Αρχές Οικονομικής Θεωρίας: να το επιλέξω;

erinys

Νεοφερμένος

Η erinys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Πάω Β'λυκείου κ είμαι τεχνολογική.
Σκέφτομαι για πολυτεχνείο, κ γενικα 2ο και 4ο πεδίο.
Τα οικονομικα κλπ δεν μ αρέσουν καθολου και γενικά δεν θέλω να ανοίξω το 5ο πεδίο. Βρίσκω τις σχολες αυτές βαρετές και απλα δεν θα ήθελα να ασχοληθω με κτ τετοιο.-αν κ με πρίζουν οι δικοι μ-:P

Το προβλημα μου είναι αλλο... ==> Να δώσω ή όχι, Αρχες Οικονομικής Θεωριας??? Και αυτο γιατι μου λένε οι περισσοτεροι πως θα με βοηθήσει και θα μου ανεβάσει τα μόρια...

[ Σκεφτομαι ως μάθημα επιλογής να πάρω μαθηματικά γενικής-στατιστική ]

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
λοιπον
εγω δεν εδωσα αοθ, δν ηθελα παραπανω θεωρεια
η αληθεια ειναι οτι τα μαθηματικα ειναι ευκολα και ανετα μπορεις να γραψεις
τωρα αν θες επελεξε αοθ ως μαθημα επιλογης και να αποφασεις στην πορεια αν θελεις να το δωσεις
θα χαιρομουν αν επελεγες πολυτεχνειο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erinys

Νεοφερμένος

Η erinys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
χμμ.., πολυτεχνειτης κ εσυ?:P

ρε συ σκέφτομαι για μηχανολογος-μηχανικος...
αλλα δεν ξέρω τι 8α παιχτεί με τη βάση... εννοω αν 8α γραψω τοσο....

ουτε κ εγω θέλω θεωρία άλλη,, αλλα με έχουν προβληματίσει... ξέρεις..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
μην σκεφτεσαι τον βαθμο απο τωρα
κοιτα να γραψεις οσο καλυτερα μπορεις και μετα κανε την ερευνα σου
δηλαδη εχεις ακομα περιπου ενα χρονο και 4 μηνες για να επιλεξεις;)
η δικια μου προταση ειναι να το δηλωσεις ως επιλογη και μετα να δεις αν θες να το δωσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erinys

Νεοφερμένος

Η erinys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
χμμ...
ευχαριστω βρε...:)
οντως, εχεις δικιο...εχω ακομη καιρο, απλα ετσι γ να ξερω που παω...:P
εσυ πολυτεχνείο είσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evma

Νεοφερμένος

Ο Evma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Γνωμη μου.Αν πιστευεις οτι στα 6 υποχρεωτικα μαθηματα θα τα πας αρκετα καλα ωστε να επιτυχεις τον στοχο σου καλως.Αν παλι οχι το Αοθ (εφοσον γραψεις σε αυτο παραπανω απο τον μεσο ορο των 6 αλλων ) σε ανεβαζει αρκετα.Ειναι ευκολο μαθημα.Με 20 σελιδες θεωρια.....τπτ και ασκησεις του τυπου εχω 10 προβατα και τα πουλαω σε τιμη 8euro το ενα.Μου δινεται ομως και ο συνδυασμος 5 προβατα στα 15 euro.Τι με συμφερει?Και απλα παρομοια προβληματα 1οβαθμιας εξισωσης.Μην ξεχνας οτι σου δινεται επισης ενα ολοκληρο πεδιο να επιλεξεις,το 5ο.
Ειμαι Γ λυκειου και θα το δωσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erinys

Νεοφερμένος

Η erinys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
ναι ρε συ, αλλα δεν θελω 5ο πεδιο...
είναι βατο δλδ?

κοιτα προβληματισμοι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Το ΑΟΘ όπως ειπώθηκε σου ανοίγει το 5ο πεδίο. Εγώ δεν το έδωσα πανελλαδικά και τώρα στην ΑΣΟΕΕ στο μάθημα της οικονομίας (πληροφορική είμαι) έχω πρόβλημα (έστω και αν τα κάνουμε όλα απο την αρχή).

Η συμβουλή μου είναι, αν δεν έχεις λόγο να δηλώσεις κάποιο τμήμα οικονομικής φύσεως σχολής (ΑΣΟΕΕ/ΠΑΠΕΙ), να μην ασχοληθείς με το ΑΟΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
(μην χαρακτηρισtω grave digger)
προσωπικα τα πανε τελεια αλγεβρα και απο θεωρια καλα τα παω (και ρωταω τωρα οσο εχω τον οικονομολογo να τον ρωτησω :D) να το παρω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Είμαι τρίτη λυκείου και έχω πάρει αοθ γιατί εγώ δεν είμαι πολυτεχνίτης, είμαι του οικονομικού.
Γνώμη μου είναι να μη σας πιάνει πανικός.

Πάρτε αοθ άμα σας αρέσει. Όταν στοχεύεις πολυτεχνικές σχολές κακά τα ψέματα παιδιά άμα μαθηματικά κατεύθυνσης και φυσική δε έχεις πάει καλά, το αοθ μόνο ζημιά θα σου κάνει.

Επίσης μπορεί να έχει εύκολες ασκήσεις, έχει όμως πολλούς όρους και η θεωρία είναι μυστήρια.
ΤΟ καλό ή το κακό με την αοθ είναι ότι όσο εύκολα μπορείς να γράψεις 20 άλλο τόσο μπορεί να πάρεις 10, από λεπτομέρειες στη θεωρία.

Δύσκολο δεν είναι, αλλά θέλει να αφιερώσεις χρόνο και εγώ άμα έδινα για πολυτεχνείο θα στόχευα το χρόνο στην αοθ να το δώσω σε μαθηματικά κατεύθυνσης και φυσική.

Βέβαια κάθε άτομο αντιδρά διαφορετικά, και δε θέλω να σας μπερδέψω, αλλά γνώμη μου είναι δώστε αυτά που θέλετε και σας αρέσουν.

Ενδεικτικό είναι ότι από τους 16 που είμαστε στο αοθ οι 13 θα δώσουν πανελλήνιες αοθ.

Για μένα καλύτερα να συμβουλευτείς έναν οικονομολόγο κατά προτίμηση του σχολείου και ΟΧΙ του φροντιστηρίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelvasil92

Νεοφερμένος

Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Γεια σας...

Είμαι τεχνολογική κατεύθυνση, και με το καλό θα πάω τρίτη λυκείου. Στοχεύω για τη σχολή ικάρων- τμήμα μηχανικών(ΣΜΑ) (Βάση 2008: 18.375 ειδική κατηγορία β'), η οποία βρίσκεται στο 4ο πεδίο. Έτσι μέχρι στιγμής, δεν είχα σκοπό να δώσω πανελλαδικά το Α.Ο.Θ.
Όμως, επειδη αν γράψεις άριστα Α.Ο.Θ.(19-20) τότε σου ανεβάζει μέχρι και 300 μόρια το γενικό στα άλλα πεδία εκτός του 5ου, σκέφτομαι να το δώσω. Εδώ θέλω τη δική σας συμβουλή. Αξίζει να πάρω το ρίσκο; Πιάνεις εύκολα το άριστα; Αξίζει να φορτωθώ και 7ο μάθημα στην πλάτη μου; Θα μου καταναλώνει πολύ χρόνο από τα υπόλοιπα μαθήματα;
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Μαθητες που κυμανθηκαν ολη τη χρονια στη μετριοτητα(11-12) στο φροντιστηριο μου χτυπησαν 18-19 στο τελος.Τα συμπερασματα δικα σου.Και 300 μορια ειναι 300 μορια..!
Βεβαια μη ξεχναμε οτι τα θεματα φετος ηταν ενα copy paste του 2002..Απαραδεκτοι που ειναι..:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelvasil92

Νεοφερμένος

Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ Παρασκευά για την άποψή σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Μην το πάρεις αν πιστεύεις ότι πας Μαθηματικά, Φυσική για 20 ή 18 και πάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blast_791

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Θα σου πρότεινα να το πάρεις απλά σαν μια πρόσθετη βαθμολογική στήριξη μόνο αν σου αρέσουν τα οικονομικά... Αν όχι, καλτύερα να τ αποφύγεις. Υπάρει η πιθανότητα να σου φανεί ανιαρό και να μην έχεις διάθεση να το διαβάσεις και τελικά να μη σου δώσει τα αποτελέσματα που ήθελες...

Εγώ π.χ. δεν το επέλεξα ως 7ο μάθημα γιατί δεν είμαι φαν των οικονομικών.

Κοίτα, αν σου άρεσαν οι Αρχές Οικονομίας στην 1η Λυκείου τότε να το πάρεις, αλλιώς μάλλον όχι... :hmm:

Μπορεί όμως να κάνω και λάθος και να μην έχουν έτσι ακριβώς τα πράγματα... Απ ότι έχω ακούσει από αυτούς που πήραν το μάθημα σου μιλάω. Καλή πρόοδο και καλή επιτυχία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smallv17

Νεοφερμένος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Εγω προτεινω σε ολα τα παιδια να το επιλεξουν, σε γενικες γραμμες ειναι ενα πολυ ευκολο μαθημα με την προυποθεση μονο οτι το διαβαζεις μεθοδικα και δεν το απαξιεις.

Η θεωρια δεν θελει και παπαγαλια (καμμια σχεση με ΟΔΕ)απλα καλη αποστηθηση και οι ασκησεις αν φυσικα αποφευγονται τα χαζα λαθη κυριως αριθμητικα ειναι παρα πολυ ευκολες.

Φυσικα πρεπει να σου αρεσει και να το διαβασεις οσο και τα αλλα μαθηματα σε καμμια περιπτωση μην επαναπαυτεις και αν το διαβαζεις ουσιαστικα και μεθοδικα και δεις στο τελος τις πανελληνιες των προηγουμενων ετων θα σου φανουν παιχνιδακι.

Απλα ειναι ενα ρισκο με την εννοια οτι δεν ειναι ειδικο μαθημα και αν κατι παει στραβα(κυριως αριθμητικα λαθη θελει πολλη προσοχη εκει-φετος εβγαινε ενα 5,04 ως αποτελεσμα-τρεχα γυρευε που να δεις του '08) κατεβαινει ολος ο μεσος ορος.

Αλλα αν δεν σου αρεσει και το παραμελεις τοτε μην το επιλεξεις στο κατω κατω ο χρονος που θα αφιερωνες για να διαβασεις ΑΟΘ θα μπορουσε να ειναι χρονος για να διαβασεις καλυτερα καποιο αλλο κρισιμο μαθημα πχ Μαθηματικα κπλ

Τελος επισης πολυ σημαντικο ειναι να μην σε παρει απο κατω στν αρχη γιατι τα περισσοτερα παιδια που ξερω τα παρατουσαν στα μισα του 2ου κεφαλαιου επειδη στην αρχη ειναι δυσκολο να συνηθησεις σε καινουριες εννοιες. Αλλα αν κανεις υπομονη θα δεις οτι τα επομενα κεφαλαια πχ 4ο, 5ο ειναι copy/paste το 2ο οποτε τα κατανοεις καλυτερα και βαθυτερα.

Αυτα (τα ολιγα:P!!!!!!) ειχα να πω ελπιζω να σε βοηθησα γενικα ειναι ενα μαθημα που βοηθα και απο το οποιο εχεις πολλα να κερδησεις και λιγοτερα να χασεις αν το διαβασεις συστηματικα!!!

Εμενα παντως ενω στην αρχη ημουν οπως εσυ 'να το παρω/να μην το παρω' και ειπα αντε ας το προσπαθησω εξελιχθηκε ως το αγαπημενο μου μαθημα απο ολα!!!
ΑΟΘ FTW!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Αν πιστεύεις ότι θα το διαβάσεις και θα πας για 19-20, πάρτο. Έξτρα μόρια είναι. Αλλά από την άλλη, όσο να 'ναι θα χρειαστεί να ξοδέψεις χρόνο :(. Γενικά είναι εύκολο μάθημα, επειδή η μάνα μου είναι οικονομολόγος ξέρω μερικά πραγματάκια. Άσχετα που εγώ δεν το πήρα :P, έτσι και αλλιώς θα μου ανέβαζε καμιά 80 μόρια μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elenikappa

Νεοφερμένος

Η Elenikappa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καλησπέρα! Ισως η γνώμη μου δεν είναι και πολύ αντικειμενική μιας και διδάσκω το μάθημα αλλά θα έλεγα ότι συμφωνώ απόλυτα με τον Smallv17.. Αρκετοί καλοί μαθητές που δεν ενδιαφέρονται για οικονομικές σχολές στρέφονται στο ΑΟΘ για έξτρα μόρια..Βέβαια στη πορεία κάποιοι βλεπουν ότι τους αρέσει αρκετά και στο τέλος δηλώνουν και κάποιες οικονομικές σχολές (όπου το μάθημα είναι βαρύτητας)..Το τι σε συμφέρει να κάνεις τελικά εξαρτάται καθαρά από το χρόνο σου καθώς και απ'το πόσο περιμένεις ότι μπορείς να γράψεις στα άλλα μαθήματα. Οι απαιτήσεις του μαθήματος είναι περίπου οι εξής:

α) αποστήθιση και κατανόηση της θεωρίας (η οποία όμως είναι συνολικά λίγες σελίδες και σε μεγάλο βαθμό περιλαμβάνει περιγραφή διαγραμμάτων)
β) κατανόηση της μεθοδολογίας των ασκήσεων κάθε κεφαλαίου (7 κεφάλαια)
γ) γνώση πολύ απλών μαθηματικών (απλές πράξεις, πρωτοβάθμιες εξισώσεις, ποσοστά, αναλογίες)

Ότι και αν αποφασίσεις τελικά, εύχομαι να πετύχεις το στόχο σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

randy1989

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Λοιπόν, εγώ σου λέω πως πολύ καλά θα κάνεις να το επιλέξεις. Εμένα μου άρεσε πολύ αυτό το μάθημα. Είχαμε καλό καθηγητή που μας τα εξηγούσε ΟΛΑ και έτσι χωρίς καθόλου σχεδόν διάβασμα πήρα με άνεση το 20αράκι. Δεν χρειάστηκε ποτέ να κάτσω και να αρχίσω να αποστηθίζω. Κυρίως προσοχή μεσ' την τάξη θέλει. Η θεωρία είναι ευκολούτσικη να την μάθεις με μια απλή ανάγνωση, οι ασκήσεις είναι ΓΕΛΟΙΕΣ πραγματικά. Πάντως αν δεν σου αρέσει δεν θα τα πας καθόλου καλά. Ρίξε μια ματιά στο βιβλίο και αν σου αρέσει τότε να το επιλέξεις.

Καλή συνέχεια φιλαράκι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vedder

Νεοφερμένος

Η vedder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Το αοθ είναι ένα αρκετά ενδιαφέρον μάθημα το οποίο είναι από τα λίγα κατ'εμέ μαθήματα τις τρίτης λυκείου που θα σου δώσει κάποιες γνώσεις που θα χρησιμοποιήσεις στην καθημερονότητας σου.. π.χ. θα κατανοήησεις έννοιες όπως ο πληθωρισμός, η ανεργία , η ''κρίση'' που διέρχεται η οικονομία σήμερα (αν το επιλέξεις θα καταλάβεις και τι σημαίνουν τα εισαγωγικά;)).. Όλα αυτά στο δεύτερο μέρος του βιβλίου(μακροοικονομία) ενώ στο πρώτο θα ασχοληθείς με πολύ πιο απλά ζητήματα που δεν απαιτούν παρά απλή λογική για να γίνουν αντιληπτά.. Βεβαια 25 μόρια των πανελληνίων είναι δοσμένα εξ'ολοκλήρου στον εχθρό κάθε παιδιού τεχνολ/θετικ κατεύθυνσης στη ΘΕΩΡΙΑ δηλαδή, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι απαιτείται απόλυτη αποστήθιση.. Συνεπώς μάλλον πρέπει να καθορίσεις τους στόχους σου και να αποφασίσεις το κατα πόσο χρειάζεσαι τα μόρια που όχι απλόχερα αλλά ούτε τσιγκούνικα θα σου δώσει τ αοθ..

ΥΣΤ1:εγώ είχα πάρει αοθ με το ίδιο σκεπτικό που το πήρες εσυ και με λίγο διάβασμα μες τη χρονιά και πολύ τρέξιμο την προηγούμενη μέρα για τη θεωρία πήρα ένα αξιοσέβαστο μεν 19.3 το οποίο όμως τελικά ανέβασε το μέσο όρο μου κατα.. 0 μόρια ενώ μια συμμαθητριά μου στο φροντ πηρε 1!!!!( σ'ενα φίλο μου αντίθετα του χάρισε την είσοδο του στο πολυτεχνείο αφού του έδωσε περίπου 100 που χρειαζόταν για τους πολιτικούς)

ΥΣΤ2:Δύσκολα θέματα στο ΑΟΘ δεν θα μπούν ΠΟΤΕ! κι αυτό γιατί θέλουν να ενθαρύνουν παιδιά σαν εμένα, εσένα και τουσ 2 παραπάνω να το επιλέγουν κι όχι μόνο όσοι κοιτούν το 5ο πεδίο.. Άλλωστε αυτοι που βάζουν θέματα ανοίγουν και φροντηστήρια;)

ΥΣΤ3:καλή επιτυχία ότι κι αν επιλέξεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top