Βοήθεια/Απορίες στην ΑΕΠΠ - Ασκήσεις

Τι πιστεύετε για την ΑΕΠΠ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 53)
  • Εύκολη

    Ψήφοι: 30 56.6%
  • Δύσκολη

    Ψήφοι: 23 43.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

tabarly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
αν σου λέει ότι θα ειναι μέχρι έναν συγκεκριμένο αριθμό ψηφίων, είναι σχετικά εύκολο νομίζω... αν όχι δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι τώρα, θα επανέλθω πιο μετά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

acr

Νεοφερμένος

Ο acr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
αν σου λέει ότι θα ειναι μέχρι έναν συγκεκριμένο αριθμό ψηφίων, είναι σχετικά εύκολο νομίζω... αν όχι δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι τώρα, θα επανέλθω πιο μετά ;)



δυστιχος δεν λεει μεχρι καποιον αριθμο ψηφιων:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpko

Νεοφερμένος

Ο mpko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
να γινει αλγοριθμος ο οποιοσ θα βρισκει το πληθος των ψηφιων ενος πραγματικου αριθμου εαν εχεισ κανεισ καποια ιδεα ασ την γραψει.

Αλγόριθμος ΨΗΦΙΑ
Γράψε "ΔΩΣΤΕ ΕΝΑΝ ΑΡΙΘΜΟ"
Διάβασε Χ
ΠΛ ← 0
Όσο Χ>0 επανάλαβε
Χ ← Χ div 10
ΠΛ ← ΠΛ + 1
Τέλος_επανάληψης
Γράψε "Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΩΝ ΨΗΦΙΩΝ ΤΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ ", Χ ," ΕΙΝΑΙ ", ΠΛ
Τέλος ΨΗΦΙΑ

Νομίζω πως αυτή είναι η απάντηση για άγνωστο πλήθος ψηφίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Ξερω πως ισως ειναι λιγο αργα,αλλα θελω μερικες συμβουλες εστω και ελαχιστες ωρες πριν την εξεταση για το μαθημα αναπτυξη εφαρμογων σε προγραμματιστικο περιβαλλον..
Βασικα,δεν εχω καταλαβει ακομα τι ακριβως χρειαζομαι.Σε φροντιστηριο εγραφα 85-90 και μια χαρα τα καταλαβαινα,αλλα ειναι ετσι το μαθημα που εχω φοβερη ανασφαλεια..
Π.Χ καποιες εκφωνησεις σε κανουν να κλαις απο πανελληνιες..
Κατι πινακες τιμων..κατι με κατι παραμετρους που μπερδευονται,με κατι κομπινες..
Γενικως νιωθω οτι μπορει να γραψω 13 μπορει 18,η μεγαλυτερη ανασφαλεια μου ειναι οτι δεν ξερω τι θα μου ζητησουν!Ισως ειναι η φυση του μαθηματος..
Κανονισα αυριο ιδιατερο στο φροντιστηριο να μου φυγουν καποιες αποριες
Εχετε καποια συγκεκριμενη συμβουλη που μπορειτε να μου δωσετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
ΛΟΓΙΚΗ αυτο χρειαζεται το μαθημα! Δεν ειναι το μαθημα που μαθαινω 10-15 μεθοδολογιες και γραφω 20! Βαζεις το μυαλο σου να δουλεψει και με συνδυασμο αυτα που εχεις μαθει μπορεις να γραψεις πολυ καλα! Το θεμα Β συνηθως ειναι ψαρωτικο, αν κατσεις λιγο και το δουλεψεις στην αρχη μετα θα βγαινει απο μονο του!(Ο πινακας τιμων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Μεθοδολογια παντα σιχαινομουν και βαζω λογικη..απλα ειναι μερικες φορες αρκετα περιπλοκο.Δε στοχευω αριστα αφου ειναι αρκετα δυσκολο,ομως θελω να πιασω Θεμα α θεμα β και οσα ερωτηματα μπορω απο Γ Δ ...μπορει να πιασω ολο το Γ αλλα δεν ξερω...ευχαριστω παντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Υπαρχει περιπτωση να ζητηθουν τα πλεονεκτηματα των γλωσσω προγραμματισμου υψηλου επιπεδου η του δομημενου προγραμματισμου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
καμια σελιδα με τιποτα να κανουμε καμια επαναληψουλα στο ΑΕΠΠ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ναι Keratz υπαρχει περιπτωση να ζητηθουν τα κομματια που αναφερεις. Dem μονο αυτο βρηκα απο ασκησεις https://aepp-askisis.blogspot.com/2010/05/21.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Μπασκετ <3 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dream~

Νεοφερμένος

Η ~Dream~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
παιδια ξερουμε κανενα sos για το ΑΕΠΠ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
παιδια ξερουμε κανενα sos για το ΑΕΠΠ?
Ολα ειναι φιλε μου.Ειδικα αποθεωρια διαβασε τα παντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dream~

Νεοφερμένος

Η ~Dream~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ολα ειναι φιλε μου.Ειδικα αποθεωρια διαβασε τα παντα!
χα χα φίλη εννοεις:P
Ελπιζω να μη μας τσακισουν και σε αυτο:P
Παντως αν καποιος ξερει κατι παραπανω ας μας πει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
χα χα φίλη εννοεις:P
Ελπιζω να μη μας τσακισουν και σε αυτο:P
Παντως αν καποιος ξερει κατι παραπανω ας μας πει:)
Δεν το ειδα συγνωμη! :P :P
Βασικα εχω σημειωμενα κατι σος στην θεωρια μου πανω αν θες να σου τα πω δεν εχω προβλημα...απλα ειναι τα γνωστα στανταρακια που μπορει να βαλουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dream~

Νεοφερμένος

Η ~Dream~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Δεν το ειδα συγνωμη! :P :P
χα χα αντε καλη επιτυχια παιδια!
ναι θα το εκτιμουσα αν μπορεις να μου πεις!εμενα δεν μου λεει ουτε τα γνωστα standarakia αλλα οτι ειναι ολα sos :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
χα χα αντε καλη επιτυχια παιδια!
ναι θα το εκτιμουσα αν μπορεις να μου πεις!εμενα δεν μου λεει ουτε τα γνωστα standarakia αλλα οτι ειναι ολα sos :P
Ορισμος Αλγοριθμου
Ορισμος Πινακα
Σε ποιους τομεις μελεταμε την πληροφορικη
Βασικες λειτουργεις δομες δεδομενων
Ορισμος Δεδομενων
Ορισμος Εφωλευμενων αν
Επιλυση ενος προβληματος
συμβολικες γλωσσες μειονεκτηματα και πλεονεκτηματα ΚΑΡΑΣΟΣ
αλγοριθμικες δομες ορισμος
κριτηρια αλγοριθμου
τροποι αναπαραστασης αλγοριθμων
απο ποιες σκοπιες μελεταμε την πληροφορικη
ορισμος προβληματος

Αυτα εχω σαν σος:P λιγα ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dream~

Νεοφερμένος

Η ~Dream~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ορισμος Αλγοριθμου
Ορισμος Πινακα
Σε ποιους τομεις μελεταμε την πληροφορικη

Αυτα εχω σαν σος:P λιγα ε?

Mια χαρα είναι!Ευχαριστω πολυ....Απο ασκησεις σου εχει πει τιποτα?
Εγω ξερω οτι φετος παιζουν πολυ οι μετατροπες...

Απτη Goto να ξερεις τα βασικα: Οτι αλλαζει την ροη του προγραμματος, και αποφευγεται στον δομημενο προγραμματισμο
π.χ σελ 174 το κιτρινο πλαισιο.

Ευχαριστω πολυ! Επισης η ερωτηση για τις ασκησεις...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billck2

Νεοφερμένος

Ο billck2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
οταν σε ενα προγραμμα θελει τμημα δηλωσεων τι εννουμε? βοηθηστε με λιγο... κ με καποιο παραδειγμα οποις μπορει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
το τμήμα του προγράμματος μεταξύ του ονόματος του και της λέξης ΑΡΧΗ.
Προγραμμα Ταδε
Σταθερες
χ=10
Μεταβλητές
Ακέραιες:ι,κ,λ
,π
Αρχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top