Γενικό - Βοηθήματα Γενικής Παιδείας

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Νομίζω Μεταίχμιο. Είναι πολύ διαδεδομένα στους καθηγητικούς κύκλους και θεωρώ ότι έχουν υψηλού επιπέδου θεωρία. Τη συστήνω για Έκθεση και Κείμενα. Για Αρχαία, δεν ξέρω...

Παιδιά όχι Μεταίχμιο για Έκθεση!!!! Κοινό Νου ή Πειστικό Λόγο!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissTH94

Νεοφερμένος

Η MissTH94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά για τα φιλολογικά σίγουρα μεταίχμιο.Ειδικά στα αρχαία ειναι φοβερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Λοιπόν!

Και τελος για εκθεση τον Γ. Μπατζινα! Φο-βε-ρος

Αυτό το βοήθημα έχει μόνο θέματα για έκθεση ή έχει και τις λύσεις από τις ασκήσεις του σχολικού και επιπλεον ασκήσεις; Γιατί εγώ ένα τέτοιο χρειάζομαι. Όποιος έχει κανένα καλό ας το γράψει...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Άχα, αυτό το είχα, είδα το εξώφυλλο.
Νομίζω όμως πως δεν έχει τις λύσεις. Έχει τα θέματα συζήτησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Νομίζω πως του Κούτρα από εκδόσεις Σαββάλα θα σε καλύψει. Γενικά υπάρχουν πολλά που να έχουν τις λύσεις του σχολικού στις τελευταίες σελίδες. Ρώτησε και κανέναν καθηγητή σου για προτάσεις, δεν είναι κακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
Γεια σας παιδια...μιας και τελειωσε η χρνονια ειπα να επαναφερω το τοπικ

Χρειαζομαι βοηθηματα για:

Φυσικη(Κατ/Γεν)
Εκθεση

Αλγεβρα εχω ηδη αποφασισει ενω φυσικη θα παρω Μαθιουδακη-Παναγιωτακοπουλο(οποτε θα ηθελα να μου προτεινετε καποια επιπλεον)


Δεν υπαρχει καποιο μεγαλο βιβλιοπωλειο κοντα οποτε δεν μπορω αμεσα να παω και να διαλεξω

Ευχαριστω πολυ !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Γεια σας παιδια...μιας και τελειωσε η χρνονια ειπα να επαναφερω το τοπικ
Χρειαζομαι βοηθηματα για:
Φυσικη(Κατ/Γεν)
Εκθεση
Αλγεβρα εχω ηδη αποφασισει ενω φυσικη θα παρω Μαθιουδακη-Παναγιωτακοπουλο(οποτε θα ηθελα να μου προτεινετε καποια επιπλεον)
Δεν υπαρχει καποιο μεγαλο βιβλιοπωλειο κοντα οποτε δεν μπορω αμεσα να παω και να διαλεξω
Ευχαριστω πολυ !!!

Φυσική κατεύθυνσης και γενικής,αδερφοί Σαββάλα.

Για μαθηματικά προτείνω τον Παπαδάκη.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
Φυσική κατεύθυνσης και γενικής,αδερφοί Σαββάλα.

Για μαθηματικά προτείνω τον Παπαδάκη.

:)


κατευθυνση εννοεις παντα ετσι???ναι εχω ενα βιβλιο του Παππαδακη και μου αρεσε

Βασικα Φυσικη ειπα να παρω Παναγιωτακοπουλο τα ειχα φετος και μου αρεσαν:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Νομίζω ο Παναγιωτακόπουλος είναι καλύτερος. Εμένα τουλάχιστον μου αρέσει παραπάνω από το αντίστοιχο των αδερφών Σαββάλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
Νομίζω ο Παναγιωτακόπουλος είναι καλύτερος. Εμένα τουλάχιστον μου αρέσει παραπάνω από το αντίστοιχο των αδερφών Σαββάλα.



ναι πραγματι...θα τα κοιταξω και τα δυο...
για εκθεση τι παιζει???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
κατευθυνση εννοεις παντα ετσι???ναι εχω ενα βιβλιο του Παππαδακη και μου αρεσε

Βασικα Φυσικη ειπα να παρω Παναγιωτακοπουλο τα ειχα φετος και μου αρεσαν:hmm:

Γιεπ για κατεύθυνση.Αλλά και γενικής φυσική Σαββαλαίους είχα.
Όπως σου είχα ξαναπεί και σε άλλο θρεντ,όποιο σε βολεύει καλύτερα. :)

Έκθεση τον πειστικό λόγο του Κούτρα θα έλεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
παιδια χρειαζομαι ενα βοηθημα στην εκθεση αν εχετε τιποτα καλο να μου προτεινεται:bye:

Τα 3 βιβλια του πειστικου λογου.
Τα πρωτα 2 ειναι για ιδεες αναπτυξης που βοηθανε πολυ στο να γραφεις τις εκθεσεις και το τριτο εχει ασκησεις με τις απαντησεις.
Για βοηθημα παρε μονο τα πρωτα 2, αμα θες εξτρα εξασκηση παρε και το τριτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

red span

Δραστήριο μέλος

Ο ΧΑΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 407 μηνύματα.
Τα 3 βιβλια του πειστικου λογου.
Τα πρωτα 2 ειναι για ιδεες αναπτυξης που βοηθανε πολυ στο να γραφεις τις εκθεσεις και το τριτο εχει ασκησεις με τις απαντησεις.
Για βοηθημα παρε μονο τα πρωτα 2, αμα θες εξτρα εξασκηση παρε και το τριτο
Τωρα τελος,δεν προκειται να ξανα ασχοληθω με την εκθεση ξανα στην ζωη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Τωρα τελος,δεν προκειται να ξανα ασχοληθω με την εκθεση ξανα στην ζωη μου

Πςςς μεταξυ μας τωρα.
Σε ζηλευω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Θα ήθελα να μου προτείνετε βοηθήματα για Φυσική και Χημεία Γενικής Παιδείας Β' Λυκείου...να πω πως είμαι σκράπα στα παραπάνω μαθήματα..:whistle:
Και θα ήθελα να μου προτείνετε επίσης ένα βιβλίο για άγνωστο,να εξασκούμαι μόνη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Για χημεια το καλυτερο ειναι ο Σαλτερης, και με διαφορα
Τωρα για φυσικη εχω ειχα Σαββαλα και ημουν ικανοποιημενη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Ευχαριστώ..:)
Για άγνωστο κανείς??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Υπαρχουν καποια βοηθηματα που πιστευετε οτι ειναι πραγματικα ικανα να βοηθησουν εναν μαθητη?

Μια φιλολογος μου στην Α' ειχε προτεινει το "Πειστικος Λογος" του Κουτρα (για ολο το Λυκειο) για την Εκθεση φυσικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Υπαρχουν καποια βοηθηματα που πιστευετε οτι ειναι πραγματικα ικανα να βοηθησουν εναν μαθητη?

Μια φιλολογος μου στην Α' ειχε προτεινει το "Πειστικος Λογος" του Κουτρα (για ολο το Λυκειο) για την Εκθεση φυσικα.
Αν τα χρησιμοποιείς σωστά, σαφώς. :]

Έκθεση και εγώ αυτό είχα, πολύ καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Αν τα χρησιμοποιείς σωστά, σαφώς. :]

Έκθεση και εγώ αυτό είχα, πολύ καλό!

αν πηγαινεις και φροντηστηριο,μηπως ειναι περιττα? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top