Βοήθεια/Απορίες στην Ιστορία Προσανατολισμού

domata

Νεοφερμένος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Αν ρωτούσανε ποιοι παράγοντες συντέλεσαν στη δημιουργία των αντιπολιτευτικών ομίλων τι ακριβώς θα αναφέρουμε..το συζητήσαμε λίγο στο φροντιστήριο αλλά δεν μου λύθηκε η απορία..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Αν ρωτούσανε ποιοι παράγοντες συντέλεσαν στη δημιουργία των αντιπολιτευτικών ομίλων τι ακριβώς θα αναφέρουμε..το συζητήσαμε λίγο στο φροντιστήριο αλλά δεν μου λύθηκε η απορία..:(

α)οικονομική δυσπραγία
β)δυσλειτουργία του πολιτικού συστήματος

ελπίζω να βοήθησα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domata

Νεοφερμένος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
ναι σε ευχαριστώ..γιατί εγώ κατάλαβα ότι παίρνουμε στοιχεία και από την προηγούμενη παράγραφο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Στη σελίδα 49, έχει ένα πίνακα με έτη και αριθμό μεταναστών, και μας έβαλαν ως εργασία στο σχολείο, ποιά τα συμπεράσματά μας βάσει αυτού, για τα αίτια και τις συνέπειες της επανάστασης.
Κάποια ιδέα, κάποιος;
Οκ, ξέρω, για τους μετανάστες η απάντηση είναι ακριβώς από κάτω, αλλά οι χρονολογίες..δεν μου κολλάνε?!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Έχω μεγάλο πρόβλημα με το διάβασμα της Ιστορίας, κυρίως γιατί δεν μου αρέσει το μάθημα!!! Μήπως υπάρχει κάποιος που να έχει ερωτήσεις που να καλύπτουν όλη την ύλη; Πραγματικά θα με σώσει! Βοήθεια γιατί καιγόμαστε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickyk

Νεοφερμένος

Η vickyk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
γεια σ....εγω σπουδαζω στο τμημα προσχολικησ αγωγησ!τωρα ειμαι 20 ετων αλλα θα δωσω ξανα πανελληνιεσ γτι θελω να μπω στο τμημα φιλολογιασ....χιχι στο φροντ π παω μ δινουν ερωτησεισ οπωσ ειναι πιθανο να ερωτηθουν στο τελοσ....για καθε παραγραφο να φανταστεισ.....πωσ μπορω να σε βοηθησω?δν κανεισ φροντ ή ιδιαιτερο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Εγώ δίνω εξετάσεις για δεύτερη φορά, αλλά φέτος δεν πηγαίνω φροντιστήριο στην Ιστορία. Έχεις τις ερωτήσεις σε κάποιο αρχείο; Πραγματικά θα με σώσεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
και οι πλαγιότιτλοι την ίδια δουλειά κάνουν. το βοηθημα του καραμήτρου έχει πολλές ερωτήσεις και μερικές συνδυαστικές πιο δύσκολες. επίσης δες εδώ https://www.free-ebooks.gr/gr/e-rafi.php?id=880
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickyk

Νεοφερμένος

Η vickyk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
οχι δυστυχωσ.....κ εγω ξαναδινω τωρα οπωσ σ ειπα.....αλλα δν τα εχω σε αρχειο....λοιπν θα κατσω μεσα στη βδομαδα να τα φτιαξω αν θελεισ κ θα σ τισ στειλω......απλα θα κανεισ λιγεσ μερουλεσ υπομονη....τι λεσ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Ελπίζω να μην είναι μεγάλος κόπος! Μην χάσεις χρόνο από το διαβασμα σου! Είσαι τέλεια!!! Ευχαριστώ πολύ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickyk

Νεοφερμένος

Η vickyk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
γι αυτο σ ειπα οτι θα κανεισ λιγακι υπομονη για να κατσω να τισ περασω.....δν ειναι κοποσ,σε νιωθω απολυτα..... ;) ...θα σ στειλω συντομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Χίλια ευχαριστώ και πάλι!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christy39612

Νεοφερμένος

Η christy39612 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
και οι πλαγιότιτλοι την ίδια δουλειά κάνουν. το βοηθημα του καραμήτρου έχει πολλές ερωτήσεις και μερικές συνδυαστικές πιο δύσκολες. επίσης δες εδώ https://www.free-ebooks.gr/gr/e-rafi.php?id=880
πως μπορουμε να κατεβασουμε τις σελιδες του βοηθηματος?
γιατι εμενα μου βγαζει μονο την πρωτη σελιδα..:( αναφερομαι στην διευθυνση free-ebooks.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Λυπάμαι που σας το λέω αλλά η Ιστορία δεν είναι ερωτήσεις τύπου τι γνωρίζετε γενικά.
Απ' έξω θέλει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickyk

Νεοφερμένος

Η vickyk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
το ξερουμε kotatsuneko αλλα στο τελοσ θα σ δινουν ερωτησεισ κ θα πρεπει να ξερεισ ακριβωσ ποιεσ παραγραφουσ να απαντησεισ......εκει ειναι η μαγκια στην ιστορια!αν ηταν να μαθουμε ολο το βιβλιο απεξω και να μν ξερουμε τι ερωτηση απανταμε αστα να πανε.....ετσι ειναι οι πανελληνιεσ!ακου με γτι ξαναδινω φετοσ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
1ον Δυσκολεύομαι να καταλάβω τι λες.
2ον Άμα έχεις διαβάσεις ΚΑΛΑ ξέρεις ποια παράγραφο να απαντήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickyk

Νεοφερμένος

Η vickyk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
κ μεισ λυπομαστε π θα στο πουμε αλλα αν δν εχεισ ερωτησεισ στην ιστορια ειναι δυσκολα τα πραγματα!η μαγκια στην ιστορια στο τελοσ ειναι να ξερεισ ποια ακριβωσ παραγραφο τ βιβλιου να απαντησεισ......κ αυτο το μαθαινεισ μονο αν εχεισ κ την καταλληλη ερωτηση...κ νομιζω συμφωνει κ η dreams and hopes.....σαν αποφοιτεσ κατι ξερουμε..... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Εννοείται πως συμφωνώ!!! Δεν παλεύεται η Ιστορία μόνο με παπαγαλία διάβασμα από το βιβλίο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
πως μπορουμε να κατεβασουμε τις σελιδες του βοηθηματος?
γιατι εμενα μου βγαζει μονο την πρωτη σελιδα..:( αναφερομαι στην διευθυνση free-ebooks.gr


Ανοίγοντας τη σελίδα, δείχνει φωτογραφία από το βοήθημα.
Από κάτω έχει κάτι διαφημίσεις και πιο κάτω, λέει περιγραφή, γλώσσα και εκδόσεις.
Ακριβώς κάτω από τις εκδόσεις λέει download.
Πατάς εκεί και αποθηκεύεις στο δίσκο σου το βιβλίο.
Έτοιμη.

:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deppfreak87

Νεοφερμένος

Η Deppfreak87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Στην ερώτηση: "Ποιά ήταν τα αιτήματα της επανάστασης της 3ης Σεπτεμβρίου του 1844;" η απάντηση είναι η πρώτη παράγραφος του κεφαλαίου "Το σύνταγμα του 1844" ή είναι και κάτι άλλο? :what:
Δηλαδή, στα αιτήματα αναφέρω επί της ουσίας την ψήφιση συντάγματος με σκοπό τον περιορισμό των εξουσιών του βασιλιά, και είμαι εντάξει ή είναι ελλιπής σαν απάντηση?
-----------------------------------------
*3ης Σεπτεμβρίου του 1843.. τέλος πάντων!!! sorry..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top