Βοήθεια/Απορίες στις ΑΟΘ

mariavrdf

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
τι λετε να πεσει στην αοθ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panicisintheair

Νεοφερμένος

Ο panicisintheair αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
τι λετε να πεσει στην αοθ?
ωχ αρχισαμε παλι με τις προβλεψεις..ωραια λοιπον ας αρχισουμε να καιμε θεματα..λεω φασεις οικονομικου κυκλου..!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
εγώ θέλω να κάψω, όλες τις ανεργείες. αυτές θα πέσουν. χιχιχι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Procomenos

Νεοφερμένος

Ο Μενέλαος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
κάτι μεταξύ του 1ου και του 9ου κεφαλαίου πιστεύω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariavrdf

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
οι φασεις του οικονομικου κυκλου εχουν πεσει οποως και οι ανεργειες
εγω κατι απο το 1ο το βλεπω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

airbornegr

Νεοφερμένος

Ο Vaggelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Για να πάρω άριστα στην θεωρία πρέπει να απαντώ όπως είναι στο βιβλίο , δηλ παπαγαλία.Γιατί στην ιστορία έτσι θέλουν...
Πείτε μου γιατί δεν το βλέπω να βγαίνει η ύλη παπαγαλία!!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iraklis7

Νεοφερμένος

Ο Iraklis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Για να πάρω άριστα στην θεωρία πρέπει να απαντώ όπως είναι στο βιβλίο , δηλ παπαγαλία.Γιατί στην ιστορία έτσι θέλουν...
Πείτε μου γιατί δεν το βλέπω να βγαίνει η ύλη παπαγαλία!!!:jumpy:

Όχι αρκει να καλύψεις τα βασικά σημεία για αυτό που θα σου ζητηθεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geogytheio

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γύθειο (Λακωνία). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
και εγω το ιδιο ρωτησα και μου ειπαν πως κανονικα ναι! ελεος,απλα ελεος!!!! παπαγαλια αοδε, παπαγαλια αεππ,παπαγαλια το ενα,παπαγαλια το αλλο....
απο αυτο θα καταλαβουν τι ξερουμε δηλαδη::::
σου προτεινω να διαβασεις το 9ο,απο 1ο τις αναγκες,το οικονομικο κυκλωμα και το καταμερισμο εργασιας,την εισαγωγη του 2ου και του 7ου και τους προσδιοριστικους παραγοντες ζητησης προσφορας για παπαγαλια... εγω αυτα θα προσπαθησω παντως να μαθω....
και ελπιζω να πεσει κατι απο αυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Πάνω κάτω αυτά που είπε ο Γιώργος χρειάζονται παπαγαλία. Το 1ο+9ο όλο,, από 2ο+4ο προσδιοριστικοί παράγοντες ζήτησης/προσφοράς (+σχήματα). Από το 3ο το 1. και το 2. καθώς και τον Νόμο Φθίνουσας Απόδοσης. Το 5ο είναι σχετικά 'Αντι-ΣΟΣ' γιατί έπεσε τελευταία φορά. Απ' το 7ο είναι η διάκριση μικρο-μακρο-οικονομίας + σφάλμα σύνθεσης (+ αδυναμίες ΑΕΠ αν και έπεσε πριν 2-3 χρόνια) Αυτά...

παπαγαλια αοδε, παπαγαλια αεππ,παπαγαλια το ενα,παπαγαλια το αλλο....

Όπως είπε η μάνα μου..δεν πρέπει να λέγονται Πανελλήνιες αυτές οι εξετάσεις...'Παπαγαλήνιες' πρέπει να λέγονται!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όχι, δεν είναι ΑΟΔΕ. Εγώ, για παράδειγμα, το κεφάλαιο 9 το καταλαβαίνω, δεν σκοπεύω να το μάθω απ'εξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis

Νεοφερμένος

Ο apostolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Όπως είπε η μάνα μου..δεν πρέπει να λέγονται Πανελλήνιες αυτές οι εξετάσεις...'Παπαγαλήνιες' πρέπει να λέγονται!!!
χαχαχααααααααα:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Όχι, δεν είναι ΑΟΔΕ. Εγώ, για παράδειγμα, το κεφάλαιο 9 το καταλαβαίνω, δεν σκοπεύω να το μάθω απ'εξω.

Άλλο το καταλαβαίνω, άλλο το γράφω απ' έξω (που είναι και το ζητούμενο) Και εγώ μπορώ να γράψω σε γενικές γραμμές το νόημα, όχι όμως να γράψω κάθε ξεχωριστή πρόταση -σχεδόν- όπως το λέει μέσα. Αν μπορείς εσύ, μπράβο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Όχι, δεν είναι ΑΟΔΕ. Εγώ, για παράδειγμα, το κεφάλαιο 9 το καταλαβαίνω, δεν σκοπεύω να το μάθω απ'εξω.
Για ποια σχολη στοχεύεις αν επιτρέπεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yuhuhuhuhu

Νεοφερμένος

Η natasa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας παιδιά...
εμάς μας είπαν συνδυαστικό 1ο-9ο....
απο θεωρία πιστεύω 9ο-4ο.


;)


καλή επιτυχία σε όλους...
και καλή λευτεριά!


:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ainstain

Νεοφερμένος

Ο ainstain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
αυριο θα πεσει σφαλμα συνθεσησ κι διαφορα μικρο μακρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Εγώ θέλω να ρωτήσω... Μπορεί κάποιος να μου πει, τι ακριβώς είναι το Α.Ο.Θ και αν μπορώ να το πάρω ως 7ο μάθημα ακόμα κι αν πηγαίνω για 3ο πεδίο?
Επίσης, αν μπορώ, πώς ακριβώς θα με βοηθήσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Καλησπέρα. Το ΑΟΘ, δηλαδή αρχές οικονομικής θεωρίας είναι ένα μάθημα επιλογής της Γ' λυκείου που σου δίνει την δυνατότητα να έχεις πρόσβαση σε σχολές του 5ου πεδίου, δηλαδή σε οικονομικές και στρατιωτικές(?) σχολές. Μετράει ώς μάθημα αυξημένης βαρύτητας στο 5ο πεδίο, και ως κανονικό μάθημα για τα υπόλοιπα πεδία (συντελεστής 1 δηλαδή).

Σου προτείνω να σκεφτείς πολύ σοβαρά εάν θέλεις ένα επιπλέον μάθημα για να διαβάζεις. Εάν είσαι τυχερή, όπως εγώ, και γράψεις 20 στα οικονομικά σου δίνει επιπλέον μόρια σε *κάθε* πεδίο (εγώ πήρα 300 μόρια παραπάνω λόγω του ΑΟΘ).

Οι περισσότεροι επιλέγουν ΑΟΘ εάν θέλουν αρκετά υψηλόβαθμες σχολές (πχ Ιατρική,Πολυτεχνείο κτλ) ώστε να τους βοηθήσει να πάρουν μερικά μόρια παραπάνω.
Κατά την γνώμη μου πρέπει να έχεις πολύ όρεξη για διάβασμα για να πάρεις 1 επιπλέον μάθημα. ΟΛΟΙ θα σου λένε ότι είναι πολύ εύκολο αλλά αυτό ΔΕΝ ισχύει. Έχει αρκετή θεωρία και ασκήσεις τα οποία πρέπει να μάθεις απ' έξω. Και εγώ δηλαδή που δεν ήθελα για οικονομικές σχολές και το επέλεξα, καταριόμουν την ώρα και την στιγμή 1-2 μέρες πριν γράψω γιατί αν έγραφα κάτω απο 18 θα με έριχνε. Οπότε σκέψου πολύ σοβαρά εάν θέλεις να το επιλέξεις! (εφόσον δεν θέλεις για 5ο πεδίο απ' ότι κατάλαβα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Καλησπέρα. Το ΑΟΘ, δηλαδή αρχές οικονομικής θεωρίας είναι ένα μάθημα επιλογής της Γ' λυκείου που σου δίνει την δυνατότητα να έχεις πρόσβαση σε σχολές του 5ου πεδίου, δηλαδή σε οικονομικές και στρατιωτικές(?) σχολές. Μετράει ώς μάθημα αυξημένης βαρύτητας στο 5ο πεδίο, και ως κανονικό μάθημα για τα υπόλοιπα πεδία (συντελεστής 1 δηλαδή).

Σου προτείνω να σκεφτείς πολύ σοβαρά εάν θέλεις ένα επιπλέον μάθημα για να διαβάζεις. Εάν είσαι τυχερή, όπως εγώ, και γράψεις 20 στα οικονομικά σου δίνει επιπλέον μόρια σε *κάθε* πεδίο (εγώ πήρα 300 μόρια παραπάνω λόγω του ΑΟΘ).

Οι περισσότεροι επιλέγουν ΑΟΘ εάν θέλουν αρκετά υψηλόβαθμες σχολές (πχ Ιατρική,Πολυτεχνείο κτλ) ώστε να τους βοηθήσει να πάρουν μερικά μόρια παραπάνω.
Κατά την γνώμη μου πρέπει να έχεις πολύ όρεξη για διάβασμα για να πάρεις 1 επιπλέον μάθημα. ΟΛΟΙ θα σου λένε ότι είναι πολύ εύκολο αλλά αυτό ΔΕΝ ισχύει. Έχει αρκετή θεωρία και ασκήσεις τα οποία πρέπει να μάθεις απ' έξω. Και εγώ δηλαδή που δεν ήθελα για οικονομικές σχολές και το επέλεξα, καταριόμουν την ώρα και την στιγμή 1-2 μέρες πριν γράψω γιατί αν έγραφα κάτω απο 18 θα με έριχνε. Οπότε σκέψου πολύ σοβαρά εάν θέλεις να το επιλέξεις! (εφόσον δεν θέλεις για 5ο πεδίο απ' ότι κατάλαβα)

Ευχαριστώ πάρα πολύ.:thanks:Θα το δω... Πάντως, αν θελήσω να το επιλέξω, να ξεκινήσω από νωρίς φροντιστήριο σαν τα άλλα μαθήματα?
Κι εσύ από Ρόδο, ε? Πού έκανες ΑΟΘ φροντιστήριο αν επιτρέπεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Όλη η Ρόδος εδώ μαζεμένη. ΟΛΕ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top