Βιβλία για Proficiency

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
γεια σας! ξεκιναω προετημασια proficiency!!! και οπως καταλαβαινεται ξεκιναει και τρελο διαβασμα!!!:D το βιβλιο WORDS YOU NEED by SYLVIA CAR ειναι καλο; εχετε να μου προτεινετε κατι εξισου καλο; πως δουλευεται το WORDS YOU NEED by SYLVIA CAR ; τι συμβουλες εχετε για αυτο το βιβλιο; τι αλλο ξερετε για αυτο το βιλιο;
ολα δεκτα!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
το έχω κάνει - καλό είναι για το μίτσιγκαν έχει πολύ λεξιλόγιο είναι σε μορφή multiple choice
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
εμενα το ειχε η αδερφη μου για το μισιγκαν καλο ειναι ΟΧ ξεκιναω και εγω και βαριεμαι να σου πω ιδιαιτερο ή φροντηστηριο θα πας:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
εμενα το ειχε η αδερφη μου για το μισιγκαν καλο ειναι ΟΧ ξεκιναω και εγω και βαριεμαι να σου πω ιδιαιτερο ή φροντηστηριο θα πας:
φροντιστηριο:). εσυ?
-----------------------------------------
το έχω κάνει - καλό είναι για το μίτσιγκαν έχει πολύ λεξιλόγιο είναι σε μορφή multiple choice
καποια αλλη πληροφορια; πες οτι ξερεις ολα δεκτα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
μαλλον ιδιαιτερο γιατι αυτη που ειχα ηταν χαλια! επισης και για να κερδισω χρονο.
-----------------------------------------
παντως η αδερφη μου που εδωσε μισιγκαν διαβαζε λεξεις α4 σελιδες ολοκληρες οχ τι εχουμε να τραβηξουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
μαλλον ιδιαιτερο γιατι αυτη που ειχα ηταν χαλια! επισης και για να κερδισω χρονο.
-----------------------------------------
παντως η αδερφη μου που εδωσε μισιγκαν διαβαζε λεξεις α4 σελιδες ολοκληρες οχ τι εχουμε να τραβηξουμε!
.............................ωχ δεν λες τιπιτα!!!!!:jumpy: αλλα θα εχουμε proficiency!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
και γω που εκανα προφ μας βαζανε μια ολοκληρη α4 σελιδα με λεξεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγω θα σου έλεγα να το ξεκινήσεις αλλα να διαβαζεις σιγα-σιγα τις λεξεις για να τις εμπεδωσεις.Επίσης μην επαναπαύεσαι αν το τελειωσεις και τα θυμασαι όλα.
Θελει πολλες επαναληψεις για να εμπεδωσεις το λεξίλογιο και το λεξιλογιο επιπέδου Γ2 ξεχνιέται εύκολα!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
ναι ειναι πολυ καλο.
εχει χωρισμενες τις λεξεις σε 25-30 κεφαλαια, καθε κεφαλαιο αποτελειται απο 2-3 σελιδες λεξεις τις οποιες επεξηγει στα αγγλικά. πχ σου λέει abduct=kidnap , δεν εχει μεταφραση στα ελληνικα. και μονος σου μπορεις να το διαβασεις εφοσον βαλεις ενα προγραμμα και το τηρησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
ναι ειναι πολυ καλο.
εχει χωρισμενες τις λεξεις σε 25-30 κεφαλαια, καθε κεφαλαιο αποτελειται απο 2-3 σελιδες λεξεις τις οποιες επεξηγει στα αγγλικά. πχ σου λέει abduct=kidnap , δεν εχει μεταφραση στα ελληνικα. και μονος σου μπορεις να το διαβασεις εφοσον βαλεις ενα προγραμμα και το τηρησεις.

:no1:
Εχει 30 ενοτητες και η καθε ενοτητα εχει 4 σελιδες περιπου με λεξεις. Στο τελος καθε κεφαλαιου εχει και multiple choice
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ναι καλο ειναι!και ο siountris εχει καλα τεστ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Εγώ απο άλλο βιβλίο που έχω κάνει για προετοιμασία για το Β2 ecce κατάλαβα οτι άμα διαβάζεις Χριστίνα Καρούμπαλη το βέβαιο είναι οτι το gvr έχεις πολλές πιθανότητες να το περάσεις άνετα...έχει τρομερό λεξιλόγιο..προτείνω Σύλβια σε όσους δίνουν εξετάσεις για Μίσιγκαν Β2 ,Γ1,Γ2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iovi

Νεοφερμένος

Η iovi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σε ολους!Ελπιζω να με βοηθησετε!

Ειμαι 25 χρονων,κανω περιπου 7 μηνες ιδιαιτερα μαθηματα για cpe με τα βιβλια up stream Virginia Evans.Δεν εχω δυσκολευτει(αλλωστε διαβαζω συστηματικα),θελω να δωσω του χρονου εξετασεις και θα συνεχισω μονη με teachers book.

Τα ερωτηματα μου ειναι τα εξης:

Τι γνωμη εχετε για αυτα τα βιβλια?Εγω δεν εχω ενθουσιαστει με την δομη τους και επισης δεν με καλυπτουν και για το ecpe(που μαλλον θα προτιμησω τελικα)

Ειμαι λοιπον σε αναζητηση τι βιβλια να παρω?!!Εχω ακουσει για Sylvia Kar,Grivas,Peter May-towards proficiency.

Απο γραμματικη ποιο θεωρειται καλυτερο???

:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Κοίτα,εγώ από τη σειρά που ανέφερες έκανα για τα επίπεδα Β2+ & Γ1!

Σαν βιβλία είναι μέτρια προς καλά...Αν και αυτό που τα χαλάει πιστεύω πως είναι το companion η ποιότητα του οποίου θεωρώ πως δεν είναι επαρκής...:(

Εγώ πάντως έχω ακούσει καλά λόγια και για τη σειρά New Trends!
Έχε τα υπ'όψιν σου...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Tα βιβλία μια χαρα ειναι κατα τη γνωμη μου.
Για Grammar θα προτεινα το CPE USE OF ENGLISH Balanced 3 by Hillside Press.

Oσο για τα New Trends τα εχω κανει και ειναι φανταστικα.
Αλλα ειναι για Γ1 ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iovi

Νεοφερμένος

Η iovi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις!:no1:

Συμφωνω παρα πολυ για το companion, ειναι αισχος!

Τα newtrends απο τι εκδοσεις και συγγραφεα ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
New Trends by Burlington.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Tα βιβλία μια χαρα ειναι κατα τη γνωμη μου.
Για Grammar θα προτεινα το CPE USE OF ENGLISH Balanced 3 by Hillside Press.

Oσο για τα New Trends τα εχω κανει και ειναι φανταστικα.
Αλλα ειναι για Γ1 ομως.

Έχει και για Proficiency ρε.
Νομίζω πάνε πακετάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγω που τα χα κανει γιατι ειχε μονο για το C1?
Τεσπα,ισως να εχουν εκδώσει και για το επιπεδο Γ2 πλεον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Εγω που τα χα κανει γιατι ειχε μονο για το C1?
Τεσπα,ισως να εχουν εκδώσει και για το επιπεδο Γ2 πλεον.

Δεν το θυμάμαι ρε αλλά αυτό κάναμε νομίζω πέρσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top