Απουσιολόγοι

SuXu-MuXu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SuXu-MuXu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Να φοράτε και ποδιές λοιπόν κι όποιος τολμήσει και βάλει άλλο χρώμα, να αποβάλλεται!
Δε λυπάμαι καθόλου που τελείωσα το σχολείο, αυτά που ακούω με ξενίζουν αφάνταστα, κάποια στιγμή ομως φαντάζομαι κι εσείς θα αποβάλλετε την κακομοιριά της δευτεροβάθμιας, φυσική ροή των πραγμάτων είναι.

Τι σχέση έχει αυτό που λες με αυτά που γράφω εγώ;

Τώρα αν νομίζεις ότι με το να κάνεις κοπάνες και να παρακαλάς τον απουσιολόγο να σε καλύψει δεν βάζεις εσύ "ποδιά" αποβάλεις την κακομοιριά της δευτεροβάθμιας και κάνει δήθεν επανάσταση δεν έχω να πω τίποτα άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Σημερα ρωτησα την κοτουλα-απουσιολογο μας και μου ειπε πως η διευθυντρια τον υποχρεωσε να παρει το απουσιολογιο. Αν ελεγε οχι θα ετρωγε 2ημερη αποβολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Επιτελους και καποιος που υποστηριζει και τους απουσιολογους εδω μεσα! Επιτελους!
-----------------------------------------


Οχι ειναι το σωστο επειδη ετσι θεωρω εγω...Οχι επειδη ετσι θεωρει ο καθηγητης μου...
Επισης δεν σημαινει οτι εγω θεωρω πως ειμαι μ******ς επειδη παρακολουθω το μαθημα. Παρακολουθω επειδη μου αρεσει....;)


Επιτελους και καποιος που υποστηριζει και τους απουσιολογους εδω μεσα! Επιτελους!
Αγνοείς οτι κι εγώ κάποτε ημουν στη θεση αυτη. Επισης δεν χρειαζεται να υποστηριζει καποιος τους απουσιολόγους και κάποιος όχι...έλεος, θεωρεις οτι ανηκεις σε μια ειδικη κατηγορια ανθρωπου και μαθητή; Ξύπνα!


Οχι ειναι το σωστο επειδη ετσι θεωρω εγω...Οχι επειδη ετσι θεωρει ο καθηγητης μου...
Δε με πείθεις, αν είχες άποψη δεν θα έλεγες τέτοια πράγματα, προφανώς ευθυγραμμίζεσαι με αυτό που σου παρουσιάζουν τα είδωλά σου ως σωστό. Επίσης στη θεση αυτουνού που με τόσο φθόνο και κακία τρώει την απουσία από σένα όταν μπορεις να τη γλιτώσεις, θα θεωρούσα σωστό να σε περιμένω στο σχόλασμα και να σε πλακώσω στο ξύλο, αλλά δεν σημαινει οτι αυτό πρέπει να γίνει κιόλας.


Επισης δεν σημαινει οτι εγω θεωρω πως ειμαι μ******ς επειδη παρακολουθω το μαθημα. Παρακολουθω επειδη μου αρεσει....;)
Να τα βρεις με τον εαυτό σου τότε, εμένα άλλο μου δίνεις να καταλάβω και μάλλον αυτό ειναι και η πραγματικότητα...Για δες λίγο!

Αν καποιος κανει κοπανα απο το σχολειο, γιατι εγω να ειμαι ο μ*****ς που καθεται μεσα στην ταξη και αυτος κοιμαται η τεμπελιαζει η δεν ξερω κι εγω τι...
Ελειψες κυριε, τελειωσε! Θα παρεις την απουσια σου, οπως οριζει ο νομος!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Να τα βρεις με τον εαυτό σου τότε, εμένα άλλο μου δίνεις να καταλάβω και μάλλον αυτό ειναι και η πραγματικότητα...Για δες λίγο!

Γιαυτό μ'αρέσει το ίντερνετ, δεν μπορεί να σου πει τώρα "δεν το είπα αυτό"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Αγνοείς οτι κι εγώ κάποτε ημουν στη θεση αυτη. Επισης δεν χρειαζεται να υποστηριζει καποιος τους απουσιολόγους και κάποιος όχι...έλεος, θεωρεις οτι ανηκεις σε μια ειδικη κατηγορια ανθρωπου και μαθητή; Ξύπνα!


Δε με πείθεις, αν είχες άποψη δεν θα έλεγες τέτοια πράγματα, προφανώς ευθυγραμμίζεσαι με αυτό που σου παρουσιάζουν τα είδωλά σου ως σωστό. Επίσης στη θεση αυτουνού που με τόσο φθόνο και κακία τρώει την απουσία από σένα όταν μπορεις να τη γλιτώσεις, θα θεωρούσα σωστό να σε περιμένω στο σχόλασμα και να σε πλακώσω στο ξύλο, αλλά δεν σημαινει οτι αυτό πρέπει να γίνει κιόλας.


Να τα βρεις με τον εαυτό σου τότε, εμένα άλλο μου δίνεις να καταλάβω και μάλλον αυτό ειναι και η πραγματικότητα...Για δες λίγο!

Ωραια τελοσπαντων μπορει να ειναι και ετσι οπως το λες, οτι δηλαδη ακολουθω οτι μου λενε και οτι φοβαμαι, αλλα πιστεψε με αυτο δεν ειναι κατ'αναγκη κακο...
Οσο για το αλλο οταν το εγραψα στην αρχη εννοουσα οτι ο αλλος που κανει την κοπανα του δεν ειναι ο μαγκας...και οχι οτι εγω ειμαι μαλακας που παρακολουθω...δεν το εθεσα σωστα στην αρχη...
Τελος, γιατι εξακολουθεις να πιστευεις οτι βαζω απουσιες απο φθονο και κακια? Σε πληροφορω οτι ειμαι ισος προς ολους....δε σημαινει οτι το να γραφεις την αληθεια(αυτο τουλαχιστον που εγω θεωρω αληθεια) οτι ειναι και φθονος...σε καμια περιπτωση! Οι σχεσεις μου με τους συμμαθητες μου ειναι πολυ καλες και ποτε δεν το επαιξα καπως επειδη ειμαι απουσιολογος.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatetensor

Νεοφερμένος

Ο skatetensor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
μερικοι νομιζουν οτι οι απουσιολογοι δεν εχουν αλλη ορεξη απο το να βαζουν απουσιες απλα ειναι υποχρεωμενοι γιατι αλλιωσ θα βρουν τον μπελα τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Αν δεν τους αρεσει να μην δεχτουν την θεση. Επιλογη ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatetensor

Νεοφερμένος

Ο skatetensor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
εγω δε θελω αλλλα δε το θελει και κανενας αλλος απο την ταξη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ε είσαι κορόιδο ζήσε την ζωή σου έτσι. Το άμα έχεις όρεξη ή όχι, δεν αναιρεί τίποτα από αυτά που είπαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatetensor

Νεοφερμένος

Ο skatetensor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
απο τη στιγμη που βγαζεις το μεγαλυτερο βαθμο εχεις και καποιες υποχρεωσεις που δεν μπορεις να αποφυγεις:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
E μην τον βγάζεις τότε.Αλλά δεν νομίζω να σε χαλάει κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
απο τη στιγμη που βγαζεις το μεγαλυτερο βαθμο εχεις και καποιες υποχρεωσεις που δεν μπορεις να αποφυγεις:iagree:

Από τη στιγμή που βγάζεις το μεγαλύτερο βαθμό μία είναι η υποχρέωση που ίσως θα λέγαμε πως έχεις: να τον διατηρήσεις. Όλα τα άλλα που περιγράφεις είναι απλά ''τιμητικές'' διακρίσεις που, αλίμονο, παραμένουν προαιρετικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
απο τη στιγμη που βγαζεις το μεγαλυτερο βαθμο εχεις και καποιες υποχρεωσεις που δεν μπορεις να αποφυγεις:iagree:
Μπορείς να τις αποφύγεις, δίνοντας το απουσιολόγιο στον επόμενο-η:iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatetensor

Νεοφερμένος

Ο skatetensor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
E μην τον βγάζεις τότε.Αλλά δεν νομίζω να σε χαλάει κιόλας.

δεν ειπα οτι δεν μου αρεσει να βγαζω μεγαλο βαθμο φυσικα δεν με χαλαει απλως το να βαζεις καθε πρωι απουσια στους φιλους σου δεν ειναι οτι καλυτερο:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Aν δε θες το αφήνεις στον επόμενο


Πχ [ame]https://www.youtube.com/watch?v=Hpu0hfb_5Zc[/ame] :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatetensor

Νεοφερμένος

Ο skatetensor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
κανενας απο την ταξη μου δε το θελει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Πρόβλημα του διευθυντή αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
πωωωωωωωωω...
Δεν πιστεύω να υπάρχει άνθρωπος που να του αρέσουν όλα τα μαθήματα, μπορεί μια εξαίρεση, μια στον πλανήτη (δεν είσαι εσύ), και άμα νομίζεις ότι είσαι εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος είναι απλά μια δικαιολογία που έχει φτιάξει στο μυαλό του για να δικαιολογήσει τον φόβο σας, δεν ζητώ να την αποδεχτείτε δημόσια, ζητώ όμως να μην γράφεται μπούρδες στο θέμα.
Ναι, οι άνθρωποι φοβούνται έχουν ανασφάλειες είναι στην φύση τους να τα έχουν αυτά τα αισθήματα, άμα νομίζεις ότι έχεις ανοσία σε αυτά ή είσαι πολύ ανώριμοι ή έχεις ψυχολογικά προβλήματα, απλά διαφέρουν στην ποσότητα και στην σημαντικότητά από άνθρωπο σε άνθρωπο.
Δεν είναι ευθύνη είναι ένα τίποτα, γιατί δεν υπάρχει σωστή και παραδειγματική τιμωρία και δεν θα γίνει ποτέ αναζήτηση του δράστη. Είναι μια πλασματική ευθύνη που φτιάχνεται για να νιώθεται ότι γίνατε άνθρωποι με ευθύνες, σας συνιστώ να πηγαίνετε για ψώνια μόνοι σας και χωρίς λίστα, να ταίσετε πιο πολύ αυτή την πλασματική σας ανάγκη και ίσως να εκπαιδεύσετε και την μνήμη σας λιγάκι.
Υποστηρίζω ότι υπάρχει η μίσος που δεν είναι τόσο μίσος αλλά μια μικρή εκδίκηση που νιώθεις και ο ίδιος ντροπή γι'αυτήν που την κάνεις επειδή ο ίδιος ζηλεύεις την ικανότητα του αλλουνού μαθητή που μπορεί να κάνει απουσία όποτε θέλει. Πάλι δεν ζητώ να το αποδεχτείτε αλλά σταματήστε να υποστηρίζεται μια ανύπαρκτη πλευρά. Ή άλλη περίπτωση που ανάφερα, είναι όταν φοβάσαι το σχολείο να μην μάθει ότι έκανες κάτι """τυπικά""" παράνομο. Αυτά τα δυο ισχύουν όταν βάζεις απουσία σε έναν μαθητή που στην τελική θα μπορούσε να την είχε γλιτώσει, μόνο αυτά τα δυο. Το πρώτο (το μίσος/η εκδίκηση) ισχύει όταν εσύ (ο απουσιολόγος) ΔΕΝ μπορείς να κάνεις απουσία, τους λόγους μην με κάνετε να τους ξαναπώ, είτε φοβάσαι το σχολείο είτε τους γονείς σου, μιλώντας πάντα σε μαθήματα άχρηστα για σένα και με το περιθώριο να μπορείς να κάνεις απουσία.
Αυτά είναι τα δεδομένα, έτσι λειτουργεί το μυαλό, υπάρχουν εξαιρέσεις που θα τις δείτε μόνο σε σενάρια για anime σειρές. Ψυχολογικά προβλήματα άμα δεν το πιάσατε.

Ρε γαμώτο, έλεος πραγματικά, δε μπορώ να καταλάβω πού ειναι το πρόβλημά σου.
Επαναλαμβάνω, αν εσύ έχεις πρόβλημα και δεν έχεις όρεξη να παρακολουθήσεις, δεν ισχύει το ίδιο και για τους άλλους... Αδυνατώ να καταλάβω τα κόμπλεξ κάποιων ανθρώπων που τα προβλήματά τους τα ταυτίζουν με αυτά του συνόλου. Φέτος, ναι μου αρέσουν σχεδόν όλα τα μαθήματα, πραγματικά, εκτός από τη Φυσική και γενικής και κατευθυνσης, που πραγματικά τις απεχθάνομαι και τις δύο. Διαβάζω και τα γενικής όσο μπορώ, γιατί θεωρώ ότι και αυτά έχουν κάτι να μου προσφέρουν. Δεν φεύγω από το μάθημα επειδή μπορεί να τα βρίσκω σκούρα ή να χάνω το έδαφος κάτω από τα πόδια μου, θα αρχίσω να "λακάω" από Φλεβάρη και μετά, τώρα δε βρίσκω το λόγο να το κάνω. Γενικά δεν έχω πρόβλημα να πάρω απουσία, έχω βάλει και στον εαυτό μου επειδή άργησα, δεν είναι αυτό το πρόβλημά μου, δε με νοιάζει αν θα πάρω απουσία ή όχι πραγματικά, και πίστεψέ με, οι γονείς δε θα με μαλώσουν αν θα πάρω, πραγματικά χέστηκαν, έχουν με άλλα να ασχοληθούν.

Τις εξωσχολικές μου γνώσεις, εγώ βρίσκω τρόπο και τις παίρνω, και φυσικά δεν προέρχονται από τα φροντιστήρια... Λέγεται "ενδιαφέροντα" αυτό... Προσωπικά, δε θεωρώ τις γνώσεις του σχολείου άχρηστες αλλά απίστευτα περιορισμένες, και εξειδικευμένες.

Το απουσιολόγιο, δε μπορεί με κανένα τρόπο να επηρεάσει άμεσα και ουσιαστικά τη ζωη ενός μαθητή, δεν έχει σημασία, και μόνο που το λες αυτό, είναι απίστευτα βλακώδες, κανεις λες και οι απουσιολόγοι είναι άτομα με ψυχολογικά προβλήματα, που αν δεν το αρνηθούν είναι δακτυλοδεικτούμενοι. Ούτε κόμπλεξ κατωτερότητας έχω, ούτε με νοιάζει, πραγματικά δεκάρα δε δίνω τι λένε οι άλλοι για μένα, το μόνο που κάνω είναι να μετράω ατομα, και να γράφω ονοματακια, υπόθεση 1', και το μόνο που μου τη σπάει είναι ότι πρέπει να πηγαινοφέρνω το κωλόχαρτο κάθε μέρα, αλλά δεν επηρέαζει άμεσα τη ζωή μου καθόλου μα καθόλου. Όταν ο καθηγητής είναι και ούφο, τότε δεν γράφω ονόματα αν είναι δυνατόν.
Κανένα μίσος δε νιώθω για κανένα, το θεωρώ ανούσιο.

Και για κατατόπισέ με λίγο, πού έχεις εντοπίσει το ψυχολογικό μου πρόβλημα με βάση αυτά που λέω, περί ωριμότητας και για το αν μπαίνουν οι απουσίες με βάση συμπάθειες και αντιπάθειες, γιατί πραγματικά έχω πάθει πλάκα με αυτά που διαβαζουν τα ματάκια μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Όποιος δεν θέλει δεν γίνεται,σο φακινγκ σιπλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top