Φυσική - Απόψεις για το βιβλίο της Φυσικής της Β' Γυμνασίου.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Δεν ειναι δυσκολο ουτε δυσνοητο, προσπαθεια θελει...αν δεν τα βγαζετε περα, δικο σας προβλημα. Δεν θα γινουν τα μαθηματα ακομη πιο ευκολα για σας.
:bye:συμφωνώ απόλυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FoToO

Νεοφερμένος

Η FoToO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
μλκια !:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis132

Νεοφερμένος

Ο manolis132 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Sorry που θα πς κατι ασχετο αλλα εχει σχεση με την φυσικη της β γυμνασιου.Μηπως εχει καποιος το ηλεκτρονικο βοηθημα φυσικης σε μορφη pdf ?
Αν θυμαστε το εδινε καποτε το εθνος αλλα ξεχασα να το παρω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny-4

Νεοφερμένος

Ο Johnny-4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Συμφωνώ μαζί σας-όποιοσ προσπαθεί,όλα εύκολα του φαίνονται...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicky13

Νεοφερμένος

Η Νικολέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
εγώ παιδιά δεν πιστεύω ότι το βιβλίο είναι πια τόσο δυσνόητο ή δύσκολο. Ίσα ίσα, ορισμένα θέματα τα αναλύει αρκετά καλά ώστε να το καταλαβαίνει ο καθένας. αυτό που με ενοχλεί εμένα προσωπικά, είναι το ότι έβαλαν στο ύλη της γ γυμνασίου και α λυκείου. Όταν ο αδερφός μου το κοίταξε μου είπε ότι ο ίδιος διδάχθηκε την ίδια ύλη, π.χ. για την ταχύτητα σε μεγαλύτερη τάξη. είναι η πρώτη χρονιά που κάνουμε φυσική με τύπους και σύμβολα και πιστεύω ότι έπρεπε να υπήρχε ευκολότερη ύλη. Αυτή βέβαια είναι η δική μου άποψη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elpis13

Νεοφερμένος

Η Ελπιδα ή Ελπις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εμας ο καθηγητης σε καθε μαθημα βριζει αυτους που εγραψαν το βιβλιο,-Αυτοι οι μ... που το εγραψαν δεν ξερουν που παν τα 4,και δεν εχουν διδαξει ποτε κτλ.Εγω προσωπικα χρησιμοποιω βοηθητικο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
και τι συμβουλευεται να κανουμε και εμεις οι ερχομενοι με αυτο το μαθημα που ειναι πολυ βασικο και θα το βλεπουμε μεχρι και στο πανεπηστημιο σε σχολες μαθηματικων,βιολογιας,χημειας,φυσικης και αλλων σχολων???

επειδη εχουμε εναν καθηγητη που ειναι και μονιμος στο σχολειο καιμας κανει και γεωραφια και δεν τα εξηγει αοπως εχω μαθει και απο φιλους μεγαλυτερων ταξεων???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nagini

Νεοφερμένος

Η Σταματίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Εμένα δεν μου φαίνεται τόσο φρικτό, απλώς υπερβολικά φλύαρο. Πολλά λόγια, λίγη η ουσία και μερικές φορές γίνεται και κουραστικό.
Εμάς η καθηγήτριά μας μας έδινε φυλλάδια και παρέδιδε μάθημα γράφοντας και σχεδιάζοντας στον πίνακα ενώ σημειώναμε, κατά βάση το βιβλίο το χρησιμοποιούσαμε μόνο για τις ασκήσεις.

Συμφωνώ ότι δεν είναι αρκετά λειτουργικό, αλλά όχι κι έτσι:

Εμας ο καθηγητης σε καθε μαθημα βριζει αυτους που εγραψαν το βιβλιο,-Αυτοι οι μ... που το εγραψαν δεν ξερουν που παν τα 4,και δεν εχουν διδαξει ποτε κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
και τι συμβουλευεται να κανουμε και εμεις οι ερχομενοι με αυτο το μαθημα που ειναι πολυ βασικο και θα το βλεπουμε μεχρι και στο πανεπηστημιο σε σχολες μαθηματικων,βιολογιας,χημειας,φυσικης και αλλων σχολων???

επειδη εχουμε εναν καθηγητη που ειναι και μονιμος στο σχολειο καιμας κανει και γεωραφια και δεν τα εξηγει αοπως εχω μαθει και απο φιλους μεγαλυτερων ταξεων???

Να περιμένετε να έρθει η ώρα του και θα σας πούμε ανάλογα με το πρόβλημά σας. Δεν είναι δύσκολα, συγκέντρωση όλη τη χρονιά θέλει και θα τα πάτε μια χαρά. :bye:

Όλα τα μαθήματα θα τα δείτε και στο πανεπιστήμιο, ανάλογα με το τι κατεύθυνση θα επιλέξετε, αλλά τώρα πάμε πολύυυ μακριά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Να περιμένετε να έρθει η ώρα του και θα σας πούμε ανάλογα με το πρόβλημά σας. Δεν είναι δύσκολα, συγκέντρωση όλη τη χρονιά θέλει και θα τα πάτε μια χαρά. :bye:

Όλα τα μαθήματα θα τα δείτε και στο πανεπιστήμιο, ανάλογα με το τι κατεύθυνση θα επιλέξετε, αλλά τώρα πάμε πολύυυ μακριά.


ευχαριστω πολυ ανυπομωνω να δω τι εστι φυσικη!!!:bye:


καλη επιτυχια στις εξετασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλία!!!!

Νεοφερμένος

Η Εύκολο να το καταλάβεις!!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δεν μπορώ να πω ότι είναι τόσο δύσκολο πια αλλά είναι ότι πολλά πράγματα που είναι πραγματικά εύλολα και είναι πολύ σύντομη η περιγραφή τους τα μπλέκει με άλλα που δεν είναι απαρέτητα!!! Η καθηγήτριά μας πάντως δεν συμφωνεί με τον τρόπο τον οποίο έχει γραφεί!!!
-----------------------------------------
Εμας ο καθηγητης σε καθε μαθημα βριζει αυτους που εγραψαν το βιβλιο,-Αυτοι οι μ... που το εγραψαν δεν ξερουν που παν τα 4,και δεν εχουν διδαξει ποτε κτλ.Εγω προσωπικα χρησιμοποιω βοηθητικο...:)
Ναι εντάξει πολλοί χρεισιμοποιούν δηλαδή σχεδόν όλοι αλλά είναι και ο λόγος που το χρεισιμοποιείς! Κάνεις τις ασκήσεις ή απλά διαβάζεις θεωρία για να την καταλάβεις μιας και από αυτό το βιβλίο δεν μπορείς να καταλάβεις ούτε τα βασικά???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madster95

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
το λαθος κατα τη γνώμη μου στο συγκεκριμένο βιβλίο ειναι οτι μπλέκει τους ορισμούς με τα παραδείγματα..ετσι γινονται ολα κουλουβαχατα!
ευτυχώς που εχουμε καλό καθηγητη φυσικη(ακους κ. Μητρακα? για σενα το λεω:P) γιατι αλλιώς την ειχα βαμμενη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nagini

Νεοφερμένος

Η Σταματίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
μπλέκει τους ορισμούς με τα παραδείγματα..ετσι γινονται ολα κουλουβαχατα!

Σωστό. Και γενικά όλα, ορισμοί, παραδείγματα, τύποι κλπ είναι όλα μαζί πολύ συγκεχυμένα.

Εσείς οι επόμενοι, πάντως, το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να μην προδιατίθεστε αρνητικά.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ister

Νεοφερμένος

Ο ister αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Κρόκος (Κοζάνη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
συμφωνώ απόλυτα με τη συνάδελφο καθηγήτρια. το βιβλίο είναι απαράδεκτο. καλά κάνει και σας δίνει δικές της σημειώσεις. δεν ξέρω γιατί προσπαθούν κάποιοι να σας καταστήσουν μελλοντικά ανενημέρωτους και αποβλακωμένους πολίτες. (συγγνώμη για την έκφραση):(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
το βιβλιο καλο ειναι.
Την καθηγητρια τι θα την κανουμε που δεν αντεχω να παρακολουθω. Κανει το μαθημα σουπερ βαρεμαρα κ στο τελος ρωταω τους σθμμαθητες τι μαθημα μας διδαξε γιατι δεν την ξανακουω, στην αρχη το πρωτο τριμηνο ειχα υπομονη αλλα τωρα ολα απτο βιβλιο.
Αν κ μερικα πραγματακια ειναι δυσνοητα, αν τα διαβασω προσεχτικα 2-3 φορες τα καταλαβαινω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokara321

Νεοφερμένος

Ο paokara321 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
για τον π**τσο ειναι.....μονο παραδειμγατα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill_fc

Νεοφερμένος

Ο bill_fc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Το βιβλίο καλό είναι κατά τη γνώμη μου. Το θέμα είναι ότι είναι λίγο απαιτητικό για το μέσο μαθητή...Αυτό βέβαια ήταν αναμενόμενο από τη στιγμή που πολλά κεφάλαια του παλιού βιβλίου Γ τάξης διδάσκονται στη δευτέρα :xixi:
Εμείς πάντως είχαμε ένα πολύ καλό καθηγητή που μας έκανε πραγματικά να αγαπήσυμε το μάθημα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
γαι τους μελλοντικους μαθητες αν δυσκολευονται καλυτερα αν εχουν γνωστους σε βιβλιοπωλεια μπορουν να παραγγειλουν το βιβλιο τς γ αφου εχει πραγματα στην β και να καταλαβεινιυν καποια πραγματα δις ιζ μαϊ οπινιον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Μετριο το θυμαμαι. Βασικα εκανα ιδιαιτερα και δεν αντιμετωπιζα κανενα προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

/\/@t@|1@...!!!

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
χάλια!!! βασικά εμένα δεν μου αρέσει η φυσική οπότε λογικό είναι να μην μου αρέσει ούτε το βιβλίο τησ φυσικής!!!!!!!!!!!!:D:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top