Γενικό - Βοηθήματα Γενικής Παιδείας

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!

Μπορει να μου προτεινει καποιος ενα πολυ καλο βοηθημα βιολογιας για την Β λυκειου;

Σας ευχαριστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Εγω του Σαββαλα ειχα (ενα μπορντω) και εμεινα πολυ ευχαριστημενη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Δεν νομίζω να χρειαστείς,δεν είναι τόσο δύσκολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Εγώ είχα δύο..Του Πέτρου Βότση(Όχι τόσο καλό.:/:) και το άλλο από τον Νίκο Τζαβάρα.:)

Αν θες αυτά, στα δίνω και εγώ μην αγοράσεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Η βιολογία είναι θέμα διαβάσματος...Βέβαια επειδή ο Παναγιώτης την έχει δαγκώσει τη λαμαρίνα με τη συγκεκριμένη επιστήμη πάμε αλλού:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Αδύνατο να μην την δαγκώσεις την λαμαρίνα με την Βιολογία.Πολύ ενδιαφέρον μάθημα ειδικά για εκείνους που τους αρέσουν αυτά. Μαθαίνεις πολλά και αν τύχεις σε καλό καθηγητή ακόμα καλύτερο.
Θα σύμφωνήσω πάντως πως δεν χρειάζεται το βοήθημα στη Βιολογία, θα το κρίνει και μόνος του βέβαια..αλλά ακόμα για την επιβεβαίωση και μόνο καλό είναι να το έχει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Δε σφάξανε που θα φορτωθώ και με επιπλέον διάβασμα για τη βιολογία. :p

Βασικά εντάξει, αμά κάτσεις και διαβάσεις, δε νομίζω να χρειαστείς ποτέ βοήθημα..
Μόνο για περαιτέρω γνώσεις αλλά και πάλι, καλύτερα να πάρεις ένα ειδικό βιβλίο, όχι σχολικό βοήθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Eγώ πάντως δεν είχα βοήθημα φέτος και δε νομίζω να χρειάζεται και καθόλου.Δεν ασχολείται κανείς με τη βιολογία στη δευτέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Σκεφτομαι τωρα το καλοκαιρι να αρχισω να διαβαζω την υλη της φυσικης της Β' Λυκείου γενικης και κατευθυνσης, αλλα επειδη δεν θα εχω καποιο καθηγητη θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο πολυ καλο βοηθημα που να εστιαζει σε θεωρια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
δεν εχω να σου προτεινω κατι αλλα θα σου πω το εξης
η μαθηση καινουργιων εννοιων και υλης ειναι κατι σημαντικο.εαν δεν το καταλαβεις απο την αρχη,θα δυσκολευτεις αργοτερα.πρεπει να γινεται με εκπαιδευτικο αλλιως δεν προκειται να μαθεις τιποτε,και να το κανεις κτημα σου φυσικα.
γι'αυτο μην βιαζεσαι και περιμενε να ξεκινησει η καινουργια σχολικη χρονια.
καταλαβαινω οτι διψας για γνωση αλλα ή θα κανεις κατι σωστα ή καλυτερα μην το κανεις καθολου.

Υ.Γ εκτος βεβαια αν εισαι ο καινουργιος leonardo da vinci και μπορεις να κατανοησεις τη συγκεκριμενη υλη χωρις να τη διδαχτεις.
Υ.Γ2 δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
ποιός ο λόγος να τα διαβάσεις από τώρα;

να ταν 3 λυκείου θα λεγα άντε οκ, αλλά 2?

κάτσε ξεκουράσου και άσε το διάβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
αν θε βοηθημα παρε του μαθιουδακη-παναγιωτακοπουλου (δν θυμαμαι εκδοσεις) ειναι πολυ καλα!


εχουν βεβαια εκτος απο θεωρια και πολες ασκησεις αλλα αρκετες απο αυτς ειναι δυσκολουτσικες...


αυτα για την κατευθυνση,της γενικης ειναι ευκολη και δν γνωριζω καποιο βοηθημα:cat:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Σκεφτομαι τωρα το καλοκαιρι να αρχισω να διαβαζω την υλη της φυσικης της Β' Λυκείου γενικης και κατευθυνσης, αλλα επειδη δεν θα εχω καποιο καθηγητη θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο πολυ καλο βοηθημα που να εστιαζει σε θεωρια..
Εγώ σου λέω πως είναι καλύτερο να ξεκουραστείς αυτό το καλοκαίρι κι αν διαβάσεις ένα μάθημα αυτό να μην είναι το συγκεκριμένο.Αν είσαι θετική κάνε λίγη επανάληψη στη χημεία(στοιχειομετρεία).
Τώρα για βοήθημα,οι εφαρμογές του Σαββάλα σε βάζουν καλά στο νόημα των ασκήσεων αλλά δεν διάβαζα από εκεί την θεωρία οπότε δεν ξέρω.Στη θεωρία μπορεί να είναι καλός ο Δημόπουλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g!orgos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Γενικά να ξέρεις ότι ο Δήμοπουλος έχει πολύ καλή και αναλυτική ανάπτυξη της θεωρίας...! Από ασκήσεις καλές αλλά ανεβασμένες έχει το βοήθημα των Μαθιουδάκη-Παναγιωτακόπουλου... :) Αλλά θα συμφωνήσω με τον chris@to ότι δεν χρειάζεται να δουλέψεις Φυσική το καλοκαίρι.. Αν θες να κάνεις κάτι, αυτό πρέπει να είναι μια μικρή επανάληψη στη Χημεία... :D Καλό σου καλοκαίρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ παιδια για τις απαντήσεις σας!! Βασικά έτσι και αλλιώς θα κάνω μια επανάλψη Μαθ/κα-Φυσική-Χημεία της Α' και ιδιαίτερα χημεία που δεν έμαθα τίποτα φέτος :P
Τελικά δεν θα πάρω φυσική της Β' :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Το πρώτο κεφάλαιο της Φυσικής Κατεύθυνσης ασχολείται με τη Θερμοδυναμική και καλό θα ήταν η πρώτη επαφή μαζί της να γίνεται με τη βοήθεια του καθηγητή γιατί μερικά πράγματα είναι αρκετά παράξενα και καινούργια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Τελικά πήρα το σχολικό μόνο (γενική και κατεύθυνση) αλλά δεν μπορώ να καταλάβω και πολλά απο μόνος μου.... Ίσως πράγματα θεωρίας ναι, αλλα μαλλον δεν θα κααφέρω να λύσω ασκήσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
η αληθεια ειναι πως δεν χρειαζεται να την αρχισεις...αν θες να διαβασεις κατι κανε επαναληψη χημεια και πολλη αλγεβρα
-----------------------------------------
αλγεβρα αν θες βοηθημα παρε του μπαρλα(ολο μπαρλα, σε καθε ταξη του λυκειου αλλα τι να κανουμε αφου ειναι καλος...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angiee

Νεοφερμένος

Η angiee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
παιδιά βοήθεια! κάθε χρόνο πέφτω σε άσχετους που μου πουλάνε βοηθήματα της πλάκας.. ενδιαφέρομαι κυρίως για βοηθήματα σε αρχαία, αντιγόνη, ο.τύραννο και έκθεση απο θεωρητική και σε φυσική και χημεία ! μπορείτε να μου προτείνετε κάποια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
αντιγονη και χημεια ΔΕΝ χρειαζονται βοηθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top