Γενικό -  Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

Brainiac28

Νεοφερμένος

Ο Brainiac28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Πέρα απο μαθηματικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anastasia S.

Νεοφερμένος

Η Anastasia S. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
χημεια σαλτερης,φυσικη μαθιουδακης- παναγιωτοπουλος και γενικης και κατευθηνσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Μαθηματικά κατ για αρχή Σαββάλα και μετά Μπάρλα.
Χημεία κατ Σαλτερή
Φυσική κατ Σαββάλα
Άλγεβρα Σαββάλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
όχι πολύ πολύ σαλτερή, γιατί θα σαλτάρουμε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_Shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χορτιάτη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Χημεία μην κολλάτε στο Σαλτερή.
Μαθηματικά μη κολλάτε στο Μπάρλα.
Φυσική μη κολλάτε στο Σαββάλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Μαθηματικά κατ για αρχή Σαββάλα και μετά Μπάρλα.
Χημεία κατ Σαλτερή
Φυσική κατ Σαββάλα
Άλγεβρα Σαββάλα

Χμμμ... εγώ έχω τα εξής:
-Φυσική κατ και γεν: μαθιουδάκη και παναγιωτακόπουλο. Πολύ καλή παρουσίαση της θεωρίας και μου αρέσει που χωρίζει τις λυμένες ασκήσεις σε διάφορες κατηγορίες, σε αντίθεση με των αδελφών Σαββάλα που είχα στην Α'.
-Μαθηματικά κατ: παπαδάκης. Όταν το τελειώσω θα πάρω Μπάρλα!! :P
-Μαθηματικά γεν έχω Στεργίου-Νάκη και Μπάρλα.
-Γεωμετρία Μπάρλας
-Χημεία κατ και γεν κλασσικά Σαλτερής.
-Έκθεση έχω κάποια βιβλία που είναι για όλες τις τάξεις του λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 588 μηνύματα.
εγω εχω:

αλγεβρα γενικης :παπαδακη και μπαρλα
γεωμετρια: βασιλακη
μαθηματικα κατευθυνσης: στεργιου και μπαρλα
φυσικη γενικης: σαββαλα
φυσικη κατευθυνσης: μαθιουδακη-παναγιωτακοπουλο και σαββαλα
χημεια: σαλτερη
εκθεση:μπατζινα (εκδοσεις ζητη) και ενα για ολο το λυκειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Όσον αφορά την φυσική κατ και την φυσική γεν, πέρα από μαθιουδάκη-παναγιωτακόπουλο υπάρχει κάποιο βοήθημα με πιο δύσκολες ασκήσεις?? Του μαθ-παναγ. απλά στο τέλος έχει 2-3 πιο ανεβασμένες.

Για δεύτερη γύρα με πιο ζόρικες ασκήσεις τι προτείνετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαράλαμπος Χ.

Νεοφερμένος

Ο Χαράλαμπος Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Εγώ θα πρότεινα τον εξής συνδυασμό, ο οποίος, αν είδα σωστά, έχει ήδη αναφερθεί:

Μαθηματικά Κατεύθυνσης: Β.Παπαδάκη
Είναι ό,τι πρέπει, αν διαβαστεί σωστά, και δουλευτεί σωστά.
Ο Μπάρλας είναι σαφώς δευτερεύων, με ωραίες λυμένες και πιο εξεζητημένες ασκήσεις.

Φυσική Κατεύθυνσης: Αφών Σαββάλα ή Μάθιου & Παναγιωτακόπουλου
Είναι και τα δύο ικανοποιητικά, ιδίως για Β'.
(Δε νομίζω πως έχουν μόνο 2 - 3 δύσκολες.)

Χημεία Κατεύθυνσης: Κωστάκη (Σαλτερή, προφανώς)
Δε βρίσκω λόγο να ξεκολλήσει κανείς, ιδίως στη Β', όπου έχετε χρόνο να το ψάξετε με τη Χημεία, αρκεί να μη σας παρασύρει.
Και, προφανώς, σε ετοιμάζει για τα πάντα.

Φυσική Γενικής: Δεν ξέρω, είχα καταπληκτικό καθηγητή στο σχολείο.
Χημεία Γενικής: Το βοήθημα είναι μάλλον αχρείαστο, αλλά λογικά Κωστάκη, ιδίως για όσους έχουν κόλλημα με τη Χημεία.

Σημείωση: Τα προτείνω με μικρές επιφυλάξεις, μιας και έχει αλλάξει η ύλη σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KotCoC100

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KotCoC100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Σκέφτομαι για τη Χημεία γενικής να αγοράσω το βοήθημα Σαββάλα, αλλά μιας και βλέπω ότι έχει εκδοθεί το 2006 από τότε έχει αλλάξει η ύλη και είναι ελλιπές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 588 μηνύματα.
Σκέφτομαι για τη Χημεία γενικής να αγοράσω το βοήθημα Σαββάλα, αλλά μιας και βλέπω ότι έχει εκδοθεί το 2006 από τότε έχει αλλάξει η ύλη και είναι ελλιπές;

οχι και εγω αυτο εχω(σαλτερης).ειναι μια χαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KotCoC100

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KotCoC100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
οχι και εγω αυτο εχω(σαλτερης).ειναι μια χαρα.
Γενικά του Σαββάλα για τα θετικά μαθήματα γενικής (Άλγεβρα, Γεωμετρία, Χημεία) είναι αξιόπιστα και καλά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickthehunter88

Νεοφερμένος

Ο nickthehunter88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
στα μαθηματικα κατ. εχω το βοηθημα του παπαδακη(το αγαπημενο μου) και μολις πηρα του μπαρλα.εκτος απο τις δυσκολες ασκησεις(ειδικα αυτες στα θεματα επαναληψης) ειμαι απογοητευμενος απο θεωρια,απαντησεις/υποδειξεις... αυτο του στεργιου εχω ακουσει οτι ειναι καλο αλλα εχει τοσο δυσκολες ασκησεις οσο του μπαρλα?

plz πεστε μου στα μαθηματικα κατ. καλυτερος ειναι ο μπαρλας η ο στεργιου?

Σημείωση συντονιστή: Τα μηνύματα 268-271 προήλθαν από νήμα με παρόμοιο θέμα με το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
plz πεστε μου στα μαθηματικα κατ. καλυτερος ειναι ο μπαρλας η ο στεργιου?

Εγώ θυμάμαι τα είχα και τα δύο και έλυνα τις ασκήσεις και από τα 2.Αλλά εγώ ήμουν καμένος.
Το στεργίου νακης θυμάμαι ότι είχε καλές λυμένες ασκήσεις για να μπεις στο νόημα.Αλλά έχουν περάσει 4 χρόνια,μπορεί και να έχουν αλλάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
plz πεστε μου στα μαθηματικα κατ. καλυτερος ειναι ο μπαρλας η ο στεργιου?
Τα είχα και τα δύο. Εκείνο του μπάρλα νομίζω ότι έχει πιο καλές ασκήσεις, ειδικότερα στα κομμάτια των κωνικών τομών. Στα διανύσματα όμως νομίζω οτι ο Στεργίου είχε καλύτερες ασκήσεις.
Ξεκίνα με Στεργίου Νάκη και άσε τον Μπάρλα για το τέλος (εξετάσεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Tώρα θυμήθηκα καλύτερα.Το Στεργίου Νακης είχε πολύ καλές ασκήσεις διανύσματα όπως είπε ο φίλος πάνω αλλά και στη θεωρία αριθμών(τελευταίο κεφάλαιο) ήταν πολύ καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
εγώ έχω παπαδάκη μαθηματικά κατ και φυσική μαθιουδάκη-παναγιωτακόπουλο, για δεύτερο βοήθημα και στα δύο μαθήματα ποιο προτείνετε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickthehunter88

Νεοφερμένος

Ο nickthehunter88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
παιδια,η φυσικη γενικης παιδια β λυκειου των αδελφων σαββαλα ειναι καλη?για την α λυκειου εχω ακουσει καλα λογια αλλα δεν ξερω γι αυτην..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
εγώ έχω παπαδάκη μαθηματικά κατ και φυσική μαθιουδάκη-παναγιωτακόπουλο, για δεύτερο βοήθημα και στα δύο μαθήματα ποιο προτείνετε??

κανείς??
για τα μαθηματικά κατ σκέφτομαι μπάρλα ή στεργίου και για την φυσική το επαναληπτικό του χρονόπουλου, τι προτείνετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickthehunter88

Νεοφερμένος

Ο nickthehunter88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
εγω στα μαθηματικα κατ. εχω παπαδακη οποιος εχει αρκετα καλη θεωρια αλλα και πολλες ασκησεις ευκολες/δυσκολες.επισεις πηρα και τη νεα εκδοση του μπαρλα.θεωρια δεν μου αρεσει,τα προβληματα του ειναι παρομοια με τισ λυμενες ασκησεις και το χειροτερο,δεν εχει υποδειξεις στις απαντησεις οποτε μονος σου δεν μπορεις να κανεις πολλα.τα συνδοιαστικα του θεματα ομως ειναι απ τα δυσκολοτερα,ειδικα αυτα στο τελος.ειναι καλο για επαναληψη.δεν ξερω για στεργιου αλλα εχω ακουσει καλα λογια.για φυσικη εχω μαθιουδακη(υπεροχος) και τα κριτηρια αξιολογησεις του χρονοπουλου.απο τα κριτηρια εχω λυσει μονο τα πρωτα(νομοι των αεριων και λιγο θερμοδυναμικη) και δεν ειμαι και παρα πολυ ευχαριστημενος.βεβαιως ειναι πολυ νωρις το κρινω γι αυτο παρε κι αλλες αποψεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top