Βάρος και ανησυχίες

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
εγω δηλωνω οτι παιζω μπασκετ(ετσι για σπασιμο περισσοτερο...:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
εγω δηλωνω οτι παιζω μπασκετ(ετσι για σπασιμο περισσοτερο...:P)

ααα ξέρω πολύ καλά να κάνω φάουλ στο μπάσκετ!!! χαχαχαχαχα :P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
χθες επαιζα μπασκετ..τωρα θα παω για τενις σε κανα μισαωρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ και φέτος ακίνητος (σε σχέση με παλιότερα) ήμουν αλλά κιλά δεν πήρα :P Σε αυτό ποντάρω και του χρόνου στις πανελλήνιες. Θα κάνουμε και κανένα κοιλιακό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
εκανα λιγο κοιλια και για αυτο νομιζω πως λιγο λιγοτερα κιλα δεν βλαπτουν,εξαλλου ερχεται και δυσκολη χρονια φετος(πανελλδικες)και φοβαμαι οτι θα παρω αρκετα κιλα...
η κοιλίτσα με γυμναστική θα φύγει (τρέξιμο κυρίως!) ;) Δεν είναι ανάγκη να χάσεις κιλά... Για το ύψος σου τα κιλά σου είναι μια χαρά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
η κοιλίτσα με γυμναστική θα φύγει (τρέξιμο κυρίως!) ;) Δεν είναι ανάγκη να χάσεις κιλά... Για το ύψος σου τα κιλά σου είναι μια χαρά!!

και ποδήλατο γενικά αερόβια γυμναστική για το κάψιμο λίπους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
και ποδήλατο γενικά αερόβια γυμναστική για το κάψιμο λίπους....

Είναι αδύνατο να χάσουμε τοπικά λίπος. Δυστυχώς και εγώ θα θελα αλλά που... :P
Μόνο αν χάσεις βάρος και γυμνάζεσαι ταυτόχρονα , θα πέσει και το μπυροκοίλι. Αλλιώς με κοιλιακούς δεν κάνεις τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ξεχάσατε την διατροφή. Μόνο αν γυμνάζεσαι και τρως σωστά θα φύγει το μπυροκοίλι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Ξεχάσατε την διατροφή. Μόνο αν γυμνάζεσαι και τρως σωστά θα φύγει το μπυροκοίλι ;)

να φανταστω αν σταματησω να πινω μπυρες δεν θα γινει τπτ ε;;;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
μπα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
α ωραία και για κάτι κλάσματα δευτερολέπτων ανησύχησα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Topic bump μια και φαντάζομαι ότι αυτή την εποχή "ανησυχούν" οι περισσότεροι.

Γενικά δεν ξέρω τι σόι μεταβολισμό έχω, πάντως χρονιά με τη χρονιά ήμουν συνεχώς σε αυξομειώσεις βάρους της τάξεως των 5-10 κιλών. Πέρσι με αρκετά έντονη γυμναστική (μόνο τρέξιμο βασικά) είχα φτάσει τα 59-61, ίσως το πιο ελλιποβαρές μου ever. Παρ΄όλα αυτά δεν με ενδιέφερε ούτε η ζυγαριά ούτε τα ποσοστά λίπους και δεν ξέρω γω τι άλλο, απλά έτρωγα καλά και μ' άρεσε να τρέχω εδώ κι εκεί.

Από αρχές της (σχολικής) χρονιάς όμως λόγω αρκετών υποχρεώσεων εξωσχολικών και μη, προσπαθούσα να χώσω και το τρέξιμο κάπου μέσα χωρίς επιτυχία, οπότε σιγά-σιγά το ελάττωσα μέχρι που το 'κοψα, συνεχίζοντας να τρώω υγιεινά μεν, αρκετά δε. Όμως εξαιτίας αυτού (μάλλον) το παράκανα λίγο με την αύξηση βάρους φέτος (έφτασα αισίως τα 77!).

Συνεχίζει πάντως να μην με απασχολεί το θέμα βάρους - εμφάνισης, μια και γενικά με αηδιάζει η όλη εμμονή με τις θερμίδες και το thinspiration. H υγειά μου με νοιάζει και λόγω καλής / ισορροπημένης γενικά διατροφής νομίζω την κατέχω παρά τα περιττά κιλά (ίσα-ίσα με προτιμώ έτσι με το κάτι παραπάνω παρά με το τίποτα :D). Για δίαιτα όμως με βλέπω σε λίγο, μια και τελευταία έχω λοξοδρομήσει (με τις διακοπές και τις σοκολάτες τώρα έχω κάνει κάτι γουρουνιές...) και συνεχίζω ακάθεκτος με το ολοήμερο καθισιό και διάβασμα. Άλλος λόγος είναι τα ρούχα μου, τα οποία για να μην μου πει κανάς γονιός τίποτα επιμένω ότι μου κάνουν, με αποτέλεσμα να πιέζομαι δω κι εκεί, να σφίγγω και να τραβάω ένα τέταρτο και στο τέλος να φοβάμαι μην εκραγεί κανένα παντελόνι :redface:

Είδα και το τόπικ Πανελλήνιες και Σωματικό Βάρος κι έγινα λίγο alarmed με τον ένα χρόνο που έμεινε, άμα είμαι έτσι από τώρα με βλέπω να σπάω κάθε ρεκόρ :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
ξάροπ, εμένα ο καφές μου κόβει την όρεξη για κάμποσες ώρες.
you know what you have to do :P

Αλλά δεν νομίζω να είναι υγειηνό :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Το τσάι κόβει την όρεξη μου. Ειδικά το μαύρο τσάι που περιέχει μία σημαντική ποσότητα καφεϊνης. Επίσης, όταν πίνεις πάρα πολύ νερό, νιώθεις ένα φούσκωμα οπότε για 1-1,5 ώρα καθυστερείς την ανάγκη του να φας. Ακόμη, μπορείς από 'δω και πέρα να τρως σε μικρότερα πιάτα. Η ίδια ποσότητα φαγητού σε μικρότερο πιάτο, φαίνεται μεγαλύτερη. :P
Μην ξεχνάς τα μικρογεύματα κατά τη διάρκεια της μέρας! Μη μένεις μόνο με το πρωινό, το μεσημεριανό και το βραδινό! Το δεκατιανό και το μεσημεριανό είναι επίσης σημαντικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
τι καφες;;;;
φπαπες???

Ναι,φάπες.Φάε φάπες και θα δεις,θα γίνεις άλλος άνθρωπος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Τ Επίσης, όταν πίνεις πάρα πολύ νερό, νιώθεις ένα φούσκωμα οπότε για 1-1,5 ώρα καθυστερείς την ανάγκη του να φας.
μπαααα εγω βαριεμαι να παω ανα 2 λεπτα για κατουρημα:P

Ναι,φάπες.Φάε φάπες και θα δεις,θα γίνεις άλλος άνθρωπος!
:worry::whatever::whatever::whatever::whatever::whatever::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Άσχετο αλλα εχασα 3 κιλα....:D..ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙΙ :P:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunday(atlie)

Νεοφερμένος

Η sunday(atlie) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Εσάς σας αρέσουν πιο πολλοί οι αδύνατοι και οι αδύνατες, οι παχουλοί και οι παχουλές ή οι χοντροί και οι χοντρές; :D

Και έχετε πρόβλημα με κάποιον που είναι τα παραπάνω; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top