Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία που είναι πολύ απλή αλλά πότε δεν είχα ασχοληθεί και δεν γνωρίζω: οι υποψήφιοι παλαιότερων ετών που κάνουν μηχανογραφικό με το 10% ανταγωνίζονται με τα μόρια τους μεταξύ του ή και με τους υποψήφιους-τελειόφοιτους που έδωσαν εξετάσεις;
π.χ. αν εγώ είχα 16000 μόρια απο τις πανελλαδικές του 2020 και κάνω φέτος μηχανογραφικό με το 10% πρέπει να κοιτάω πως τα πήγαν οι υποψήφιοι-τελειόφοιτοι φέτος (πανελλαδικές 2021) ή ανταγωνίζομαι μόνο αυτούς που έχουν κάνει μηχανογραφικό με το 10%;
Ανταγωνιζεσαι ολους τους φετινούς υποψήφιους, κρατώντας τα περσινά σου μόρια και συγκρίνοντας τα με τις φετινές βάσεις για να δεις εαν περνάς και που.
 

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.
μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία που είναι πολύ απλή αλλά πότε δεν είχα ασχοληθεί και δεν γνωρίζω: οι υποψήφιοι παλαιότερων ετών που κάνουν μηχανογραφικό με το 10% ανταγωνίζονται με τα μόρια τους μεταξύ του ή και με τους υποψήφιους-τελειόφοιτους που έδωσαν εξετάσεις;
π.χ. αν εγώ είχα 16000 μόρια απο τις πανελλαδικές του 2020 και κάνω φέτος μηχανογραφικό με το 10% πρέπει να κοιτάω πως τα πήγαν οι υποψήφιοι-τελειόφοιτοι φέτος (πανελλαδικές 2021) ή ανταγωνίζομαι μόνο αυτούς που έχουν κάνει μηχανογραφικό με το 10%;
Ανταγωνίζεσαι όσους έχουν κάνει μηχανογραφικό με το 10%
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ανταγωνιζεσαι ολους τους φετινούς υποψήφιους, κρατώντας τα περσινά σου μόρια και συγκρίνοντας τα με τις φετινές βάσεις για να δεις εαν περνάς και που.
Τι λες ρε,δεν εχπυν σχεση αυτοί που κάνουν το 10% με αυτούς που δίνουν φέτος πανελλήνιες,καμία σχεση
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Ανταγωνίζεσαι όσους έχουν κάνει μηχανογραφικό με το 10%
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Τι λες ρε,δεν εχπυν σχεση αυτοί που κάνουν το 10% με αυτούς που δίνουν φέτος πανελλήνιες,καμία σχεση
Λέω "ρε", ότι το 10% σημαίνει ότι διεκδικείς το 10% των συνολικών θέσεων, κρατώντας τα μορια που έγραψες την προηγούμενη χρονιά για να εισαχθείς αυτή τη χρονιά σε ένα πανεπιστήμιο της επιλογής σου. Οι βάσεις διαμορφώνονται από τα παιδιά που έδωσαν φέτος κανονικά, εξ ου και το σχόλιο μου ότι ανταγωνίζεσαι στην ουσία όλους τους υποψήφιους. Όχι με την έννοια ότι θα σου "πάρει" κάποιος από τους φετινούς τη θέση, αλλά με την έννοια ότι οι βάσεις διαμορφώνονται από εκείνους.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.
μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία που είναι πολύ απλή αλλά πότε δεν είχα ασχοληθεί και δεν γνωρίζω: οι υποψήφιοι παλαιότερων ετών που κάνουν μηχανογραφικό με το 10% ανταγωνίζονται με τα μόρια τους μεταξύ του ή και με τους υποψήφιους-τελειόφοιτους που έδωσαν εξετάσεις;
π.χ. αν εγώ είχα 16000 μόρια απο τις πανελλαδικές του 2020 και κάνω φέτος μηχανογραφικό με το 10% πρέπει να κοιτάω πως τα πήγαν οι υποψήφιοι-τελειόφοιτοι φέτος (πανελλαδικές 2021) ή ανταγωνίζομαι μόνο αυτούς που έχουν κάνει μηχανογραφικό με το 10%;
2020 νεο ή παλιο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πολυ καλη δουλεια, ευγε του κυριου Κ. Παπαγιαννούλη – εκπαιδευτικου αναλυτή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
ΓΕΙΑΑ Δεν εχω δει καποια νεα εκτιμηση για τις ιατρικες, εχουμε καποιο νεο;
τι αλλο νεο να εχουμε :P νομιζω βασανιζεσαι αδικα .. απολαυσε το καλοκαιρι και περιμενε τις βασεις τον αυγουστο για το αποτελεσμα, καταλαβαινω το αγχος σου αλλα οτι ακουγεται ειναι προβλεψεις και κανεις δεν ξερει αν θα ειναι μεσα ή οχι η προβλεψη του
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία που είναι πολύ απλή αλλά πότε δεν είχα ασχοληθεί και δεν γνωρίζω: οι υποψήφιοι παλαιότερων ετών που κάνουν μηχανογραφικό με το 10% ανταγωνίζονται με τα μόρια τους μεταξύ του ή και με τους υποψήφιους-τελειόφοιτους που έδωσαν εξετάσεις;
π.χ. αν εγώ είχα 16000 μόρια απο τις πανελλαδικές του 2020 και κάνω φέτος μηχανογραφικό με το 10% πρέπει να κοιτάω πως τα πήγαν οι υποψήφιοι-τελειόφοιτοι φέτος (πανελλαδικές 2021) ή ανταγωνίζομαι μόνο αυτούς που έχουν κάνει μηχανογραφικό με το 10%;
Μόνο με τής χρονιάς σου τούς υποψήφιους
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ανταγωνιζεσαι ολους τους φετινούς υποψήφιους, κρατώντας τα περσινά σου μόρια και συγκρίνοντας τα με τις φετινές βάσεις για να δεις εαν περνάς και που.
Όχι άλλες οι βάσεις τού 10%, άλλες τού 90%
Μπες ΑΕΙ ΤΕΙ Κ θά καταλαβεις τη διαφορά
 

Guest 488121

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία που είναι πολύ απλή αλλά πότε δεν είχα ασχοληθεί και δεν γνωρίζω: οι υποψήφιοι παλαιότερων ετών που κάνουν μηχανογραφικό με το 10% ανταγωνίζονται με τα μόρια τους μεταξύ του ή και με τους υποψήφιους-τελειόφοιτους που έδωσαν εξετάσεις;
π.χ. αν εγώ είχα 16000 μόρια απο τις πανελλαδικές του 2020 και κάνω φέτος μηχανογραφικό με το 10% πρέπει να κοιτάω πως τα πήγαν οι υποψήφιοι-τελειόφοιτοι φέτος (πανελλαδικές 2021) ή ανταγωνίζομαι μόνο αυτούς που έχουν κάνει μηχανογραφικό με το 10%;
Με εκείνους που έδωσαν την ίδια χρονιά μαζί σου
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λεει για καθε σχολη ποσο υπολογιζει την αυξηση/μειωση και προσθετεις ή αφαιρεις απο τις βασεις του 2020 του νεου συστηματος αντιστοιχα
Δεν είναι ακριβώς έτσι από όσο κατάλαβα
 

Zoigian

Νεοφερμένος

Η Zoigian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Απο 3ο πεδιο με 16.047 εχω ελπιδες για χημικο απθ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.

Zoigian

Νεοφερμένος

Η Zoigian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Επισης , ηθελα να ρωτησω , ξερεις κανεις αμα θα περασω γεωπονια ή χημικο απθ εαν μπορω να κανω καποια μεταπηδηση στο βιολογικο απθ σε καποιο εξαμηνο; Γιατι ειχα ακουσει οτι απο χημικο, βιολογικο , φαρμακευτικη ,κτηνιατρικη , οδοντιατρικη και ιατρικη μπορουν οι φοιτητες να μεταφερθουν σε αυτες τις σχολες , εκτος αμα γινεται μονο με κατατακτηριες
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.
Επισης , ηθελα να ρωτησω , ξερεις κανεις αμα θα περασω γεωπονια ή χημικο απθ εαν μπορω να κανω καποια μεταπηδηση στο βιολογικο απθ σε καποιο εξαμηνο; Γιατι ειχα ακουσει οτι απο χημικο, βιολογικο , φαρμακευτικη ,κτηνιατρικη , οδοντιατρικη και ιατρικη μπορουν οι φοιτητες να μεταφερθουν σε αυτες τις σχολες , εκτος αμα γινεται μονο με κατατακτηριες
δεν νομιζω να γινεται αυτο.
 

Xristosdimitra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristosdimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
.
Γιαννη ,αναμένοντας βέβαια και την εκτίμηση Στρατηγάκη σε λίγες μέρες, εσυ που πιστεύεις θα κυμανθεί η χαμηλότερη βάση εισαγωγής σχολής ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.
δεν νομιζω να γινεται αυτο.
Γιαννη ,αναμένοντας βέβαια και την εκτίμηση Στρατηγάκη σε λίγες μέρες, εσυ που πιστεύεις θα κυμανθεί η χαμηλότερη βάση εισαγωγής σχολής ;
για ποιο πεδιο? μην πεις ολα.
 

Xristosdimitra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristosdimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 124 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.

Xristosdimitra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristosdimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 124 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.

Zoigian

Νεοφερμένος

Η Zoigian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Παντως ο Στρατηγακης περυσι επεσε πολυ εξω , μιλαω για 3ο πεδιο
 

Guest 488121

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

gk214

Νεοφερμένος

Ο gk214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Αυτές οι εκτίμησεις είναι αξιόπιστες ; μικρή άνοδο λέει στις σχολές τπυ τρίτου πεδίου ενώ σχεδόν παντού οι εκτιμήσεις λένε για πολύ μεγαλύτερη άνοδο
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top