Βιβλία για Proficiency

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.

christinafever

Νεοφερμένος

Η christinafever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Aυτό θα κάνω. Σας ευχαριστώ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
ξερει κανεις αν μπορουμε να βρουμε τις απαντησεις του upstream c2 στο internet;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Ξεκίνησα μόλις τώρα αγγλικά για το proficiency.Τα βιβλία που κάνω στο φροντιστήριο είναι : Upstream C2 , Stars and stripes , CPE Practice Tests (Virginia Evans - Bob Obee).
Θα ήθελα να δώσω όμως και CPE και ECPE.
Νομίζετε ότι θα πρέπει να πάρω κάποιο άλλο βιβλίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Ξεκίνησα μόλις τώρα αγγλικά για το proficiency.Τα βιβλία που κάνω στο φροντιστήριο είναι : Upstream C2 , Stars and stripes , CPE Practice Tests (Virginia Evans - Bob Obee).
Θα ήθελα να δώσω όμως και CPE και ECPE.
Νομίζετε ότι θα πρέπει να πάρω κάποιο άλλο βιβλίο;

Θέλω και εγω να ξεκινήσω αλλά λόγω οικονομικών θεμάτων το έχω αργήσει. Μπορείς να μου πεις περίπου πόσο σου στοίχισαν τα βιβλία συνολικά; Να ξέρω να προετοιμαστώ ψυχολογικά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Θέλω και εγω να ξεκινήσω αλλά λόγω οικονομικών θεμάτων το έχω αργήσει. Μπορείς να μου πεις περίπου πόσο σου στοίχισαν τα βιβλία συνολικά; Να ξέρω να προετοιμαστώ ψυχολογικά :P

Νομίζω γύρω στα 115 !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Νομίζω γύρω στα 115 !!!
Νταξ..καλά ειναι για τοσα βιβλια δλδ, γτ καλα δεν ειναι αλλα τεσ πα! Και πεσ μ πλιζ οτι αυτα ειναι τα μονα βιβλια που θα χρειαστεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Νταξ..καλά ειναι για τοσα βιβλια δλδ, γτ καλα δεν ειναι αλλα τεσ πα! Και πεσ μ πλιζ οτι αυτα ειναι τα μονα βιβλια που θα χρειαστεις!!

Εμείς αυτά κάνουμε στο φροντιστήριο.. τώρα δεν ξέρω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ήρωνας

Νεοφερμένος

Ο Ήρωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Γεια σας,
σκεφτομαι να δωσω το cpe(σε κανα 1 χρονο ή και παραπανω) και αμα εχει καποιος την ταπεινη καλοσυνη να με προτεινει βιβλια για αυτοδιδασκαλια("εμπειρος" της αγγλικης γλωσσας που ξερει απο βιβλιογραφιες, και οχι κανα ξεραδι να με πει 'ο ταδε φιλος μου ειχε αυτα τα βιβλια'). Δεν εχω παρει κανα πτυχιο μεχρι τωρα, παω απευθειας για CPE, ετσι για το γαμωτο επειδη ειμαι γαματος.

Υ.Γ. το ποστ ειναι σοβαρου υφους, και ας αφησουμε τις λοιπες ξερολογιες οπως "χωρις φροντιστηρια δε γινεται φιλε, πανε δωσε πρωτα κανα πετ ή λοουερ"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παιδια η γραμματικη με τιτλο mygrammarlab c1/c2 pearson,αξιζει ειναι καλο βιβλιο για να το διαβασω ολο μονος μου με τις λυσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
παιδια η γραμματικη με τιτλο mygrammarlab c1/c2 pearson,αξιζει ειναι καλο βιβλιο για να το διαβασω ολο μονος μου με τις λυσεις?

το καλυτερο βιβλιο γραμματικης που ειχα ποτε (ισως λογω επιπεδου proficiency) :D πολυ λεπτομερης θεωρια, και σχετικα δυσκολες ασκησεις (συχνα με παραθεσεις στην θεωρια)! επιπλεον,οι ασκησεις του περιεχουν αρκετα χρησιμο λεξιλογιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ω εισαι φοβερη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
danke schön :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corona Borealis

Νεοφερμένος

Η Corona Borealis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Γεια σας, ξεκινάω φέτος την προετοιμασία για proficiency και τα βιβλία που πρέπει να αγοράσω είναι το Honors.
Αφενός θα ήθελα την άποψη σας σχετικά με το συγκεκριμένο βιβλίο και αφετέρου... μήπως γνωρίζετε βιβλιοπωλεία στην Αθήνα που θα μπορούσα να το προμηθευτώ σε κάποια καλύτερη τιμή;
Εννοώ δηλαδή βιβλιοπωλεία που να έχουν κάποια έκπτωση στα ξενόγλωσσα ή κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Το ECPE Honors είναι πολύ καλό βιβλίο αλλά αν το επίπεδο των αγγλικών σου δεν είναι ήδη αρκετά υψηλό, θα σε δυσκολέψει. Πότε υπολογίζεις να δώσεις;
Καλές τιμές θα βρεις στο βιβλιοπωλείο Πολιτεία https://www.politeianet.gr/index.php
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corona Borealis

Νεοφερμένος

Η Corona Borealis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Το ECPE Honors είναι πολύ καλό βιβλίο αλλά αν το επίπεδο των αγγλικών σου δεν είναι ήδη αρκετά υψηλό, θα σε δυσκολέψει. Πότε υπολογίζεις να δώσεις;
Καλές τιμές θα βρεις στο βιβλιοπωλείο Πολιτεία https://www.politeianet.gr/index.php

Λογικα τον επομενο Νοεμβριο.
Πραγματι οι τθμες του ειναι αρκετα καλες συγκριτικα με αλλα βιβλιοπωλεια!!!

Ευχαριστω πολυ :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Honors- Stars απο τα καλυτερα βιβλια για προετοιμασια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peter1990

Νεοφερμένος

Ο peter1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα σας !
Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο βιβλίο για λεξιλόγιο επιπέδου proficiency?
Εχω δωσει ήδη μία φορά κι είχα κοπεί (προφανως) και θέλω να μελετήσω στοχευμένα το λεξιλόγιο που χρειάζεται !
Ευχαριστω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φινεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Εγώ πάντως είχα από τον Γρίβα το Reading & Use for the Cambridge English Proficiency. Πολύ καλό, πράγματα χρήσιμα, ωραίες φρασούλες που θα σου μείνουν, ιδιαιτερότητες τις οποίες αξίζει να μάθεις. Βγαίνει συνήθως με ένα άλλο βιβλίο το οποίο έχει κείμενα, ασκήσεις κλπ και συνδυάζονται μαζί. Πάρ' το και θα με θυμηθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peter1990

Νεοφερμένος

Ο peter1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ωραια !
Ευχαριστω πολύ !
:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top