Βιβλία για Proficiency

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
δεν μου απαντησε κανεις υπαρχουν αλλαγες στο ecpe?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XristinoOz^_^

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Βόλος). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
δεν μου απαντησε κανεις υπαρχουν αλλαγες στο ecpe?

Τι είδους αλλαγές εννοείς;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Τι είδους αλλαγές εννοείς;:confused:
ως προς τον τροπο εξετασης.οπως ανεφερα στο εξωφυλο του honors που δημοσιευτηκε σε προηγουμενο post λεει format 2013
διαφερει ας πουμε απο το format 2010 που εδωσα εγω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XristinoOz^_^

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Βόλος). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
ως προς τον τροπο εξετασης.οπως ανεφερα στο εξωφυλο του honors που δημοσιευτηκε σε προηγουμενο post λεει format 2013
διαφερει ας πουμε απο το format 2010 που εδωσα εγω?


Χμμμ δεν έχω ιδέα..Το μόνο που είχα ακούσει είναι ότι θα ξανακάνουν αλλαγές στην εξέταση των προφορικών, δεν ξέρω όμως αν τελικά ισχύει...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XristinoOz^_^

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Βόλος). Έχει γράψει 55 μηνύματα.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
δεν καταλαβα τι αλλαξαν στο cloze και παλι υπαρχουν 20 ερωτησεις μultiple choice η αλλαγη μηπως ειναι οτι θα ειναι περισσοτερα απο 1 κειμενα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XristinoOz^_^

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Βόλος). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
δεν καταλαβα τι αλλαξαν στο cloze και παλι υπαρχουν 20 ερωτησεις μultiple choice η αλλαγη μηπως ειναι οτι θα ειναι περισσοτερα απο 1 κειμενα?

Ναι αυτή ακριβώς..Έχουν βάλει περισσότερα κείμενα, και από ότι πρόσεξα τώρα, το έκαναν 75 λεπτά, αντί για 80...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Ναι αυτή ακριβώς..Έχουν βάλει περισσότερα κείμενα, και από ότι πρόσεξα τώρα, το έκαναν 75 λεπτά, αντί για 80...
ειναι τραγικο που κοβουν 5 ολοκληρα λεπτα.ο χρονος ειναι παρα πολυ λιγος.εγω στα δοκιμαστικα σχεδον ποτε δεν προλαβαινα να τελειωσω σε 80 λεπτα.βεβαια στις εξετασεις τελειωσα ενα 10λεπτο νωριτερα και καθομουνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Να πω την αληθεια το Proficiency του Michigan θελει και λιγο τυχη...!!! Ενας πραγματικα κολοφαρδος μπορει να το περασει ΑΝΕΤΑ.....Εγω πειρα HP στο GCVR χωρις να εχω διαβασει μια ολοκληρη χρονια:P!!!!:PΠηγα μονο με τις γνωσεις που ειχα απο την Lower και λιγο απο τα καλοκαιρινα της Proficiency που εκανα:D:D!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Ασχοληθείτε με Sylvia Kar καλά και το Michigan το χετε. Και πολλά tests, μόνο tests.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XristinoOz^_^

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Βόλος). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
ειναι τραγικο που κοβουν 5 ολοκληρα λεπτα.ο χρονος ειναι παρα πολυ λιγος.εγω στα δοκιμαστικα σχεδον ποτε δεν προλαβαινα να τελειωσω σε 80 λεπτα.βεβαια στις εξετασεις τελειωσα ενα 10λεπτο νωριτερα και καθομουνα

Και εγώ το ίδιο πάθαινα...στα δοκιμαστικά δεν τελειωνα ποτε στην ώρα μου, και στις εξετάσεις τελείωσα πολύ νωρίτερα...Τι να πω? Μακάρι να το έχω πάρει, δεν θέλω να ξαναμπω στην ίδια διαδικασία, τώρα που θα δώσω και πανελλήνιες! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
έχω τελειώσει χρόνια, αλλά μου έχει μείνει πως του Burlington 3(κοκκινο-ασπρο) ήταν ό,τι πρέπει! Φυσικά και έκανα άπειρα βιβλία, απλά αυτό μου έμεινε! Επίσης, μια γραμματική που έχει και της Παναγιάς τα μάτια είναι μια μπλε CPE Use of English 1 by Virginia Evans. Απλά τρομάζεις με τις εκφράσεις, τα παράγωγα κτλ που έχει μέσα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Να πω την αληθεια το Proficiency του Michigan θελει και λιγο τυχη...!!! Ενας πραγματικα κολοφαρδος μπορει να το περασει ΑΝΕΤΑ.....Εγω πειρα HP στο GCVR χωρις να εχω διαβασει μια ολοκληρη χρονια:P!!!!:PΠηγα μονο με τις γνωσεις που ειχα απο την Lower και λιγο απο τα καλοκαιρινα της Proficiency που εκανα:D:D!!!!!
η τυχη δυστυχως παιζει τεραστιο ρολο στο μισιγκαν.....υπηρξαν πολλοι γνωστοι μου που το πηραν το προσφισενσι λογω τυχης μεταβαινοντας απο το λουερ στο προφισενσι παρακαμπτοντας το αντβανς.εγω για να πετυχω περιμενα μισο χρονο ακομη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Επίτηδες τις κάνουν τις αλλαγές, για να αγοράζουμε συνέχεια βιβλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Ποιος παει για Μαιο; Εκανα ενα χρονο σε φροντ αλλα σταματησα και θα κανω χαλαρο 2ωρακι καθε βδομαδα ιδιαιτερα. Ειχα κανει το Destination, τα Honors απο κορμου και Super final για τεστς που δεν εχουμε κανει πολλα. Επισης της Sylvia (αγαπημενη!) to companion "words you need". Με τη νεα καθηγητρια θα κανω το practice tests του Griva και το "Speak your mind in Writing" της Course. Ποια ειναι η αποψη σας για τα βιβλια και τον τροπο που χειριστηκα το θεμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου τα καλύτερα που κυκλοφορούν στην αγορά είναι:









 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
γεια:).μπορει να μου προτεινει καποιος ενα πολυ καλο βιβλιο για προετοιμασια για το proficiency του cambridge;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni.1

Νεοφερμένος

Η eleni.1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Να ρωτήσω; Έχω το βιβλίο με τα practise test από τα burlington για ecpe.. έχει μήπως κανείς τις απαντήσεις;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
Μήπως μπορείτε να προτείνεται επαρκή βιβλιογραφία προετοιμασίας και εξάσκησης για το C.P.E.; :) Το λεξιλόγιο θα πρέπει να το μαθαίνω με την κλασική μέθοδο φροντιστηρίου, δηλ., λίστες κατεβατές απέξω; Εναλλακτική ποιοτική μέθοδος; Ό,τι companions έχω είναι αγγλο-αγγλική μετάφραση με παράδειγμα ανά λέξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top