Βάρος και ανησυχίες

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Τον προσβαλλεις τον αλλον ετσι αθελα σου.:/:

Άθελα???Στο 99% των περιπτώσεων λέγεται επίτηδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Οντως,τις περισσοτερες φορες αυτο ισχυει.
υπαρχει ομως και το 1%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Θέλω να σας ρωτήσω στα 15 χρόνων πόσα κιλά ήσασταν?,εγώ είμαι 1.70 και 48 κιλά και πολλοί με λένε ότι είμαι πολύ λεπτός,ποια είναι η γνώμη σας?.

Επισήμανση: Τα μηνύματα 103 - 109 προήλθαν απο το νήμα: Πανελλήνιες και σωματικό βάρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Θέλω να σας ρωτήσω στα 15 χρόνων πόσα κιλά ήσασταν?,εγώ είμαι 1.70 και 48 κιλά και πολλοί με λένε ότι είμαι πολύ λεπτός,ποια είναι η γνώμη σας?.

48κιλά;;;;;;;;
Είσαι λιποβαρής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
48κιλά;;;;;;;;
Είσαι λιποβαρής!

Είμαι πολύ λεπτός το ξέρω,αλλά τρώω (πολύ μάλιστα) και δεν βάζω κιλά,το καλοκαίρι 5 ώρα έτρωγα και δεν έβαζα ούτε ένα κιλό,πού ότι τρώμε αργά γίνεται λίπος,αλλά και οι 2 γονείς μου λεπτοί είναι σε ποιόν να μοιάσω και να βάλω κιλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Δε γνωρίζουμε σε ποια φάση της ανάπτυξής σου είσαι (λογικά έχεις δρόμο μπροστά σου), αλλά γενικά, για ενήλικο άτομο, 48 κιλά είναι προβληματικό βάρος για 1.7 μέτρα και μπορεί να αποκτήσεις κάποια θέματα εξαιτίας αυτού στο μέλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Είμαι πολύ λεπτός το ξέρω,αλλά τρώω (πολύ μάλιστα) και δεν βάζω κιλά,το καλοκαίρι 5 ώρα έτρωγα και δεν έβαζα ούτε ένα κιλό,πού ότι τρώμε αργά γίνεται λίπος,αλλά και οι 2 γονείς μου λεπτοί είναι σε ποιόν να μοιάσω και να βάλω κιλά.

Να πας σε διατροφολόγο αρχικά, ή συμβουλευτείτε τον οικογενειακό σας γιατρό, θα σε κατευθύνει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Δε γνωρίζουμε σε ποια φάση της ανάπτυξής σου είσαι (λογικά έχεις δρόμο μπροστά σου), αλλά γενικά, για ενήλικο άτομο, 48 κιλά είναι προβληματικό βάρος για 1.7 μέτρα και μπορεί να αποκτήσεις κάποια θέματα εξαιτίας αυτού στο μέλλον.

Να πας σε διατροφολόγο αρχικά, ή συμβουλευτείτε τον οικογενειακό σας γιατρό, θα σε κατευθύνει.:)

Οκ ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας,αλλά φταίει και το ότι δεν τρώω γλυκά και παγωτά γιατί δεν μ'αρέσουν και σε όποιον το λέω με κοιτάει σαν εξωγήινο,πάντως και ο ξάδερφος μου είναι πολύ λεπτός όλοι βασικά στο σόι μου είναι λεπτοί,αλλά ο ξάδερφος είναι υπερβολικά λεπτός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Οκ ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας,αλλά φταίει και το ότι δεν τρώω γλυκά και παγωτά γιατί δεν μ'αρέσουν και σε όποιον το λέω με κοιτάει σαν εξωγήινο,πάντως και ο ξάδερφος μου είναι πολύ λεπτός όλοι βασικά στο σόι μου είναι λεπτοί,αλλά ο ξάδερφος είναι υπερβολικά λεπτός.

Ναι, ρε παιδί μου. Απλώς, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, και για να μην προκύψει τίποτα, όσο ακόμη είναι νωρίς, βρες τη λύση.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,781 μηνύματα.
Οκ ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας,αλλά φταίει και το ότι δεν τρώω γλυκά και παγωτά γιατί δεν μ'αρέσουν και σε όποιον το λέω με κοιτάει σαν εξωγήινο,πάντως και ο ξάδερφος μου είναι πολύ λεπτός όλοι βασικά στο σόι μου είναι λεπτοί,αλλά ο ξάδερφος είναι υπερβολικά λεπτός.
Ένας γενικός κανόνας λέει πως στον μέσο ενήλικα άντρα το normal βάρος είναι +- 10 κιλά από το ύψος του (5 για τις γυναίκες). Δεν είναι κάτι απόλυτο, μιας και εξαρτάται από πολλούς παράγοντες, απλά ένα γενικό guideline. Εσύ βέβαια είσαι μικρός ακόμα και φαντάζομαι δραστήριος (είτε παίζεις μπάλα είτε LoL), κάτι θα βάλεις μεγαλώνοντας. Αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα (π.χ με θυροειδή), άσε γιατρούς και διατροφολόγους, απλά τρώγε γευματάκια συνέχεια -υδατάνθρακες-, δλδ ανά τακτά διαστήματα (ώστε να μην είναι ποτέ πεινασμένος ούτε φουσκωμένος). Αν δεν έχεις αποτελέσματα και σε ενδιαφέρει η σωματική κατάσταση, άρχισε και γυμναστική, βάρα κάμψεις και κάνε μονόζυγο/κοιλιακούς/ραχιαίους και αν μπορείς τρώγε πρωτεΐνες μετά. Εγώ στα 18 ήμουν ~1,76 57(!) κιλά, σε λιγότερο από ένα χρόνο γυμναστήριο (βάρη) και χωρίς ιδιαίτερη διατροφή (no moneyzz) έφτασα κοντά στα 65. Κάπου τόσο είμαι και τώρα (σχεδόν 22), αδύνατος μεν αλλά επειδή πήρα όγκο από τη γυμναστική το καλύπτω κάπως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Ένας γενικός κανόνας λέει πως στον μέσο ενήλικα άντρα το normal βάρος είναι +- 10 κιλά από το ύψος του (5 για τις γυναίκες). Δεν είναι κάτι απόλυτο, μιας και εξαρτάται από πολλούς παράγοντες, απλά ένα γενικό guideline. Εσύ βέβαια είσαι μικρός ακόμα και φαντάζομαι δραστήριος (είτε παίζεις μπάλα είτε LoL), κάτι θα βάλεις μεγαλώνοντας. Αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα (π.χ με θυροειδή), άσε γιατρούς και διατροφολόγους, απλά τρώγε γευματάκια συνέχεια -υδατάνθρακες-, δλδ ανά τακτά διαστήματα (ώστε να μην είναι ποτέ πεινασμένος ούτε φουσκωμένος). Αν δεν έχεις αποτελέσματα και σε ενδιαφέρει η σωματική κατάσταση, άρχισε και γυμναστική, βάρα κάμψεις και κάνε μονόζυγο/κοιλιακούς/ραχιαίους και αν μπορείς τρώγε πρωτεΐνες μετά. Εγώ στα 18 ήμουν ~1,76 57(!) κιλά, σε λιγότερο από ένα χρόνο γυμναστήριο (βάρη) και χωρίς ιδιαίτερη διατροφή (no moneyzz) έφτασα κοντά στα 65. Κάπου τόσο είμαι και τώρα (σχεδόν 22), αδύνατος μεν αλλά επειδή πήρα όγκο από τη γυμναστική το καλύπτω κάπως.

Εγώ κάνω γυμναστική μόνος μου αλλά όχι βάρη γιατί δεν κάνει τώρα που παίρνω ύψος,και κάθε μέρα είμαι με το ποδήλατο ,κάνω υγιεινή διατροφή, τρώω απ'όλα και δεν τρώω βλακείες π.χ. πατατάκια που έχω να πάρω κάτι χρόνια και γλυκά που δεν μ'αρέσουν. Προβλήματα υγείας δεν έχω και όσο για το lol δεν μ'αρέσει καθόλου,άσε που βαριέμαι να κάνω μια ώρα μάχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Εγώ κάνω γυμναστική μόνος μου αλλά όχι βάρη γιατί δεν κάνει τώρα που παίρνω ύψος,και κάθε μέρα είμαι με το ποδήλατο ,κάνω υγιεινή διατροφή, τρώω απ'όλα και δεν τρώω βλακείες π.χ. πατατάκια που έχω να πάρω κάτι χρόνια και γλυκά που δεν μ'αρέσουν.
Τι παιδικη ηλικια ζεις?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγαθαρχιδης

Νεοφερμένος

Ο Αγαθαρχιδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Εγώ κάνω γυμναστική μόνος μου αλλά όχι βάρη γιατί δεν κάνει τώρα που παίρνω ύψος,και κάθε μέρα είμαι με το ποδήλατο ,κάνω υγιεινή διατροφή, τρώω απ'όλα και δεν τρώω βλακείες π.χ. πατατάκια που έχω να πάρω κάτι χρόνια και γλυκά που δεν μ'αρέσουν. Προβλήματα υγείας δεν έχω και όσο για το lol δεν μ'αρέσει καθόλου,άσε που βαριέμαι να κάνω μια ώρα μάχη.
Εχεις κατοικιδιο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Ξερεις οτι αυτο με τα βαρη και το υψος ειναι μυθος ετσι;;; Δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο....Αμα τα κανεις σωστα και τοποθετεις καλα τη μεση σου και τη σπονδυλικη σου στηλη δεν υπαρχει θεμα....Αρκει να μην κανεις ελευθερα βαρη, που εκει οντως δεν κανει..... Αλλα γενικα για τη σωματοδομη σου και το βαρος σου, καλα κανεις που δεν κανεις....Μονο κακο θα σου καναν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top