Βοήθεια/Απορίες στα Μαθηματικά Προσανατολισμού - Θεωρία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Παιδια της θετικοτεχνολογικής... SOS... η απόδειξη στη σελίδα 262 είναι μέσα;
δεν μπορώ να τη μάθω :( :(

Μέσα κανονικά είναι...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Ναι δυστυχως.Η τριτη ειναι πολυ σπαστικη,οι αλλες ειναι σαν ασκησουλες,αν και δεν πεφτουν κατα την γνωμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpko

Νεοφερμένος

Ο mpko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Παιδια της θετικοτεχνολογικής... SOS... η απόδειξη στη σελίδα 262 είναι μέσα;
δεν μπορώ να τη μάθω :( :(

Ναι είναι μέσα:/: Και εγώ εκεί στην 263 μπερδευόμουν έτσι όπως τα έλεγε(στην απόδειξη του δεύτερου μέρος του θεωρήματος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ δεν την είχα σημειωμένη πάντως :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Πρεπει ολοι να τις μισουμε αυτες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitedove

Νεοφερμένος

Ο whitedove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Καλησπερα,

Μια ερωτηση οσον αφορα την θεωρια.
Τους ορισμους σελιδες 161 και 177 σχολικου βιβλιου τους μαθαινω κανονικα..?

Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ναι κανονικα μεσα ειναι, και αν θελουν να καψουν κοσμο θα την βαλουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

minos_94

Νεοφερμένος

Ο Μηνάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Οι ορισμοί που αναφέρεις είναι εκτός ύλης...δες το αστεράκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loco13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.
δεν πιστεύω να πέσει
αλλά με αυτά που έχουν δει τα ματάκια μας φέτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριαα χανια

Νεοφερμένος

Η μαριαα χανια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
εμας αυτη μας την ειπαν σοσ στο φροντηστηριο ...οχι πως την εχω μαθει ( δεν νομιζω) εμαθε κανεισ τον ορισμο του εμβαδου ή της αντιστροφης ...δεν αντεχω θεε μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Ωρε παιδιά!! απο Fermat και κάτω δε θυμάμαι τίποτα!!!!
δεν μπορώ να τη μάθω τη κ*λοαπόδειξη στη 262 :( :(

ακόμα από ασκήσεις δεν έχω δει τίποτα... ποτε θα προλάβω;... σκέτη απελπισία.
Να σας πω και την αμαρτία μου!.... Την απόδειξη του Φερματ την άφησα... θα πέσει 2η χρονιά;
κάνω μλκ που δεν την διάβαζω;

εμας αυτη μας την ειπαν σοσ στο φροντηστηριο ...οχι πως την εχω μαθει ( δεν νομιζω) εμαθε κανεισ τον ορισμο του εμβαδου ή της αντιστροφης ...δεν αντεχω θεε μου
Αντίστροφη κάτι κουτσοκαταφέρνω...

πήρα τα θέματα πανελλαδικών ένα ένα και τα έψαξα... ποτέ δεν έχουν πέσει αυτοί οι ορισμοί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μη λέτε φανερά ποιες αποδείξεις δε γουστάρετε!
Εγώ αν έβγαζα τα θέματα αύριο και ήθελα να χαντακώσω κόσμο, θα γυρνούσα σήμερα σε διάφορα forum μαθητών, θα έβλεπα τι δε θέλουν και μετά θα έβαζα αυτά.
Μην πείτε πως τα παραλέω, με αυτούς που μπλέξαμε όλα είναι πιθανά...

Αν μας ζητήσει τον ορισμό του ορισμένου ολοκληρώματος τι θα γράψουμε;
Όλο το στόρυ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Μη λέτε φανερά ποιες αποδείξεις δε γουστάρετε!
Εγώ αν έβγαζα τα θέματα αύριο και ήθελα να χαντακώσω κόσμο, θα γυρνούσα σήμερα σε διάφορα forum μαθητών, θα έβλεπα τι δε θέλουν και μετά θα έβαζα αυτά.

Μην πείτε πως τα παραλέω, με αυτούς που μπλέξαμε όλα είναι πιθανά...

Αν μας ζητήσει τον ορισμό του ορισμένου ολοκληρώματος τι θα γράψουμε;
Όλο το στόρυ;

Eγώ σε μια απόδειξη δυσκολεύομαι πολύ. Σε μια απόδειξη στους μιγαδικούς, αυτή που λέει |z1*z2|=|z1||z2|.
Παιδιά δε σας δυσκολεύει κι εσάς πολύ;(ΝΑΙ πειτε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Eγώ σε μια απόδειξη δυσκολεύομαι πολύ. Σε μια απόδειξη στους μιγαδικούς, αυτή που λέει |z1*z2|=|z1||z2|.
Παιδιά δε σας δυσκολεύει κι εσάς πολύ;

Την βρίσκω ιδιαίτερα δύσκολη, ξεφεύγει από αυτά μου μαθαίνουμε και δεν νομίζω να πέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Eγώ σε μια απόδειξη δυσκολεύομαι πολύ. Σε μια απόδειξη στους μιγαδικούς, αυτή που λέει |z1*z2|=|z1||z2|.
Παιδιά δε σας δυσκολεύει κι εσάς πολύ;(ΝΑΙ πειτε)
πωωωωω μιλάμε δεν τη μπορώ καθόλου αυτή!!
Αν πέσει θα μας ξεσκίσουνε!...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

minos_94

Νεοφερμένος

Ο Μηνάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Πολύ δύσκολη απόδειξη ρε παιδιά ..Μην τα λέτε παραμονή εξέτασης αυτά ...θα αγχωθούν πάρα πολλοί...
Το ακούσατε το άλλο ....;ΣΟΣ η απόδειξη του (ημχ)'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολύ δύσκολη απόδειξη ρε παιδιά ..Μην τα λέτε παραμονή εξέτασης αυτά ...θα αγχωθούν πάρα πολλοί...
Το ακούσατε το άλλο ....;ΣΟΣ η απόδειξη του (ημχ)'

είναι εκτός ύλης ;) όπως και η (συνχ)'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ρε παιδιααα με ανχωσατε :( Κατι ειδα για |z1z2| πωωω δεν την μπορω καθολου. Μακαρι να (μην) πεσει!!
Απο θεωρια τι λετε;;; Εγω λεω οριζοντια ασυμπτωτη για να μην χαλασει το σερι(2010 βαλανε κατακορυφη, 2011 πλαγια )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

minos_94

Νεοφερμένος

Ο Μηνάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
ελπίζω να κατάλαβες ότι κάνω πλάκα...;)
ΣΟΣ η απόδειξη της παραγώγου γινομένου...:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δεν είχα διαβάσει τις προηγούμενες σελίδες! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top