Αρχαία - Βοήθεια/Απορίες στα Αρχαία

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Συγνώμη, αλλά συγχέετε τα νέα με τα αρχαία. Το γεγονός πως το διδάσκω στην νεοελληνική τρέπεται σε διδάξω στον μέλλοντα, δεν σημαίνει πως πρέπει να ισχύει το ίδιο και στα αρχαία. Εδώ το ειμί δεν έχει παρακείμενο και υπερσυντέλικο και δανίζεται από το γίγνομαι, ενώ το επιπλέω δεν κάνει επιπλεύσω στον μέλλοντα, αλλά επιπλεύσομαι.

Τις εξαιρέσεις θα τις μάθεις στ' Αρχαία, όπως τις έμαθες στα Νέα Ελληνικά στο δημοτικό.

Και πιο πολύ στη φυσική δουλεύει το ανθρώπινο μυαλό. Στις εφαρμογές τουλάχιστον. Γιατί από τις 12.5 στις 20 μονάδες που έπιασα στο διαγώνισμα οι 10 (άριστα δλδ) ήταν στις εφαρμογές και μόνο οι 2.5 (πάτος δλδ) ήταν στη θεωρία. Τον κακό μου τον καιρό, καλά να πάθω, να μάθω να πηγαίνω αδιάβαστος.




[σαντοουφαξ] δανείζομαι [/σαντοουφαξ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Αν έχω μάθει κάτι από τη φιλόλογο που μου κάνει Αρχαία φέτος είναι το εξής: Τα Αρχαία, όταν δε μελετούνται ή έστω δε συνδέονται με τη Νέα ελληνική, τότε όντως καταντούν ξένη γλώσσα.

Μπολνταρισες λαθος κειμενο.Συμφωνω μαζι σου,αλλα οσον αφορα τη λογικη και την αισθηση της γλωσσας υπαρχει μια λεπτη διαφορα.

Αν λοιπόν εσείς πιστεύετε πως η αποκομμένη μελέτη των Αρχαίων θα έπρεπε να είναι και η προτινόμενη μελέτη αυτών, τότε απλά επαληθεύετε για ακόμα μια φορά ό,τι έχω πει για εσάς στο παρελθόν. :)

Ηρεμησε,δεν ειμαστε και καρβουνα.Προτεινομενη οχι προτινομενη.

*σημείωση: φίλε κότσι, η λογική δεν είναι εργαλείο αποκλειστικά θετικών μαθημάτων. Ακόμα και στα Αρχαία, βάλτε το κεφάλι σας να δουλέψει πιο ''μαθηματικά'' και θα δείτε πόσο πιο εύκολα θα γίνουν, και το λέω αυτό εγώ, ω! εγώ. :bye:

Δεν ειπα ποτε οτι ειναι εργαλειο αποκλειστικα θετικων μαθηματων.Και γενικευσαμε τοσο πολυ τη λογικη,που δε διαχωριζουμε τα ειδη αυτης.Η γλωσσικη λογικη συμμετεχει νομιζω,αλλα απο ενα σημειο και μετα αντιλαμβανομαστε καποια πραγματα διχως να χρησιμοποιουμε αμεσα αυτη τη λογικη.

Και μη μου πεις τωρα οτι χαρη στη λογικη σου τα καταφερνεις καλα στα αρχαια.Καλυτερα να σκεφτεις πως κατεχεις σε ικανοποιητικο βαθμο τη Νεα,κατι που αναμφισβητητα συμβαλλει στις καλυτερες επιδοσεις.

Πω πω,το γ***α το κειμενο.Τεσπα νομιζω θα βγαλετε νοημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Σταματήστε να βάζετε λόγια στο στόμα μου. Δεν λέω να τα βλέπουμε σαν ξένη γλώσσα, αλλά είναι πολύ πιθανόν παρορμητικά να σκεφτούμε την νεοελληνική αντίστοιχη λέξη και να κάνουμε λάθος.

Α! Μιας και έγινε αναφορά στην λογική. Την λογική, οι πρώτοι που την ανέπτυξαν ήταν οι φιλόσοφοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ε, και;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Δεν ειπα ποτε οτι ειναι εργαλειο αποκλειστικα θετικων μαθηματων.Και γενικευσαμε τοσο πολυ τη λογικη,που δε διαχωριζουμε τα ειδη αυτης.Η γλωσσικη λογικη συμμετεχει νομιζω,αλλα απο ενα σημειο και μετα αντιλαμβανομαστε καποια πραγματα διχως να χρησιμοποιουμε αμεσα αυτη τη λογικη.

Και μη μου πεις τωρα οτι χαρη στη λογικη σου τα καταφερνεις καλα στα αρχαια.Καλυτερα να σκεφτεις πως κατεχεις σε ικανοποιητικο βαθμο τη Νεα,κατι που αναμφισβητητα συμβαλλει στις καλυτερες επιδοσεις.

Πω πω,το γ***α το κειμενο.Τεσπα νομιζω θα βγαλετε νοημα

Ποιός μίλησε για καλές επιδόσεις στα Αρχαία; Μάπας είμαι. :P

Απλά λέω πως η μελέτη των αρχαίων σε συνδυασμό με τη νέα ελληνική με βοηθά να αφομοιώσω καλύτερα, όποτε κάτσω να αφομοιώσω. :P

Όπως και να 'χει, μη με μπερδεύεις με θεωρητικούρες, ''γλωσσική λογική'' κ.λπ. Καταλάβαμε (πιστεύω :P) και οι δύο.
-----------------------------------------
Σταματήστε να βάζετε λόγια στο στόμα μου. Δεν λέω να τα βλέπουμε σαν ξένη γλώσσα, αλλά είναι πολύ πιθανόν παρορμητικά να σκεφτούμε την νεοελληνική αντίστοιχη λέξη και να κάνουμε λάθος.

Α! Μιας και έγινε αναφορά στην λογική. Την λογική, οι πρώτοι που την ανέπτυξαν ήταν οι φιλόσοφοι.

Οι οποίοι τυγχάνουν να είναι και μεγάλοι μαθηματικοί. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Επειδη ειπες οτι εσυ ο ιδιος εβγαλες αυτο το συμπερασμα φανταστηκα θα χεις καλες επιδοσεις.

Α να γεια μας ακριβως το ιδιο λεμε-αφομοιωση-.

Γλωσσικολεκτική είναι η ικανότητα να μαθαίνουμε γλώσσες, η ευχέρεια στη χρήση του γραπτού λόγου. Είναι ο τύπος νοημοσύνης που χαρακτηρίζει τους δικηγόρους, τους ρήτορες και τους ποιητές. Η ανάπτυξή της ξεκινάει από τον όγδοο μήνα της ζωής μας. Αργότερα και μέχρι τον 18ο μήνα μαθαίνουμε μια νέα λέξη κάθε τρεις μέρες, κατόπιν τριάντα λέξεις τη μέρα και περίπου 3.500 λέξεις το χρόνο μέχρι το τριακοστό έτος της ηλικίας μας.

Για μενα δεν ειναι ακριβως θεωρητικουρες.Μην παρεις τοις μετρητοις οτι διαβασεις,οπως πχ δικηγορους και ρητορες.Παραθετει επαγγελματα που απαιτειται πρωτιστως σωστη χρηση της γλωσσας.

Τεσπα...μη βγαινουμε off...

Γλωσσικολεκτικη ειναι,όχι γλώσσικη:pExcuse me!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Επειδη ειπες οτι εσυ ο ιδιος εβγαλες αυτο το συμπερασμα φανταστηκα θα χεις καλες επιδοσεις.

Α να γεια μας ακριβως το ιδιο λεμε-αφομοιωση-.

Γλωσσικολεκτική είναι η ικανότητα να μαθαίνουμε γλώσσες, η ευχέρεια στη χρήση του γραπτού λόγου. Είναι ο τύπος νοημοσύνης που χαρακτηρίζει τους δικηγόρους, τους ρήτορες και τους ποιητές. Η ανάπτυξή της ξεκινάει από τον όγδοο μήνα της ζωής μας. Αργότερα και μέχρι τον 18ο μήνα μαθαίνουμε μια νέα λέξη κάθε τρεις μέρες, κατόπιν τριάντα λέξεις τη μέρα και περίπου 3.500 λέξεις το χρόνο μέχρι το τριακοστό έτος της ηλικίας μας.

Για μενα δεν ειναι ακριβως θεωρητικουρες.Μην παρεις τοις μετρητοις οτι διαβασεις,οπως πχ δικηγορους και ρητορες.Παραθετει επαγγελματα που απαιτειται πρωτιστως σωστη χρηση της γλωσσας.

Τεσπα...μη βγαινουμε off...

Γλωσσικολεκτικη ειναι,όχι γλώσσικη:pExcuse me!!!

Κανένα πρόβλημα. :P

Ας συνεχίσουμε λοιπόν. Μέλλοντας του διδάσκω. :P:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pckokos

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Α' γειά σου. Από ένα σημείο και μετά καταντά γελοίο, απλή λογική είναι.

Αν διαβάζατε όλο το θέμα θα καταλαβαίνατε ότι δεν ζητούσα τον μέλλοντα του διδάσκω για κάποια άσκηση ή κάτι τέτοιο. Το θέμα είναι πως η καθηγήτρια μου φώναξε λέγοντας μου να τα ξαναδιαβάσω από το βιβλίο επειδή δεν τα έχω μάθει. Άρα ψάχνω κανόνα. Και στο κάτω-κάτω, έναν κανόνα ζήτησα. Τι αρχίσατε τις φιλοσοφίες με το πώς πρέπει να μαθαίνουμε τα Αρχαία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Αν διαβάζατε όλο το θέμα θα καταλαβαίνατε ότι δεν ζητούσα τον μέλλοντα του διδάσκω για κάποια άσκηση ή κάτι τέτοιο. Το θέμα είναι πως η καθηγήτρια μου φώναξε λέγοντας μου να τα ξαναδιαβάσω από το βιβλίο επειδή δεν τα έχω μάθει. Άρα ψάχνω κανόνα. Και στο κάτω-κάτω, έναν κανόνα ζήτησα. Τι αρχίσατε τις φιλοσοφίες με το πώς πρέπει να μαθαίνουμε τα Αρχαία;

Καλά αυτό είναι συνηθισμένο. Σε κάθε θέμα από 'δω το πάμε, από 'κει το πάμε, θα την φέρουμε την κουβέντα στο άλλο άκρο. :D

Μη μας δίνεις σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Καλά αυτό είναι συνηθισμένο. Σε κάθε θέμα από 'δω το πάμε, από 'κει το πάμε, θα την φέρουμε την κουβέντα στο άλλο άκρο. :D

Μη μας δίνεις σημασία.

Τί λε' ρε! Μα αν κάτι πρέπει να αποκομίσει από τη συζήτηση είναι αυτό ακριβώς, η εμπειρία μεγαλύτερων. Μην κολλάμε μόνο στο πρόβλημα, αφού έγινε που έγινε η συζήτηση, ας μην πάει χαμένη (γι' αυτόν).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Τί λε' ρε! Μα αν κάτι πρέπει να αποκομίσει από τη συζήτηση είναι αυτό ακριβώς, η εμπειρία μεγαλύτερων. Μην κολλάμε μόνο στο πρόβλημα, αφού έγινε που έγινε η συζήτηση, ας μην πάει χαμένη (γι' αυτόν).

Εννοώ να μην θίγεται που αλλάξαμε την ροή του θέματός του. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pckokos

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Τότε να πω και εγώ τη γνώμη μου. Η αλήθεια είναι πως χρησιμοποιώ πολύ περισσότερο τη λογική από τους κανόνες και την έχω πατήσει έτσι. Γι'αυτό, όπως προαναφέρθηκε, καλή είναι η λογική και σε βοηθάει, αλλά μέχρι ένα σημείο. Επίσης υπάρχει και η περίπτωση σε ένα διαγώνισμα ή τεστ να σε βάλουν να δικαιολογήσεις την απάντηση σου (θυμάμαι που είχε γίνει παλιά σε ένα τεστ τονισμού). Εκεί τι θα κάνεις; Θα πεις ότι έτσι είναι επειδή έτσι λέει η λογική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Τις εξαιρέσεις θα τις μάθεις στ' Αρχαία, όπως τις έμαθες στα Νέα Ελληνικά στο δημοτικό.

Και πιο πολύ στη φυσική δουλεύει το ανθρώπινο μυαλό. Στις εφαρμογές τουλάχιστον. Γιατί από τις 12.5 στις 20 μονάδες που έπιασα στο διαγώνισμα οι 10 (άριστα δλδ) ήταν στις εφαρμογές και μόνο οι 2.5 (πάτος δλδ) ήταν στη θεωρία. Τον κακό μου τον καιρό, καλά να πάθω, να μάθω να πηγαίνω αδιάβαστος.




[σαντοουφαξ] δανείζομαι [/σαντοουφαξ]

το παιδι αυτο εχει προφανως μεγαλυτερη κριτικη σκεψη απο σας τους δυο.
ειδε την ανωμαλια, ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΕ για ποιο λογο υπηρχε και ρωτησε.
αυτο δειχνει παρατηρητικοτητα και ικανοτητα στην αναλυση.

απο την αλλη, οταν εσεις μαθαινετε φυσική εχετε συνδιασει ποτε την ταχυτητα στην Ε.Ο.Α,Κ. με τις εξισωσεις της αλγεβρας;
-----------------------------------------
Ποιός μίλησε για καλές επιδόσεις στα Αρχαία; Μάπας είμαι. :P

Απλά λέω πως η μελέτη των αρχαίων σε συνδυασμό με τη νέα ελληνική με βοηθά να αφομοιώσω καλύτερα, όποτε κάτσω να αφομοιώσω. :P

Όπως και να 'χει, μη με μπερδεύεις με θεωρητικούρες, ''γλωσσική λογική'' κ.λπ. Καταλάβαμε (πιστεύω :P) και οι δύο.
-----------------------------------------


Οι οποίοι τυγχάνουν να είναι και μεγάλοι μαθηματικοί. :xixi:

ο σωκρατης δεν ηταν μαθηματικος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Κι εγώ αναρωτήθηκα για παρόμοια πράματα, αλλά το ότι ρώτησα τους γονείς μου (φιλόλογοι) αντί να ποστάρω εδώ δε σημαίνει ότι δε διαθέτω κριτική σκέψη, έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pckokos

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Μόνο που εγώ δεν έχω γονείς φιλόλογους. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
δε καταλαβα το λογισμο σου ειναι η αληθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Κι εγώ αναρωτήθηκα για παρόμοια πράματα, αλλά το ότι ρώτησα τους γονείς μου (φιλόλογοι) αντί να ποστάρω εδώ δε σημαίνει ότι δε διαθέτω κριτική σκέψη, έλεος.

Οπότε μην σχολιάζεις αρνητικά την δική του απορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
το παιδι αυτο εχει προφανως μεγαλυτερη κριτικη σκεψη απο σας τους δυο.
ειδε την ανωμαλια, ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΕ για ποιο λογο υπηρχε και ρωτησε.
αυτο δειχνει παρατηρητικοτητα και ικανοτητα στην αναλυση.

απο την αλλη, οταν εσεις μαθαινετε φυσική εχετε συνδιασει ποτε την ταχυτητα στην Ε.Ο.Α,Κ. με τις εξισωσεις της αλγεβρας;
-------------------------------------------



ο σωκρατης δεν ηταν μαθηματικος

Φάνη χαλάρωσε.
Κατ' αρχάς αυτό με την κριτική σκέψη δεν έχω καταλάβει ακόμα πως προέκυψε. Το αφήνω ωστόσο, το τι πιστεύεις για μας είναι δικό σου θέμα. Κάτι που δε θα αφήσω όμως είναι το ότι μάλλον δε διάβασες όλη τη συζήτηση, η οποία κακά τα ψέματα επεκτάθηκε αρκετά. Μιλήσαμε λοιπόν γενικά, χρησιμοποιώντας ως αφορμή την απορία του παιδιού. Κάνε μου τη χάρη λοιπόν να διαβάσεις καλά τη συζήτηση πριν να έρθεις να μας πεις πως δε διαθέτουμε κριτική σκέψη ή ό,τι άλλο. Συνοπτικά ας πω πως και οι δύο πλευρές τελικά συμφώνησαν πως τα Αρχαία δεν είναι και δεν πρέπει να είναι αποκομμένα από τη νεολληνική.
Τέλος, σε πληροφορώ επίσης πως χωρίς τις εξισώσεις (συναρτήσεις για την ακρίβεια) της άλγεβρας, η μελέτη της Φυσικής θα ήταν πολύ πιο δύσκολη. Μέγιστο παράδειγμα (από τα πολλά) η y=ax + b.

Αναφορικά με τους φιλοσόφους, αναφερόμουν στην πλειοψηφία και όχι στο σύνολο αυτών. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Οπότε μην σχολιάζεις αρνητικά την δική του απορία.

Εγώ δεν τους ρώτησα για ανούσια πράματα, τα επεξεργάστηκα λογικά και έβγαλα μόνος μου συμπέρασμα. Η απάντηση πήγαινε προς το Φάνη, που είπε πως μόνο και μόνο επειδή ρώτησε ο άλλος, έχει κριτικότερη σκέψη από μενα και το συνονόματο. Εγώ του απάντησα όπως απάντησα για να του δείξω πως ρώτησα τους γονείς για τα σημαντικά και για τις λεπτομέρειες όπως αυτή με το διδάσκω κάθησα και τις κατέβασα έπειτα από λογική επεξεργασία τις (σωστές) απαντήσεις, δε βγήκα να ρωτάω αν υπάρχει ΚΑΝΟΝΑΣ που να το ορίζει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Εγώ δεν τους ρώτησα για ανούσια πράματα, τα επεξεργάστηκα λογικά και έβγαλα μόνος μου συμπέρασμα. Η απάντηση πήγαινε προς το Φάνη, που είπε πως μόνο και μόνο επειδή ρώτησε ο άλλος, έχει κριτικότερη σκέψη από μενα και το συνονόματο. Εγώ του απάντησα όπως απάντησα για να του δείξω πως ρώτησα τους γονείς για τα σημαντικά και για τις λεπτομέρειες όπως αυτή με το διδάσκω κάθησα και τις κατέβασα έπειτα από λογική επεξεργασία τις (σωστές) απαντήσεις, δε βγήκα να ρωτάω αν υπάρχει ΚΑΝΟΝΑΣ που να το ορίζει αυτό.

Δηλαδή εσύ για το διδάξω πώς θα έβρισκες λογικό συμπέρασμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top