Γενικό -  Βοηθήματα Προσανατολισμού Ανθρωπιστικών Σπουδών

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Για τα πεζά. Για την ποίηση τώρα 1000 περίπου σελίδες τις θεωρώ υπερβολικές και ίσως αποπροσανατολιστικές. Κατ' εμέ καλύτερα να έχει ο καθένας μία πηγή συγκεκριμένων αναλύσεων- σχολίων, παρά να μην ξέρει να διαχειριστεί (και άρα να αξιοποιήσει) τόσες πληροφορίες. Ομολογώ βέβαια πως στο βιβλιοπωλείο που πήγα δεν κοίταξα την ανάλυση για τον Κρητικό, αλλά για τα άλλα ποιήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STRATOS111

Νεοφερμένος

Ο STRATOS111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Ποιο θεωρείτε ότι είναι το καλύτερο και πληρέστερο βοήθημα για το Γνωστό;;;;; (κυρίως για Πρωταγόρα για αρχή)
Νομίζετε πως οι σημειώσεις του φροντιστηρίου μαζί με το study4exams επαρκούν ή χρειάζεται και κάτι παραπάνω;;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Ποιο θεωρείτε ότι είναι το καλύτερο και πληρέστερο βοήθημα για το Γνωστό;;;;; (κυρίως για Πρωταγόρα για αρχή)
Νομίζετε πως οι σημειώσεις του φροντιστηρίου μαζί με το study4exams επαρκούν ή χρειάζεται και κάτι παραπάνω;;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!
εγω ειχα το μεταιχμιο του εμανουηλιδη.γενικα καλο βοηθημα αν και σε πολλες ενοτητες κυριως στα ηθικα νομιζω ελεγε καποιοια πραγματαανα και ξανα.στον πρωταγορα η καθηγητρια μου να φανταστεις οτι μας εδωσε επιπλεον σημειωσεις 60 σελιδων!!!στην αξιολογηση των συλλογισμων το βοηθημα τα εδινε καπως συνοπτικα.παντως για τον πρωταγορα δεν αρκει το βοηθημα.το ιδιο και για την πολιτεια εκει ειχαμε επιπλεον σημειωσεις 10 σελιδες.για τον αριστοτελη ηθικα και πολιτικα δεν ειχαμε προσθετο υλικο γιατι ταχα αρκουσαν ετσι πιστευε η καθηγητρια ετσι πιστευα κι εγω.ωστοσο οι δυο ερωτησεις που επεσαν φετος νομιζω οτι δεν απαντουνταν αριστα μονο με το βοηθημα ειδικα η ερωτηση για την αρετη,το εργο.τηις εξεις.
για τα πολιτικα επισης στην 16 ενοτητα νομιζω εχει λιγα και ελαχιστα στην 20.οσο για το study4exams εχει σχολια για το γνωστο ?γιατι εγω δεν τα βρηκα.επισης να διαβαζετε τα σχολια του κεε.εμας μας τα εδινε στο σχολειο και τη γραφαμε κανονικα.καποια ειναι πολυ ωραια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
Αρχαία Ελληνικά-Συντακτικό σε κωμικογραφήματα :clapup:
Πάρτε κατεβάστε/διαβάστε αυτό, για το καλοκαίρι και το σεπτέμβριο,......: https://www.scribd.com/doc/77079718/...-σε-κωμικογραφήματα-http-www-projethomere-com

Σημείωση:
Το μήνυμα προήλθε σπό το θέμα:Θα ήταν ωφέλιμη η κατάργηση της ορθογραφίας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Εγω στο γνωστό είχα τα βοηθήματα για κάθε έργο απο τον "Εκδοτικό Όμιλο Συγγραφέων Καθηγητών".. και έμεινα αρκετά ικανοποιημένη απο αυτή την επιλογή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria s.

Νεοφερμένος

Η maria s. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
πολύ ωραίο είναι της ελληνοεκδοτικής έχει πολύ καλή ανάλυση έρωτησεις και δικές του και του κεε απαντημένες και διαγωνίσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Η φιλόλογος στο φροντιστήριο μάς είπε να πάρουμε για Ιστορία & Λογοτεχνία:

Ιστορία
Εκδόσεις Μπαχαράκη και μας είπε ότι ονομάζεται Ιστορία Γ' Λυκείου. Εγώ όμως που το έψαξα στο ίντερνετ,βρήκα βοηθήματα με την ονομασία "Θέματα νεοελληνικής ιστορίας Γ' Λυκείου θεωρητικής κατεύθυνσης
" κι έχω ψιλομπερδευτεί. Δε ξέρω αν εννοούμε το ίδιο βιβλίο,ή αν μπερδεύτηκε.

Λογοτεχνία
Εκδόσεις Μεταίχμιο: 1 τόμος Ποίηση και 1 τόμος Πεζογραφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Mεταίχμιο σας πρότεινε για λογοτεχνία; Δεν υπάρχει κάποιο καλύτερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Mεταίχμιο σας πρότεινε για λογοτεχνία; Δεν υπάρχει κάποιο καλύτερο;
καλυτερο ειναι του σαββαλα.εχει 2 τομους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ολα στη λογοτεχνια λιγο πολυ ιδια ειναι.
Στην ιστορια καλα στο ειπε, δε μπερδευτηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Όλο και κάτι καλύτερο υπάρχει απο το Μεταίχμιο. Τέλος πάντων, ας έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manosss95

Νεοφερμένος

Ο manosss95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
παιδιά θέλω γνώμες ποιο είναι το πιο αποτελεσματικό...;)
μου έδωσαν βέβαια ένα του σαββάλα αλλά δεν με εξυπηρετεί ιδιαίτερα...οπότε βοήθεα...!!!!ευχαριστωωωω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
ισχυει οτι ο εκδοτικος οικος ζητη εκλεισε;;

εχει πολυ καλα βοηθηματα για τη θεωρητικη..δηλαδη εμεις τωτα δε θα μπορουμε να προμηθευομαστε βιβλια αυτου του οικου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
ισχυει οτι ο εκδοτικος οικος ζητη εκλεισε;;

εχει πολυ καλα βοηθηματα για τη θεωρητικη..δηλαδη εμεις τωτα δε θα μπορουμε να προμηθευομαστε βιβλια αυτου του οικου;
Αν ισχύει λογικά θα πουλήσουν ότι έχουν τα βιβλιοπωλεία και μετά τέλος.
Κρίμα πάντως, δεν ξέρω για άλλα μαθήματα αλλά για την έκθεση έχουν πολύ καλό βοήθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
γνωριζει κανεις τιποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

philby

Νεοφερμένος

Η philby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Για μένα το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να διαβάζεις από study4exams..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
παιδιά θέλω γνώμες ποιο είναι το πιο αποτελεσματικό...;)
μου έδωσαν βέβαια ένα του σαββάλα αλλά δεν με εξυπηρετεί ιδιαίτερα...οπότε βοήθεα...!!!!ευχαριστωωωω:)
Αναφορικά με το γνωστό εγώ για την Πολιτεία, τα Ηθικά Νικομάχεια και τα Πολιτικά διάβασα τα βοηθήματα απο τον εκδοτικό όμιλο συγγραφέων καθηγητών και έμεινα ιδιαίτερα ικανοποιημένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SilverLining

Νεοφερμένος

Η SilverLining αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Για λογοτεχνία προτείνω κι εγώ Μεταίχμιο και Σαββάλα και σε καμμία περίπτωση Εκδοτικό Όμιλο Συγγραφέων Καθηγητών (οι απαντήσεις του είναι μικρές και ελλιπείς από κάθε άποψη). Για ιστορία εκδόσεις Ζήτη δαγκωτό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Για λογοτεχνία προτείνω κι εγώ Μεταίχμιο και Σαββάλα και σε καμμία περίπτωση Εκδοτικό Όμιλο Συγγραφέων Καθηγητών (οι απαντήσεις του είναι μικρές και ελλιπείς από κάθε άποψη). Για ιστορία εκδόσεις Ζήτη δαγκωτό. :)

ζητη=εκλεισε:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Παιδιά ποιο βοήθημα έχετε για το γνωστό και τα λατινικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top