Αποτυχία εισαγωγής στη σχολή που θέλατε

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Η αστφυφυλάκων καλή είναι ρε φίλε...?Έχω περάσει και παρουσιάζομαι 6 Οκτωβρίου...Πως την κόβεις....?

οι αστυνομικοι φοιτητες ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
οι αστυνομικοι φοιτητες ειναι?


Σε σχολή δεν πάνε? Διαβάζουν δε διαβάζουν? Μέχρι να τελειώσουν είναι φοιτητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nenaki

Νεοφερμένος

Η nenaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
σχολη ειναι βεβεαια στερησε καποια πραγματα...εγω απετυχα τελειως περασα μηχανικων επιστημησ υλικων στα γιαννενα ηθελα διαιτολογια και για βλακεια μου δν δηλωσα τει... τωρα αναγκαστηκα θα ξαναδωσω αφου και οι γονεισ μ δεν με ενθαρυνουν για τη σχολη..νιωθω απελπισμενη ....δν εχω ιδεα τ δυναμεισ εχω ....δν βρισκω κατι να με κρατηση δυνατη...ολοι φευγουν ..ειμαι απο τουσ λιγουσ που για κακη μ τυχη ειμαι η μονη που θα ξαναδωσει ενταξει ακτοσ απο κατι παιδια τ οποια οπωσ ξερετε δν ενδιαφερθηκαν ποτε για το πανεπιστημιο ...δεν ξερω σε ποιον να θυμωσω.περισσοτερο σε εμενα για την απλειστια μου...αλλα απο τη στιγμη που καποιοι φτιαχνουν κουτεσ με πραγματα εγω φτιαχνω κουτεσ για να μεταφερθω στο διπλανο δωματιο εφοσον δν αντεχω αλλο στο δικο μου και μεσα αντι για ρουχα και διακοσμητικα εχω κομματια ονειρων που ποτε δεν ενωθηκαν .....επιπλεον επιασα δουλεια και δν εχω χρονο ουτε να αποχεραιτησω τουσ φιλουσ μου..θα μου λειψουν ....καλη συνεχεια :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
παιδια νομιζω οτι χρειαζεστε ηρεμια,το οτι δινετε 2,3 4 φορα δεν λεει κατι,ο παραγοντας ''τυχη'' (εδω ναι,ισως ειναι η μοναδικη φορα που δεν εχω επιχειρηματα για την ανυπαρξια της τυχης!)ισως να σας στερησε την πρωτη επιλογη σας!


αλλα μην απελπιζεστε,προσωπικα ουτε και εγω θα ειχα το κουραγιο να ξαναδωσω,αλλα σφιχτε τα δοντια!
εαν το θελετε πραγματικα...τοτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nenaki

Νεοφερμένος

Η nenaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ειναι στιγμεσ που λεω στον εαυτο μου σκασε και κολυμπα....και εχω καταλαβει πλεον πωσ η ζωη δεν σου τα φερνει οπωσ θεσ ...απλα μετα ερχεται η αδυναμια οπου βουρκωνεισ και θυμωνεισ με ολουσ...ειδικα οταν βρισκεσαι κοντα σε ανθρωπουσ που εχουν πετυχει...εχω να παω για καφε με τουσ φιλουσ μου παρα πολυ καιρο γιατι απλα δεν μπορω να ακουω για σπιτια επιπλα οτι φανταζεται καθε τελειοφοιτοσ...ισωσ ειμαι υπερβολικη...τι να κανουμε ..η ζωη ειναι μια σταγονα και πρεπει να τν προλαβεισ ..οπωσ ειπε και ενασ καλοσ μου φιλοσ ..αλλα το θεμα ειναι οτι για να την προλαβεισ χρειαζεται δυναμη να τρεξεισ ..λοιπον καλη επιτυχια σε οσοθσ ξαναδινουν και ασ ελπιζουμε πωσ αυτη την φορα θα ειναι η τυχη με το μεροσ μασ....ευχαριστω!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
νενακι τι προτιμασ

νοσοκομειο ετοιμη για ενχειρηση ανοιχτησ καρδιασ Η ΠΑΝΝΕΛΗΝΙΕΣ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ

ξερω ξερω η ψυχολογια σου ειναι το λιγοτερο χαλια

μιλαν για τισ σχολεσ τουσ ενω εσυ σκεφτεσε μονο το φροντηστηριο και πωσ οταν αυτη θα εχουν αρχισει κατι καινουργιο εσυ θα εισαι πισω στα ιδια

σσσσσσσσσσσσσσσσσσσ δεν ισχυει
χαλαρα
μπορει να ησουν σε χειροτερη κατασταση μα πολλη χειροτερησου λεω

μην μασασ δεν τελειωνει η ζωη απο μια αποτυχια παννεληνιων [σιγα τα αυγα ]

οταν θα ερθει η ωρα να ξαναδωσεισ θα καταλαβεισ οτι ολα αυτα ειναι ενα παιχνιδι που εσυ δεν εχασεσ τον πολεμο αλλα την μαχη

αντε ξεκολατεεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
σχολη ειναι βεβεαια στερησε καποια πραγματα...εγω απετυχα τελειως περασα μηχανικων επιστημησ υλικων στα γιαννενα ηθελα διαιτολογια και για βλακεια μου δν δηλωσα τει... τωρα αναγκαστηκα θα ξαναδωσω αφου και οι γονεισ μ δεν με ενθαρυνουν για τη σχολη..νιωθω απελπισμενη ....δν εχω ιδεα τ δυναμεισ εχω ....δν βρισκω κατι να με κρατηση δυνατη...ολοι φευγουν ..ειμαι απο τουσ λιγουσ που για κακη μ τυχη ειμαι η μονη που θα ξαναδωσει ενταξει ακτοσ απο κατι παιδια τ οποια οπωσ ξερετε δν ενδιαφερθηκαν ποτε για το πανεπιστημιο ...δεν ξερω σε ποιον να θυμωσω.περισσοτερο σε εμενα για την απλειστια μου...αλλα απο τη στιγμη που καποιοι φτιαχνουν κουτεσ με πραγματα εγω φτιαχνω κουτεσ για να μεταφερθω στο διπλανο δωματιο εφοσον δν αντεχω αλλο στο δικο μου και μεσα αντι για ρουχα και διακοσμητικα εχω κομματια ονειρων που ποτε δεν ενωθηκαν .....επιπλεον επιασα δουλεια και δν εχω χρονο ουτε να αποχεραιτησω τουσ φιλουσ μου..θα μου λειψουν ....καλη συνεχεια :thanks:

Βεβαια και να ξαναδωσεις. Και εγω ετσθ ημουν φετος. Δεν πετυχα στο μαθηματικο, περασα πολ.εργων υποδομης. Αλλα θα ξαναδωσω. Πηρα κουραγιο απ'ολους. Ειδικα απο τον πατερα μου που μου ειπε, γιατι να περασει ο αλλος ο μ@#$%ς(με την καλη εννοια) και οχι εσυ? Και ειπα παω δυνατα... Σου ευχομαι καλη τυχη-συνεχεια σε ο,τι και αν κανεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
νενακι τι προτιμασ

νοσοκομειο ετοιμη για ενχειρηση ανοιχτησ καρδιασ Η ΠΑΝΝΕΛΗΝΙΕΣ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ

ξερω ξερω η ψυχολογια σου ειναι το λιγοτερο χαλια

μιλαν για τισ σχολεσ τουσ ενω εσυ σκεφτεσε μονο το φροντηστηριο και πωσ οταν αυτη θα εχουν αρχισει κατι καινουργιο εσυ θα εισαι πισω στα ιδια

σσσσσσσσσσσσσσσσσσσ δεν ισχυει
χαλαρα
μπορει να ησουν σε χειροτερη κατασταση μα πολλη χειροτερησου λεω

μην μασασ δεν τελειωνει η ζωη απο μια αποτυχια παννεληνιων [σιγα τα αυγα ]

οταν θα ερθει η ωρα να ξαναδωσεισ θα καταλαβεισ οτι ολα αυτα ειναι ενα παιχνιδι που εσυ δεν εχασεσ τον πολεμο αλλα την μαχη

αντε ξεκολατεεε

Ωραίος ο Γρηγόρης:D:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Οσοι θα ξαναδωσετε φετος εχετε ηδη αρχησει μαθηματα στο φροντιστηριο κτλπ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skycaptain_stav

Νεοφερμένος

Η skycaptain_stav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εγω την πρωτη φορα π εδωσα περασα σε μια σχολη στην οποια πηγα για ενα μηνα και μετα απλα δν αντξα γτ δν μ αρεσε κα8ολου και καταπιεζομουν... Ετσι αποφασισα να ξαναδωσω αλλη μια ευκαιρια στον εαυτο μου και ξαναεδωσα πανελληνιες. Τωρα ειμαι πρωτοετης geek της ΑΣΟΕΕ κ ελπιζω να μ βγει σε καλο :PP
Γενικα το να μην περασεις στη σχολη π 8ες (ειδικα αν την 8ες δια καως οπως εγω) ειναι μεγαλο χαστουκι αλλα μα8αινεις απο αυτο... Ωριμαζεις. Τουλαχιστον εγω ετσι το ειδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrypap3

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Στο σχολείο μας δύο άριστοι μαθητές, πέρυσι βέβαια, δεν απέδωσαν όπως θα ήθελαν και φυσικά όπως όλοι περίμεναν(καλά,αυτό είναι το λιγότερο)! Οπλίστηκαν με θάρρος και παρά τις αντιρρήσεις των γονιών τους έδωσαν φέτος δεύτερη φορά! Το αγόρι μπήκε Οδοντιατρική Αθήνας και η κοπέλα Φαρμακευτική Αθήνας! Έπιαναν και ιατρική! Οι σχολές που έπιασαν ήταν πρώτες τους επιλογές! Ο διπλός αγώνας τους επιβραβεύτηκε και με το παραπάνω! Δεν θα πώ...δεν πειράζει και άλλα τέτοια...Ξέρω πως πονά πολύ να μην επιτυγχάνεις αυτό που θέλεις και επιπλέον να βλέπεις τους άλλους να πλέουν σε πελάγη ευτυχίας...! Είναι σημαντικό όμως να κοιτάξουμε αποκλειστικά τη δική μας πορεία! Κατ'αρχάς τα λάθη που έγιναν! Οι μαθητές χάνουν είτε λόγω λίγου διαβάσματος(εντάξει, οι πολύ ασυνείδητοι),είτε κακού διαβάσματος είτε λόγω μεγάλου άγχους είτε...είτε...Πολλοί οι λόγοι! Το να καταλαβαίνουμε τι φταίει κάθε φορά είναι το καλύτερο αντίδοτο σε αυτό το...διάχυτο θυμό! Υπάρχουν βέβαια περιπτώσεις παδιών που αν και έχουν καταβάλει κάθε προσπάθεια χάνουν λόγω της τρελής εκτόξευσης των βάσεων! Φέτος αυτό το φαινόμενο ήταν έντονο! Μήπως μετά απο ένα σημείο είναι ζήτημα...μοίρας? Κι εννοώ καλής μοίρας! Μόνο σε αυτή πιστεύω! Μήπως κάτι μας στέλνει στο καταλληλότερο μέρος για εμάς? Για τη ανέλιξή μας...! Πολλες φορές συναντάμε την ευτυχία εκεί που δεν το περιμένουμε...! Η διαδικασία των πανελλήνιων είναι...όχι και τόσο εύκολη! Εάν όμως κάποιος είναι βέβαιος πως π.χ μόνο η ιατρική του ταιριάζει τότε ναί να ξαναδώσει! Ο άνθρωπος έχει ένα μαγικό τρόπο να βρίσκει δύναμη εκεί που όλα μοιάζουν μαύρα(δεν είναι,μοιάζουν) αρκεί να έχει συγκεκριμένο στόχο και να εμπνέεται απόλυτα απο αυτόν! Η ζωή πάντως έχει για όλους σκαμπανεβάσματα...! Για όλους ανεξαιρέτως! Πισεύω πως το σωστό είναι κάποιος να γραφτεί στη σχολή που πέρασε και αν βεβαιωθεί πως δεν τον ικανοποιεί να ξαναδοκιμάσει! Έπειτα υπάρχουν λύσεις όπως το 10%! Αν βέβαια ο στόχος επιμένει να είναι αναντικατάστατος τότε κυνηγήστε τον! Αρκεί ο στόχος να είναι αληθινός και προσωπικός και όχι ...τρίτων! Ανέφερα τα δύο παδιά στην αρχή για να δείτε κι εσείς πως σε αυτή τη ζωή, (ας μιλούν περί αδικίας) υπάρχει μια τρομερή δικαιοσύνη! Όποιος αγωνίζεται σκληρά ( αγώνας μπορεί να σημαίναι και το να δίνεις δεύτερη φορά)και έχει έντονη πίστη σε αυτό που κάνει, επιβραβεύεται!
Εύχομαι με όλη μου την καρδιά ό,τι καλύτερο σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skycaptain_stav

Νεοφερμένος

Η skycaptain_stav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Οσοι θα ξαναδωσετε φετος εχετε ηδη αρχησει μαθηματα στο φροντιστηριο κτλπ???


μην αγχωνεσαι.. εγω περσυ αρχισα μα8ηματα τελη οκτωβρη και ολα πηγαν καλα! απλα οσο γρηγοροτερα τοσο καλυτερα για σενα,,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nenaki

Νεοφερμένος

Η nenaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
νενακι τι προτιμασ

νοσοκομειο ετοιμη για ενχειρηση ανοιχτησ καρδιασ Η ΠΑΝΝΕΛΗΝΙΕΣ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ

ξερω ξερω η ψυχολογια σου ειναι το λιγοτερο χαλια

μιλαν για τισ σχολεσ τουσ ενω εσυ σκεφτεσε μονο το φροντηστηριο και πωσ οταν αυτη θα εχουν αρχισει κατι καινουργιο εσυ θα εισαι πισω στα ιδια

σσσσσσσσσσσσσσσσσσσ δεν ισχυει
χαλαρα
μπορει να ησουν σε χειροτερη κατασταση μα πολλη χειροτερησου λεω

μην μασασ δεν τελειωνει η ζωη απο μια αποτυχια παννεληνιων [σιγα τα αυγα ]

οταν θα ερθει η ωρα να ξαναδωσεισ θα καταλαβεισ οτι ολα αυτα ειναι ενα παιχνιδι που εσυ δεν εχασεσ τον πολεμο αλλα την μαχη

αντε ξεκολατεεε



σασ ευχαριστω πολυ παιδια ! η αληθεια ειναι πωσ ειπα να το παρω πολυ πιο χαλαρα ..γιατι ισωσ το γρουσουζεψω παλι και δεν βγει τιποτα......ενταξει ειναι λιγοτερο απο ενα χρονο..δεν ειμαι και η μονη .....εχω αρχισει ηδη να μαζευω ελπιδεσ ...¨) και τ αδερφια μου αλλωστε με τη δευτερη και με την τριτη περασαν εκει που ηθελαν ! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ...:no1::lol::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Εγω την πρωτη φορα π εδωσα περασα σε μια σχολη στην οποια πηγα για ενα μηνα και μετα απλα δν αντξα γτ δν μ αρεσε κα8ολου και καταπιεζομουν... Ετσι αποφασισα να ξαναδωσω αλλη μια ευκαιρια στον εαυτο μου και ξαναεδωσα πανελληνιες. Τωρα ειμαι πρωτοετης geek της ΑΣΟΕΕ κ ελπιζω να μ βγει σε καλο :PP
Γενικα το να μην περασεις στη σχολη π 8ες (ειδικα αν την 8ες δια καως οπως εγω) ειναι μεγαλο χαστουκι αλλα μα8αινεις απο αυτο... Ωριμαζεις. Τουλαχιστον εγω ετσι το ειδα.
Και εγω περασα σε μια σχολη εκατσα κανα 4 μηνο και εφυγα!Ε αμα δε σ ρεσει πως να το κανουμε,απλα δν αντεχεις...παω φετος για 2η φορα παν/νιες να περασω εκει που θελω,δν πειραζει 8 μηνες ειναι θα περασουν :-)

μην αγχωνεσαι.. εγω περσυ αρχισα μα8ηματα τελη οκτωβρη και ολα πηγαν καλα! απλα οσο γρηγοροτερα τοσο καλυτερα για σενα,,,
OK!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
μπραβο βρε νενακι αυτο ειναι

εσυ απλα θα κανεισ το καθηκον σου [ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ]

απο εκει και μετα ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
γεια σας παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω αν ξερετε ποιες διαδικασιες πρεπει ναγινουν για να ξαναδωσει κανεις με το 10%???
ευχαριστω...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cas

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
γεια σας παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω αν ξερετε ποιες διαδικασιες πρεπει ναγινουν για να ξαναδωσει κανεις με το 10%???
ευχαριστω...:)
Τίποτα το δύσκολο....Απλώς κάνεις τα ίδια χαρτιά που απαιτούνται για την κατάθεση του μηχανογραφικού και μαζί με αυτό είσαι έτοιμη...Εγώ τα είχα κάνει τελευταία μέρα όταν έληγε η προθεσμία και τελικά πέρασα Νομική Κομοτηνης για 1(!!!) μόριο...Και εσύ εκεί δεν έχεις περάσει?Σκεφτεσαι να αλλάξεις ή ρωτας για κάποιον γνωστό σου??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofaki__18

Νεοφερμένος

Η sofaki__18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
εγω παντως θα αρχισω διαβασμα τωρα μεσα στην βδομαδα..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostantinosal

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Στο σχολείο μας δύο άριστοι μαθητές, πέρυσι βέβαια, δεν απέδωσαν όπως θα ήθελαν και φυσικά όπως όλοι περίμεναν(καλά,αυτό είναι το λιγότερο)! Οπλίστηκαν με θάρρος και παρά τις αντιρρήσεις των γονιών τους έδωσαν φέτος δεύτερη φορά! Το αγόρι μπήκε Οδοντιατρική Αθήνας και η κοπέλα Φαρμακευτική Αθήνας! Έπιαναν και ιατρική! Οι σχολές που έπιασαν ήταν πρώτες τους επιλογές! Ο διπλός αγώνας τους επιβραβεύτηκε και με το παραπάνω! Δεν θα πώ...δεν πειράζει και άλλα τέτοια...Ξέρω πως πονά πολύ να μην επιτυγχάνεις αυτό που θέλεις και επιπλέον να βλέπεις τους άλλους να πλέουν σε πελάγη ευτυχίας...! Είναι σημαντικό όμως να κοιτάξουμε αποκλειστικά τη δική μας πορεία! Κατ'αρχάς τα λάθη που έγιναν! Οι μαθητές χάνουν είτε λόγω λίγου διαβάσματος(εντάξει, οι πολύ ασυνείδητοι),είτε κακού διαβάσματος είτε λόγω μεγάλου άγχους είτε...είτε...Πολλοί οι λόγοι! Το να καταλαβαίνουμε τι φταίει κάθε φορά είναι το καλύτερο αντίδοτο σε αυτό το...διάχυτο θυμό! Υπάρχουν βέβαια περιπτώσεις παδιών που αν και έχουν καταβάλει κάθε προσπάθεια χάνουν λόγω της τρελής εκτόξευσης των βάσεων! Φέτος αυτό το φαινόμενο ήταν έντονο! Μήπως μετά απο ένα σημείο είναι ζήτημα...μοίρας? Κι εννοώ καλής μοίρας! Μόνο σε αυτή πιστεύω! Μήπως κάτι μας στέλνει στο καταλληλότερο μέρος για εμάς? Για τη ανέλιξή μας...! Πολλες φορές συναντάμε την ευτυχία εκεί που δεν το περιμένουμε...! Η διαδικασία των πανελλήνιων είναι...όχι και τόσο εύκολη! Εάν όμως κάποιος είναι βέβαιος πως π.χ μόνο η ιατρική του ταιριάζει τότε ναί να ξαναδώσει! Ο άνθρωπος έχει ένα μαγικό τρόπο να βρίσκει δύναμη εκεί που όλα μοιάζουν μαύρα(δεν είναι,μοιάζουν) αρκεί να έχει συγκεκριμένο στόχο και να εμπνέεται απόλυτα απο αυτόν! Η ζωή πάντως έχει για όλους σκαμπανεβάσματα...! Για όλους ανεξαιρέτως! Πισεύω πως το σωστό είναι κάποιος να γραφτεί στη σχολή που πέρασε και αν βεβαιωθεί πως δεν τον ικανοποιεί να ξαναδοκιμάσει! Έπειτα υπάρχουν λύσεις όπως το 10%! Αν βέβαια ο στόχος επιμένει να είναι αναντικατάστατος τότε κυνηγήστε τον! Αρκεί ο στόχος να είναι αληθινός και προσωπικός και όχι ...τρίτων! Ανέφερα τα δύο παδιά στην αρχή για να δείτε κι εσείς πως σε αυτή τη ζωή, (ας μιλούν περί αδικίας) υπάρχει μια τρομερή δικαιοσύνη! Όποιος αγωνίζεται σκληρά ( αγώνας μπορεί να σημαίναι και το να δίνεις δεύτερη φορά)και έχει έντονη πίστη σε αυτό που κάνει, επιβραβεύεται!
Εύχομαι με όλη μου την καρδιά ό,τι καλύτερο σε όλους!
ακριβως η δικια μου περιπτωση..ηθελα ιατρικη, περασα χημικο και τωρα θα ξαναδωσω μονο που δεν εχω καταληξει ακομα αν θα ξαναπαω φροντιστηριο..μπραβο στους συμμαθητες σου παντως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top