Ασχολείται κανείς με το Gaming;

Ασχολείστε με το Gaming?
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)
  • Ναι

    Ψήφοι: 6 54.5%
  • Οχι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λίγο

    Ψήφοι: 3 27.3%
  • Φανατικά

    Ψήφοι: 2 18.2%
  • Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Να δω τις απαντήσεις

    Ψήφοι: 0 0.0%

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
το assasins creed είναι απλά μαγευτικό γιατί οι όλοι οι guards είναι φτιαγμένοι με απίστευτη τεχνητή νοημοσύνη , τα γραφικά είναι τέλεια (απίστευτη η Δαμασκός) το μόνο μείον είναι οτι ξεκινάς με περισσότερα αμπιλιτις και μετά χρειάζεται να τα ξανακερδίσεις με αποστολές .Γενικά φοβερό παιχνίδι !! (ας μην ξεχνάμε οτί είναι ακτσιον και οχι ρπτζ )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
αν θελεις να παιξεις παιχνιδι με απιστευτο A.I. το Left4Dead ειναι η καλυτερη επιλογη, πραγματικα δεν εχω δει πιο εξυπνα ζομπι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NoiSy MaN

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
το assasins creed είναι απλά μαγευτικό γιατί οι όλοι οι guards είναι φτιαγμένοι με απίστευτη τεχνητή νοημοσύνη , τα γραφικά είναι τέλεια (απίστευτη η Δαμασκός) το μόνο μείον είναι οτι ξεκινάς με περισσότερα αμπιλιτις και μετά χρειάζεται να τα ξανακερδίσεις με αποστολές .Γενικά φοβερό παιχνίδι !! (ας μην ξεχνάμε οτί είναι ακτσιον και οχι ρπτζ )

Πολύ επαναλαμβανόμενο όμως ρε παιδί μου. Είπαν όμως ότι θα υπάρχει μεγαλύτερη ποικιλλία στις αποστολές του δεύτερου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Το assasins creed έχει απίστευτα ρεαλιστικά γραφικά. Γενικά είναι ένα πολύ ωραίο παιχνίδι με όμορφο story και gameplay.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Το assasins creed έχει απίστευτα ρεαλιστικά γραφικά. Γενικά είναι ένα πολύ ωραίο παιχνίδι με όμορφο story και gameplay.


Εχεις παιξει παιχνιδι με PhysX μηχανη; (Το Assasin's Creed δεν εχει PhysX)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Archangel^^

Νεοφερμένος

Η Αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
WOW οεο retri paladin και unholy dk :jumpy::jumpy:

Συγγνώμη που γυρνάω τόσο πίσω στα ποστς, αλλά Chartson μήπως κατά τύχη είσαι στον server του Silvermoon; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Τι assassins creed μαλακιες παιχνιδια ειναι αυτα, εγω ειχα βγει απο το παιχνιδι πριν την δευτερη αποστολη, παιξτε τα thief series αμα θελεται τετοιου ειδος παιχνιδιου.
Απο εκει και περα τα τελευταια χρονια (1-2) μονο το hellgate london ηταν κατι αξιοσεβαστο και καινουριο, γενικα ειναι οτι δεν καταφερε το fallout 3 να πετυχει.
Αλλα καλα παιχνιδια μπορει να ειναι το Farcry 2 αλλα μετα απο μερικες ωρες κανεις τα ιδια και τα ιδια. Tο Rainbow Six, το Endwar, Hawx γενικα η ubisoft οταν βγαζει παιχνιδια γραμμενα απο τον Tom Clancy παντα τα τελειοποιει.
Αμα ειμαι καμμενος gamer οχι και τοσο, αν και εχω παιξει παρα πολλα παιχνιδια σε οτι νανε κονσολες, απο εκει και περα αμα ενα παιχνιδι δεν μου εχει κανει εντυπωση σε 1-2 ωρες παιχνιδιου, το κλεινω και δεν το ξανανιγω. Επισης ειδικα για rpg εχω μεγαλες απαιτησεις απο την καλλιτεχνικη πλευρα του παιχνιδιου και την σοβαροτητα του story, γιαυτο δεν μαρεσει σχεδον κανενα Ιαπονεζικο rpg Final fantasy etc.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Συγγνώμη που γυρνάω τόσο πίσω στα ποστς, αλλά Chartson μήπως κατά τύχη είσαι στον server του Silvermoon; :D
ναι οεο και εχω βάλει ίδιο ψευδώνυμο:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NoiSy MaN

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Τι assassins creed μαλακιες παιχνιδια ειναι αυτα, εγω ειχα βγει απο το παιχνιδι πριν την δευτερη αποστολη, παιξτε τα thief series αμα θελεται τετοιου ειδος παιχνιδιου.
Απο εκει και περα τα τελευταια χρονια (1-2) μονο το hellgate london ηταν κατι αξιοσεβαστο και καινουριο, γενικα ειναι οτι δεν καταφερε το fallout 3 να πετυχει.
Αλλα καλα παιχνιδια μπορει να ειναι το Farcry 2 αλλα μετα απο μερικες ωρες κανεις τα ιδια και τα ιδια. Tο Rainbow Six, το Endwar, Hawx γενικα η ubisoft οταν βγαζει παιχνιδια γραμμενα απο τον Tom Clancy παντα τα τελειοποιει.
Αμα ειμαι καμμενος gamer οχι και τοσο, αν και εχω παιξει παρα πολλα παιχνιδια σε οτι νανε κονσολες, απο εκει και περα αμα ενα παιχνιδι δεν μου εχει κανει εντυπωση σε 1-2 ωρες παιχνιδιου, το κλεινω και δεν το ξανανιγω. Επισης ειδικα για rpg εχω μεγαλες απαιτησεις απο την καλλιτεχνικη πλευρα του παιχνιδιου και την σοβαροτητα του story, γιαυτο δεν μαρεσει σχεδον κανενα Ιαπονεζικο rpg Final fantasy etc.

Ναι είναι τέλεια το EndWar και το HAWX και δεν είναι καλό το Assassin's. Ό,τι πεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Παιδιά όταν λέμε ότι ένα βιντεοπαιχνίδι έχει φτιαχτεί με την τάδε μηχανή τι εννούμε? Επίσης, αν ξέρετε θέλω να μου πείτε τι κάνει ο creative director.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Για το δεύτερο: https://en.wikipedia.org/wiki/Creative_director

Για το πρώτο, σχεδόν ποτέ δεν κάθονται να φτιάξουν ένα παιχνίδι απο το μηδέν (να αρχίσουν να γράφουν κώδικα για τα γραφικά, το gameplay, τον ήχο, τα δικτυακά κτλ) οπότε αυτό που γίνεται είναι, κάποιοι κατασκευάζουν ένα ενδιάμεσο επίπεδο μεταξύ της γλώσσας προγραμματισμού και του παιχνιδιού, οπου μετά πάνω σε αυτό θα χτίσουν τα παιχνίδια με πολύ πιο απλή μεθοδολογία (δεν χρειάζεται πχ να γράφεις κώδικα σε C++ οπου είναι γραμμένη η μηχανή, αλλα επιλέγεις πιο εύκολες γλώσσες, όπως πχ lua, python, javascript ή άλλες τέτοιες απλές γλώσσες)

Παράδειγμα μηχανής παιχνιδιού είναι η μηχανή του Unreal, την οποία χρησιμοποιούν και σε άλλα παιχνίδια πέραν του unreal (μπορεί να δεις ομοιότητες στο gameplay ή στα γραφικά, στα εφέ κτλ)
Άλλο παράδειγμα είναι πχ η μηχανή του Oblivion, οπου την χρησιμοποίησαν για το Fallout 3 γλιτώνοντας πολύ κόπο και έχοντας το πλεονέκτημα οτι είχε δοκιμαστεί η μηχανή στο oblivion και γλιτώνει αρκετά απο τα προβλήματα που είχε (τεχνικά, όχι in-game bugs).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NoiSy MaN

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Για το δεύτερο: https://en.wikipedia.org/wiki/Creative_director


Παράδειγμα μηχανής παιχνιδιού είναι η μηχανή του Unreal, την οποία χρησιμοποιούν και σε άλλα παιχνίδια πέραν του unreal (μπορεί να δεις ομοιότητες στο gameplay ή στα γραφικά, στα εφέ κτλ)

Αυτή κι αν έχει χρησιμοποιηθεί:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Εγώ πάλι λατρεύω αρκετά παιχνίδια όπως God Of War, Prince of Persia (το κορυφαίο series παιχνιδιών), Tomb Raider, The Sims 2, Evil Days of Luckless John, Psychonauts, Thief 3, Age of Mythology, Scarface, The godfather, Mortal Kombat ουφ κουράστηκα, ντάξει πήρατε μια ιδέα :P

Γενικά μισώ τα αθλητικά/ράλυ/στρατηγικής, με μερικές εξαιρέσεις όπως το Burnout 3: Takedown, Age of mythology και WOW: ROC (+TFT)...

Επίσης συχνά πωρώνομαι και με old-school παιχνίδια όπως, Arcanoid, Wonder Boy, Rainbow Island, Rodland κλπ...





Να πω ότι παλιά ήμουν μεγάλος κερατάς στα games, όλο κωδικούς έβαζα και τα τερμάτιζα σε λίγες ώρες για να μπορώ μετά να κάνω ότι γουστάρω στο game χωρίς να έχω συγκεκριμένη αποστολή...τώρα πια όμως όχι, γιατί κατάλαβα ότι χαλάει την αξία του παιχνιδιού ;)

--------------------------------------------

Σχετικά με τις μηχανές, ο Eruyomo απάντησε πολύ κατατοπιστικά νομίζω.

Οφείλω να πω, ότι τώρα πια οι μηχανές παιχνιδιών, ειδικά 3D, ξεπετάγονται σαν τα κουνέλια, γιατί πολλοί φερέλπιδες gamers θέλουν να φτιάξουν τα δικά τους παιχνίδια. Ωστόσο τις περισσότερες φορές τα παιχνίδια μένουν ανολοκλήρωτα για διάφορους λόγους, κυρίως επειδή οι προαναφερθέντες σκυλοβαριούνται να τα τελειώσουν :P

Κι εγώ από κει ξεκίνησα (από το σκυλοβαριέμαι να το τελειώσω) και τώρα έχω έρθει στο πανεπιστήμιο στο τμήμα Πολυμέσων για να μάθω να φτιάχνω παιχνίδια :P

Θα κάνω σε λίγα χρόνια αίτηση στην EA Games λέτε να με πάρουν?? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ασχολούμαι κυρίως με στρατηγικής. Civilization IV, Warcraft III, Empire Earth II, Age of Mythology, Hearts of Iron II(ελάχιστα), Age of Empires III, Blitzkrieg 2(Ελάχιστα). Μετά περνάμε σε: Call of Duty IV, Swat 4, NBA live 08, Sims 2, Need for Speed Carbon και Crysis(λίγο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ναι είναι τέλεια το EndWar και το HAWX και δεν είναι καλό το Assassin's. Ό,τι πεις.
Οι γονεις σου δεν σου εμαθαν να μιλας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Άρχισα ένα παιχνίδ το prototype..Είναι υπέροχο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gogorina

Νεοφερμένος

Η gogorina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Εγώ παίζω adventures αλλά έχω παίξει και massive online rpg και simulation όπως sims και spore(απίστευτο) !!!
Το αγόρι μου είναι φανατικός gamer! Ξέρει τα πάντα απο pc χωρίς πλάκα και παίζει πάνω κάτω ό,τι βγαίνει! ( αυτή τη στιγμή που γράφω παίζει μανιωδώς L4D )!!! :no1: xexexexexexexexexexe αχ.......τι τραβάμε!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Άρχισα ένα παιχνίδ το prototype..Είναι υπέροχο

Ωραιο το prototype αλλα λιγοτερο πορωτικο απο οτι θα περιμενα με τετοια πραγματα που μπορεις να κανεις.

@ gogorina: το Left 4 Dead ειναι πολυ ωραιο να το παιξεις κι εσυ, μαζι με αλλους ομως αλλιως δεν λεει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gogorina

Νεοφερμένος

Η gogorina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Ωραιο το prototype αλλα λιγοτερο πορωτικο απο οτι θα περιμενα με τετοια πραγματα που μπορεις να κανεις.

@ gogorina: το Left 4 Dead ειναι πολυ ωραιο να το παιξεις κι εσυ, μαζι με αλλους ομως αλλιως δεν λεει.




θα το εχω υπόψη μου! ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top