Βοήθεια/Απορίες στις ΑΟΘ

Lilith13

Νεοφερμένος

Η Lilith13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδια μην διαβάζετε ΣΟΣ...εχετε 3 μερές μπροστά σας να ασχοληθείτε σοβαρα με το αο8...διαβάστε και θεωρία και ασκήσεις...μπορείτε να γράψετε άριστα αν έχετε προετοιμαστεί σοβαρά όλη τη χρονιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Ετσι και αλλιως δεν υπαρχουν ΣΟΣ, πιστευω οτι ειναι ευκολα να γραψουμε καλα στο αοθ, καλη προετοιμασια σε ολους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ap0tiximen05

Νεοφερμένος

Ο ap0tiximen05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδια διαβαστε μακρο-μικρο οικονομια μου το ειπαν 3 καθηγητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NENA!

Νεοφερμένος

Η ΡΕΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
παιδια pls αν ξέρει κανείς σας που μπορω να βρω τα θεματα τ οεφε γ τ αοθ????εχω μπει σε πολλά κ βρίσκω μόνο απαντήσεις..............................................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhath

Νεοφερμένος

Η ΜΑΙΡΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγω δεν εχω προλαβει να τελειωσω την υλη και θα δωσω στις επαναληπτικες σε ενα μηνα...θα κανω την αρρωστη...επειδη παω για πεμπτο πεδιο προτιμω να γραψω στις επαναληπτικες και να γραψω καλυτερα...ειμαι και θεωρητικη....
στις επαναληπτικες βαζουν πιο δυσκολα?εχετε δει τα θεματα του αοθ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ap0tiximen05

Νεοφερμένος

Ο ap0tiximen05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Αστα αοθ στις επαναληπτικες δεν παλευετε μην κανεις αυτο το λαθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NENA!

Νεοφερμένος

Η ΡΕΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
κοιτα απο τα θεματ που εχω δει των επαναληπτικων και σε άλλα μαθηματα να εχουν διαφορα και να ειναι πιο δυσκολα διαφορετικά όλοι θα ήθελαν να γραψουν στις επαναληπτικές και εγώ πάντως στα ίδια είμαι δεν έχω προλάβει να βγάλω την ύλη...άσε που τόσο καιρό π διάβαζα τα άλλα μαθήματα το αοθ τ έχω ξεχάσει τελείως...αφού όμως εσύ θέλεις κ 5ο πεδίο τότε θα σε συμβούλευα χίλιες φορές να προσπαθήσεις όσο μπορείς να προλάβεις μέχρι τη τρίτη κ να πας τότε να δώσεις σκεψου το 2 μερες είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Εγω δεν εχω προλαβει να τελειωσω την υλη και θα δωσω στις επαναληπτικες σε ενα μηνα...θα κανω την αρρωστη...επειδη παω για πεμπτο πεδιο προτιμω να γραψω στις επαναληπτικες και να γραψω καλυτερα...ειμαι και θεωρητικη....
στις επαναληπτικες βαζουν πιο δυσκολα?εχετε δει τα θεματα του αοθ?
Δεν το πιστεύω ότι υπάρχει άνθρωπος που θέλει να κάνει κάτι τέτοιο! Είσαι σίγουρη; Συνήθως, τα θέματα των επαναληπτικών είναι λίγο δυσκολότερα + το ότι πρέπει να έχεις χαρτί νοσοκομείου για να μην δώσεις τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Πως θα κανεις την αρρωστη? Χαρτι απο δημοσιο νοσοκομειο θελει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,830 μηνύματα.
Εγώ με τα χίλια ζόρια θα προλάβω την επανάληψη της ύλης. :'(:'(:'(:'(

Έλεος ρε παιδιά, θα έπρεπε να δίναμε 1 εβδομάδα μετά τα 6 μαθήματα.
Κι εγώ νιώθω ότι τα έχω ξεχάσει. :'(:'(:'(:'(



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeOrGiTsA!!

Νεοφερμένος

Η GeOrGiTsA!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εγώ με τα χίλια ζόρια θα προλάβω την επανάληψη της ύλης. :'(:'(:'(:'(

Έλεος ρε παιδιά, θα έπρεπε να δίναμε 1 εβδομάδα μετά τα 6 μαθήματα.
Κι εγώ νιώθω ότι τα έχω ξεχάσει. :'(:'(:'(:'(



-petros
τι λες καλε??μακαρι να μας πήγαιναν και αυριο να διναμε να τελειώναμε....
Εξ'αλλου επρεπε να τ εχετε βγάλει κακι μεσα στο πασχα 1 φορα!!εγω τουλάχιστον ετσι΄έκανα και τώρα με μια ανάγνωση ειμαι οκ!!!και απο ασκησεις 2-3 επαναληπτικες απο καθε κεφάλαιο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγω δεν εχω προλαβει να τελειωσω την υλη και θα δωσω στις επαναληπτικες σε ενα μηνα...θα κανω την αρρωστη...επειδη παω για πεμπτο πεδιο προτιμω να γραψω στις επαναληπτικες και να γραψω καλυτερα...ειμαι και θεωρητικη....
στις επαναληπτικες βαζουν πιο δυσκολα?εχετε δει τα θεματα του αοθ?
Ξαναλέω: οι επαναληπτικές είναι θέματα από αρρώστους για αρρώστους, ακριβώς για κάτι παιδιά που κάθονται ένα μήνα παραπάνω να διαβάσουν. Περισσότερες πιθανότητες έχεις να γράψεις καλά αν κατέβεις την Τρίτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NENA!

Νεοφερμένος

Η ΡΕΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!ελεος!δε μπορω να συγκεντρωθω για να διαβάσω!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noodlee999

Νεοφερμένος

Η noodlee999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
κ εγω το ιδιο...:(

ακομα στο 1ο κεφαλαιο ειμαι:( :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Μία ερώτηση: Στα φετινά θεματα ΟΕΦΕ, στο Σ-Λ, έπεσε το εξής: "Μία αύξηση της τιμής ενός αγαθού κατά 10% θα αυξήσει την προσφορά του αγαθού κατά 20%, αν η ."
Σύμφωνα με τις απαντήσεις είναι λάθος, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί, αφού:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,830 μηνύματα.
Μία ερώτηση: Στα φετινά θεματα ΟΕΦΕ, στο Σ-Λ, έπεσε το εξής: "Μία αύξηση της τιμής ενός αγαθού κατά 10% θα αυξήσει την προσφορά του αγαθού κατά 20%, αν η ."
Σύμφωνα με τις απαντήσεις είναι λάθος, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί, αφού:
Νομίζω λόγω του "θα αυξήσει την προσφορά". :)
Το σωστό είναι "θα αυξήσει την προσφερόμενη ποσότητα". :iagree:

Η προσφορά μεταβάλλεται μόνο όταν έχουμε μεταβολή κάποιου προσδιοριστικού παράγοντά της ΕΚΤΟΣ της τιμής (η μεταβολή της τιμής σχετίζεται με τη μεταβολή της προσφερόμενης ποσότητας).

Προσοχή σε αυτή την λεπτομέρεια (μεταβολή στη ζήτησης/μεταβολή στη ζητούμενη ποσότητα - αντίστοιχα για την προσφορά), είναι κλασσική παγίδα στην Οικονομία!


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Δίκιο έχεις, για αυτό είναι λάθος! Έλεος, ούτε που το πρόσεξα ότι έλεγε προσφορά! Πολύ παραπλανητικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ap0tiximen05

Νεοφερμένος

Ο ap0tiximen05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδια HELP θελω τι θεωρια του αοθ σε pdf ειναι μεγαλη αναγκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Αρχικό μήνυμα από nick29 (Εμφάνιση μηνύματος)
Μία ερώτηση: Στα φετινά θεματα ΟΕΦΕ, στο Σ-Λ, έπεσε το εξής: "Μία αύξηση της τιμής ενός αγαθού κατά 10% θα αυξήσει την προσφορά του αγαθού κατά 20%, αν η
."

Σύμφωνα με τις απαντήσεις είναι λάθος, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί, αφού:
πω και εγω την ιδια απορια ειχα γιατι να ηταν λαθος
Παιδια HELP θελω τι θεωρια του αοθ σε pdf ειναι μεγαλη αναγκη.
ενας καθηγητης ειχε δωσει τυπολογιο σε ενα tread που ηταν μονο για σημειωσεις, γιατι δεν την διαβασεις απο το βιβλιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,830 μηνύματα.
Παιδια HELP θελω τι θεωρια του αοθ σε pdf ειναι μεγαλη αναγκη.
Δεν υπάρχει κάπου δυστυχώς. :(

Διάβασε τη από Βοήθημα - αν έχεις- ή από το σχολικό.



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top