Απουσιολόγοι

Constantinos

Νεοφερμένος

Ο Constantinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ιαλυσός (Ρόδος). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Εμάς ο δικός μας απουσιολόγος και είναι σπασικλάκι και δεν μας καλύπτει ποτέ και είναι και υπερόπτης και ρουφιάνος έλεος μου'ρχεται να τον πνίξω κάθε φορά που τον βλέπω
-----------------------------------------
χωρίς καμία παρεξήγηση μιλάω για τον ΔΙΚΟ μας απουσιολόγο
*
Παιδιά και γω βγάζω 19 κάθε χρόνο και 'εχω ακούσει και εγώ κοροιδίες... μπορεί να ακουστώ τυπικός αλλά αυτοί που τα λένε πραγματικά ζηλεύουν... διότι δεν εχουν τη δική μας υπομονή και ευκολία να κάτσω να διαβάσω και πραγματικά ( και μη με πείτε ψώνιο) νομίζω οτι θα ήθελαν να ήταν στη δικιά μας τη θέση.:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Eπειδή δεν σας καλύπτει είναι υπερόπτης,ρουφιάνος και σπασικλάκι?Άμα σας κάλυπτε θα ήταν γαμάτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Δεν μπορείς να ξέρεις τα απωθημένα του καθενός με το άτομο που χαρακτηρίζει έτσι. Θα 'χει τους λόγους του. Κι ίσως δεν είναι μόνο το με καλύπτει/ δε με καλύπτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eπειδή δεν σας καλύπτει είναι υπερόπτης,ρουφιάνος και σπασικλάκι?Άμα σας κάλυπτε θα ήταν γαμάτος.

+1.Γιατί να πάρει την ευθύνη στο λαιμό του το παιδί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Που στο κατω-κατω δεν ειναι και μικρη. ή τι θα κερδισει ο απουσιολογος αν το κανει αυτο; Οι περισσοτεροι που παρακαλανε να τους καλυψει δεν θα ειναι φιλοι του. Αν ηταν θα καταλαβαιναν οτι βρισκεται σε δυσκολη θεση.
Αρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
ετυχε να ειμαι απουσιολογος τα δυο τελευταια τριμηνα της πρωτης το σιχαθηκα τελειως τωρα παλι καλα παραστατρια και μακρια απο το απουσιολογιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Που στο κατω-κατω δεν ειναι και μικρη. ή τι θα κερδισει ο απουσιολογος αν το κανει αυτο; Οι περισσοτεροι που παρακαλανε να τους καλυψει δεν θα ειναι φιλοι του. Αν ηταν θα καταλαβαιναν οτι βρισκεται σε δυσκολη θεση.
Αρα;

Θες να πεις ότι δεν θα κερδίσει. Θα κερδίσει όμως άμα βάλει την γαμημένη την απουσία;;; Τι έχει να κερδίσει άμα την βάλει;;; Την εύνοια των καθηγητών μην ξεράσω;;; Ή καλύτερους βαθμούς;;; Άμα θέλει ο καθηγητής σωστές απουσίες γιατί να μην τις βάλει μόνος του;;; Γραμματείς των καθηγητών είναι οι απουσιολόγοι;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
+1.Γιατί να πάρει την ευθύνη στο λαιμό του το παιδί;

Τι είστε εσείς οι άνθρωποι, ποια ευθύνη? Σκατά ευθύνη είναι λες "δεν το είδα ότι λείπει και δεν του έβαλα" και τελείωσες λες και δεν ξέρουν ότι καλύπτουμε και κάνεις δεν δίνει ένα σκατό παραπάνω για έναν που λείπει, εκτός και αν είσαι το πο*νίδιο του καθηγητή και καρφώνεις τους άλλους, αλλά μην ξαφνιαστείς άμα δεν έχεις φίλους εκεί.
Και στην τελική σηκώστε κατάληψή άμα γίνει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδί μου υπάρχει το απουσιολόγιο?Ε?Υπάρχει.
Καλώς ή κακώς το αναθέτουν στον μαθητή.Ε έχει την υποχρέωση να κάνει σωστά αυτό που του αναθέτουν.Όταν θα βγεις στην κοινωνία και θα έχεις υποχρεώσεις θα πρέπει να τις φέρεις εις πέρας.Κάνετε όλοι τον μάγκα με πλάτες άλλων.Δεν γουστάρω ρε φίλε να σου κρύψω απουσία.Ηλίθια είμαι εγώ να κάθομαι στην τάξη κι εσύ χωρίς απουσία να τρέχεις για καφέδες.Ε άντε πια.Βρήκατε όλοι έναν σπασίκλα,ηλίθιο,αχώνευτο να τον γλύψετε για να μη σας βάλει απουσία.Καλοπερασάκιδες όλοι.
-----------------------------------------
Δεν μπορείς να ξέρεις τα απωθημένα του καθενός με το άτομο που χαρακτηρίζει έτσι. Θα 'χει τους λόγους του. Κι ίσως δεν είναι μόνο το με καλύπτει/ δε με καλύπτει.



Ναι σίγουρα.Τα ξέρω αυτά τα μπουμπούρτσαλα απο πρώτο χέρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Είχαμε λοιπόν μια κοπέλα στην τάξη πέρισυ, που κάθε πρωί έπρεπε να πηγαίνει τον μικρό της αδερφό ως το δημοτικό και μετά να έρχεται σε μας. Γύρω στην μια ώρα πέρα δώθε, έτσι; Δεν ήταν εφικτό το κορίτσι αυτό να τα προλαβαίνει και τα δύο, έμπαινε την 1η ώρα 5 λεπτά μετά το κουδούνι. Η μητέρα της ενημέρωσε τον διευθυντή, του εξήγησε τι παίζει, αυτός στ'@@ του. Τι να κάνω ρε εγώ; Να της βάλω απουσία; Να την κάψω όταν δεν φταίει; Επειδή είναι υποχρέωσή μου; Χίλιες φορές να νιώθω καλά με την συνείδησή μου παρά να κάψω έναν άλλον.Στην τάξη βρίσκεσαι επειδή γουστάρεις, όχι επειδή πρέπει. Και μια ολόκληρη χρονιά την κάλυπτα και θα το ξαναέκανα.

Και φέτος έχουμε συμμαθητή που δουλεύει. ΔΟΥ - ΛΕ - ΥΕΙ. Βάλτου απουσία μαλάκα, να δω τι θα καταλάβεις, εσύ (και ο κάθε εσύ, γενικά μιλάω) που κάθεσαι αραχτός σπιτάκι σου, στα φροντιστήριά σου και στο σχολείο σου.
Και ναι, η φετινή μας απουσιολόγος (επειδή γίναμε ένα με το άλλο τμήμα) είναι γλοιώδης. Στο κλάμα το έριξε επειδή της είπαν πως θα τιμωρηθεί που ξέχασε (πως το έπαθε, αλήθεια!) να βάλει απουσιά σ'ένα παιδί. Και το έριξε στα δεν φταίω εγώ, αλλά η καθηγήτρια κι έκανε την πάπια την επόμενη μέρα που της μίλησε εκείνη και την ρώτησε γιατί την κατηγόρησε.

Κι επειδή την έφαγα στη μάπα αυτή την υποχρέωση τόσα χρόνια, όσοι δεν είχαν θέμα με τις απουσίες τους έβαζα και δεν τίθεται θέμα, αλλά παιδί που κινδύνευε δεν θα το έκαιγα ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ναι, όμως, Χριστιάννα, οι περιπτώσεις που περιγράφεις είναι πολύ συγκεκριμένες και, προφανώς, απαιτούν εξειδικευμένη διαχείριση. Δε δουλεύουν όλοι, ούτε έχουν αδερφάκι στο δημοτικό.

Γενικά συμφωνώ με ο,τι ειπώθηκε από τη SoZi. Φίλε μου επιλογή είναι στην τελική το Λύκειο. Θέλεις να παρακολουθήσεις και να αποδεχθείς την επιλογή σου, έχει καλώς. Δε θέλεις, ε, τράβα απέναντι. Με το ζόρι παντρειά δε γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Θες να πεις ότι δεν θα κερδίσει. Θα κερδίσει όμως άμα βάλει την γαμημένη την απουσία;;; Τι έχει να κερδίσει άμα την βάλει;;; Την εύνοια των καθηγητών μην ξεράσω;;; Ή καλύτερους βαθμούς;;; Άμα θέλει ο καθηγητής σωστές απουσίες γιατί να μην τις βάλει μόνος του;;; Γραμματείς των καθηγητών είναι οι απουσιολόγοι;;;

Tη σιγουριά του.Ω ναι δεν ξέρω τι κάνουν τα δικά σας σχολεία πάντως εμάς μπαίνει ο καθηγητής μετράει και βλέπει από μόνος του ποιοι λείπουν.

Τι είστε εσείς οι άνθρωποι, ποια ευθύνη? Σκατά ευθύνη είναι λες "δεν το είδα ότι λείπει και δεν του έβαλα" και τελείωσες λες και δεν ξέρουν ότι καλύπτουμε και κάνεις δεν δίνει ένα σκατό παραπάνω για έναν που λείπει, εκτός και αν είσαι το πο*νίδιο του καθηγητή και καρφώνεις τους άλλους, αλλά μην ξαφνιαστείς άμα δεν έχεις φίλους εκεί.
Και στην τελική σηκώστε κατάληψή άμα γίνει κάτι.

Wow κατάληψη σε ιδιωτικό:PΤρελή φάση:bye:

Είχαμε λοιπόν μια κοπέλα στην τάξη πέρισυ, που κάθε πρωί έπρεπε να πηγαίνει τον μικρό της αδερφό ως το δημοτικό και μετά να έρχεται σε μας. Γύρω στην μια ώρα πέρα δώθε, έτσι; Δεν ήταν εφικτό το κορίτσι αυτό να τα προλαβαίνει και τα δύο, έμπαινε την 1η ώρα 5 λεπτά μετά το κουδούνι. Η μητέρα της ενημέρωσε τον διευθυντή, του εξήγησε τι παίζει, αυτός στ'@@ του. Τι να κάνω ρε εγώ; Να της βάλω απουσία; Να την κάψω όταν δεν φταίει; Επειδή είναι υποχρέωσή μου; Χίλιες φορές να νιώθω καλά με την συνείδησή μου παρά να κάψω έναν άλλον.Στην τάξη βρίσκεσαι επειδή γουστάρεις, όχι επειδή πρέπει. Και μια ολόκληρη χρονιά την κάλυπτα και θα το ξαναέκανα.

Και φέτος έχουμε συμμαθητή που δουλεύει. ΔΟΥ - ΛΕ - ΥΕΙ. Βάλτου απουσία μαλάκα, να δω τι θα καταλάβεις, εσύ (και ο κάθε εσύ, γενικά μιλάω) που κάθεσαι αραχτός σπιτάκι σου, στα φροντιστήριά σου και στο σχολείο σου.
Και ναι, η φετινή μας απουσιολόγος (επειδή γίναμε ένα με το άλλο τμήμα) είναι γλοιώδης. Στο κλάμα το έριξε επειδή της είπαν πως θα τιμωρηθεί που ξέχασε (πως το έπαθε, αλήθεια!) να βάλει απουσιά σ'ένα παιδί. Και το έριξε στα δεν φταίω εγώ, αλλά η καθηγήτρια κι έκανε την πάπια την επόμενη μέρα που της μίλησε εκείνη και την ρώτησε γιατί την κατηγόρησε.

Κι επειδή την έφαγα στη μάπα αυτή την υποχρέωση τόσα χρόνια, όσοι δεν είχαν θέμα με τις απουσίες τους έβαζα και δεν τίθεται θέμα, αλλά παιδί που κινδύνευε δεν θα το έκαιγα ποτέ.

First one στο δικό μου σχολείο κανείς δεν πρόκειται να κινδυνέψει να μείνει.Νόμος:) Η απουσίες μπαίνουν 1 20λεπτο μετά το κουδούνι άρα ο διευθυντής βλακείες έλεγε.Και όσο για το παιδί που δουλεύει τι μπορείς να κάνεις για αυτό;Ακούγεται κυνικό αλλά μάλλον αυτά που βλέπω συμβαίνουν μόνο στο σχολείο μου(που δεν είμαι και απουσιολόγος):bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Παιδί μου υπάρχει το απουσιολόγιο?Ε?Υπάρχει.
Καλώς ή κακώς το αναθέτουν στον μαθητή.Ε έχει την υποχρέωση να κάνει σωστά αυτό που του αναθέτουν.Όταν θα βγεις στην κοινωνία και θα έχεις υποχρεώσεις θα πρέπει να τις φέρεις εις πέρας.Κάνετε όλοι τον μάγκα με πλάτες άλλων.Δεν γουστάρω ρε φίλε να σου κρύψω απουσία.Ηλίθια είμαι εγώ να κάθομαι στην τάξη κι εσύ χωρίς απουσία να τρέχεις για καφέδες.Ε άντε πια.Βρήκατε όλοι έναν σπασίκλα,ηλίθιο,αχώνευτο να τον γλύψετε για να μη σας βάλει απουσία.Καλοπερασάκιδες όλοι.

Σοβαρά τώρα? Υποχρέωση, ευθύνη? Αυτά είναι το απουσιολόγιο? Ίσως να είναι μια σοβαρή ευθύνη και υποχρέωση για τα παιδιά που πάσχουν από διαφόρων ειδών συνδρόμων, αλλά για σένα δεν είναι παρά, ο Γιάννης τον παίζει, ο Κώστα κοιμάται και η Γεωργία δίνει δωράκια στην τουαλέτα, αυτό δεν είναι ευθύνη, γιαυτό μην νομίζεις ότι όταν αύριο βγεις στην εργασία οι ευθύνες σου θα περιβάλλονται από απουσιολόγια, είναι λιγάκι έως πολύ πιο δύσκολο.

Από την στιγμή που παίρνεις το απουσιολόγιο στα χέρια σου, υπογράφεις μερικούς άγραφους και τυπικούς κανόνες. Ο τυπικός κανόνας είναι να μην φας το απουσιολόγιο, δεν μπορώ να σκεφτώ άλλων τρόπο καταστροφής του εκτός και άμα πάσχεις από εμπρησμό. Και οι άτυποι κανόνες είναι να μην σημειώνεις απουσίες κλπ. Πιο μεγάλο είναι το βάρος των άτυπων κανόνων, άμα δεν μπορείς να το χειριστής το θέμα γιατί πείρες το απουσιολόγιο?

Ναι ήμαστε ποιο μάγκες που πίνουμε καφέ χωρίς να παίρνουμε απουσία ενώ εσύ κάνεις μάθημα, άμα αυτό κατάλαβες από όλα αυτά, ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σοβαρά τώρα? Υποχρέωση, ευθύνη? Αυτά είναι το απουσιολόγιο? Ίσως να είναι μια σοβαρή ευθύνη και υποχρέωση για τα παιδιά που πάσχουν από διαφόρων ειδών συνδρόμων, αλλά για σένα δεν είναι παρά, ο Γιάννης τον παίζει, ο Κώστα κοιμάται και η Γεωργία δίνει δωράκια στην τουαλέτα, αυτό δεν είναι ευθύνη, γιαυτό μην νομίζεις ότι όταν αύριο βγεις στην εργασία οι ευθύνες σου θα περιβάλλονται από απουσιολόγια, είναι λιγάκι έως πολύ πιο δύσκολο.

Από την στιγμή που παίρνεις το απουσιολόγιο στα χέρια σου, υπογράφεις μερικούς άγραφους και τυπικούς κανόνες. Ο τυπικός κανόνας είναι να μην φας το απουσιολόγιο, δεν μπορώ να σκεφτώ άλλων τρόπο καταστροφής του εκτός και άμα πάσχεις από εμπρησμό. Και οι άτυποι κανόνες είναι να μην σημειώνεις απουσίες κλπ. Πιο μεγάλο είναι το βάρος των άτυπων κανόνων, άμα δεν μπορείς να το χειριστής το θέμα γιατί πείρες το απουσιολόγιο?

Ναι ήμαστε ποιο μάγκες που πίνουμε καφέ χωρίς να παίρνουμε απουσία ενώ εσύ κάνεις μάθημα, άμα αυτό κατάλαβες από όλα αυτά, ναι.

Tι είναι το απουσιολόγιο?Παραμυθοβιβλίο?Ευθύνη είναι.Σου δίνουν κάτι να κάνεις.Εγώ όταν αναλαμβάνω κάτι θέλω να το κάνω σωστά.
Από την στιγμή που παίρνεις το απουσιολόγιο πρέπει να βάζεις τις απουσίες.Πολύ απλό.Δεν υπάρχουν άτυποι κανόνες που σου λένε να μην σημειώνεις.Η πίεση μερικών δεν είναι κανόνας.Οπότε δεν υφίστανται βάρος.
Αυτό κατάλαβα.Τι να καταλάβω?Γιατί δεν θέλει κάποιος να πάρει απουσία?Επειδή φαντάζομαι έχει σκοπό να κάνει κι άλλες απουσίες τέτοιου είδους.Όποιος έχει σοβαρό πρόβλημα το συζητά με τον διευθυντή/καθηγητή.Εξάλλου υπάρχουν οι απαραίτητες απουσίες που μπορεί να κάνει κάποιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
ουτε εγω πιστευω οτι οι απουσιολογοι ειναι υπεροπτες και σπσικλακια.τα κοριτισια που ειναι απουσιολογοι σε μας ειναι μια χαρα και κανουμε πολλη παρεα!
εγω που ειμαι απουσιολογος σας λεω οτι ουτε σπασικλακια ειμαστε ουτε διαβαζουμε ολλη μερα, 2 ωριτσεσ ειναι υπεραρκετες.. ασε δε τα καψονια που τραβαμε για να δικαιολογισουμε απουσιες χωρισ να παρει ειδηση ο καθηγητης αλλα θελουμε να βοηθησουμε οχι να καψουμε τουσ φιλουσ μασ:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Αυτό το 2 ωρίτσες είναι αρκετές, δεν ξέρω για εσάς, πάντως εμένα μου φάνηκε κάπως...:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Αυτό το 2 ωρίτσες είναι αρκετές, δεν ξέρω για εσάς, πάντως εμένα μου φάνηκε κάπως...:P:P
στην ηλικία σου κι εγώ κανένα δεκάλεπτο διάβαζα.... σε λιγα χρόνια θα δεις κι εσύ τι γλύκα :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πάντως πως μέχρι π.χ. τις πανελλήνιες δεν παίζει να διαβάσω ποτέ πάνω από 1 ώρα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Ρε παιδια ειστε σοβαροι?Το απουσιολογιο ειναι ευθυνη, και μαλιστα μεγαλη.Στο δικο μας σχολειο ερχονται και ελεγχουν ποιοι λειπουν, αμα λειπει λοιπον καποιος και εγω δεν το γραψω θα εχω προβλημα...Γιατι λοιπον να την πληρωσω εγω αν καποιος βαριεται να ερθει στο σχολειο?Εμενα αυτη ειναι η υποχρεωση μου, να σημειωσω οτι λειπει.
Και επισης, αυτα που λετε περι φιλιας κλπ:Κατα τη γνωμη μου δεν ειναι φιλος αυτος που σου λεει "γιατι δεν με καλυψες οταν ελειπα?" Αν ηταν πραγματικος φιλος, θα καταλαβαινε σε ποσο δυσκολη θεση βρισκομαι εγω και ο καθε εγω την ωρα που συμπληρωνω το απουσιολογιο.
Και στο κατω κατω, δηλαδη, εμενα μου αρεσει να ειμαι απουσιολογος?Οχι βεβαια.Σε κανεναν δεν αρεσει, αλλα δυστυχως καποιος πρεπει να ειναι...
ΑΥΤΑ!!!!:mad:
-----------------------------------------
Tι είναι το απουσιολόγιο?Παραμυθοβιβλίο?Ευθύνη είναι.Σου δίνουν κάτι να κάνεις.Εγώ όταν αναλαμβάνω κάτι θέλω να το κάνω σωστά.
Από την στιγμή που παίρνεις το απουσιολόγιο πρέπει να βάζεις τις απουσίες.Πολύ απλό.Δεν υπάρχουν άτυποι κανόνες που σου λένε να μην σημειώνεις.Η πίεση μερικών δεν είναι κανόνας.Οπότε δεν υφίστανται βάρος.
Αυτό κατάλαβα.Τι να καταλάβω?Γιατί δεν θέλει κάποιος να πάρει απουσία?Επειδή φαντάζομαι έχει σκοπό να κάνει κι άλλες απουσίες τέτοιου είδους.Όποιος έχει σοβαρό πρόβλημα το συζητά με τον διευθυντή/καθηγητή.Εξάλλου υπάρχουν οι απαραίτητες απουσίες που μπορεί να κάνει κάποιος.

+1000000:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πάντως πως μέχρι π.χ. τις πανελλήνιες δεν παίζει να διαβάσω ποτέ πάνω από 1 ώρα...:hmm:

Kαλά εσύ θα γράφεις βιολογία και θα διαβάσεις ένα τέταρτό.Νιόνιο μαζέψουμ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top