Αρχές Οικονομικής Θεωρίας: να το επιλέξω;

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Ο βαθμός του ΑΟΘ επηρρεάζει το 5ο πεδίο καθοριστικά, μιας και είναι μάθημα βαρύτητας. Στα άλλα πεδία, απλά λαμβάνεται υπόψιν ως ένα απλό μάθημα χωρίς συντελεστή (όπως το ΑΟΔΕ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Ο βαθμός του ΑΟΘ επηρρεάζει το 5ο πεδίο καθοριστικά, μιας και είναι μάθημα βαρύτητας. Στα άλλα πεδία, απλά λαμβάνεται υπόψιν ως ένα απλό μάθημα χωρίς συντελεστή (όπως το ΑΟΔΕ).

μάλιστα, σ ευχαριστώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iEmma

Νεοφερμένος

Η iEmma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ειμαι θετικη κατευθυνση και θελω ως μαθημα επιλογης να δηλωσω το αοθ και μαθηματικα. Διαφοροι καθηγητες/μαθητες μου λενε οτι διαλεγω πολυ δυσκολο προγραμμα. Άλλοι μου εχουν πει οτι εφοσον ειμαι καλη μαθητρια δεν χρειαζεται να ανησυχω. Ο μονος λογος που θελω να ανοιξω και πεμπτο πεδιο ειναι επειδη θελω να εχω περισσοτερες επιλογες στο τελος. Βεβαια μαρεσουν και τα οικονομικα, αλλα περισσοτερο ενδιαφερομαι για θετικες επιστημες. Απλα ας πουμε οτι θελω να εχω τις οικονομικες σχολες σαν "μαξιλάρι" σε περιπτωση που δεν τα καταφερω με τις θετικες... Συμφερει? Η να διαλεξω βιολογια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Ειμαι θετικη κατευθυνση και θελω ως μαθημα επιλογης να δηλωσω το αοθ και μαθηματικα. Διαφοροι καθηγητες/μαθητες μου λενε οτι διαλεγω πολυ δυσκολο προγραμμα. Άλλοι μου εχουν πει οτι εφοσον ειμαι καλη μαθητρια δεν χρειαζεται να ανησυχω. Ο μονος λογος που θελω να ανοιξω και πεμπτο πεδιο ειναι επειδη θελω να εχω περισσοτερες επιλογες στο τελος. Βεβαια μαρεσουν και τα οικονομικα, αλλα περισσοτερο ενδιαφερομαι για θετικες επιστημες. Απλα ας πουμε οτι θελω να εχω τις οικονομικες σχολες σαν "μαξιλάρι" σε περιπτωση που δεν τα καταφερω με τις θετικες... Συμφερει? Η να διαλεξω βιολογια?
Όσον αφορά το ΑΟΘ, αν είσαι όπως λες καλή μαθήτρια και σου αρέσουν τα οικονομικά, θα βρεις το μάθημα αρκετά βατό. Για τα μαθηματικά γενικής γνωρίζω ότι είναι πιο εύκολα από αυτά της κατεύθυνσης αλλά γι αυτά καλύτερα να σου απαντήσει ένας μαθηματικός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ειμαι θετικη κατευθυνση και θελω ως μαθημα επιλογης να δηλωσω το αοθ και μαθηματικα. Διαφοροι καθηγητες/μαθητες μου λενε οτι διαλεγω πολυ δυσκολο προγραμμα. Άλλοι μου εχουν πει οτι εφοσον ειμαι καλη μαθητρια δεν χρειαζεται να ανησυχω. Ο μονος λογος που θελω να ανοιξω και πεμπτο πεδιο ειναι επειδη θελω να εχω περισσοτερες επιλογες στο τελος. Βεβαια μαρεσουν και τα οικονομικα, αλλα περισσοτερο ενδιαφερομαι για θετικες επιστημες. Απλα ας πουμε οτι θελω να εχω τις οικονομικες σχολες σαν "μαξιλάρι" σε περιπτωση που δεν τα καταφερω με τις θετικες... Συμφερει? Η να διαλεξω βιολογια?
Τα μαθηματικά Γενικής είναι αρκετά πιο βατά από τα μαθηματικά κατεύθυνσης, αφού λες πως είσαι καλή μαθήτρια αν δεν συναντήσεις μεγάλο πρόβλημα στα κατεύθυνσης, τα γενικής θα σου φαίνονται παιχνιδάκι:) Ισχύει ότι θα έχεις αρκετά ζόρικο πρόγραμμα παίρνοντας και ΑΟΘ..ένας φίλος μου που το έκανε φέτος έγραψε και 20 ΑΟΘ. Επίσης αφού σου αρέσουν τα οικονομικά, εγω θα σου έλεγα να ξεκινήσεις και με ΑΟΘ και αποφασίζεις στην πορεία τι θα κάνεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iEmma

Νεοφερμένος

Η iEmma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Τα μαθηματικά Γενικής είναι αρκετά πιο βατά από τα μαθηματικά κατεύθυνσης, αφού λες πως είσαι καλή μαθήτρια αν δεν συναντήσεις μεγάλο πρόβλημα στα κατεύθυνσης, τα γενικής θα σου φαίνονται παιχνιδάκι:) Ισχύει ότι θα έχεις αρκετά ζόρικο πρόγραμμα παίρνοντας και ΑΟΘ..ένας φίλος μου που το έκανε φέτος έγραψε και 20 ΑΟΘ. Επίσης αφού σου αρέσουν τα οικονομικά, εγω θα σου έλεγα να ξεκινήσεις και με ΑΟΘ και αποφασίζεις στην πορεία τι θα κάνεις!

Ναι και εγω ετσι το σκεφτηκα, αλλα με αγχωσαν λιγακι στα φροντιστηρια:ρ ευχαριστώ και πάλι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ναι και εγω ετσι το σκεφτηκα, αλλα με αγχωσαν λιγακι στα φροντιστηρια:ρ ευχαριστώ και πάλι:)
το καλύτερο είναι να ξεκινήσεις και να δεις αν αντέχεις και αν πραγματικά θέλεις οικονομικά! ότι και να σου πούμε εμείς και τα φροντιστήρια, μικρή σημασία έχει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nedi

Νεοφερμένος

Η nedi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
αν κάποιος δεν ενδιαφέρεται καθόλου για 5ο πεδίο μπορεί να πάρει ΑΟΘ και βιολογία γενικής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
αν κάποιος δεν ενδιαφέρεται καθόλου για 5ο πεδίο μπορεί να πάρει ΑΟΘ και βιολογία γενικής
Ασφαλώς και μπορείς να δώσεις το ΑΟΘ ακόμα και αν ενδιαφέρεσαι για το 5ο πεδίο, μόνο που θια μετρήσει ως απλό μάθημα και όχι αυξημένης βαρύτητας. Αν το όφελος που θα υπάρξει είναι μεγάλο ή μικρό, νομίζω ότι ο sourotiri σε προηγούμενο post θίγει το σχετικό θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nedi

Νεοφερμένος

Η nedi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
απλα το βασικοτερο ερωτημα ειναι αν μπορω νατο παρω μαζι με βιολογια γενικης γιατι ακουσα οτι υπαρχει νομοθεσια που επιτρέπει μονο με μαθηματικά γενικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Ο βαθμός του ΑΟΘ επηρρεάζει το 5ο πεδίο καθοριστικά, μιας και είναι μάθημα βαρύτητας. Στα άλλα πεδία, απλά λαμβάνεται υπόψιν ως ένα απλό μάθημα χωρίς συντελεστή (όπως το ΑΟΔΕ).
ναι αλλα πες στα παιδια κυριε καθηγητα πως αν γραψουν καλα κερδιζουν και στα αλλα πεδια..εγω που εγραψα αοθ 20 κερδισα στο 2ο πεδιο 800 μορια
δλδ αν δεν ειχα παρει το αοθ θα ειχα μηνει εκτος την σχολης μου :P
εγω προτεινω στα πεδια να δοκιμασουν το αοθ μεχρι τον δεκεμβρη και αν τους αρεσει να το δωσουν γιατι θα ωφεληθουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Και για τη θεωρητικη κατευθυνση ειναι πολυ καλο, αρκετα πιο ευκολο απο τη βιολογια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Και για τη θεωρητικη κατευθυνση ειναι πολυ καλο, αρκετα πιο ευκολο απο τη βιολογια.

Θα σε παρακαλέσω να μην προβαίνεις σε συγκρίσεις που αφενός δεν υφίστανται και αφετέρου δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.Όπως θα ξέρεις Νίκο, τα ανόμοια δεν συγκρίνονται, μας το έμαθαν στο δημοτικό αυτό. Το ό,τι το ένα μπορεί να θεωρηθεί ευκολότερο από το άλλο είναι καθαρά υποκειμενική άποψη. Εσύ δεν έκανες καν ΑΟΘ να υποθέσω.

Το ΑΟΘ για κάποιον της θεωρητικής είναι εύκολο, εφόσον έχει μια στοιχειώδη επαφή με τα μαθηματικά. Με το στοιχειώδη δεν εννοώ να ξέρει τις πράξεις μόνο :P Από πλευράς θεωρίας, ναι, έχει και αυτό την παπαγαλία του. Θέλει διάβασμα για να κατανοήσεις τις έννοιες. Δεν είναι μόνο η παπαγαλία, αφού ο υποψήφιος καλείται να βγάλει συμπεράσματα στις ασκήσεις και να δικαιολογήσει αποτελέσματα βασισμένα στη θεωρία. Από κει και πέρα, υπάρχουν τύποι και ασκήσεις είτε εύκολες με απλά μαθηματικά είτε με μεγαλύτερη εμβάθυνση με συναρτήσεις κλπ. Οι ασκήσεις της βιολογίας γενικής λύνονται με απλή μέθοδο των τριών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Συνιστω σε ολους οσους ξερουν καποια βασικα πραγματα απο μαθηματικα να το επιλεξουν.
Και μαλιστα χωρις δευτερη σκεψη.. Αν εισαι τεχνολογικη ή θετικη ειναι η καλυτερη σου.
Ακομα και αν δεν στοχευεις οικονομικα στρατιωτικες και τετοια, σου ανεβαζει-αν γραψεις καλα- τον γενικο βαθμο προσβασης αρα και τα μορια σε ολα τα υπολοιπα επιστημονικα πεδια που ανοιγεις.
ΑΟΘ μαζι με τα μαθηματικα γενικης τα πιο ευκολα μαθηματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
απλα το βασικοτερο ερωτημα ειναι αν μπορω νατο παρω μαζι με βιολογια γενικης γιατι ακουσα οτι υπαρχει νομοθεσια που επιτρέπει μονο με μαθηματικά γενικης
Όχι, δεν γίνεται νε εξεταστείς στη βιολογία και στην οικονομία.
Μπορείς να την επιλέξεις στο σχολείο για να τη διδασκεσαι, να δεις πως σου φαινεται κλπ αλλά για να την δώσεις πανελλαδικά πρέπει να δώσεις ΟΠΩΣΔΉΠΟΤΕ μαθηματικά γενικής.

Φέτος στο σχολείο μου έχει μεγάλο σουξέ η οικονομία. Εκεί που πέρυσι ήταν 1,5 τμήμα φέτος θα φτιαχτούν 4 25άρια τμήματα! :eek:
Ή θα είμαστε η νέα γενιά της ΑΣΟΕΕ ή δεν έχουν συνειδητοποιήσει ότι θα πρέπει να το δώσουν και στο τέλος ή πανελλαδικά ή ενδοσχολικά. :P Εγώ πάντως πήρα οικονομία μόνο και μόνο για να είμαι με γνωστούς μου στο τμήμα. Από όλη την παρέα 1 άτομο σκοπεύει να δώσει οικονομία, όλοι οι υπόλοιποι την επιλέξαμε για το τμήμα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Διαβάστε ένα πολύ σχετικό άρθρο στο https://econoteach.blogspot.gr/2012/09/blog-post_10.html
Νομίζω ότι τα λέει όλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Θα σε παρακαλέσω να μην προβαίνεις σε συγκρίσεις που αφενός δεν υφίστανται και αφετέρου δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.Όπως θα ξέρεις Νίκο, τα ανόμοια δεν συγκρίνονται, μας το έμαθαν στο δημοτικό αυτό. Το ό,τι το ένα μπορεί να θεωρηθεί ευκολότερο από το άλλο είναι καθαρά υποκειμενική άποψη. Εσύ δεν έκανες καν ΑΟΘ να υποθέσω.

Το ΑΟΘ για κάποιον της θεωρητικής είναι εύκολο, εφόσον έχει μια στοιχειώδη επαφή με τα μαθηματικά. Με το στοιχειώδη δεν εννοώ να ξέρει τις πράξεις μόνο :P Από πλευράς θεωρίας, ναι, έχει και αυτό την παπαγαλία του. Θέλει διάβασμα για να κατανοήσεις τις έννοιες. Δεν είναι μόνο η παπαγαλία, αφού ο υποψήφιος καλείται να βγάλει συμπεράσματα στις ασκήσεις και να δικαιολογήσει αποτελέσματα βασισμένα στη θεωρία. Από κει και πέρα, υπάρχουν τύποι και ασκήσεις είτε εύκολες με απλά μαθηματικά είτε με μεγαλύτερη εμβάθυνση με συναρτήσεις κλπ. Οι ασκήσεις της βιολογίας γενικής λύνονται με απλή μέθοδο των τριών.
Ειδικά για τα στοιχειώδη μαθηματικά που χρειάζονται για το ΑΟΘ, μπορείτε να δείτε το σχετικό αρχείο στη σελίδα https://www.economics.edu.gr/page-29.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
ναι αλλα πες στα παιδια κυριε καθηγητα πως αν γραψουν καλα κερδιζουν και στα αλλα πεδια..εγω που εγραψα αοθ 20 κερδισα στο 2ο πεδιο 800 μορια
δλδ αν δεν ειχα παρει το αοθ θα ειχα μηνει εκτος την σχολης μου :P
εγω προτεινω στα πεδια να δοκιμασουν το αοθ μεχρι τον δεκεμβρη και αν τους αρεσει να το δωσουν γιατι θα ωφεληθουν.

Εξυπακούεται αυτό. Όταν λέμε ότι μετράει σαν όλα τα υπόλοιπα απλά μαθήματα, λογικό είναι, αν γράψει κανείς καλά (για την ακρίβεια, καλύτερα από τον μέσο όρο των υπόλοιπων μαθημάτων, όχι απλώς καλά), να ωφεληθεί γενικά.

απλα το βασικοτερο ερωτημα ειναι αν μπορω νατο παρω μαζι με βιολογια γενικης γιατι ακουσα οτι υπαρχει νομοθεσια που επιτρέπει μονο με μαθηματικά γενικης

Ναι, αν πάρεις ΑΟΘ, πρέπει να πάρεις και Μαθηματικά Γενικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
απλα το βασικοτερο ερωτημα ειναι αν μπορω νατο παρω μαζι με βιολογια γενικης γιατι ακουσα οτι υπαρχει νομοθεσια που επιτρέπει μονο με μαθηματικά γενικης

Αν θες 5ο πεδίο, τότε παίρνεις πακέτο μαθηματικα γενικής και ΑΟΘ. Αυτό ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
το αοθ εχει σωσει κοσμακη και κοσμακη...
τα μαθηματικα ειναι πιο ευκολα απο τη βιολογια.
αν γραψεις 15 4ο πεδιο τοτε θα εχεις 16 στο 5ο πεδιο με αποτελεσμα να μπεις σε πρωτοκλασσατες σχολες οικονομικες...
γνωστος μου εχει γραψει απο θεωρητικη 9 στο 1ο πεδιο και με το αοθ ποπυ πηγε καλα εγραψε 13,5 στο 5ο πεδιο.... και περασε σε ΑΕΙ.. ενω με 9 που περναγε??
το αοθ ειναι και πολυ ευκολο μαθημα επιπλεον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top