Βοήθεια/Απορίες στην Ιστορία Προσανατολισμού

anna812000

Νεοφερμένος

Η ΑΝΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
το προβλημα μου ειναι οτι το βιβλιο που εχω δεν εχει σελιδες 245-254 αυτο με μπερδευει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Ο Παρευξείνιος Ελληνισμός σίγουρα είναι μέσα στην ύλη, απλά το 2007 νομίζω πως προστεθηκε ή καπου εκεί γι' αυτό δεν το βρίσκεις σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna812000

Νεοφερμένος

Η ΑΝΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Καταλαβα! μπορει καποιος να το σκαναρει και να μου το στειλει αυτο το κομματι? anna812000@yahoo.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cult

Νεοφερμένος

Ο cult αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ΠΑιδια και εγω εχω το ιδιο προβλημα και θα το ηθελα.Οποιος μπορει να μας βοηθησει ας το κανει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna812000

Νεοφερμένος

Η ΑΝΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
ΠΑιδια και εγω εχω το ιδιο προβλημα και θα το ηθελα.Οποιος μπορει να μας βοηθησει ας το κανει.
Το βρηκα αν θες στειλε μου το μειλ σου να στο στειλω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Γεια σας...ειμαι Β λυκειου και ανησυχω πολυ για του χρονου...φετος δεν εδωσα πολλη βαρυτητα στην ιστορια και ανησυχω...θα χρειαστει καποιο στοιχειο της φετινης ιστοριας με την ιστορια κατ. στην Γ'???πφφφ:hmm::s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Οχι:)!! Μην αγχωνεσαι καθολου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
είναι εντελώς διαφορετική η ύλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
πραγματικα σας ευχαριστω πααααααααααααααααααααααααααααααααρα πολυ!!!εφυγε ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ βαρος απο πανω μου...επειδη ελεγα πως ου χρονου θα ξεσκιστω στο διαβασμα στην ιστορια αλλα μολισ σκεφτηκα οτι μπορει να υπαρχει κατι αποο φετος και να μην το ξερω...πηγα να τρελαθω!!! σας ευχαριστω πααρα πολυ...:):):):):D:no1::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
:D ηρέμησε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Γεια σας...ειμαι Β λυκειου και ανησυχω πολυ για του χρονου...φετος δεν εδωσα πολλη βαρυτητα στην ιστορια και ανησυχω...θα χρειαστει καποιο στοιχειο της φετινης ιστοριας με την ιστορια κατ. στην Γ'???πφφφ:hmm::s
Οπως ειπαν και οι υπολοιποι,θεωρητικα, δεν θα σου χρειαστει σε τιποτα.

Αλλα ειναι πολυ ασχημο να βλεπουμε την Ιστορια απο αυτη την αποψη.

Ο μοναδικος μας στοχος να ειναι να γραψουμε καλα στις Πανελληνιες δηλαδη.

Οτι μαθαινεις ειναι κερδος,ιδιαιτερα στο μαθημα της Ιστοριας.

Φυσικα και δεν αναφερομαι στο να παπαγαλιζεις την φετινη Ιστορια και ξερω πολυ καλα οτι τα βιβλια του οργανισμου που διδασκομαστε στα σχολεια δεν προσφερονται σε καμια περιπτωση,για τη διαμορφωση μιας αντικειμενικης αποψης πανω στα ιστορικα γεγονοτα.

Ωστοσο,μπορεις να μαθεις πολλα πραγματα απο συζητησεις που θα κανετε μεσα στην ταξη,θα σε βοηθησει παρα πολυ αυτο,αν εχετε και καλο καθηγητη. :)

Απο 'κει και περα,αρχισε να ψαχνεις μονος σου παραπανω και διαβασε βιβλια για να καταλαβαεις περισσοτερο τα ιστορικα γεγονοτα.

Πραγματικα θεωρω πολυ ασχημο το να βλεπουμε την Ιστορια με την αποψη οτι,"Ok φετος δεν εξεταζομαι,απο του χρονου θα διαβασω."

Δεν ειναι ετσι.

Ειναι τελειως λαθος η τακτικη αυτη κατα τη γνωμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Ελενα θα συμφωνησω μαζι σου με την προυπόθεση που εθεσες:
αν εχετε και καλο καθηγητη
και σε διαβεβαιω οτι στο σχολειο μας εχουμε εναν αχρηστο και γι αυτο εχω παρατησει τελειως την ιστορια (λανθασμενα βεβαια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Μην ανησυχείς καθόλου η ιστορία της 2ας μιλάει για το Βυζάντιο ενώ της 3ης αφορά τα νεώτερα χρόνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dadaist1989

Νεοφερμένος

Ο dadaist1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Γειά σου! Στην ύλη φέτος για πανελλήνιες είναι ο Παρευξείνιος Ελληνισμός σελ 245-254! Και άλλα 4 κεφάλαια φυσικά (φαντάζομαι το ξες)...Τίποτα άλλο από αυτό το κεφάλαιο! Τι εννοείς με το αν έχει αλλάξει κάτι? Δίνεις φέτος και εσύ?:jumpy:
αλλα 4 κεφαλαια,εννοεις εκτος απο τον παρευξεινιο ελληνισμο,σωστα?γιατι ειναι οι τελευταιεσ σελιδες της υλης:)

επισης αν μπορει να μ τα στειλει και εμενα καποιος,θα ημουν ευγνωμων:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dadaist1989

Νεοφερμένος

Ο dadaist1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
καλησπερα παιδια!αποφασισα να ξαναδωσω πανελληνιες και ψαχνω εναγωνιως τις σελιδες για το κεφαλαιο του παρευξεινιου γιατι εχω το παλιο βιβλιο,οποιος μπορει να στειλει καποιο link,η να μ τις στειλει με email,θα τον ευγνωμωνω ιδιαιτερως,ευχαριστω εκ των προτερων. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξωτικουλι

Νεοφερμένος

Η πηνελοπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
εχω το βιβλιο,αλλα κ χειρογραφα αυτες τις σελιδες...αλλα γτ δε το αγοραζεις;το πολυ 5ευρω εχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dadaist1989

Νεοφερμένος

Ο dadaist1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
δεν το έχω βρει πουθενά ρε γαμώτο,έχουν έλλειψη και είμαι και εκτός αθηνων.μπορείς να μου το στείλεις με email?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξωτικουλι

Νεοφερμένος

Η πηνελοπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
θα στο στειλω το συντομοτερο δυνατον...ελπιζω ως το βραδυ να τα εχω περασει ολα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dadaist1989

Νεοφερμένος

Ο dadaist1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
ειλικρινα ευχαριστω παρα πολυ!να σαι καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξωτικουλι

Νεοφερμένος

Η πηνελοπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ειναι κι αλλα 2..θα σου τα στειλω το συντομοτερο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top