Βάσεις 2023: που περάσατε - σχολιασμός βάσεων

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Οποτε αυτο θα εχει καποια εξελιξη ντομινο ισως,να πεσουν βασεις,σιγουρα να μειωθουν εισακτεοι και ισως μερικα περιφερειακα τμηματα να κλεισουν.
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

arcv

Νεοφερμένος

Ο arcv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Οποτε αυτο θα εχει καποια εξελιξη ντομινο ισως,να πεσουν βασεις,σιγουρα να μειωθουν εισακτεοι και ισως μερικα περιφερειακα τμηματα να κλεισουν.
Εάν μειωθούν οι εισακτέοι πιο πιθανό είναι να ανέβουν οι βάσεις.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Ναι, το '97 είμαι. Είμαι λίγο γριά για αυτό το forum 😅Ήταν όντως δύσκολα, όπως και στην βιολογία. Στην φυσική είχε πέσει 1 ή 2 χρόνια πριν ένα πολύ περίεργο θέμα (αν θυμάμαι καλά είχε να κάνει με έναν κύλινδρο) ,Οπότε τα δικά μας μπροστά του ηταβ πιο :"βατά"😊
Φυσική θέμα γ είχαμε ηλεκτρική ταλάντωση...τι αναμνήσεις.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,916 μηνύματα.
Τωρα και με τα ιδιωτικα πανεπιστημια θεωρειται οτι τα δημοσια θα εχουν ακομα λιγοτερους εισαχτεους?
Σε υψηλόβαθμες όχι, αλλά σε χαμηλοβαθμες ναι. Γιατί η μέση Ελληνίδα μάνα που ονειρεύεται παιδί γιατρό θα σκάσει 60k για να πάει το παιδί της εκεί από το να σπουδάσει κάτι άλλο.
Αν θέλουμε να ανοίξουμε σοβαρά ιδιωτικά πανεπιστήμια όπως στο εξωτερικό να βάλουν ελάχιστη βάση εισαγωγής μέσω πανελλαδικών. Για να σπουδάσει κάποιος ιατρική Οξφόρδης θέλει 19+ απολυτήριο ελληνικό, 19+ στις πανελλαδικές και δύο μαθήματα a levels😂.
Στην Ελλάδα σαφώς δεν πρόκειται να έχουν τόσο υψηλό επίπεδο και απλά θα δέχονται κόσμο με απολυτήριο, το οποίο αν πας σε ιδιωτικό σχολείο μια χαρά έρχεται το 19-20.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι, το '97 είμαι. Είμαι λίγο γριά για αυτό το forum 😅Ήταν όντως δύσκολα, όπως και στην βιολογία. Στην φυσική είχε πέσει 1 ή 2 χρόνια πριν ένα πολύ περίεργο θέμα (αν θυμάμαι καλά είχε να κάνει με έναν κύλινδρο) ,Οπότε τα δικά μας μπροστά του ηταβ πιο :"βατά"😊
Το 2015 οι πανελλαδικές ήταν θρυλικής δυσκολίας χρονια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

100% θα γίνει κάτι τέτοιο
Και πρεπει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Αν θέλουμε να ανοίξουμε σοβαρά ιδιωτικά πανεπιστήμια όπως στο εξωτερικό να βάλουν ελάχιστη βάση εισαγωγής μέσω πανελλαδικών
Δεν νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο. Πιστεύω όποιος έχει χρήμα και απολυτήριο Λυκείου θα μπαίνει. Γιατί αν βάλουν εξετάσεις θα χάνουν κόσμο και μια επιχείρηση, γιατί επιχειρήσεις είναι τα ιδιωτικά Πανεπιστήμια, δεν θέλει να χάσει πελατες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το 2015 οι πανελλαδικές ήταν θρυλικής δυσκολίας χρόνια.
Το ξέρω 😂
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,916 μηνύματα.
Δεν νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο. Πιστεύω όποιος έχει χρήμα και απολυτήριο Λυκείου θα μπαίνει. Γιατί αν βάλουν εξετάσεις θα χάνουν κόσμο και μια επιχείρηση, γιατί επιχειρήσεις είναι τα ιδιωτικά Πανεπιστήμια, δεν θέλει να χάσει πελατες
Μα προφανώς στην Ελλάδα δεν μπορεί να γίνει κάτι τόσο αξιοκρατικό, μαγαζιά πτυχίων επρόκειτο να γίνουν, ο Θεός βοηθός στα παιδιά μας αν πέσουν σε γιατρούς απο τέτοια τμήματα😂
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Οι ιδιωτικες σχολες θα εχουν κριτηρια οπου εκ θαυματος δεν θα τηρουν και θα σπουδαζουν ολοι!!!Θα γινεται και το επικο: Αν γραφτεις τωρα εκπτωση 35%!!!!!
 

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
υπάρχουν άτομα που πανελλήνιες έγραψαν 0 κ έχουν απολητήριο 20
Η απουσιολογος της τάξης μου πέρασε με το ζόρι νοσηλευτική στα Γιάννενα. Υπήρχαν αρκετά παιδιά που έγραψαν καλύτερα από αυτή στις Πανελλήνιες αλλά είχαν χαμηλότερους βαθμούς.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οι ιδιωτικες σχολες θα εχουν κριτηρια οπου εκ θαυματος δεν θα τηρουν και θα σπουδαζουν ολοι!!!Θα γινεται και το επικο: Αν γραφτεις τωρα εκπτωση 35%!!!!!
Ή δωρεάν το δεύτερο πτυχίο όπως κάνουν σε κάποια ΙΕΚ
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Η απουσιολογος της τάξης μου πέρασε με το ζόρι νοσηλευτική στα Γιάννενα. Υπήρχαν αρκετά παιδιά που έγραψαν καλύτερα από αυτή στις Πανελλήνιες αλλά είχαν χαμηλότερους βαθμούς.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ή δωρεάν το δεύτερο πτυχίο όπως κάνουν σε κάποια ΙΕΚ
Γινεται κατι τετοιο???
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Η απουσιολογος της τάξης μου πέρασε με το ζόρι νοσηλευτική στα Γιάννενα. Υπήρχαν αρκετά παιδιά που έγραψαν καλύτερα από αυτή στις Πανελλήνιες αλλά είχαν χαμηλότερους βαθμούς.
Ε ναι...οι βαθμοί του σχολείου δεν έχουν καμία σχέση με των πανελλαδικών
 

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 191 μηνύματα.

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Εμενα μου αρεσει το αλλο με το που στειλεις μειλ σε καλουνε αμεσως τηλεφωνο και σου κλεινουνε ραντεβου.Μια φορα ειχα παει με μια φιλη που ηθελε να γραφτει διατροφολογος και τους εκανα ορισμενες ερωτησεις που δεν ηξεραν να απαντησουν οπως με την αδεια ασκησεως!!!η απαντηση ηταν οτι αν δεν αλλαξει η κυβερνηση ολα καλα και ρωτησα: Δηλαδη θα σπουδασει εδω και θα εξαρταται το πτυχιο της απο την κυβερνηση?
 

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Εμενα μου αρεσει το αλλο με το που στειλεις μειλ σε καλουνε αμεσως τηλεφωνο και σου κλεινουνε ραντεβου.Μια φορα ειχα παει με μια φιλη που ηθελε να γραφτει διατροφολογος και τους εκανα ορισμενες ερωτησεις που δεν ηξεραν να απαντησουν οπως με την αδεια ασκησεως!!!η απαντηση ηταν οτι αν δεν αλλαξει η κυβερνηση ολα καλα και ρωτησα: Δηλαδη θα σπουδασει εδω και θα εξαρταται το πτυχιο της απο την κυβερνηση?
Από ότι ξέρω στα παραϊατρικά επαγγέλματα βγαίνεις βοηθός, δεν νομίζω να αλλάξει ποτέ αυτό. Και οκ πες μένει η ίδια κυβέρνηση (🤬) ,αν δεν περάσει νόμο δεν αλλάζει το καθεστώς άρα θα πρέπει να περιμένει πότε θα αλλάξει ο νομός
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Εγω σπουδαζω ξανα και σπουδαζω Γεωπονια 10 εξαμηνα.Ειδα εχτες σε μερκα κολλεγια οτι οι σπουδες ειναι 5 εξαμηνα!!!!Στους μηχανικους μηχανολους τα μαθηματα σε κολλεγιο ειναι ελαχιστα!!!!
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,916 μηνύματα.

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Εγω σπουδαζω ξανα και σπουδαζω Γεωπονια 10 εξαμηνα.Ειδα εχτες σε μερκα κολλεγια οτι οι σπουδες ειναι 5 εξαμηνα!!!!Στους μηχανικους μηχανολους τα μαθηματα σε κολλεγιο ειναι ελαχιστα!!!!
Νόμιζα ότι τα κολλέγια είναι 2ετους φοίτησης. Δεν το ήξερα ότι υπάρχει Γεωπονία σε κολλέγιο. Ευτυχώς που είμαι σε επάγγελμα που δεν υπάρχει σε κολλέγιο και που να υπάρξει δεν νομίζω να το επιλέξει κάνεις 😂😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πριν την τράπεζα θεμάτων άνετα γινόταν αυτό στα ιδιωτικά σχολεία.
Στην πόλη μου (επαρχία) γινόταν και σε 1-2 δημόσια. Δεν πρόλαβα την τράπεζα θεμάτων (Ναι, είναι τόσο μεγάλη) Και δεν έχω εικόνα τι συμβαίνει τώρα.
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 191 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top