Βοήθεια/Απορίες στις ΑΟΘ

JohnnyBoy

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

dinora

Νεοφερμένος

Η dinora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
νομίζω ότι αύριο θα ***...@@@
συνήθως στα εσπερινά βάζουν εύκολα..
πάντως μου έχει κολλήσει η κρατική παρέμβαση.. μακάρι να μπει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeOrGiTsA!!

Νεοφερμένος

Η GeOrGiTsA!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Μπορει να μ πει καποιος τη θεωρια των εσπερινων γιατι εχω καποιο προβλημα με τον υπολογιστη μου???σασ παρακαλωωωωω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Ποιες ειναι οι τρεις κατηγοριες των παραγωγικων συντελεστων και τι περιλαμβανει η καθεμια?Να δωσετε σχετικα παραδειγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeOrGiTsA!!

Νεοφερμένος

Η GeOrGiTsA!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
χαιρομαι...δε μπορω να το μαθω αυτο με τιποτα....Μπορυν να βάλουν εναν καταμερισμό και επειδή ειναι λιγο να κοπανήσουν και ενα χρήμα απο κατω...ε????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Φανταζομαι πως ναι;)
Αλλα φυσικα υπαρχουν παρα πολλα πραγματα που μπορουν να βαλουν οποτε τα διαβαζουμε ολα:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeOrGiTsA!!

Νεοφερμένος

Η GeOrGiTsA!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
καλα σίγουρα.....παντως εγω σήμερα δεν αντεχω αλλο...αφηστε που αρχιζω να αγχωνομαι...οποτε παω να κανω ενα μπανακι..μετα υπνο...και αυριο το πρωι ξυπνημα κατα τις 6 για μια επαναληψουλα!!!

ΚΑΛΗΝΥΥΥΧΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!και καλη επιτυχια!!!ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕΕΕ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostkan

Νεοφερμένος

Ο kostkan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ενταξει δεν ειναι και παααρααα πολλαα οπως η διοικηση π,χ.

Αντε τωρα δεν ωφελει να λεμε τιποτα! Καλη επιτυχια μας αυριο!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisg

Νεοφερμένος

Ο babisg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Καλη επιτυχια σε ολους!!
δεν ειναι ακριβως ετσι....οι ανεργοι ανηκουν στο εργατικο δυναμικο.....γιατι θελουν και μπορουν να εργαστουν....

εν δυναμει παραγωγικος συντελεστης μπορει να θεωρηθεις εσυ που εισαι μαθητρια......
ευχαριστω για την βοηθεια
:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Λοιπον εχω τα sos απο αοθ!εχω ατομο στην επιτροπη...!λοιπον απο θεωρια συμπεριφορα του καταναλωτη,οικονομικο κυκλωμα και καταμερισμοσ των εργων!απο ασκησεισ 1ο 3ο 5ο κεφαλαιο!θα σκισουμε....
χαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!το πέτυχες!!ΧΕΧΕ!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Γι'αυτο ποτε δεν πρεπει να ακουμε κανεναν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisini

Νεοφερμένος

Η Χρυσινη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Παιδια μην βαρατε!ενας φιλος μου μου ειπε οτι γνωριζει για τα θεματα και ειπα να βοηθησω!Φυσικα και δεν θα διαβαζα μονο αυτα!Ετσι και αλλιωσ σας τα εγραψα στις 9 το βραδυ οποτε....Σιγα το νοημα που ειχε!υποτιθεται οτι μεχρι εκεινη την ωρα ο φυσιολογικοσ μαθητης ειχε τελειωσει το διαβασμα του....και θα εριχνε μια ακομα ματια σε αυτα που ειναι sos...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Παιδια μην βαρατε!ενας φιλος μου μου ειπε οτι γνωριζει για τα θεματα και ειπα να βοηθησω!Φυσικα και δεν θα διαβαζα μονο αυτα!Ετσι και αλλιωσ σας τα εγραψα στις 9 το βραδυ οποτε....Σιγα το νοημα που ειχε!υποτιθεται οτι μεχρι εκεινη την ωρα ο φυσιολογικοσ μαθητης ειχε τελειωσει το διαβασμα του....και θα εριχνε μια ακομα ματια σε αυτα που ειναι sos...!
Πλακα με κανιεις??Εσυ μας ειπες οτι εχεις ανθρωπο στην επιτροπη!!Τον φιλο σου εννοουσες?LOL:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
ΤΡΙΤΗ 3 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008
ΑΡΧΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ

Τα θέματα στο μάθημα «Αρχές Οικονομικής θεωρίας» ήταν πιο δύσκολα από τα περσινά, γιατί απαιτούσαν πολλές πράξεις.
Στο 4ο θέμα, το αʼ ερώτημα ήταν δύσκολο, ενώ το 2ο -3ο και 4ο ερώτημα ήταν ανεξάρτητα από το 1ο.


Πιθανολογείται ότι οι βαθμοί θα είναι κατώτεροι από τους περσινούς και ότι επειδή το μάθημα είναι επιλογής απʼόλες τις κατευθύνσεις για σχολές του πέμπτου πεδίου, θα στερήσει την είσοδο σε οικονομικές σχολές, κυρίως των υποψηφίων Θεωρητικής Κατεύθυνσης, που το επέλεξαν και το ''άριστα'' από τους υποψηφίους της Θετικής και Τεχνολογικής Κατεύθυνσης, αντίστοιχα. Εύκολα θεωρήθηκαν τα ερωτήματα πολλαπλής επιλογής σε σχέση με τα υπόλοιπα θέματα.
Μάνθα Βούτσινου
Οικονομολόγος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mpampis_20

Νεοφερμένος

Ο Mpampis_20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδια εχω μια ερωτηση...Στο ερωτημα Γ.3 οπου ζητουσε τον ρυθμο πληθωρισμου δεν ξερω αν το παρατηρησατε αλλα υπηρχε μια σοβαρη ασαφεια.....εγω υπολογισα τον Ρ.Π με ετος βασης το 2006 οπως μας εδινε στο ερωτημα Γ.2 καθως δεν υπηρχε καμια αναφορα στο να χρησιμοποιησουμε τα δεδομενα του 1ου ή του 2ου ερωτηματος.. Το αποτελεσμα ομως ειναι το ιδιο. (6,66). Γνωριζετε αν η αλλαγη του ετους βασης μπορει να επηρεασει το αποτελεσμα ή ειναι το ιδιο?(ουσιαστικα ο πληθωρισμος δεν αλλαζει αν συγκρινουμε τα ετη με ετος βασης το 2006 σωστα?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Οχι!Το ετος βασης δεν επηρεαζει το ρυθμο πληθωρισμου:no1:Νομιζω εχει μια σχετικη ασκηση το Βοηθημα του Σαββαλα(Λαζανης,Τεντες,Χατζηανδρεου,Τζηρος):hmm:
Αλλα ακομα κι αν τον επηρεαζε,νομιζω οτι δεν υπαρχει ασαφεια...το γεγονος οτι σου λεει σε ενα ερωτημα (στα πλαισια του ερωτηματος αυτου) να χρησιμοποιησεις ως ετος βασης το 2006 δεν σημαινει οτι θα πρεπει να το παρεις σαν δεδομενο και για τα υπολοιπα ερωτηματα;)
Εκτος,αν προκειτε για υποερωτημα του ιδιου ερωτηματος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Και εγω ειχα κολλησει σ'αυτο, στην αρχη εκανα με ετος βασης το 2006, αλλα
οταν τελειωσα εκανα και ετος βασης το 2004 το ιδιο εβγαινε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostkan

Νεοφερμένος

Ο kostkan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ΤΡΙΤΗ 3 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008
ΑΡΧΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ
[...]

Στο 4ο θέμα, το αʼ ερώτημα ήταν δύσκολο, ενώ το 2ο -3ο και 4ο ερώτημα ήταν ανεξάρτητα από το 1ο.

Τι λεει εδω ρε παιδια???
Αν δεν εβρισκες το VC στην Q=245 με το κολπο P=MC πως μπορουσες να κανεις μετα τον πινακα αγοραιας προσφορας και να λυσεις και τα αλλα ερωτηματα?




OK εκανα λαθος...τωρα που το ξαναειδα δεν χρειαζοτανε πουθενα το VC στα αλλα ερωτηματα...
Αν και το εχασα το 4 θεμα επειδη δεν μπορουσα να βρω το VC και μετα κολησα και δεν μπορουσα να βρω και την αγοραια καμπυλη...τελικα ηταν πολυ ευκολα.
Του φανηκαν κανενος-καμιας δυσκολα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
μπορουσες να φτασεις πιστευω στο 17 πιστευω οικονομια απο εκει και περα 1 βαθμο μπορουσες να τον χασεις στο 4 εκει με το mc....1 μπορουσες να χασεις στο 3 και ενα απο την αναπτυξη....γνωμη μου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top