Αποτυχία εισαγωγής στη σχολή που θέλατε

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
παλεψτε το παιδια!αξιζει!δειξτε πως συνωνυμο της νεας γενιας δεν ειναι οι φραπεδιες και το facebook αλλα το πεισμα και η προσηλωση στα ονειρα και τους στοχους!εγω σπουδαζω νομικη αλλα το παιδικο μου και παντοτινο ονειρο ειναι να γινω αστυνομικος!φετος δεν επιασα για λιγο τη βαση αλλα τωρα το εχω σιγουρο!!!κανω φοιτητικη ζωη(κατι που στις αστυνομικες σχολες ειναι σχετικο)και ηδη η προετοιμασια μου για τις πανελληνιες οδευει τελεια!του χρονου θα ειμαι με στολη,ανεξαρτητη απο τους γονεις μου και πανω απο ολα πανευτυχης και υπερηφανη για τον εαυτο μου που μετα απο μια ηττα ξανασηκωθηκα στα ποδια μου και προχωραω!καλη τυχη σε ολους!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostantinosal

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
παλεψτε το παιδια!αξιζει!δειξτε πως συνωνυμο της νεας γενιας δεν ειναι οι φραπεδιες και το facebook αλλα το πεισμα και η προσηλωση στα ονειρα και τους στοχους!εγω σπουδαζω νομικη αλλα το παιδικο μου και παντοτινο ονειρο ειναι να γινω αστυνομικος!φετος δεν επιασα για λιγο τη βαση αλλα τωρα το εχω σιγουρο!!!κανω φοιτητικη ζωη(κατι που στις αστυνομικες σχολες ειναι σχετικο)και ηδη η προετοιμασια μου για τις πανελληνιες οδευει τελεια!του χρονου θα ειμαι με στολη,ανεξαρτητη απο τους γονεις μου και πανω απο ολα πανευτυχης και υπερηφανη για τον εαυτο μου που μετα απο μια ηττα ξανασηκωθηκα στα ποδια μου και προχωραω!καλη τυχη σε ολους!:no1:
καλα πιο ψηλα δεν ειναι η βαση της νομικης απο τους αστυνομους?εκτος αν εννοεις αξιωματικους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas_4

Νεοφερμένος

Ο Kώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά δεμ πάω φροντιστηριο φέτος άν και ξαναδίνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
εγω ειμαι απο θεωρητικη και ξαναδινω...παω φροντιστηριο μονο μαθηματικα γενικης...τα αλλα τα διαβαζω μονη μου και τα καταφερνω περιφημα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
αν και λιγο οφ τοπικ ενας συμφοιτητης μου στο εμπ (μηχ-μηχ) χωρις φροντηστηριο σε κανενα μαθημα εγραψε 19500 (10^9 λολ) και περασε 14ος στο εμπ,

οποτε αν εχετε θεληση ολα τα καταφερνετε@!
-----------------------------------------
αν και λιγο οφ τοπικ ενας συμφοιτητης μου στο εμπ (μηχ-μηχ) χωρις φροντηστηριο σε κανενα μαθημα εγραψε 19500 (10^9 λολ) και περασε 14ος στο εμπ,

οποτε αν εχετε θεληση ολα τα καταφερνετε@!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
αν και λιγο οφ τοπικ ενας συμφοιτητης μου στο εμπ (μηχ-μηχ) χωρις φροντηστηριο σε κανενα μαθημα εγραψε 19500 (10^9 λολ) και περασε 14ος στο εμπ,

οποτε αν εχετε θεληση ολα τα καταφερνετε@!

Άξιος! Άξιος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Follow your dreams!!!;)
-----------------------------------------
Ναι dean για τη σχολη αξιωματικων μιλαω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga veto

Νεοφερμένος

Η olga veto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ημουν υποψηφια για τη σχολη αστυφυλακων φετος...αλλα κοπηκα λογω υψους ειμαι 1,69 ενω το οριο ηταν 1,70....ηταν το ονειρο μου και δεν περιμενα να αποτυχω λογω υψους τουλαχιστον γιατι εχω ιατρικη γνωματευση η οποια πιστοποιει οτι ειμαι 1,70...τελος παντων...εξαιτιας της στεναχςριας μου γι'αυτο...δεν εγραψα στις πανελληνιες αν και ειμαι μαθητρια του 18...τωρα θελω να ξαναδωσω για στυα...θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου δωσει πληροφοριες σχετικα με αυτο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
αχ ποσο μα...κια ειναι αυτο με το υψος!!!οταν εδινα εγω αθληματα συνειδητοποιησα οτι στις μερες μας το παν ειναι το μεσον!!!περασαν κοπελες που τις περνουσα ενα κεφαλι και δεν ειμαι και καμια διμετρη(1.76) και καποιες αλλες τις εκοψαν καθως τις εβγαλαν 1.69.9:!:ντροπη τους,αισχος,πραγματικα απορω πως κοιμουνται αυτοι οι ανθρωποι!!! παντως οντως το μετρο τους "κλεβει" καποιους ποντους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Δεν υπάρχουν κάποια άτομα που πέρασαν σε σχολές που δεν ήταν των προτιμήσεών τους, που πάνε πολύ καλύτερα και ακολουθούν λαμπρές καριέρες από άλλους που αγωνίστηκαν για να περάσουν εκεί που "ήθελαν", οι οποίοι μετά ξενερώνουν; Ναι και είναι αυτοί που δεν ξαναδίνουν πανελλήνιες, αλλά πιστεύουν στον εαυτό τους και αποδίδουν τα μέγιστα στην σχολή και στην επιστήμη μετά. Αυτοί δηλαδή που δεν ξαναδίνουν πανελλήνιες, δεν έχουν οράματα στην ζωή; :hmm:Ποτέ στην ζωή μου δεν έβαλα στόχο "οριοθετημένο" και πάντα πετυχαίνω αυτό που θέλω. Ξέρω πολλούς που λένε ότι το έψαξαν,...κτλ αλλά κάπου σε κάποιο εξάμηνο φράκαραν και ξέμειναν στην σχολή. Γιατί πολύ απλά εκ των προτέρων δεν γνωρίζω. Η διαίσθησή μου με οδηγεί σωστά μέχρι ώρας...σε σωστές επιλογές, ας μην το ψάχνω και ιδιαίτερα. Δεν θέλω να έχω άγχος. Καλύτερα, μου αρέσει να κάνω μικρά βήματα και να σκέφτομαι. Επίσης σκέφτηκα ότι σήμερα είναι καλύτερα να σπουδάσεις κάτι γενικό παρά εξειδικευμένο με την διαφημιζόμενη αίγλη, μόρια, πρεστίζ.... Έτσι και αλλιώς, το μεταπτυχιακό πλέον μετράει παντού. Προπτυχιακά πάει όλη η πλέμπα με σπρώξιμο θέλει δεν θέλει για ένα πτυχίο της κακιάς ώρας. Ελάχιστοι αξίζουν, οι οποίοι θα διέπρεπαν σε κάθε επιστήμη, γιατί πολύ απλά είναι σοβαροί και ώριμοι με το θέμα δουλειά. Πλέον στο μεταπτυχιακό (ή και διδακτορικό) ξεχωρίζουν εκείνοι που θέλουν να ξεχωρίσουν στις σπουδές τους και στην επιστήμη τους...

Δεν μου αρέσει να ακολουθώ το πρεστίζ και την μόδα. Κάνω τις επιλογές εκείνες που αρέσουν στον Νίκο και όχι στον Κάτσικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
μου άρεσε αυτό npb


εγώ δεν πέρασα στο μαθηματικό απθ,πέρασα στο φυσικό απθ.Δεν ξέρω εαν έκανα καλά που δεν δήλωσα σε άλλη πόλη μαθηματικών(δεν έχουν όλοι την οικονομική άνεση για μετακόμιση).Τέλος πάντων εδώ που βρέθηκα ας πάρω πτυχίο και βλέπω μετά.Η φυσική ποτέ δεν με ενθουσίαζε,ούτε και τώρα,χίλιες φορές θεωρία αριθμών και τέτοια τρελά παρά ταλαντώσεις και κύματα,δεν μου αρέσουν καθόλου.. Παρόλα αυτά έχω βάλει στόχο να πάρω πτυχίο σε 4 χρόνια,ήδη έχω αρχίσει να διαβάζω συστηματικά καθημερινώς,ελπίζω να κρατήσει..Ένα κομμάτι της φυσικής που βρίσκω λίγο ελκυστικό είναι η θεωρητική φυσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
μου άρεσε αυτό npb


εγώ δεν πέρασα στο μαθηματικό απθ,πέρασα στο φυσικό απθ.Δεν ξέρω εαν έκανα καλά που δεν δήλωσα σε άλλη πόλη μαθηματικών(δεν έχουν όλοι την οικονομική άνεση για μετακόμιση).Τέλος πάντων εδώ που βρέθηκα ας πάρω πτυχίο και βλέπω μετά.Η φυσική ποτέ δεν με ενθουσίαζε,ούτε και τώρα,χίλιες φορές θεωρία αριθμών και τέτοια τρελά παρά ταλαντώσεις και κύματα,δεν μου αρέσουν καθόλου.. Παρόλα αυτά έχω βάλει στόχο να πάρω πτυχίο σε 4 χρόνια,ήδη έχω αρχίσει να διαβάζω συστηματικά καθημερινώς,ελπίζω να κρατήσει..Ένα κομμάτι της φυσικής που βρίσκω λίγο ελκυστικό είναι η θεωρητική φυσική.
Ειμαι λιγο ως πολύ οφ τοπικ αλλα να ρωτησω...Το μαθηματικο εχει ψηλοτερη βαση απο το φυσικό?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Στο Πανεπιστήμιο απλά περνάς μαθήματα christos0987. Αν κάτσεις να εμβαθύνεις θα φύγει το εξάμηνο. Δυστυχώς το Ελληνικό Πανεπιστήμιο δεν σου αφήνει χρόνο για διείσδυση στην μάθηση λόγω υπερβολικής και δυσνόητης ύλης την οποία εξετάζει ανά 3 μήνες (όσο διαρκεί το εξάμηνο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Ειμαι λιγο ως πολύ οφ τοπικ αλλα να ρωτησω...Το μαθηματικο εχει ψηλοτερη βαση απο το φυσικό?:worry:

Ναί, στη Θεσσαλονίκη τουλάχιστον, και μάλιστα μεγάλη διαφορά.

Μαθηματικό ΑΠΘ: 17.743
Φυσικό ΑΠΘ: 17.146

Εγώ θα πρότεινα στο παιδί εφόσων δεν του αρέσει η Φυσική και ούτε του άρεσε ποτέ να πάει να βάλει μαθηματικό ΑΠΘ του χρόνου στο 10% και ό,τι γίνει. 17300 περίπου είχε φέτος στο 10%. Μέχρι τότε παρακολουθεί κανονικά φυσική (και μάλιστα καταλαβαίνει αν τελικά του αρέσει ή όχι) και αν περάσει Μαθηματικό αποφασίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_FOR_TROMBETA

Νεοφερμένος

Ο T_FOR_TROMBETA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ηθελα (ασχετα των δυνατοτητων μου) να πετυχω σε μεγαλη σχολή. Πολυ μεγαλη για τα δεδομενα του 2000. Τωρα δεν ξερω ποια βαση εχει. Τελικα πηρα το πουλο περασα σε ενα Τει του κολου και τωρα χτυπαω το κεφαλι μου στο τοιχο. Εχοντας αποτυχει πληρως και λίγο αργα για να ξανασπουδασω κατι εχω να σας πω διαβαστε γιατι ολα κρινονται στα 18-19. Όσοι συμμαθητες μου ηταν φυτα αυτοι προκοψανε σε σπυδες. Καποιος κανει διδακτορικο στην Αμερικη και ειχε πετυχει με 19,8 σε σχολη μοριακ. βιολογια. Άστα. Ειναι και να τα περνεις βεβαια τα γραμματα οχι μονο διαβασμα. Η θεληση δεν φτανει. Αλλα ετσι ειναι η ζωη αλλοι προκοβουνε αλλοι γινονται παρασιτα. Σε 10 χρονια πολλοι απο σας θα με θυμηθητε.... Ειναι να χεις προσοντα και ορεξη για να πετυχεις. Αλλιως πας σε μια σχολη του κολου και μετα χτυπιεσαι μια ζωη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Είσαι πολύ μηδενιστής κατά τη γνώμη μου,προφανώς λόγω του ότι δε πέρασες εκεί που ήθελες τότε.Άκου παράσιτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante38245

Νεοφερμένος

Ο dante38245 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Προφανώς τρολάρει ο τρομπέτας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ειναι και να τα περνεις βεβαια τα γραμματα οχι μονο διαβασμα

Μεγάλη κουβέντα είπες φίλε μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όσοι συμμαθητες μου ηταν φυτα αυτοι προκοψανε σε σπυδες. Καποιος κανει διδακτορικο στην Αμερικη και ειχε πετυχει με 19,8 σε σχολη μοριακ. βιολογια.
Karma's a bitch. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Προφανώς τρολάρει ο τρομπέτας...

Βαρέθηκα να προσπαθώ να καταλάβω αν κάποιος μιλάει σοβαρά ή όχι.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top