Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,495 μηνύματα.
Γιάννη please βαλε καφέ και πες μου πόσο νομίζεις ότι θα ειναι η βάση βιομηχανικής διοικησης και τεχνολογίας παπει?
Δεν εχουμε καλυτερα γραψιματα φετος στην περιοχη. Περυσι ηταν 13175. Θα ελεγα τα ιδια αλλα δεν με αφηνουν οι πιεσεις που μπορει να δεχθει απο την μειωση εισακτεων διοικησης επιχειρησεων και λοχρη παπει και οπα. Η σχολη πασχει ομως απο δημοφιλια, αλλα θα τσιμπισει κατι ,13300-13500
 

Κέλλυ Μ

Νεοφερμένος

Η Κέλλυ Μ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Δεν εχουμε καλυτερα γραψιματα φετος στην περιοχη. Περυσι ηταν 13175. Θα ελεγα τα ιδια αλλα δεν με αφηνουν οι πιεσεις που μπορει να δεχθει απο την μειωση εισακτεων διοικησης επιχειρησεων και λοχρη παπει και οπα. Η σχολη πασχει ομως απο δημοφιλια, αλλα θα τσιμπισει κατι ,13300-13500
Μήπως υπάρχει και καμία πρόβλεψη για Μαθηματικό ΕΚΠΑ?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,495 μηνύματα.
Μήπως υπάρχει και καμία πρόβλεψη για Μαθηματικό ΕΚΠΑ?
Να το δουμε Κελλυ. Οι μαθηματικοι ειναι η αδυναμια μου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να το δουμε Κελλυ. Οι μαθηματικοι ειναι η αδυναμια μου.
Μαθηματικο εκπα βαση 2020-> 14275 βαση 2019 ->14617
Αρνητικα : η σχολη εχει μειωση κατα 50 παιδια (20%) τα πανε σαμο και καστορια.
Θετικα :Η περιοχη που κινηται η σχολη εχει σοβαρη μειωση επιτυχιων . Η περιοχη απο 17000 μορια και πανω εχει ανοδο αλλα τα 17000 μορια δεν νομιζω οτι εχουν βλεψεις για το ταπεινο μαθηματικο αυτοι θελουν μηχανικη.
Οι στατιστικες λενε βαλε 1000 επανω. Εγω θα πω λιγο σπαρτιατικα απο 14100 ως 14500 , στα ορια της ΕΒΕς του (14,38).
 
Τελευταία επεξεργασία:

An1

Νεοφερμένος

Η An1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας να ρωτήσω γνώμη για φιλολογία ΕΚΠΑ, με 15500 μόρια η κόρη μου λέτε να την πιάνει;
 

Panos33

Νεοφερμένος

Ο Panos33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καμία πρόβλεψη για Χημικό Ιωαννίνων;
 

maria2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
ΓΕΙΑΑ Δεν εχω δει καποια νεα εκτιμηση για τις ιατρικες, εχουμε καποιο νεο;
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.

DrsKatia

Νεοφερμένος

Η DrsKatia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Με 16.750 , για το 4% , υπάρχει πιθανότητα να πιάσω Διαιτολογια στο Χαροκόπειο (16.980 ήταν το 2019);
 

Guest 488121

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με 16.750 , για το 4% , υπάρχει πιθανότητα να πιάσω Διαιτολογια στο Χαροκόπειο (16.980 ήταν το 2019);
Το 10% είναι πολύ απρόβλεπτο. Μπορεί να μην έχεις καθόλου πιθανότητες και όταν βγουν οι βάσεις τα περάσεις και το αντίστροφο. Δεν μπορεί να σε πει κανείς με σιγουριά
 

angies

Νεοφερμένος

Η angies αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Τι εκτίμηση δίνετε για δοκίμων λιμενοφυλάκων;
 

maria2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης. Έχει γράψει 134 μηνύματα.

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να το δουμε Κελλυ. Οι μαθηματικοι ειναι η αδυναμια μου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Μαθηματικο εκπα βαση 2020-> 14275 βαση 2019 ->14617
Αρνητικα : η σχολη εχει μειωση κατα 50 παιδια (20%) τα πανε σαμο και καστορια.
Θετικα :Η περιοχη που κινηται η σχολη εχει σοβαρη μειωση επιτυχιων . Η περιοχη απο 17000 μορια και πανω εχει ανοδο αλλα τα 17000 μορια δεν νομιζω οτι εχουν βλεψεις για το ταπεινο μαθηματικο αυτοι θελουν μηχανικη.
Οι στατιστικες λενε βαλε 1000 επανω. Εγω θα πω λιγο σπαρτιατικα απο 14100 ως 14500 , στα ορια της ΕΒΕς του (14,38).
Παιδιά εγώ διάβασα ότι στο πρώτο πεδίο οι σχολές κάτω των 13.000 θα έχουν μικρή μείωση μορίων... Ισχύει?
 

Xristosdimitra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristosdimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Απορω πως γίνεται να υπάρχει πτώση βάσεων τη στιγμή που 25000 παιδιά τα οποία έχουν γράψει κάτω από 9000 μόρια δεν θα υποβάλλουν καν μηχανογραφικό .επισης είμαι περίεργη να δω τη χαμηλότερη βάση γενικά που θα κυμανθεί .
 

Guest 488121

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

maria2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Μπορεί κανείς να εξηγήσει αυτό με τις κλάσεις? Με απλά λόγια πόσο θα ανέβουν
Λεει για καθε σχολη ποσο υπολογιζει την αυξηση/μειωση και προσθετεις ή αφαιρεις απο τις βασεις του 2020 του νεου συστηματος αντιστοιχα
 

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.
Το 10% είναι πολύ απρόβλεπτο. Μπορεί να μην έχεις καθόλου πιθανότητες και όταν βγουν οι βάσεις τα περάσεις και το αντίστροφο. Δεν μπορεί να σε πει κανείς με σιγουριά
Σοβαρα;Είμαι δηλαδη σαν τζόκερ;
 

tempo

Νεοφερμένος

Ο tempo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Το 10% είναι πολύ απρόβλεπτο. Μπορεί να μην έχεις καθόλου πιθανότητες και όταν βγουν οι βάσεις τα περάσεις και το αντίστροφο. Δεν μπορεί να σε πει κανείς με σιγουριά
μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία που είναι πολύ απλή αλλά πότε δεν είχα ασχοληθεί και δεν γνωρίζω: οι υποψήφιοι παλαιότερων ετών που κάνουν μηχανογραφικό με το 10% ανταγωνίζονται με τα μόρια τους μεταξύ του ή και με τους υποψήφιους-τελειόφοιτους που έδωσαν εξετάσεις;
π.χ. αν εγώ είχα 16000 μόρια απο τις πανελλαδικές του 2020 και κάνω φέτος μηχανογραφικό με το 10% πρέπει να κοιτάω πως τα πήγαν οι υποψήφιοι-τελειόφοιτοι φέτος (πανελλαδικές 2021) ή ανταγωνίζομαι μόνο αυτούς που έχουν κάνει μηχανογραφικό με το 10%;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top