Βάσεις 2023 - προβλέψεις μετά τα αποτελέσματα και τους πίνακες

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

WindOfChange

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο WindOfChange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Καλησπερα εχω πετυχει 330 μορια παραπανω απο την περυσινη βαση για Αξιωματικων λετε να ανεβει τοσο φετος?Συνολο εχω γραψει 18660 απο 4ο πεδιο
Αξιωματικών πυροσβεστικής ή αστυνομίας; Επειδή αστυνομίας είσαι πολύ ψηλότερα
 

KALA1

Νεοφερμένος

Ο KALA1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Αστυνομια
 

KALA1

Νεοφερμένος

Ο KALA1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Μακαρι!Καλη επιτυχια σε ολους!!
 

Ultimate_duck87

Νεοφερμένος

Ο Ultimate_duck87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Έχω 18090 με τους συντελεστές για την σχολή Αξιωματικών (30 έκθεση 30 μαθηματικά). Πιστεύετε ότι μπαίνω;
 

Kolptsres

Νεοφερμένος

Ο Kolptsres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

florist

Νεοφερμένος

Η florist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φιλοσοφίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
λέτε να αυξηθούν οι βάσεις φέτος για τη φιλοσοφία αθήνας ή θα παραμείνουν ίδιες με τις προηγούμενες; :empathy:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,180 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,708 μηνύματα.

Πετρος23

Νεοφερμένος

Ο Πετρος23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια! Εχω 17620 μορια (φετος εδωσα) και θελω λιμενικο αλλα δε ξερω τι αξιζει σημαιοφορων ή λιμενοφυλακων? Γενικα δε θελω δουλεια γραφειου και να μπλεκω με γραφιοκρατιες κλπ. Θελω να ειμαι "εξω". Και απο μεταθεσεις οσο γινεται να περνω πιο ευκολα. Ποια σχολη θα προτεινατε? Αν και θεωρω πως δε θα πιασω ετσι και αλλιως σημαιοφορων αλλα συζητηση να γινετε... Ευχαριστω εκ των προτερων
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,180 μηνύματα.

desperate-ambitious!

Νεοφερμένος

Ο desperate-ambitious! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Πωω ανακοινώθηκαν σήμερα οι εκτιμήσεις των βάσεων σε πολλά sites και βλέπω ότι η νομική Αθηνών προβλέπεται στα 18.470. Το πρόβλημα είναι ότι έχω συμπληρώσει 18.450 και δεν θέλω να σκέφτομαι ότι δεν θα περάσω για 20 μόλις μόρια. Γενικά, όντας μη αγχώδης άνθρωπος, αντιμετώπισα την χρονιά με ψυχραιμία και νηφαλιότητα κι όταν βγήκαν τα αποτελέσματα ένιωθα μια ασφάλεια, καθώς είχα εξασφαλίσει μια διαφορά πεντακοσίων μορίων σε σχέση με πέρσι. τώρα με έχει πιάσει ένας κόμπος στο στομάχι! Το καλό είναι ότι κάθε χρόνια οι εκτιμήσεις είναι πάντοτε πιο υψηλές από τις πραγματικές βάσεις. Φέτος, όμως, στατιστικά αυξήθηκε το ποσοστό των μαθητών που έγραψε πάνω από 18 και στα 4 μαθήματα, άρα μπορεί και να αληθεύουν. Δεν ξέρω και νόμιζα ότι τα είχα καταφέρει. Τουλάχιστον θα ανακοινωθούν τέλη Ιούλη και δε θα έχω άγχος όλο το καλοκαίρι.
 

george777

Νεοφερμένος

Ο george777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Πωω ανακοινώθηκαν σήμερα οι εκτιμήσεις των βάσεων σε πολλά sites και βλέπω ότι η νομική Αθηνών προβλέπεται στα 18.470. Το πρόβλημα είναι ότι έχω συμπληρώσει 18.450 και δεν θέλω να σκέφτομαι ότι δεν θα περάσω για 20 μόλις μόρια. Γενικά, όντας μη αγχώδης άνθρωπος, αντιμετώπισα την χρονιά με ψυχραιμία και νηφαλιότητα κι όταν βγήκαν τα αποτελέσματα ένιωθα μια ασφάλεια, καθώς είχα εξασφαλίσει μια διαφορά πεντακοσίων μορίων σε σχέση με πέρσι. τώρα με έχει πιάσει ένας κόμπος στο στομάχι! Το καλό είναι ότι κάθε χρόνια οι εκτιμήσεις είναι πάντοτε πιο υψηλές από τις πραγματικές βάσεις. Φέτος, όμως, στατιστικά αυξήθηκε το ποσοστό των μαθητών που έγραψε πάνω από 18 και στα 4 μαθήματα, άρα μπορεί και να αληθεύουν. Δεν ξέρω και νόμιζα ότι τα είχα καταφέρει. Τουλάχιστον θα ανακοινωθούν τέλη Ιούλη και δε θα έχω άγχος όλο το καλοκαίρι.
Θα σου πρότεινα να μην δίνεις καμία σημασία γιατί αυτές οι εκτιμήσεις κάθε χρόνο αποδεικνύονται τελείως άστοχες
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,708 μηνύματα.
Πωω ανακοινώθηκαν σήμερα οι εκτιμήσεις των βάσεων σε πολλά sites και βλέπω ότι η νομική Αθηνών προβλέπεται στα 18.470. Το πρόβλημα είναι ότι έχω συμπληρώσει 18.450 και δεν θέλω να σκέφτομαι ότι δεν θα περάσω για 20 μόλις μόρια. Γενικά, όντας μη αγχώδης άνθρωπος, αντιμετώπισα την χρονιά με ψυχραιμία και νηφαλιότητα κι όταν βγήκαν τα αποτελέσματα ένιωθα μια ασφάλεια, καθώς είχα εξασφαλίσει μια διαφορά πεντακοσίων μορίων σε σχέση με πέρσι. τώρα με έχει πιάσει ένας κόμπος στο στομάχι! Το καλό είναι ότι κάθε χρόνια οι εκτιμήσεις είναι πάντοτε πιο υψηλές από τις πραγματικές βάσεις. Φέτος, όμως, στατιστικά αυξήθηκε το ποσοστό των μαθητών που έγραψε πάνω από 18 και στα 4 μαθήματα, άρα μπορεί και να αληθεύουν. Δεν ξέρω και νόμιζα ότι τα είχα καταφέρει. Τουλάχιστον θα ανακοινωθούν τέλη Ιούλη και δε θα έχω άγχος όλο το καλοκαίρι.
Κοίτα το είδα κι εγώ αυτό το 18.470, αν και μου φαίνεται υπερβολικό. Από το 2015 και μετά η υψηλότερη βάση που είχε ποτέ η σχολή ήταν 18.229. Ήταν καλύτερες οι επιδόσεις φέτος από πέρυσι, αλλά δεν ήταν και τόσο καλύτερες ώστε να έχουμε τέτοια άνοδο της τάξης των 500 μορίων... Είναι πάντως η μοναδική εκτίμηση που δίνει τέτοια βάση, όλες οι άλλες είναι πιο συγκρατημένες.
Προσπάθησε να χαλαρώσεις και απόλαυσε την επιτυχία των εξαιρετικών σου αποτελεσμάτων. Οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου!

(Είχα κι εγώ το άγχος σου πέρυσι και πολλαπλάσιο γιατί είχα γράψει 18.100 και ήμουν 57 μόρια κάτω από τη βάση του 2021, παρότι σύμφωνα με όλες τις εκτιμήσεις ήμουν "μέσα". Καταλαβαίνω την αγωνία, αλλά σκέψου το όσο μπορείς πιο λογικά. Εσύ ό,τι είχες να κάνεις το έκανες -και εξαιρετικά- οπότε τώρα αναμένεις!)
 

desperate-ambitious!

Νεοφερμένος

Ο desperate-ambitious! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Θα σου πρότεινα να μην δίνεις καμία σημασία γιατί αυτές οι εκτιμήσεις κάθε χρόνο αποδεικνύονται τελείως άστοχες
Κοίτα το είδα κι εγώ αυτό το 18.470, αν και μου φαίνεται υπερβολικό. Από το 2015 και μετά η υψηλότερη βάση που είχε ποτέ η σχολή ήταν 18.229. Ήταν καλύτερες οι επιδόσεις φέτος από πέρυσι, αλλά δεν ήταν και τόσο καλύτερες ώστε να έχουμε τέτοια άνοδο της τάξης των 500 μορίων... Είναι πάντως η μοναδική εκτίμηση που δίνει τέτοια βάση, όλες οι άλλες είναι πιο συγκρατημένες.
Προσπάθησε να χαλαρώσεις και απόλαυσε την επιτυχία των εξαιρετικών σου αποτελεσμάτων. Οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου!

(Είχα κι εγώ το άγχος σου πέρυσι και πολλαπλάσιο γιατί είχα γράψει 18.100 και ήμουν 57 μόρια κάτω από τη βάση του 2021, παρότι σύμφωνα με όλες τις εκτιμήσεις ήμουν "μέσα". Καταλαβαίνω την αγωνία, αλλά σκέψου το όσο μπορείς πιο λογικά. Εσύ ό,τι είχες να κάνεις το έκανες -και εξαιρετικά- οπότε τώρα αναμένεις!)
Σας ευχαριστώ πολύ, παιδιά! :thankssign:

Μακάρι να εξελιχθούν θετικά τα πράγματα και να μην επιβεβαιωθούν ακραία σενάρια, όπως και αυτό που ανέφερα παραπάνω. Οφείλω να ομολογήσω πως υπάρχουν και εκτιμήσεις των βάσεων που κυμαίνονταν στη κλίμακα των 18.100- 18.300 μορίων. Νομίζω ότι είναι πιο ρεαλιστικές, εφόσον οι επιδόσεις (αν και καλύτερες από τις περσινές-πλην του μαθήματος της Ιστορίας από ότι γράφεται) δεν επιτρέπουν μία αύξηση 520 μορίων. Τώρα, πράγματι το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περιμένω υπομονετικά (σε όποιο βαθμό αυτό είναι δυνατό να επιτευχθεί :wall:), όπως άλλωστε και όλοι όσοι έδωσαν.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Πωω ανακοινώθηκαν σήμερα οι εκτιμήσεις των βάσεων σε πολλά sites και βλέπω ότι η νομική Αθηνών προβλέπεται στα 18.470. Το πρόβλημα είναι ότι έχω συμπληρώσει 18.450 και δεν θέλω να σκέφτομαι ότι δεν θα περάσω για 20 μόλις μόρια. Γενικά, όντας μη αγχώδης άνθρωπος, αντιμετώπισα την χρονιά με ψυχραιμία και νηφαλιότητα κι όταν βγήκαν τα αποτελέσματα ένιωθα μια ασφάλεια, καθώς είχα εξασφαλίσει μια διαφορά πεντακοσίων μορίων σε σχέση με πέρσι. τώρα με έχει πιάσει ένας κόμπος στο στομάχι! Το καλό είναι ότι κάθε χρόνια οι εκτιμήσεις είναι πάντοτε πιο υψηλές από τις πραγματικές βάσεις. Φέτος, όμως, στατιστικά αυξήθηκε το ποσοστό των μαθητών που έγραψε πάνω από 18 και στα 4 μαθήματα, άρα μπορεί και να αληθεύουν. Δεν ξέρω και νόμιζα ότι τα είχα καταφέρει. Τουλάχιστον θα ανακοινωθούν τέλη Ιούλη και δε θα έχω άγχος όλο το καλοκαίρι.
Μη στεναχωριέσαι. Δεν πέφτουν πάντα,μέσα. Έπειτα περνάς Θεσσαλονίκη ή Κομοτηνή. Δεν χάνεις την σχολή
 

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Ψυχολογια Κρήτης ;;
 

Kolptsres

Νεοφερμένος

Ο Kolptsres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια! Εχω 17620 μορια (φετος εδωσα) και θελω λιμενικο αλλα δε ξερω τι αξιζει σημαιοφορων ή λιμενοφυλακων? Γενικα δε θελω δουλεια γραφειου και να μπλεκω με γραφιοκρατιες κλπ. Θελω να ειμαι "εξω". Και απο μεταθεσεις οσο γινεται να περνω πιο ευκολα. Ποια σχολη θα προτεινατε? Αν και θεωρω πως δε θα πιασω ετσι και αλλιως σημαιοφορων αλλα συζητηση να γινετε... Ευχαριστω εκ των προτερων
Φιλαράκι καλησπέρα, καταρχάς συγχαρητήρια για την επιτυχία σου. Προσωπικά θεωρώ εντελώς λάθος να έχεις τη δυνατότητα να είσαι βαθμοφόρος και να επιλέξεις να είσαι απλός λιμενοφύλακας, από άποψη χρημάτων αλλά κι εξέλιξης. Γιατί να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου; Δεν έχω ακριβή ενημέρωση για τους σημαιοφόρους(αν κάνουν κυρίως δουλειά γραφείου). Αλλά ακόμα κι δουλειά γραφείου να κάνουν έχεις καλύτερο μέλλον σαν αξιωματικός πάρα σαν λιμενοφύλακας. Καλή τύχη σε ό,τι κι να επιλέξεις.
 

ivannag

Νεοφερμένος

Η ivannag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
καλημέρα καμία πρόβλεψη για πληροφορικη ΟΠΑ?
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top