Απουσιολόγοι

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Όντως δεν υπάρχει κριτήριο (άσχετα αν εγώ χρησιμοποιώ τις συμπάθειες:P)
Και πραγματικά μπορεί να υπάρχει ανάγκη να φύγει κάποιος, οπότε μπορεί να κάνω τα στραβά μάτια.

Όσο για την τελευταία σου φράση, είναι απολύτως θεϊκή. Αυτό περιμένω κι εγώ...

Μην το λες... ίσως τους συναντήσεις στο δρόμο μετά από 20 χρόνια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Μην το λες... ίσως τους συναντήσεις στο δρόμο μετά από 20 χρόνια :P
Και μετα απο 2 χρονια ακομα, σε μερη που μονο αυτους δεν περιμενεις να δεις (μου ετυχε προσφατα δυστυχως). :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως είναι οι χαιδεμένοι των καθηγητών..Εμάς ο απουσιολόγος μας είναι πολύ καλό παιδί..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Μην το λες... ίσως τους συναντήσεις στο δρόμο μετά από 20 χρόνια :P

Λες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως είναι οι χαιδεμένοι των καθηγητών..Εμάς ο απουσιολόγος μας είναι πολύ καλό παιδί..


Μπα, όχι απαραίτητα... Κάποιοι ειναι παλιοχαρακτήρες και άμα δεν το πάρουν θα σκάσουν και θα πλαντάξουν, και κάποιοι άλλοι, συχτηρίζουν που τους το ανέθεσαν. Νταξ, απλώς μετράς και γράφεις ονοματάκια... Την ευθύνη πρέπει να αναλάβουν οι άλλοι όχι εσύ...Εσύ κάνεις ξέρω 'γω τα διαδικαστικά.

-----------------------------------------------
Ε, και να τους δεις στο δρόμο, και μετά απο 20 χρόνια, σιγά μωρέ, ποιος χέζεται? :PΣτα @@ σου, δηλαδή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κάποιο κριτήριο. Ήρθε στο μάθημα, δε θα πάρει απουσία. Δεν ήρθε, θα πάρει... Τέλος.

Το να χαρίζεις απουσίες, είναι κοροϊδία, και προσωπικά δεν το κάνω ούτε σε άτομα που συμπαθώ ούτε σε άτομα που αντιπαθώ. Αυτό προσπαθώ τουλάχιστον, γιατί εντάξει, μερικές φορές, μπορεί να είναι μεγάλη ανάγκη να φύγει κάποιος...

Αλλά τις περισσότερες φορές σε κοροϊδεύουν μπροστά στη μούρη σου,σχετικά με το πού πήγαν κλπ, οπότε τη βάζεις τη ρημάδα και ξεμπερδεύεις.

Συμπάθειες, αντιπάθειες, όλα είναι τελείως ανούσια...

Απλά περιμένεις να τελειώσεις το σχολείο, για να μην ξαναδείς τις μάπες τους ξανά... Απλά.


νταξ συμφωνώ...

Μόνο που καμιά φορά τους λυπάμαι μωρε και βλέπω πως πάνε να μείνουν!
Και σκέφτομαι ''έλα μωρέ,κρίμα είναι...''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εμενα με ενοχλει(ειμαι απουσιολογος) να με λενε καρφι οταν γραφω ποιοι λειπουν και οι φιλοι αυτων που λειπουν θελουν να τους καλυψουν...Δηλαδη, συγγνωμη, αυτη δεν ειναι η δουλεια μας? Αν δεν γραψω οτι καποιος λειπει και η διευθυντρια το αντιληφθει, την εβαψα...ενας απουσιολογος μαλιστα ειχε φαει αποβολη γι αυτο...
Γενικα παντως ειναι ηθικη τιμη, αλλα και πολυ βαρετη δουλεια...:emm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Τι εννοείς ηθική τιμή;;; Γραμματέας του καθηγητή είσαι και είναι καθήκον σου; Άμα θέλει να είναι σωστά ας τα συμπληρώσει μόνος του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Τι εννοείς ηθική τιμή;;; Γραμματέας του καθηγητή είσαι και είναι καθήκον σου; Άμα θέλει να είναι σωστά ας τα συμπληρώσει μόνος του...
το αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
οταν προσπαθησα να το αρνηθω, δεν μ'αφησαν ετσι ειμαι απουσιολογος! λοιπον....πιστευω πως αν ο απουσιολογος δεν κρατα ανταγωνιστικη σταση απεναντι στους αλλους μαθητες ειναι ολα αγια κι ευλογημενα! αν διχνει πως ειναι μαζι τους, πως με μεγαλη του δυσκολια και κατω απο την πιεση και την απαιτηση του καθηγητη βαζει την απουσια στον συμμαθητη του και οχι πως το χεραιται που χαραζει τον σταυρο στο μπλε χαρτι πανω απο την υπογραφη του καθηγητη...πρεπει ο απουσιολογος να διχνει πως ειναι μαζι τους, να τους βοηθαει και με χιουμορ, χαμογελο και μια σταλα εξυπναδας να αντιμετωπιζει φιλικα αυτον που θα του πει "την εγραψες την ωριαια ρε?!"
-----------------------------------------
...γενικα στο βλεμμα του να τυπωνεται : "χιλλια συγνωμη ρε φιλε, ειμαι αναγκασμενος να σου βαλω ωριαια αποβολη, δεν το θελω πραγματικα αλλα δεν μπορω να το αποφυγω!!!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
οταν προσπαθησα να το αρνηθω, δεν μ'αφησαν ετσι ειμαι απουσιολογος! λοιπον....πιστευω πως αν ο απουσιολογος δεν κρατα ανταγωνιστικη σταση απεναντι στους αλλους μαθητες ειναι ολα αγια κι ευλογημενα! αν διχνει πως ειναι μαζι τους, πως με μεγαλη του δυσκολια και κατω απο την πιεση και την απαιτηση του καθηγητη βαζει την απουσια στον συμμαθητη του και οχι πως το χεραιται που χαραζει τον σταυρο στο μπλε χαρτι πανω απο την υπογραφη του καθηγητη...πρεπει ο απουσιολογος να διχνει πως ειναι μαζι τους, να τους βοηθαει και με χιουμορ, χαμογελο και μια σταλα εξυπναδας να αντιμετωπιζει φιλικα αυτον που θα του πει "την εγραψες την ωριαια ρε?!"
αυτο λεγεται υποκρισια.πρεπει να εισαι ξεκαθαρος με τους αλλους και να μην τους κοροιδευεις.δεν μπορεις να του λες,μεινε ησυχος και μετα να βαζεις απουσια.ειναι βλακεια και δεν ωφελει σε κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Εμενα με ενοχλει(ειμαι απουσιολογος) να με λενε καρφι οταν γραφω ποιοι λειπουν και οι φιλοι αυτων που λειπουν θελουν να τους καλυψουν...Δηλαδη, συγγνωμη, αυτη δεν ειναι η δουλεια μας? Αν δεν γραψω οτι καποιος λειπει και η διευθυντρια το αντιληφθει, την εβαψα...ενας απουσιολογος μαλιστα ειχε φαει αποβολη γι αυτο...
Γενικα παντως ειναι ηθικη τιμη, αλλα και πολυ βαρετη δουλεια...:emm:


Διαφωνώ με αυτο που είπες για το ότι είναι "ηθική τιμή"... Ποια ηθική τιμή ακριβώς? Ωραία νιώθεις, όταν έχεις γράψει καλά σε ένα διαγώνισμα, όταν βλέπεις ότι οι κόποι σου ανταμειφθηκαν στο τέλος της χρονιάς με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο, όσον αφορά το σχολείο, και πάλι όμως δεν είναι τόσο ηθική τιμή, αλλά ικανοποίηση. Ηθική τιμή το απουσιολόγιο δεν είναι σιγουρα γιατί είναι κάτι υλικό. Σε επιβαρύνει αφάνταστα, πολλές φορές σε μειωνει μπροστά στα μάτια των συμμαθητών σου, αλλά πού είναι ακριβως το πρόβλημα...

Και γιατί να σε νοιάζει τι λένε οι άλλοι για σένα? Γράψτους μωρέ στ' @@ σου... Απουσιολόγος είσαι, θα βάζεις απουσίες... Δηλαδή, εντάξει, τι το πιο προφανές????


οταν προσπαθησα να το αρνηθω, δεν μ'αφησαν ετσι ειμαι απουσιολογος! λοιπον....πιστευω πως αν ο απουσιολογος δεν κρατα ανταγωνιστικη σταση απεναντι στους αλλους μαθητες ειναι ολα αγια κι ευλογημενα! αν διχνει πως ειναι μαζι τους, πως με μεγαλη του δυσκολια και κατω απο την πιεση και την απαιτηση του καθηγητη βαζει την απουσια στον συμμαθητη του και οχι πως το χεραιται που χαραζει τον σταυρο στο μπλε χαρτι πανω απο την υπογραφη του καθηγητη...πρεπει ο απουσιολογος να διχνει πως ειναι μαζι τους, να τους βοηθαει και με χιουμορ, χαμογελο και μια σταλα εξυπναδας να αντιμετωπιζει φιλικα αυτον που θα του πει "την εγραψες την ωριαια ρε?!"

Καμία ανταγωνιστική σταση, δε βλέπω το λόγο εξάλλου, αλλά μην υποκρίνεσαι κιόλας...
Να είσαι ντόμπρος απέναντί τους. Προσωπικά τα "αχ, δυστυχώς δεν τα καταφερα να μη σου βάλω απουσία,λυπαμαι πάρα πολύ, μη με παραξηγήσεις, δε θέλω να χαλάσουν οι σχέσεις μας", δεν τα μπορώ καθόλου. Στο γυμνάσιο, δεν ήμουν απουσιολόγος, και μπορώ να πω ότι την κοπέλα που ήταν την είχαν στριμώξει άσχημα τα άλλα μικρά παιδάκια του γυμνασίου, λόγω απουσιών, δεν της μιλούσαν για μέρες αν τολμούσε να τους βάλει απουσία...

Στο λύκειο, θέλω να είμαι αντικειμενική, και απουσίες στον εαυτό μου βάζω, αν αργήσω καμιά φορά στην τάξη. Επίσης, αν αργήσε κάποιος, ή αν μου ζητήσει να του "σβήσω" την απουσία, ή να προσθέσω το "προσήλθε" δίπλα στο όνομά του, ενώ εχει υπογράψει ήδη καθηγητής, δε σηκώνω κουβέντα. Αν κάποιος έχει απίστευτα σοβαρό πρόβλημα, και είναι και ο καθηγητής πολύ ούφο, δε θα του τη βάλω.
Έχω φτάσει σε σημείο να αρπαχτώ με συμμαθητή μου, επειδή του έβαλα απουσία, και θύμωσε. Οι περισσότεροι όμως, δεν έρχονται καθόλου, οι φεύγουν επειδή βαριούνται στο μάθημα και τους αρέσει να τα ξύνουν.

Γενικά είμαι πολύ αυστηρή σε αυτά τα πράγματα, σε σημείο, που οι συμμαθητές μου με "φοβούνται" λίγο, αλλά χέστηκα, με όλη τη σημασία της λέξης.

Και μην κολλάτε στις ταμπέλες που σας βάζουν οι άλλοι ρε... Τσαμπουκά θέλει, μπροστά στις κοροϊδίες τους, και στα υπονοούμενα... Εσείς τη δουλειά σας, το διάβασμά σας, τις παρέες σας χαλαρά, και τα κομπλεξικά που σας κοροϊδεύουν να τα γράφετε, και να μην τους δίνετε σημασία...

Τις σχέσεις σας στο σχολείο, ένα κωλόχαρτο, δεν είναι ικανό να τις κρίνει, και αν αυτό κάποιοι άλλοι δε μπορούν να το καταλάβουν τότε έχουν μεγάλο πρόβλημα... Οι λυκειακές και οι γυμνασιακές σχέσεις με τους συμμαθητές, αφορούν άλλα δεδομένα, λιγότερο επιφανειακά, από το απουσιολόγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
απουσιολογοι, παραστατες, σημαιοφοροι, οι βαθμοι 18,19,20 κυριαρχουν στους ελεγχους προοδου, τα καμαρια του καθηγητη.....ειναι πραγματικα καλοι??? ανοικω στους παραπανω και θελω να σχολιασουμε κατι εδω:τι σημαινει καλος μαθητης??????? ειναι καλος για να του αγοραζουν οι γονεις του οτι ζηταει?? ειναι καλος επιδη δεν εχει τιποτα πιο ενδιαφερον στη ζωη του απ'το διαβασμα?? ειναι καλος για να την "βγει" στους αλλους?? ειναι καλος γιατι οι γονεις απο μικρο του λενε "διαβασε να περασεις σε ενα καλο πανεπιστημιο..."?? ειναι καλος επιδη του αρεσει να διαβαζει και του φενεται ευκολο??? 'η ειναι καλος επιδη εχει πραγματικα ενα στοχο στη ζωη του, αγωνιζεται γι αυτον αλλα αυτο δεν σημαινει οτι παραμελλει τα παντα (φιλους, αθλητισμο, διασκεδαση κ.α)?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Είμαι καλός μαθητής , επειδή έχω στόχους και αγωνίζομαι γιαυτούς και συνδιάζω διάβασμα και εξόδους!
Βέβαια , δεν κρίνονται τα πάντα απο έναν x βαθμό αλλά η συνέχειά σου ώς άνθρωπος !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
συμφωνω απολυτως!!!!! κι εγω θελω πολυ να γινω χειρουργος, εχω τον στοχο μου!!! δεν διαβαζω ομως μονο θετικα μαθηματα (αν και μου αρεσουν παρα πολυ), πιστευω πως καθε μαθημα ειναι ενα ακομα τουβλο στον τοιχο των γνωσεων μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Έτσι είναι!
Αλλά δυστυχώς , είναι σαν να μας ωθούν σε 6-7 συγκεκριμένα μαθήματα!
Τα άλλα είναι "γενικές" γνώσεις !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
''καλος μαθητης'' ειναι αυτος ο οποιος εχει φαει αρκετη προπαγανδα απο το κοντινο του κοινωνικο περιγυρο.νομιζει πως αν βγαλει ενα μεγαλο βαθμο ειναι ανωτερος των υπολοιπων συνομιληκων του και γενικα η ζωη του κρεμεται απο βαθμολογιες.μιλαω για τον κανονα,υπαρχουν και εξαιρεσεις,αν και ελαχιστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
χχχμμμμμμμμ....ναι εχεις δικιο αλλα η γνωση βγαινει μεσα απ'την συγκριση πολλων γνωσεων....στο πανεπιστημιο παντως θα κανουμε πιστευω μια βουτια μεσα καιθα εμβαθυνουμε τις γνωσης αυτες...εξειδικευση νομιζω λεγεται! τι σκοπευεις να σπουδασεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δέν νομίζω ένα παιδί κοινωνικό που διαβάζει και βγάζει 18+ να "τρώει" προπαγάνδα και να νιώθει ανώτερος!
Δεν είναι δα και μεγάλο κατόρθωμα να βγάλεις 18+ , είπαμε!
Σκοπεύω να σπουδάσω ΗΜΜΥ ή Μαθηματικό !
Έχω ακόμα 1,5 χρόνω να το σκεφτώ αλλά κλίνω προς τα κεί !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top