάποια βοηθήματα... (π.χ. Μπαρλας) κι αρα συμπεραίνω πως θα είναι πολύ καλα!!! λοιπόν? Ευχαριστώ προκαταβολικά!!! :)
και συγνώμη αν είμαι off topic!!!:'(


Εγώ βολεύομαι και χωρίς φροντιστήριο τουλάχιστον για την φετινή χρονιά. Συστηματικό διάβασμα και αφοσίωση χρειάζεται και πάνω απ'όλα θέληση! :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
:bye:Γεια σας παιδια! Μπορεί να φανεί λίγο άσχετο αυτό που ρωτάω αλλά θα ήθελα να μου λύσετε την εξής απορία...! Με αυτά τα βοηθήματα που προτείνετε παραπάνω μπορεί ένας καλός μαθητής να καλυφθεί σε ύλη και εξάσκηση μόνος του χωρίς να χρειαστεί φροντιστήριο? Διότι βλέπω πως όλοι συμφωνείτε σε κάποια βοηθήματα... (π.χ. Μπαρλας) κι αρα συμπεραίνω πως θα είναι πολύ καλα!!! λοιπόν? Ευχαριστώ προκαταβολικά!!! :)
και συγνώμη αν είμαι off topic!!!:'(
Nαι μπορεί να καλυφθεί ένας μαθητής μόνος του,αλλά στην περίπτωση του Μπάρλα οφείλω να σου πω από προσωπική άποψη,ότι είναι πολύ καλό βοήθημα,αλλά χρησιμεύει περισσότερο σε μαθητές που πάνε φροντιστήριο,γιατί έχει κάποιες περίεργες ασκήσεις κ από θεωρία τα λέει πολύ συνοπτικά..άμα είναι κ δεν κάνεις φροντιστήριο,καλύτερα να προτιμήσεις Σαββάλα,αυτό του Στεργίου-Νάκη..είναι πιο πλήρες κ αναλυτικό!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

k@terin@ st@rsky

Νεοφερμένος

Η katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
μήπως ξέρετε αν μπορώ να βρω κάποια βοηθήματα για την θετική κατεύθυνση τησ β'λυκειου από το ίντερνετ ???εννοω να μπορω να τα παραγγειλω απο καποιο σαιτ και να τα εχω άμεσα..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brynja

Νεοφερμένος

Η Brynja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
μπορεις να δεις μεσα στο e-shop στην κατηγορια βιβλια -->κατω κατω που λεει εκπαιδευση -->σχολικα βοηθηματα λυκειου -->β λυκειου και απ ο,τι ειδα εχει αρκετα.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

k@terin@ st@rsky

Νεοφερμένος

Η katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
ευχαριστώ παρα πολλή ,αλλα μήπως ξερεις εσύ ή καποιο αλλο μελος και καμια αλλη σελιδα για να συγκρίνω βιβλία και τιμές...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brynja

Νεοφερμένος

Η Brynja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
συγκεκριμενα για τον σαββαλα μπες στην ιστοσελιδα του και εκει που εχει τα βοηθηματα λεει κανονικα και τις τιμες...
για βοηθηματα του πατακη https://www.patakis.gr/shop.aspx
εαν τωρα θες να δεις αλλες εκδοσεις (π.χ ελληνικα γραμματα κλπ) μπορεις να πατησεις κανονικα στο google τις εκδοσεις και αυτο π θες και στη συνεχεια ψαξε στα sites ;)
ελπιζω να σε κατατοπισα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

black_perl

Νεοφερμένος

Η Ηρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
μπορεις να κοιταξεις και στο σαιτ του παπασωτηριου... εχει ολες τις εκδοσεις και αποστελλονται εντος περιπου 1 και 2 ημερων( εξαιρετικα γρηγορα και σε χαμηλοτερες τιμες):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

k@terin@ st@rsky

Νεοφερμένος

Η katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
ευχαριστω πολύ ...... θα παω τωρα κι ολασ να δω τα βοηθήματα και να διαλέξω αυτα που χρειάζομαι...............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PSycHO15

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεία σας παιδιά!
Εγω πιστεύω καλύτερα είναι για Μαθ. Μπάρλας και φυσική Δημόπουλος ειναι πολύ καλός με καλά αποτελέσματα και οχι super νούμερα όπως του σαββάλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top