Απουσιολόγοι

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Όποιος διαλέγει τον 'βρώμικο' να μην κρίνει αυτούς που διαλέγουν τον 'καθαρό'.Μη κρίνεις ίνα μη κριθείς.
Τι να κάνουμε.Κάποιοι σε αυτόν τον κόσμο δεν έχουν ως εφόδια για να προχωρήσουν την λούφα και τις λαμογιές.
Δεν διάλεξα ακόμα τίποτα, και η επιλογή δεν είναι ανάμεσα σε δυο λέξεις είναι πιο περίπλοκο από ότι νομίζεις. Έτσι κι'αλλιώς εγώ δεν έκανα αναφορά στο καθαρό και στο βρώμικο μόνο όταν το ανέφερες και εσύ.
Δεν είπα ποτέ να πας με λαμογιές μπροστά είπα ότι υπάρχουν δυο άκρα έχεις δικαίωμά να διαλέξεις σε πιο άκρο θα τείνεις πιο πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Καλά,σε τι σχολεία είστε εσείς,που όταν δεν βάζετε απουσία σε κάποιον,την παίρνετε εσείς;Εμάς εδώ μερικοί καθηγητές χαμπάρι δεν παίρνουν,αλλά μερικοί είναι αυτοί που κάνουν την "δουλειά" του απουσιολόγου.Αλλά και απουσία να μην βάλει ο απουσιολόγος,και να δει ο καθηγητής ότι ένα παιδί λείπει τελικά,απουσία δεν θα βάλει στον απουσιολόγο,απλώς θα αστειευτεί.Πάντως,όσες κοπάνες έχω κάνει,τις έχω κάνει για να παίξω μπάλα κάτω στο προαύλιο,γιατί οι μαλάκες μας έχουν μόνο μια ώρα γυμναστική,και εκεί ξύνουμε τα απ'αυτά μας.Το έχουν ξεφτιλίσει το θέμα με την γυμναστική.Γι'αυτό η παχυσαρκία πάει σύννεφο.Πάντως,απο απουσιολόγο δεν έχω ζητήσει να μην μου βάλει απουσία,αλλά μερικές φορές δεν μου έχει βάλει απουσία,αν φυσικά ο καθηγητής δεν καταλάβει τίποτα.Αλλά γενικά δεν ζητάω να με καλύψουν.Και στο κάτω κάτω,γυμναστική κάνω.Ούτε καφέδες,ούτε τσιγάρα κλπ κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μα τι έχεις να κερδίσεις άμα το κάνεις αυτό, τούτο είναι που δεν καταλαβαίνω...

Kαι να μην το κάνεις τι θα κερδίσεις;"Φίλους";Θα γίνεις πιο αγαπητός;Αν είναι να γίνεις έτσι πιο αγαπητός κλπ καλύτερα να μείνεις "μόνος"(τρόπος του λέγειν όπως το εννοείτε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
''Φίλους''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Η μήπως απλά "γνωριμίες" κάτι που το κάνουν οι άνθρωποι συνέχεια για να μην είναι μόνοι σε ένα χώρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Nαι και πάλι αν είναι να σε γνωρίσουν επειδή τους σβήνεις τις απουσίες δεν αξίζει.Για μένα πάντα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Nαι και πάλι αν είναι να σε γνωρίσουν επειδή τους σβήνεις τις απουσίες δεν αξίζει.Για μένα πάντα:)

Γιατί στην ζωή σου θα γνωρίσεις ανθρώπους που μόνο αξίζουν? Και το απουσιολόγιο θα είναι μέσω γνωριμίας όχι αναγκαστικά η αφορμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Γιατί στην ζωή σου θα γνωρίσεις ανθρώπους που μόνο αξίζουν? Και το απουσιολόγιο θα είναι μέσω γνωριμίας όχι αναγκαστικά η αφορμή.

Δεν αξίζει από την άποψη ότι θα θελήσουν να εκμεταλλευτούν.Και μιλάμε για σχολικά πλαίσια πάντα που για μένα διαφέρουν από τη ζωή γενικότερα.Τώρα ντάξει εκεί που λες ότι δεν είναι αναγκαστικά η αφορμή έχεις δίκιο.Υπάρχουν και εξαιρέσεις(που δυστυχώς είναι λίγες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όποιος διαλέγει τον 'βρώμικο' να μην κρίνει αυτούς που διαλέγουν τον 'καθαρό'.Μη κρίνεις ίνα μη κριθείς.
Τι να κάνουμε.Κάποιοι σε αυτόν τον κόσμο δεν έχουν ως εφόδια για να προχωρήσουν την λούφα και τις λαμογιές.

Καλά χαλάρωσε κι εσύ που ειναι λαμογιά να μην πηγαίνεις στο σχολείο και να εμποδίζεις τη ρουφιανιά στο μαλάκα καθηγητή. Δεν σ'εχει προβληματίσει ποτέ το γεγονός οτι στα πανεπιστήμια η παρακολουθηση ειναι προαιρετική; Το οτι εσύ μπορει να πήγαινες για καφέ αν έκανες κοπανα δεν σημαινει οτι το ιδιο κανουν όλοι. Ο μονος καθαρός δρόμος ειναι να σέβεσαι την προσωπικότητα του άλλου που στην τελική μπορει να μη γουσταρει να ξυπνάει στις 8 επειδη προτιμά να διαβάζει το βράδυ. Ο μονος λόγος που κάποιος απουσιοθέτης (ο όρος απουσιολογος ειναι ηλίθιος) βαζει απουσίες εκει που μπορεί να κρύψει ειναι η κακία του ότι "εγώ ειμαι εδώ κι ο άλλος έξω". Νομιζω οτι το επέλεξες να εισαι εκεί...Κι εμείς πηραμε το κωλόχαρτο, δεν κάναμε έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Δεν αξίζει από την άποψη ότι θα θελήσουν να εκμεταλλευτούν.Και μιλάμε για σχολικά πλαίσια πάντα που για μένα διαφέρουν από τη ζωή γενικότερα.Τώρα ντάξει εκεί που λες ότι δεν είναι αναγκαστικά η αφορμή έχεις δίκιο.Υπάρχουν και εξαιρέσεις(που δυστυχώς είναι λίγες).

Το άμα σε εκμεταλλευτούν εξαρτάται από εσένα. Δλδ το σχολείο δεν ανήκει στην ζωή σου? δεν μπορείς να έχεις κάποιες σχέσεις μέσου του σχολείου για αργότερα? μην αφήνεις κάτι τόσο μεγάλο ανεκμετάλλευτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Το άμα σε εκμεταλλευτούν εξαρτάται από εσένα. Δλδ το σχολείο δεν ανήκει στην ζωή σου? δεν μπορείς να έχεις κάποιες σχέσεις μέσου του σχολείου για αργότερα? μην αφήνεις κάτι τόσο μεγάλο ανεκμετάλλευτο.

Nαι ΟΚ γενικά μιλάω μιας και δεν βρέθηκα σε τέτοια θέση:P Εξ άλλου είμαι της άποψης ότι όσο θα με εκμεταλλευτουν αυτοί άλλο τόσο θα το κάνω και εγω:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuXu-MuXu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SuXu-MuXu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Καλά χαλάρωσε κι εσύ που ειναι λαμογιά να μην πηγαίνεις στο σχολείο και να εμποδίζεις τη ρουφιανιά στο μαλάκα καθηγητή. Δεν σ'εχει προβληματίσει ποτέ το γεγονός οτι στα πανεπιστήμια η παρακολουθηση ειναι προαιρετική; Το οτι εσύ μπορει να πήγαινες για καφέ αν έκανες κοπανα δεν σημαινει οτι το ιδιο κανουν όλοι. Ο μονος καθαρός δρόμος ειναι να σέβεσαι την προσωπικότητα του άλλου που στην τελική μπορει να μη γουσταρει να ξυπνάει στις 8 επειδη προτιμά να διαβάζει το βράδυ. Ο μονος λόγος που κάποιος απουσιοθέτης (ο όρος απουσιολογος ειναι ηλίθιος) βαζει απουσίες εκει που μπορεί να κρύψει ειναι η κακία του ότι "εγώ ειμαι εδώ κι ο άλλος έξω". Νομιζω οτι το επέλεξες να εισαι εκεί...Κι εμείς πηραμε το κωλόχαρτο, δεν κάναμε έτσι.


Απο την στιγμή που ο απουσιολόγος έχει ευθύνη να βάζει απουσίες και αν δεν το κάνει μπορεί να μπλέξει δεν νομίζω ότι μπορούμε να λέμε ότι βάζει απυσίες λόγο κακίας. Ύστερα, στο λύκειο καλώς ή κακώς μετράνε οι απουσίες, δεν νομίζω ότι ο εκάστοτε απουσιολόγος είναι σε θέση να αντιτίθεται σε αυτό και να κάνει του κεφαλιού του. Και στο κάτω κάτω αν θέλει κάποιος να είναι έξω μαγκιά του, αλλά να πάρει την απουσία του όπως ορίζει ο νόμος και να μην κάθεται να γλύφει τον απουσιολόγο για να τον καλύψει. Τώρα τα άλλα περί πρωινού ξυπνήματος είναι τουλάχιστον χαζά. Ξέρεις ότι το σχολείο αρχίζει στις 8 δεν μπορεί να λες ότι σου αρέσει να δαιβάζεις βράδυ και για αυτό δεν μπορείς να ξυπνάς νωρίς.

Και για να μην παρεξηγηθώ δεν είμαι ο απουσιολόγος που γουστάρει να βάζει απουσίες στους συμμαθητές του. Κάποτε υπήρξα σε αυτή τη θέση και πάντα κάλυπτα όσους μπορούσα, αλλά κάτι τέτοιες συμποριφορές απο άτομα που πιστεύουν ότι τους χρωστάς να μην τους βάζεις απουσία με έκαναν κάθε χρόνο ,κανοντάς "αλχημείες" να προσπαθώ να αποφύγω αυτόν τον μπελά, και τουλάχιστον για τώρα τα έχω καταφέρει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά χαλάρωσε κι εσύ που ειναι λαμογιά να μην πηγαίνεις στο σχολείο και να εμποδίζεις τη ρουφιανιά στο μαλάκα καθηγητή. Δεν σ'εχει προβληματίσει ποτέ το γεγονός οτι στα πανεπιστήμια η παρακολουθηση ειναι προαιρετική; Το οτι εσύ μπορει να πήγαινες για καφέ αν έκανες κοπανα δεν σημαινει οτι το ιδιο κανουν όλοι. Ο μονος καθαρός δρόμος ειναι να σέβεσαι την προσωπικότητα του άλλου που στην τελική μπορει να μη γουσταρει να ξυπνάει στις 8 επειδη προτιμά να διαβάζει το βράδυ. Ο μονος λόγος που κάποιος απουσιοθέτης (ο όρος απουσιολογος ειναι ηλίθιος) βαζει απουσίες εκει που μπορεί να κρύψει ειναι η κακία του ότι "εγώ ειμαι εδώ κι ο άλλος έξω". Νομιζω οτι το επέλεξες να εισαι εκεί...Κι εμείς πηραμε το κωλόχαρτο, δεν κάναμε έτσι.

Αν δεν πηγαίνεις σχολείο δεν είπε κανείς ότι είναι λαμογιά.Για τις απουσίες και το σβήσιμό τους μιλάω.Δεν ξέρω αν διάβαζε αργά το βράδυ,δεν με απασχολεί,ούτε τον άλλον απασχολεί αν εγώ διάβαζα μέχρι αργά το βράδυ.Το σχολεί πιστεύω για να λειτουργήσει έχει κάποιους κανόνες.Διαφορετικά άλλοι θα ερχόνταν 8,άλλοι 9,άλλοι 12 κι όλα θα ήταν οκ.Αυτά που λέω δεν είναι επειδή έχω το κωλόχαρτο(φαντάζομαι εννοείς το απουσιολόγιο) ή όχι.Αυτά πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Kαι να μην το κάνεις τι θα κερδίσεις;"Φίλους";Θα γίνεις πιο αγαπητός;Αν είναι να γίνεις έτσι πιο αγαπητός κλπ καλύτερα να μείνεις "μόνος"(τρόπος του λέγειν όπως το εννοείτε).

Θα κερδίσεις ΚΑΙ το να μην κάνεις κάτι που ούτως ή άλλος δεν σ' αρέσει να κάνεις. (Τώρα άμα μου πείτε ότι τους αρέσει να βάζουν απουσίες, ε, πάω πάσο... [κι ας γίνεται αυτό...]).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Θα κερδίσεις ΚΑΙ το να μην κάνεις κάτι που ούτως ή άλλος δεν σ' αρέσει να κάνεις. (Τώρα άμα μου πείτε ότι τους αρέσει να βάζουν απουσίες, ε, πάω πάσο... [κι ας γίνεται αυτό...]).

Δεν νομίζω να χαίρεται κανείς ίσα ίσα οι περισσότεροι έρχονται σε δύσκολη θέση τολμώ να πω.(Με εξαιρέσεις φυσικά:fss:) Αλλά ντάξει παίζει ρόλο και το σχολείο.Όταν μπαίνει ο καθηγητής μέσα και κάθεται να μετρήσει ποιοι λείπουν δεν μπορείς να πεις πήγε στην τουαλέτα πχ:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Ε, οκ, δεν εννοώ αυτό...:/: Απλά υπάρχουν διάφοροι που ούτε τους περνάει απ' το μυαλό. Προσωπικά δεν με νοιάζει αν καλύπτει απουσίες, με νοιάζει πολύ περισσότερο να ΘΕΛΕΙ να καλύψει τις απουσίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Δεν νομίζω να χαίρεται κανείς ίσα ίσα οι περισσότεροι έρχονται σε δύσκολη θέση τολμώ να πω.(Με εξαιρέσεις φυσικά:fss:) Αλλά ντάξει παίζει ρόλο και το σχολείο.Όταν μπαίνει ο καθηγητής μέσα και κάθεται να μετρήσει ποιοι λείπουν δεν μπορείς να πεις πήγε στην τουαλέτα πχ:/

Σε εμας για παραδειγμα μονο σε ελαχιστα μαθηματα δεν μετρανε ποσοι λειπουν...δε μπορεις να τους καλυψεις...
Και κατι αλλο:
Αν καποιος ειναι αρρωστος, ας διαιολογησει την απουσια του...
Αν καποιος κανει κοπανα απο το σχολειο, γιατι εγω να ειμαι ο μ*****ς που καθεται μεσα στην ταξη και αυτος κοιμαται η τεμπελιαζει η δεν ξερω κι εγω τι...
Ελειψες κυριε, τελειωσε! Θα παρεις την απουσια σου, οπως οριζει ο νομος!:mad:
Εγω, αν ελειπα δε θα ζητουσα ποτε απο τον απουσιολογο να με καλυψει...Εσφαλα και θα πληρωσω! Ετσι ειναι!
Και στο κατω κατω ειναι τουλαχιστον ντροπη να γλειφουμε τον απουσιολογο για να καλυψει ενα δικο μας σφαλμα...
Α, ολα κι ολα, ετσι ειναι!:timoria:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
:!: Όπως ορίζει ο νόμος;!
Έλα βούδα, χριστέ, αλλάχ και παναγία, τι άλλο θα ακούσουμε...
:!::!::!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Σε εμας για παραδειγμα μονο σε ελαχιστα μαθηματα δεν μετρανε ποσοι λειπουν...δε μπορεις να τους καλυψεις...
Και κατι αλλο:
Αν καποιος ειναι αρρωστος, ας διαιολογησει την απουσια του...
Αν καποιος κανει κοπανα απο το σχολειο, γιατι εγω να ειμαι ο μ*****ς που καθεται μεσα στην ταξη και αυτος κοιμαται η τεμπελιαζει η δεν ξερω κι εγω τι...1
Ελειψες κυριε, τελειωσε! Θα παρεις την απουσια σου, οπως οριζει ο νομος!:mad:2
Εγω, αν ελειπα δε θα ζητουσα ποτε απο τον απουσιολογο να με καλυψει...Εσφαλα και θα πληρωσω! Ετσι ειναι!
Και στο κατω κατω ειναι τουλαχιστον ντροπη να γλειφουμε τον απουσιολογο για να καλυψει ενα δικο μας σφαλμα...
Α, ολα κι ολα, ετσι ειναι!:timoria:
Ε πες μωρέ ότι είναι πράξη εκδικήσεις. Επειδή εσύ δεν μπορείς να κάνεις κοπάνα/απουσία λόγου απουσιολογίου, δεν νομίζω, λογικά είσαι ακόμα το παιδί που φοβάται τους γονείς του ή τους καθηγητές και ξεσπάς πάνω τους και έβαλες τα περί νόμου και περί δικαίου ως δικαιολογία για της δικιά σου επίθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν δεν πηγαίνεις σχολείο δεν είπε κανείς ότι είναι λαμογιά.Για τις απουσίες και το σβήσιμό τους μιλάω.Δεν ξέρω αν διάβαζε αργά το βράδυ,δεν με απασχολεί,ούτε τον άλλον απασχολεί αν εγώ διάβαζα μέχρι αργά το βράδυ.Το σχολεί πιστεύω για να λειτουργήσει έχει κάποιους κανόνες.Διαφορετικά άλλοι θα ερχόνταν 8,άλλοι 9,άλλοι 12 κι όλα θα ήταν οκ.Αυτά που λέω δεν είναι επειδή έχω το κωλόχαρτο(φαντάζομαι εννοείς το απουσιολόγιο) ή όχι.Αυτά πιστεύω.

Εσύ πας επιμελώς διαβασμένη σε ΟΛΑ τα μαθήματά σου; Γιατί κι αυτό κανόνας ειναι...Από που κι ως που για να λειτουργήσει πρέπει να έχει ολα τα τμήματα γεμάτα; Πραγματικά πιστεύεις οτι αυτό ειναι προυπόθεση για να λειτουργήσει σωστά; Με 15 λειτουργεί λάθος;

Σε εμας για παραδειγμα μονο σε ελαχιστα μαθηματα δεν μετρανε ποσοι λειπουν...δε μπορεις να τους καλυψεις...
Και κατι αλλο:
Αν καποιος ειναι αρρωστος, ας διαιολογησει την απουσια του...
Αν καποιος κανει κοπανα απο το σχολειο, γιατι εγω να ειμαι ο μ*****ς που καθεται μεσα στην ταξη και αυτος κοιμαται η τεμπελιαζει η δεν ξερω κι εγω τι...
Ελειψες κυριε, τελειωσε! Θα παρεις την απουσια σου, οπως οριζει ο νομος!:mad:
Εγω, αν ελειπα δε θα ζητουσα ποτε απο τον απουσιολογο να με καλυψει...Εσφαλα και θα πληρωσω! Ετσι ειναι!
Και στο κατω κατω ειναι τουλαχιστον ντροπη να γλειφουμε τον απουσιολογο για να καλυψει ενα δικο μας σφαλμα...
Α, ολα κι ολα, ετσι ειναι!:timoria:

Έλεος, έλεος, έλεος! Ο μόνος μαλάκας ειναι αυτος που κάνει αυτό που δεν του αρέσει επειδή δε μπορεί να στηρίξει άλλη επιλογή. Το οτι κάθεσαι μέσα στην τάξη αν εσύ το βλέπεις σαν "ειμαι το κορόιδο" ή οτι κανεις τη χάρη σε κάποιον και όχι ως προσωπική επιλογή, τότε καλύτερα να παρατήσεις το σχολείο και να βγεις να πουλάς χαρτομάντηλα. Δυστυχώς άτομα που σκέφτονται έτσι σε κάποια χρονια θα δημιουργούν πρόβλημα σε κάποιο πανεπιστήμιο.


Εγω, αν ελειπα δε θα ζητουσα ποτε απο τον απουσιολογο να με καλυψει...

Πρόβλημά σου...Θεωρείς οτι κάνεις το καλύτερο;

Ελειψες κυριε, τελειωσε! Θα παρεις την απουσια σου, οπως οριζει ο νομος!

Τα νόμιμα ειναι και ηθικά λοιπόν...


Εσφαλα και θα πληρωσω! Ετσι ειναι!

Σιγά μην αμάρτησες κιόλας...


Και στο κατω κατω ειναι τουλαχιστον ντροπη να γλειφουμε τον απουσιολογο για να καλυψει ενα δικο μας σφαλμα...

Ντροπή ειναι και να γλύφουμε τον καθηγητή με πρακτικές του τύπου "κυρία, όλοι εκτός απ'τον Παπαδόπουλο τον κοπανατζή ειναι εδώ! Τους μέτρησα!" αλλά αυτό δεν βλέπω να σ'ενοχλεί...
Επίσης ονομάζεται επιλογή για την πλειονότητα του κόσμου αν θα μπεις στο μάθημα. Γιατί επιμένεις να το ονομάζεις σφάλμα;
-----------------------------------------
Ε πες μωρέ ότι είναι πράξη εκδικήσεις. Επειδή εσύ δεν μπορείς να κάνεις κοπάνα/απουσία λόγου απουσιολογίου, δεν νομίζω, λογικά είσαι ακόμα το παιδί που φοβάται τους γονείς του ή τους καθηγητές και ξεσπάς πάνω τους και έβαλες τα περί νόμου και περί δικαίου ως δικαιολογία για της δικιά σου επίθεση.

Νομίζω οτι κατά βάθος έτσι έχουν τα πράγματα, rest are προφάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top