Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

nickthehunter88

Νεοφερμένος

Ο nickthehunter88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
οσον αφορα στην επαναληψη της φυσικης, καλυτερο ειναι το "θεματα φυσικης" του παναγιωτακοπουλου η το "πρωτοτυπα θεματα φυσικης" του νικολακοπουλου( εχει μονο προβληματα για 4ο θεμα)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickthehunter88

Νεοφερμένος

Ο nickthehunter88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
και για μαθηματικα κατ γ λυκειου το Γ1 του παπαδακη εχω ακουσει οτι εχει πολυ καλη θεωρια,ομως απο ασκησεις εχει ευκολες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,513 μηνύματα.
δηλαδη οι ασκησεις των αδελφων σαββαλα ειναι πιο δυσκολες απο του μαθιουδακη/παναγ. ?
Καμία σχέση.Των Σαββάλα έχει πιο εύκολες ασκήσεις από του Μαθιουδάκη.Του Μαθιουδ. έχει σαφώς πιο περιεκτικές και δύσκολες έως και πολύ απαιτητικές,ειδικά προς το στερεό και τις συνδυαστικές.(εννοείται πως έχει και εύκολες όμως).Προτείνω ανεπιφύλακτα Μαθιουδ.

οσον αφορα στην επαναληψη της φυσικης, καλυτερο ειναι το "θεματα φυσικης" του παναγιωτακοπουλου η το "πρωτοτυπα θεματα φυσικης" του νικολακοπουλου( εχει μονο προβληματα για 4ο θεμα)?
Για τον Νικολακόπουλο δεν ξέρω(πάντως έχει από τα δυσκολότερα θέματα ever!),πάντως του Παναγιωτακ. αποτελεί μια άριστη επιλογή για ποιοτική και ολοκληρωμένη επανάληψη (ειδικά για 4ο θέμα και συνδυαστικά που έχει αρκετά "έξαλλα" θέματα...).Για κάθε κεφάλαιο έχει ασκήσεις 1ου-4ου θέματος διαβαθμισμένης δυσκολίας με τις απαντήσεις(αναλυτικές) φυσικά στο πίσω μέρος του βιβλίου.

και για μαθηματικα κατ γ λυκειου το Γ1 του παπαδακη εχω ακουσει οτι εχει πολυ καλη θεωρια,ομως απο ασκησεις εχει ευκολες?
Πράγματι έχει πολύ καλή θεωρία.Ασκήσεις έχει ό,τι θέλεις.Τις έχει ανά κατηγορία σε κάθε κεφάλαιο και αρχίζει από εύκολες έως αρκετά δύσκολες-συνδυαστικές(με αναλυτικές λύσεις πίσω),ενώ έχει και αρκετά κριτήρια αξιολόγησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nickthehunter88

Νεοφερμένος

Ο nickthehunter88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ φιλε.μπορει να παω σε κανα βιβλιοπωλειο για να τα ξεφυλλισω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Ο Παπαδάκης έχει ΦΟΒΕΡΗ θεωρία.Απίστευτη οργάνωση. Υστερεί στις ασκήσεις όμως.Του Μπάρλα έχει πιο δύσκολες και "καλές".Πιστεύω του Παπαδάκη δεν αρκεί..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickthehunter88

Νεοφερμένος

Ο nickthehunter88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
για καποιον που θελει να διαβασει μονος του ομως ειναι αδυνατο να κανει μπαρλα.μολις μπει ο νεος χρονος θα αρχησω προετοιμασια για γ λυκειου και θα παρω στεργιου/νακη και παπαδακη.τον μπαρλα θα τον εχω για επαναληψη στο τελος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
με φροντιστήριο ή χωρίς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
μπορείς νΑ ητήσεις βοήθειΑ ΑΠό τον δΆσκΑΛο στο σχολείο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickthehunter88

Νεοφερμένος

Ο nickthehunter88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
θα διαβαζω μονο απο βοηθηματα,καθολου φροντιστηριο/ιδιαιτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Όπως σου είπα,οι καθηγητές του σχολείου μπορούν σε βοηθήσουν;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickthehunter88

Νεοφερμένος

Ο nickthehunter88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
παιδια εγω δεν κανω φροντιστηριο σε φυσικη β λυκειου κατ. και διαβαζω απο το βοηθημα του μαθιουδακη,ομως χρειαζομαι και ενα δευτερο,τι προτεινετε?(ξερω οτι εδω λετε για γ λυκειου αλλα plz tell me its important)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,513 μηνύματα.
παιδια εγω δεν κανω φροντιστηριο σε φυσικη β λυκειου κατ. και διαβαζω απο το βοηθημα του μαθιουδακη,ομως χρειαζομαι και ενα δευτερο,τι προτεινετε?(ξερω οτι εδω λετε για γ λυκειου αλλα plz tell me its important)
Εγώ στη Β' λυκείου είχα μόνο των αδερφών Σαββάλα και ήμουν αρκετά ικανοποιημένος(για Μαθιουδάκη Β' λυκείου δεν ξέρω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi.

Νεοφερμένος

Η evi. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καλησπερα σας.. ψαχνω για βοηθηματα γ λυκειου της τεχνολογικης για ολα τα μαθηματα καθως και εκθεση και βιολογια γενικης..
οποιος εχει καποια ας μου πει ποια εχει(εκδοση,συγγραφεα) και τιμη.. ευχαριστω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,513 μηνύματα.
καλησπερα σας.. ψαχνω για βοηθηματα γ λυκειου της τεχνολογικης για ολα τα μαθηματα καθως και εκθεση και βιολογια γενικης..
οποιος εχει καποια ας μου πει ποια εχει(εκδοση,συγγραφεα) και τιμη.. ευχαριστω..
Για μαθ. κατ. προτείνω Παπαδάκη(Σαββάλας,2 τόμοι,23.70€ ο ένας),αν και ο μπάρλας είναι καλός(ελληνοεκδοτική,αλλά έχει μόνο το αποτέλεσμα της λύσης πίσω και είναι αρκετά δύσκολος,2 τόμοι,22 € περίπου ο ένας).Φυσική κατ. προτείνω ανεπιφύλακτα Μαθιουδάκη-Παναγιωτακόπουλου(Σαββάλας,2 τόμοι,24.70€ ο ένας).Έκθεση εγώ είχα του Μητσέλου ελληνοεκδοτική(τιμή δε θυμάμαι).Αοδε και ΑΕΠΠ δεν είχα κάποιο βοήθημα πέρα από το φροντιστήριο οπότε δεν ξέρω.Και βιολογία δεν ξέρω γιατί είχα μαθ. γεν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Εγω παντως φυσικη χρησιμοποιω του Βλαχου (Εκδ.Σαββαλας) κι σαν δευτερο του Δημοπουλου . Οσο για ΑΕΠΠ Καραισκο-Καραμπη !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
καλησπερα σας.. ψαχνω για βοηθηματα γ λυκειου της τεχνολογικης για ολα τα μαθηματα καθως και εκθεση και βιολογια γενικης..
οποιος εχει καποια ας μου πει ποια εχει(εκδοση,συγγραφεα) και τιμη.. ευχαριστω..

για το ΑΟΔΕ, μπορείς να βρεις αρκετό υλικό που μπορεί να σε βοηθήσει και στο www.economics.edu.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Παιδια για Βιολογια κατευθυνσης ποιο βοηθημα χρησιμοποιειτε?Δινω δευτερη φορα και θελω καποιο με αρκετα δυσκολες ασκησεις!Εχω στο μυαλο μου αυτο του Πουκαμισα της Λαζαρακη και του Σαλαμαστρακη εκδοσεις μεταιχμιο!Τι γνωμη εχουν αυτοι που τα εχουν χρησιμοποιησει?Εχουν απαντησεις απο πισω επειδη θα δουλευω μονος μου?Σας ευχαριστω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zoo-doc

Νεοφερμένος

Ο Zoo-doc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Παιδια για Βιολογια κατευθυνσης ποιο βοηθημα χρησιμοποιειτε?Δινω δευτερη φορα και θελω καποιο με αρκετα δυσκολες ασκησεις!Εχω στο μυαλο μου αυτο του Πουκαμισα της Λαζαρακη και του Σαλαμαστρακη εκδοσεις μεταιχμιο!Τι γνωμη εχουν αυτοι που τα εχουν χρησιμοποιησει?Εχουν απαντησεις απο πισω επειδη θα δουλευω μονος μου?Σας ευχαριστω!:)

Κατα την άποψή μου το βοήθημα της Λαζαράκη είναι χάλια:hmm: Δέν έχει δύσκολες ασκήσεις,ούτε συνδυαστικά θέματα,ενώ επιπλέον η θεωρία που δίνει είναι αυτολεξεί τα κεφάλαια του σχολικού βιβλίου,μόνο που συνοδεύονται απο αστεράκια,κύβους και κυκλάκια,τα οποία υποτίθεται οτι σε βοηθούν να τα θυμάσαι καλύτερα:eek::whistle: Σου προτείνω να την χρησιμοποιήσεις μόνο για λίγες καλές ερωτήσεις κρίσεως που έχει και απο εκεί και πέρα να μη χρησιμοποιήσεις τίποτε άλλο...Εγώ τουλάχιστον έτσι δούλεψα!;) (btw χαρά στο κουράγιο σου !!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Κατα την άποψή μου το βοήθημα της Λαζαράκη είναι χάλια:hmm: Δέν έχει δύσκολες ασκήσεις,ούτε συνδυαστικά θέματα,ενώ επιπλέον η θεωρία που δίνει είναι αυτολεξεί τα κεφάλαια του σχολικού βιβλίου,μόνο που συνοδεύονται απο αστεράκια,κύβους και κυκλάκια,τα οποία υποτίθεται οτι σε βοηθούν να τα θυμάσαι καλύτερα:eek::whistle: Σου προτείνω να την χρησιμοποιήσεις μόνο για λίγες καλές ερωτήσεις κρίσεως που έχει και απο εκεί και πέρα να μη χρησιμοποιήσεις τίποτε άλλο...Εγώ τουλάχιστον έτσι δούλεψα!;) (btw χαρά στο κουράγιο σου !!!)

Ευχαριστω πολυ!Αρα αποκλειω της Λαζαρακη!Εχω ηδη δυο βοηθηματα απλως θελω καποιο με δυσκολες ασκησεις!Κανενας που να εχει του Σαλαμαστρακη εκδοσεις μεταιχμιο μπορει να μου πει αν ειναι καλο και αν εχει απο πισω τις απαντησεις?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IasonasM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο IasonasM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Λέω να πάρω ένα βοήθημα για μαθηματικά κατεύθυνσης και είμαι ανάμεσα σε Μπάρλα και Στεργίου.
Θα το έχω για ασκήσεις κυρίως, μιας και κάνω φροντιστήριο. Ποιό από τα δύο προτείνετε;
Έχω δει πως ο Στεργίου έχει καλύτερη οργάνωση αλλά μήπως ο Μπάρλας έχει μεγαλύτερη ποικιλία + καλύτερες ασκήσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top