Βοήθεια/Απορίες για πανελλήνιες και απολυτήριο

Νίκος 1995

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος 1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Eγω ενδιαφερομαι για Λογιστικη και για Διοικηση Επιχειρησεων. Οσο για το φροντιστηριο, δεν μπορω να πω με σιγουρια ποια μαθηματα χρειαζονται φροντιστηριο, πιστευω ο ιδιος ο μαθητης πρεπει να επιλεξει αναλογως που δυσκολευεται. Βεβαια στην Γ' λυκειου αν ο μαθητης στοχευει σε σχολες με πολλα μορια καλο ειναι να κανει σε ολα τα μαθηματα για να ειναι πληρως καλυμμενος. Αν και η ιστορια κατα τη γνωμη μου δεν νομιζω πως χρειαζεται αφου απλως την μαθαινεις απ'εξω, δεν εχει καμια δυσκολια.

Επειδή και εγώ ενδιαφέρομαι για τις σχολές Διοικηση Επιχειρησεων. Οργάνωσης και Διοικησης επιχειρησεων, μαρκετινγκ κλπ. μήπως ξερεις ή εχεις ακουσει σχετικα με το επίπεδο μαθηματικών που εχουν. Στην β λυκειου σε ποια μαθηματα χρειάζεται φροντιστηριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Επειδή και εγώ ενδιαφέρομαι για τις σχολές Διοικηση Επιχειρησεων. Οργάνωσης και Διοικησης επιχειρησεων, μαρκετινγκ κλπ. μήπως ξερεις ή εχεις ακουσει σχετικα με το επίπεδο μαθηματικών που εχουν. Στην β λυκειου σε ποια μαθηματα χρειάζεται φροντιστηριο;

Στη Β' λυκειου φροντιστηριο χρειαζονται τα λατινικα και ισως και τα αρχαια. Η φιλοσοφια δεν χρειαζεται. Τα μαθηματικα για τις σχολες που μου ειπες ειναι Οικονομικα Μαθηματικα και Γενικα Μαθηματικα Ι.
Αν θες μπορεις να ριξεις μια ματια στα παρακατω: https://siriopoulos.webs.com/MATHS.pdf

https://www.diania.gr/uploads/pdfpic35.pdf

καθως και
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • AE-1-Aplos%20tokos.pdf
    504.4 KB · Εμφανίσεις: 1,495
  • AE-2-Syn8eti.pdf
    258.6 KB · Εμφανίσεις: 357
  • AE-3-Axiologisi%20Ependysis.pdf
    300.4 KB · Εμφανίσεις: 186
  • AE-4-Daneia.pdf
    306.6 KB · Εμφανίσεις: 518

Νίκος 1995

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος 1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Στη Β' λυκειου φροντιστηριο χρειαζονται τα λατινικα και ισως και τα αρχαια. Η φιλοσοφια δεν χρειαζεται. Τα μαθηματικα για τις σχολες που μου ειπες ειναι Οικονομικα Μαθηματικα και Γενικα Μαθηματικα Ι.
Αν θες μπορεις να ριξεις μια ματια στα παρακατω: https://siriopoulos.webs.com/MATHS.pdf

https://www.diania.gr/uploads/pdfpic35.pdf

καθως και

Ισχυει αυτο που εχω ακουσει οτι η θεωρητικη χρειαζεται προσωπικη δουλεια περισσοτερη απο τις αλλες κατευθυνσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Ισχυει αυτο που εχω ακουσει οτι η θεωρητικη χρειαζεται προσωπικη δουλεια περισσοτερη απο τις αλλες κατευθυνσεις;

Ισως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος 1995

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος 1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 121 μηνύματα.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα!!
Ψάχνω να βρω στη σελίδα του @#$% υπουργείου κάτι βοηθήματα (; ) καινουρια που τα βγαλανε φετος πρώτη φορά για να λύσω τα θεματα φυσικής κατευθυνσης.
Αλλά δε βρίσκω τίποτα!!:'( :knife:
Θα μπορούσε καποιος να βοηθήσει γιατί εγώ τα έχω παίξει εντελώς;;; :bye:

Ευχαριστώ πολύ !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ισχυει αυτο που εχω ακουσει οτι η θεωρητικη χρειαζεται προσωπικη δουλεια περισσοτερη απο τις αλλες κατευθυνσεις;
Αυτό είναι βλακεία. Όλες οι κατευθύνσεις την ίδια προσωπική δουλειά χρειάζονται.

Ψάχνω να βρω στη σελίδα του @#$% υπουργείου κάτι βοηθήματα (; ) καινουρια που τα βγαλανε φετος πρώτη φορά για να λύσω τα θεματα φυσικής κατευθυνσης.
https://www.study4exams.gr/physics_k/

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! :bigarmhug
Βρήκα κι εγώ αυτά εδώ ,παιζει να είναι τα ίδια : https://digitalschool.minedu.gov.gr/modules/units/?id=1064
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dwroulini

Νεοφερμένος

Η dwroulini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
υπαρχει κανεις που να γνωριζει αν για να βρεις δουλεια απο την διπλωματικη ακαδημια χρειαζεται μεσο ???? please βοηθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
υπαρχει κανεις που να γνωριζει αν για να βρεις δουλεια απο την διπλωματικη ακαδημια χρειαζεται μεσο ???? please βοηθεια
Για ποια χώρα ρωτάς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dwroulini

Νεοφερμένος

Η dwroulini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
γενικα .... εγω σκεφτομουν να δηλωσω πολιτικες επιστημες παντειου κ μετα να μπς ( αν καταφερω ) διπλωματικη ακαδημια . ακουσα ομως οτι για να βρεις δουλεια μετα πρεπει να εχεις μεσο . ισχυει κατι τετοιο ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος 1995

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος 1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
catgirlbarbara
Μπορεις να μου πεις στα αρχαια ποια ειναι η γραμματικη που πρέπει να γνωριζω; εννοω χρονους. ουσιαστικα, αντωνυμιες, παραθετικα, επίθετα κλπ για τις πανελληνιες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
catgirlbarbara
Μπορεις να μου πεις στα αρχαια ποια ειναι η γραμματικη που πρέπει να γνωριζω; εννοω χρονους. ουσιαστικα, αντωνυμιες, παραθετικα, επίθετα κλπ για τις πανελληνιες;

λοιπον, ουσιαστικα α,β,γ κλισης,αυνηρημενα κ ασυναιρετα, επιθετα β,γ κλισης, παραθετικα επιθετων κ επιρρηματων ομαλα κ ανωμαλα, αντωνυμιες(προσωπικη,αυτοπαθητικη,δεικτικες,αναφορικες, αυτες ειναι οι πιο σος), ρηματα ενεργητικης-μεσης, αοριστος β, παθητικοι μελλοντες κ αοριστοι, συνηρημενα, ρηματα εις -μι (τιθημι,ιημι,μειγνυμι κλπ, αν κ δε νομιζω οτι τα βαζουν συχνα) κ απο κει κ περα οσους περισσοτερους αρχικους μπορεις, ομαλων κ ανωμαλων ρηματων... Η γραμματικη δν εξαντλειται, μπορουν να σου βαλουν ο,τι θελουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος 1995

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος 1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
λοιπον, ουσιαστικα α,β,γ κλισης,αυνηρημενα κ ασυναιρετα, επιθετα β,γ κλισης, παραθετικα επιθετων κ επιρρηματων ομαλα κ ανωμαλα, αντωνυμιες(προσωπικη,αυτοπαθητικη,δεικτικες,αναφορικες, αυτες ειναι οι πιο σος), ρηματα ενεργητικης-μεσης, αοριστος β, παθητικοι μελλοντες κ αοριστοι, συνηρημενα, ρηματα εις -μι (τιθημι,ιημι,μειγνυμι κλπ, αν κ δε νομιζω οτι τα βαζουν συχνα) κ απο κει κ περα οσους περισσοτερους αρχικους μπορεις, ομαλων κ ανωμαλων ρηματων... Η γραμματικη δν εξαντλειται, μπορουν να σου βαλουν ο,τι θελουν...

ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Ολα αυτα μπορω να κατσω το καλοκαιρι να τα μαθω οσα δεν ξερω και αν ναι ποσο χρονο θα μου παρει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Ολα αυτα μπορω να κατσω το καλοκαιρι να τα μαθω οσα δεν ξερω και αν ναι ποσο χρονο θα μου παρει;

Να τα μαθεις το καλοκαιρι μπορεις. Τωρα το ποσο θα σου παρει απο σενα εξαρταται αν μπορεις να τα μαθαινεις γρηγορα ή οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Ολα αυτα μπορω να κατσω το καλοκαιρι να τα μαθω οσα δεν ξερω και αν ναι ποσο χρονο θα μου παρει;

Ανετα προλαβαινεις.. Εξαλλου και εγω που δινω σε μια εβδομαδα δεν τα ξερω τελεια ολα, αυτο ειναι αδυνατον για τον οποιονδηποτε, ακομα καθομαι κ διαβαζω γραμματικη. Αν ομως πχ στα ρηματα ξερεις τη βασικη κλιση πολυ καλα, δεν θα δυσκολευτεις πολυ να μαθεις καποιες ιδιομορφιες. Το ιδιο και στα ουσιαστικα κ στις αντωνυμιες. Πιστευω αν διαβασεις καλα το καλοκαιρι γραμματικη δε θα εχεις προβλημα μετα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

13diagoras

Δραστήριο μέλος

Ο 13diagoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 550 μηνύματα.
(1)Επιτρεπεται να γραφουμε εναλλαξ σελιδα-σελιδα καθαρο/προχειρο στις εξετασεις,ή το προχειρο ειναι μονο στο τελος.Επισης,
(2)Μπορω να γραψω ειτε πανω στα θεματα ειτε πανω στο απαντητικο φυλλαδιο με μολυβι και μετα να το σβησω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
(1)Επιτρεπεται να γραφουμε εναλλαξ σελιδα-σελιδα καθαρο/προχειρο στις εξετασεις,ή το προχειρο ειναι μονο στο τελος.Επισης,
(2)Μπορω να γραψω ειτε πανω στα θεματα ειτε πανω στο απαντητικο φυλλαδιο με μολυβι και μετα να το σβησω?

1.) Είναι μόνο στο τέλος το πρόχειρο. Δεν μπορείς να γράφεις εναλλάξ έτσι όπως το λές.
2.) Ναι.


*3.) Τζάμπα χάνεις τον χρόνο σου και ρωτάς τώρα όμως,θα σας τα πούνε όλα εκεί.
Και κάθε φορά που θα δίνεις μάθημα,θα στα ξαναλένε.
Ότι απορίες έχεις θα ρωτάς τους επιτηρητές,δεν τους πληρώνουμε τζάμπα για να κόβουν βόλτες.

Καλή επιτυχία. =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λεανδρος

Νεοφερμένος

Ο λεανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια,στην εκθεση στο τελεος εγραψα το ονομα μου...Κανεις δεν μου ειχε πει οτι απαγορευεται...Ειμαι μαθητης του 19 και κινδυνευω με μηδενισμο να χασω το πολυτεχνιο...Τι θα κανω ;; Αν καποιος μπορει να με βοηθησει παρακαλω ας το κανει με καποιο τροπο...Δεν μπορω να κοιμηθω 1 μια βδομαδα τωρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
ε και που ξερουν οτι εβαλες το κανονικο σου?
μπορει να εβαλες ενα ψευτικο,ετσι και αλλιως κολλιουνται μαυρες ταινιες πανω στα ονοματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top