Βάσεις 2023 - προβλέψεις μετά τα αποτελέσματα και τους πίνακες

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Alin22

Νεοφερμένος

Η Alin22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Βγαίνουν αύριο!!
Καλημέρα σε ολους και καλα αποτελέσματα !! Ίσως επειδή ο Μητσοτάκης θα είναι αύριο στο Παιδείας στη 1.00..:dizzy2:
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Ευτυχώς και εμείς στο ΑΠΘ πολλαπλής επιλογής και σε tablet δίνουμε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ναι τα δύο πρώτα έτη έχουν πολύ διάβασμα, βαριά μαθηματα, Φυσιολογία ανατομία, βιοχημεία, βιολογία, ιστολόγια πολύ πράμα
Όχι ότι στα υπόλοιπα δεν θα έχει αλλά περιμένω με αγωνία και τα κλινικά μαθήματα επιτέλους
Ε ναι, στα κλινικά μαθήματα θα ηρεμήσετε.....🤣🤣🤣
Ζόρικη σχολή αλλά μπράβο σας που τα καταφέρνετε
 

Νικολινα

Νεοφερμένος

Η Νικολινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Συγνώμη τώρα αυτή είναι πρόβλεψη για το δεύτερο πεδίο ; Λόγω μικρότερου αριθμού θα κατέβουν οι βάσεις αλλά θα ανέβουν στα υψηλής ζήτησης και στα χαμηλής ζήτησης . Θα σκάσω από τήν αγωνία μου
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.
Συγνώμη τώρα αυτή είναι πρόβλεψη για το δεύτερο πεδίο ; Λόγω μικρότερου αριθμού θα κατέβουν οι βάσεις αλλά θα ανέβουν στα υψηλής ζήτησης και στα χαμηλής ζήτησης . Θα σκάσω από τήν αγωνία μου
ε τι να λεμε ..αυριο θα ξερεις ..κουλ
παντως απο τα νουμερα φαινεται σχετικη άνοδος στα 17000 μορια και επανω
στα μεσαια και χαμηλα τασεις προς κατω και αδειες σχολες.
 

Συνημμένα

  • Στατιστικά Βαθμ. ΓΕΛ_ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΚΑΙ ΣΠΟΥΔΩΝ_2022.xls
    123.5 KB · Εμφανίσεις: 82

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.

jaeto

Νεοφερμένος

Ο jaeto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εν αναμονή των αποτελεσμάτων, διαβάζω όλα τα μηνύματα σας προσπαθώντας να διώξω το άγχος??
Για τα ΕΠΑΛ και εφόσον δεν μπορούν να γίνουν προβλέψεις, εγώ στον τομέα πληροφορικής η πρώτη μου επιλογή είναι η ΑΕΝ- πλοίαρχων... και έχω πάνω από 2000 μόρια από τις βάσεις 2022.
Αν και είναι αρκετές οι θέσεις από όλα βέβαια τα τμήματα, έχω αγχωθεί ...
Τι πιστεύουν οι πιο ειδικοί στις αναλύσεις??
Ευχαριστώ!
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Εν αναμονή των αποτελεσμάτων, διαβάζω όλα τα μηνύματα σας προσπαθώντας να διώξω το άγχος??
Για τα ΕΠΑΛ και εφόσον δεν μπορούν να γίνουν προβλέψεις, εγώ στον τομέα πληροφορικής η πρώτη μου επιλογή είναι η ΑΕΝ- πλοίαρχων... και έχω πάνω από 2000 μόρια από τις βάσεις 2022.
Αν και είναι αρκετές οι θέσεις από όλα βέβαια τα τμήματα, έχω αγχωθεί ...
Τι πιστεύουν οι πιο ειδικοί στις αναλύσεις??
Ευχαριστώ!

Όπως είπαν και οι άλλοι πιο πάνω στο ΕΠΑΛ λόγω αλλαγής συντελεστών δεν βγαίνουν πόσοι έβγαλαν πχ 18000-18500, 18500-19000 κλπ αλλά βγαίνει σε κάθε μάθημα ξεχωριστά.

Στο ΕΠΑΛ δεν βγαίνει καν η έκθεση και τα μαθηματικά σε κάθε τομέα! Βγαίνουν για όλο το ΕΠΑΛ

Γενικά στην πληροφορική στα ειδικότητας στις βαθμολογίες 18+ έχουν πέσει

Γενικά εγώ δεν περιμένω μεγάλες διαφορές με πέρυσι ίσα ίσα ίσως κάποιες σχολές πέσουν λίγο
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.
Εν αναμονή των αποτελεσμάτων, διαβάζω όλα τα μηνύματα σας προσπαθώντας να διώξω το άγχος??
Για τα ΕΠΑΛ και εφόσον δεν μπορούν να γίνουν προβλέψεις, εγώ στον τομέα πληροφορικής η πρώτη μου επιλογή είναι η ΑΕΝ- πλοίαρχων... και έχω πάνω από 2000 μόρια από τις βάσεις 2022.
Αν και είναι αρκετές οι θέσεις από όλα βέβαια τα τμήματα, έχω αγχωθεί ...
Τι πιστεύουν οι πιο ειδικοί στις αναλύσεις??
Ευχαριστώ!
για την πλοιαρχων δεν υπαρχει θεμα ,,,εκτος οτι την εχεις εξ αρχης αλλα ολοι του επαλ θα μπουνε ( σε δευτερη φαση) στην θεση των κενων γελ....
αυτο εγινε περυσι που εμειναν απειρες θεσεις κενες γελ λογω εβε
 

Theo2005

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theo2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Όπως είπαν και οι άλλοι πιο πάνω στο ΕΠΑΛ λόγω αλλαγής συντελεστών δεν βγαίνουν πόσοι έβγαλαν πχ 18000-18500, 18500-19000 κλπ αλλά βγαίνει σε κάθε μάθημα ξεχωριστά.

Στο ΕΠΑΛ δεν βγαίνει καν η έκθεση και τα μαθηματικά σε κάθε τομέα! Βγαίνουν για όλο το ΕΠΑΛ

Γενικά στην πληροφορική στα ειδικότητας στις βαθμολογίες 18+ έχουν πέσει

Γενικά εγώ δεν περιμένω μεγάλες διαφορές με πέρυσι ίσα ίσα ίσως κάποιες σχολές πέσουν λίγο
Εγώ τομέα ηλεκτρονικής είδα στα στατιστικά ανά μάθημα χαμηλότερες επιδόσεις κατά πολύ σε σχέση με περσι
 

Evdokia_28

Νεοφερμένος

Η Evdokia_28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέραα. Μιας και αύριο είναι η μέρα των αποτελεσμάτων ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχουν άτομα που γνωρίζουν. Τι πιθανότητες έχουμε από ιεκ με 14 μέσο όρο να περάσουμε στην πρώτη επιλογή η μία από αυτές που βάλαμε. Κατά προτίμηση νοσηλευτικη. Δεν ξέρω αν βοηθάει και το τριτεκνικο κάπου φυσικά
 

Magigi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Magigi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Πατρών. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Καλησπέραα. Μιας και αύριο είναι η μέρα των αποτελεσμάτων ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχουν άτομα που γνωρίζουν. Τι πιθανότητες έχουμε από ιεκ με 14 μέσο όρο να περάσουμε στην πρώτη επιλογή η μία από αυτές που βάλαμε. Κατά προτίμηση νοσηλευτικη. Δεν ξέρω αν βοηθάει και το τριτεκνικο κάπου φυσικά
Δυστυχώς δεν ξέρω να σου απαντήσω, όμως σου ευχομαι να περασεις εκεί που θελεις!
 

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Για ιατρικές συμφωνώ και εγώ με το aeitei.gr. Και εμένα βγαίνει 18.225-18.300 για τελευταία ιατρική, πιθανότερο 18.250.
μάλλον μπορεί να ισχυριστεί ο VouDou, ότι και φέτος έπεσε (σχεδόν) μέσα με το επίσημο 18.300!
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθειά τους (είτε πέτυχαν σε ΑΕΙ, είτε σε ΔΙΕΚ, είτε πουθενά).
 

georgios03

Νεοφερμένος

Ο georgios03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Παιδια αν καποιος κανει 10% για Ιατρικη ΕΚΠΑ απο Ιατρικη ΑΠΘ(2ο ετοσ) σε ποιο έτος θα μπει;
 

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
A, και στην κοπέλα που πριν 2-3 ημέρες με τα 18400κάτι (και φουλ αγωνία), που της είχα πει καλές σπουδές στην Ιατρικής Κρήτης!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδια αν καποιος κανει 10% για Ιατρικη ΕΚΠΑ απο Ιατρικη ΑΠΘ(2ο ετοσ) σε ποιο έτος θα μπει;
1ο εξάμηνο... ίσως με αναγνώριση κάποιον κοινών μαθημάτων, που έτυχε να υφίστανται (θα πρέπει να το αιτηθείς στο νέο σου Τμήμα με βεβαίωση αναλυτικής μαθημάτων από το παλιό σου Τμήμα και ό,τι αποφασιστεί από τη ΓΣ του νέου τμήματος).
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Παιδια αν καποιος κανει 10% για Ιατρικη ΕΚΠΑ απο Ιατρικη ΑΠΘ(2ο ετοσ) σε ποιο έτος θα μπει;
Στο πρώτο έτος. Το 10% είναι σαν να δίνεις πανελλήνιες, το πας από την αρχή. Δεν ξέρω αν μπορείς να αναγνωρίσεις μαθηματα πάντως ξεκινάς από α έτος. Για να πας στο δεύτερο έτος μόνο με μετεγγραφή (αίτηση μετεγγραφής μπορεί να κάνεις και σε μεγαλύτερα έτη όχι μόνο στο πρώτο).
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Στο πρώτο έτος. Το 10% είναι σαν να δίνεις πανελλήνιες, το πας από την αρχή. Δεν ξέρω αν μπορείς να αναγνωρίσεις μαθηματα πάντως ξεκινάς από α έτος. Για να πας στο δεύτερο έτος μόνο με μετεγγραφή (αίτηση μετεγγραφής μπορεί να κάνεις και σε μεγαλύτερα έτη όχι μόνο στο πρώτο).

Έχει να κάνει με την σχολή!

Ανάλογα την σχολή μπορούν να σε μεταφέρουν. Είχα μιλήσει με την γραμματεία ιατρικής του ΕΚΠΑ και μου είχαν πει με 50% +1 περασμένα μαθήματα γίνεται αναγνώριση έτους.

Ξέρω παιδί ιατρική ΔΠΘ σε Πάτρα που του αναγνώρισαν και παιδί ιατρική ΑΠΘ σε ΕΚΠΑ

Αλλά ξέρω παιδί από φυσικό Πάτρα σε ΕΚΠΑ που δεν του αναγνώρισαν έτος παρόλο που του αναγνώρισαν μαθήματα
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Αλλά ξέρω παιδί από φυσικό Πάτρα σε ΕΚΠΑ που δεν του αναγνώρισαν έτος παρόλο που του αναγνώρισαν μαθήματα
Πολύ στενή μου φίλη το έπαθε το ακαδημαικό έτος 2019-2020 απο Φυσικό Πάτρας σε Φυσικό ΕΚΠΑ.
Γενικά στο ΕΚΠΑ, είναι ΨΩΝΑΡΕΣ οι καθηγητές στην πλειονότητα των τμημάτων, ολίγον.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,853 μηνύματα.
Συνέχεια εδώ ή στα σχετικά θέματα ανάλογα τη συζήτηση :lock:
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top