Αποτυχία εισαγωγής στη σχολή που θέλατε

T_FOR_TROMBETA

Νεοφερμένος

Ο T_FOR_TROMBETA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Οχι παιδια σοβαρα μιλαω δυστυχως δεν τρολαρω. Εχω καει τελειως. Το πτυχιο του ΤΕΙ το εχω κορνιζα βαλει και αυτο ηταν ολο. Αυτη τη στιγμη ειμαι ανεργος. Δεν εχω ορεξη για δουλεια. Τι να παω να κανω? Εγω ηθελα αλλα στη ζωη μου και πηρα το πουλο. Εν μερη φταινε οι γονεις μου - με κατεστρεψαν. Στην Αμερικη δεν εχει πανελληνιες και τετοια. Πας και σπουδαζεις οτι θες. Εδω οι πανελληνιες εχουν καψει κοσμο. Ειχα και αλλα προβληματα και δεν μπορουσα να συγκεντρωθω στο διαβασμα. Δεν θελω να επεκταθω. Το μελλον του καθενος κρινεται στη Γ λυκειου δεν υπερβαλω καθολου. Αντε και λιγο μετα αν ξαναδωσεις. Αλλα σε αυτη την ηλικια εχεις μυαλο να κανεις αυτα? Ποσοι το εχουνε σταληθεια? ΤΩρα που εβαλα μυαλο το πουλι πεταξε. Να παω να σπουδασω στα 30 λιγο δυσκολο απο την αρχη. Δεν πιστευω στο μεταφυσικο αλλα δεν εχω αλλη επιλογη. Θελω να πιστευω οτι ο ανθρωπος ξαναγενιεται αφου πεθανει. Ίσως εχω λοιπον μια δευτερη ευκαιρια σε μια αλλη ζωη καποτε οταν αποφασισει η φυση ποτε θα φυγω. Μιας και δεν εχω το θαρρος να βαλω τελος μονος μου. Κριμα ρε γμτ που καηκα. Παιζει και το περιβαλλον ρολο στο οποιο μεγαλωνεις. Με καψανε οι δικοι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Οχι παιδια σοβαρα μιλαω δυστυχως δεν τρολαρω. Εχω καει τελειως. Το πτυχιο του ΤΕΙ το εχω κορνιζα βαλει και αυτο ηταν ολο. Αυτη τη στιγμη ειμαι ανεργος. Δεν εχω ορεξη για δουλεια. Τι να παω να κανω? Εγω ηθελα αλλα στη ζωη μου και πηρα το πουλο. Εν μερη φταινε οι γονεις μου - με κατεστρεψαν. Στην Αμερικη δεν εχει πανελληνιες και τετοια. Πας και σπουδαζεις οτι θες. Εδω οι πανελληνιες εχουν καψει κοσμο. Ειχα και αλλα προβληματα και δεν μπορουσα να συγκεντρωθω στο διαβασμα. Δεν θελω να επεκταθω. Το μελλον του καθενος κρινεται στη Γ λυκειου δεν υπερβαλω καθολου. Αντε και λιγο μετα αν ξαναδωσεις. Αλλα σε αυτη την ηλικια εχεις μυαλο να κανεις αυτα? Ποσοι το εχουνε σταληθεια? ΤΩρα που εβαλα μυαλο το πουλι πεταξε. Να παω να σπουδασω στα 30 λιγο δυσκολο απο την αρχη. Δεν πιστευω στο μεταφυσικο αλλα δεν εχω αλλη επιλογη. Θελω να πιστευω οτι ο ανθρωπος ξαναγενιεται αφου πεθανει. Ίσως εχω λοιπον μια δευτερη ευκαιρια σε μια αλλη ζωη καποτε οταν αποφασισει η φυση ποτε θα φυγω. Μιας και δεν εχω το θαρρος να βαλω τελος μονος μου. Κριμα ρε γμτ που καηκα. Παιζει και το περιβαλλον ρολο στο οποιο μεγαλωνεις. Με καψανε οι δικοι μου.

Kόψ' το, όμως, γιατί καταντάει γελοίο.
Πιο γελοίο πεθαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Οχι παιδια σοβαρα μιλαω δυστυχως δεν τρολαρω. Εχω καει τελειως. Το πτυχιο του ΤΕΙ το εχω κορνιζα βαλει και αυτο ηταν ολο. Αυτη τη στιγμη ειμαι ανεργος. Δεν εχω ορεξη για δουλεια. Τι να παω να κανω? Εγω ηθελα αλλα στη ζωη μου και πηρα το πουλο. Εν μερη φταινε οι γονεις μου - με κατεστρεψαν. Στην Αμερικη δεν εχει πανελληνιες και τετοια. Πας και σπουδαζεις οτι θες. Εδω οι πανελληνιες εχουν καψει κοσμο. Ειχα και αλλα προβληματα και δεν μπορουσα να συγκεντρωθω στο διαβασμα. Δεν θελω να επεκταθω. Το μελλον του καθενος κρινεται στη Γ λυκειου δεν υπερβαλω καθολου. Αντε και λιγο μετα αν ξαναδωσεις. Αλλα σε αυτη την ηλικια εχεις μυαλο να κανεις αυτα? Ποσοι το εχουνε σταληθεια? ΤΩρα που εβαλα μυαλο το πουλι πεταξε. Να παω να σπουδασω στα 30 λιγο δυσκολο απο την αρχη. Δεν πιστευω στο μεταφυσικο αλλα δεν εχω αλλη επιλογη. Θελω να πιστευω οτι ο ανθρωπος ξαναγενιεται αφου πεθανει. Ίσως εχω λοιπον μια δευτερη ευκαιρια σε μια αλλη ζωη καποτε οταν αποφασισει η φυση ποτε θα φυγω. Μιας και δεν εχω το θαρρος να βαλω τελος μονος μου. Κριμα ρε γμτ που καηκα. Παιζει και το περιβαλλον ρολο στο οποιο μεγαλωνεις. Με καψανε οι δικοι μου.

Tι πτυχιο έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_FOR_TROMBETA

Νεοφερμένος

Ο T_FOR_TROMBETA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Kόψ' το, όμως, γιατί καταντάει γελοίο.
Πιο γελοίο πεθαίνει.

Αν δεν σαρεσει μην διαβαζεις το θεμα και μην συμμετεχεις. Γελοιο ειναι καποιος που (προφανος) του πηγανε ολα καλα να σου κανει μαθηματα.

Εχω πτυχιο ΤΕΙ δεν θελω να πω λεπτομερειες μιας και ο διαολος εχει πολλα ποδαρια και δεν θελω να με "φωτογρασφισω". Της πλακας σχολη που μπηκα (τοτε) με καπου 11. Σχολη που οι μισοι την παρατανε περιπου οχι λογω δυσκολιας αλλα λογω προοπτικων που δεν δινει. Ειχαμε επισης πολλους ισοβιους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
@Τρομπέτα,

σωστά όσα γράφεις. Όμως ξέρεις, παρά τις οποιες ατυχίες, η ζωή δε σταματά στα 30. Άρα συνεχίζεις την προσπάθεια.

Ετοιμάσου για μπόλικες επιθέσεις από τους προοδευτικούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εχω πτυχιο ΤΕΙ δεν θελω να πω λεπτομερειες μιας και ο διαολος εχει πολλα ποδαρια και δεν θελω να με "φωτογρασφισω". Της πλακας σχολη που μπηκα (τοτε) με καπου 11. Σχολη που οι μισοι την παρατανε περιπου οχι λογω δυσκολιας αλλα λογω προοπτικων που δεν δινει. Ειχαμε επισης πολλους ισοβιους.
:( απλά με αυτό τον τρόπο θα μπορούν να σου δώσουν πιο καλές λύσεις παιδιά από το να κλαις.

Να σου πω ειλικρινα δε θεωρώ μεγάλη ηλικία τα 30 αν έχεις λεφτά πηγαινε Βουλγαρία να σπουδάσεις οτι θελεις αν δεν έχεις προσπαθησε για κατατακτήριες σε πόλη της επαρχίας. :) Απλά θέλω να δω τι θέλεις να κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Αν δεν σαρεσει μην διαβαζεις το θεμα και μην συμμετεχεις. Γελοιο ειναι καποιος που (προφανος) του πηγανε ολα καλα να σου κανει μαθηματα.

Εχω πτυχιο ΤΕΙ δεν θελω να πω λεπτομερειες μιας και ο διαολος εχει πολλα ποδαρια και δεν θελω να με "φωτογρασφισω". Της πλακας σχολη που μπηκα (τοτε) με καπου 11. Σχολη που οι μισοι την παρατανε περιπου οχι λογω δυσκολιας αλλα λογω προοπτικων που δεν δινει. Ειχαμε επισης πολλους ισοβιους.
Τωρα εγω πινω το γαλατακι μου απο αγνο προβιο γαλα και θα ψαξω τα κλειδια μου για να ανοιξω το carebox.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

willy55

Νεοφερμένος

Ο willy55 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καταρχήν γειά σας! Λέγομαι Γιώργος και φέτος έδωσα πανελλήνιες. Συγκέντρωσα συνολικά 12.657 μόρια και πέρασα στο ΤΕΙ Πληροφορικής Αθήνας. Αν και για πολλούς αυτό είναι επιτυχία δυστυχώς δεν ήταν ο στόχος που είχα θέσει. Ήθελα να περάσω σε ΑΕΙ Πληροφορικής στην Αθήνα. Συνολικά είμαστε 5 αδέρφια οπότε έδωσα στην ειδική κατηγορία πολύτεκνων. Μέχρι και την μέρα πριν βγουν οι βάσεις ήμουν 100% σίγουρος ότι θα περνούσα ή ΠΑΠΕΙ ή ΑΣΟΕΕ. Η βάση σ' αυτά τα πανεπιστήμια ήταν πέρσι για τους πολύτεκνους 0 (μηδέν). Ως δια μαγείας φέτος είναι 13+ και 14+ Πραγματικά ΠΩΣ γίνεται αυτό;! Αν και είμαι βέβαιος πως αν το ψάξω θα βρω αρκετές πληροφορίες, δεν έχει νόημα ότι και να γίνε γιατί οι βάσεις δεν αλλάζουν...

Και τώρα έχω 3 επιλογές:

Α) Να πάω στο ΤΕΙ;
Β) Να ξαναδώσω με την ελπίδα ότι θα βγάλω 16-17 χιλιάδες μόρια τουλάχιστον;
Γ) Να πάω στο εξωτερικό;


Α)
Εδώ θα βοηθούσε η γνώμη σας για το συγκεκριμένο τμήμα...

--
Β)
Βασικά έχω μεγάλο πρόβλημα στη Φυσική (4) και τα Μαθηματικά (7.5). Στην Έκθεση έγραψα 13 και στα άλλα 19-20 περίπου. Θεωρώ πως είμαι ήδη αρκετά ώριμος οπότε την δεύτερη φορά δεν θα είμαι "ωριμότερος". Επίσης, μάλλον έσπασα παγκόσμιο ρεκορ φέτος. Πέρσυ έβγαλα στη Β Λυκείου μέσο όρο 11.8 (!!) (ήμουν άσχετος στα πάντα πλην Πληροφορικής, όπου μου έδειχνε ο πατέρας μου που είναι προγραμματιστής).

Έχω όπως καταλαβαίνεται *πολλά κενά* στα Μαθηματικά και στη Φυσική (στην αρχή της χρονιάς όμως δεν ήξερα ούτε horner, ούτε να βρίσκω γωνίες στη Φυσική, κ.τ.λ.). Εάν αρχίσω από τώρα να διαβάζω ΜΟΝΟ Μαθηματικά και Φυσική μέχρι το Φεβρουάριο τι βαθμό πιστεύετε μπορώ να γράψω σ' αυτά τα μαθήματα; Θα μπορέσω να γράψω ένα 16+ και στα δύο;

Χρειάζομαι απαραίτητα φροντιστήριο; Αν ναι πότε να ξεκινήσω και σε ποια μαθήματα; (πέρσι έκανα φροντιστήριο και ιδιαίτερα και είναι αρκετά χλομό οι γονείς μου να πληρώσουν ξανά ιδιαίτερα...)

***Επίσης χάνω κάποια μόρια εάν γράψω υψηλά γιατί στα Μαθηματικά έχω Μ.Ο. τετραμήνων 16.

Υ.Γ. Δεν πάω πάλι βασιζόμενος στους πολύτεκνους γιατί αυτοί στο υπουργείου μπορεί του χρόνο να μειώσουν τις θέσεις, να το κάνουν να ισχύει μόνο για συγκεκριμένες πληθυσμιακές ομάδες ή δεν ξέρω κι εγώ τι...
---
Γ)
Μεγάλη κουβέντα με μεγάλο κόστος. Εάν ήταν να πάω θα πήγαινα μόνο στην Αγγλία γιατί έχουμε συγγενείς εκεί. Μήπως γνωρίζει κανείς πόσο χρόνο χρειάζεται να προετοιμαστώ κ.τ.λ. (γνωρίζω αγγλικά επιπέδου Lower, αλλά δεν έχω Lower... :P ). Με απολυτήριο 17,1 που με δέχονται; Επίσης δεν έχουμε μεγάλες οικονομικές δυνατότητες...
---

Παρακαλώ πολύ βοηθήστε μαι γιατί είμαι πραγματικά απελπισμένος. Εάν είσασταν στη θέση μου τι θα κάνατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Κάτσε εκεί, είναι καλή σχολή. Τα μαθήματα είναι σε μεγάλο βαθμο όπως μπορείς να δεις κι εσύ ίδια με το μέσο ΑΕΙ πληροφορικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Καταρχήν γειά σας! Λέγομαι Γιώργος και φέτος έδωσα πανελλήνιες. Συγκέντρωσα συνολικά 12.657 μόρια και πέρασα στο ΤΕΙ Πληροφορικής Αθήνας. Αν και για πολλούς αυτό είναι επιτυχία δυστυχώς δεν ήταν ο στόχος που είχα θέσει. Ήθελα να περάσω σε ΑΕΙ Πληροφορικής στην Αθήνα. Συνολικά είμαστε 5 αδέρφια οπότε έδωσα στην ειδική κατηγορία πολύτεκνων. Μέχρι και την μέρα πριν βγουν οι βάσεις ήμουν 100% σίγουρος ότι θα περνούσα ή ΠΑΠΕΙ ή ΑΣΟΕΕ. Η βάση σ' αυτά τα πανεπιστήμια ήταν πέρσι για τους πολύτεκνους 0 (μηδέν). Ως δια μαγείας φέτος είναι 13+ και 14+ Πραγματικά ΠΩΣ γίνεται αυτό;! Αν και είμαι βέβαιος πως αν το ψάξω θα βρω αρκετές πληροφορίες, δεν έχει νόημα ότι και να γίνε γιατί οι βάσεις δεν αλλάζουν...

Και τώρα έχω 3 επιλογές:

Α) Να πάω στο ΤΕΙ;
Β) Να ξαναδώσω με την ελπίδα ότι θα βγάλω 16-17 χιλιάδες μόρια τουλάχιστον;
Γ) Να πάω στο εξωτερικό;


Α)
Εδώ θα βοηθούσε η γνώμη σας για το συγκεκριμένο τμήμα...

--
Β)
Βασικά έχω μεγάλο πρόβλημα στη Φυσική (4) και τα Μαθηματικά (7.5). Στην Έκθεση έγραψα 13 και στα άλλα 19-20 περίπου. Θεωρώ πως είμαι ήδη αρκετά ώριμος οπότε την δεύτερη φορά δεν θα είμαι "ωριμότερος". Επίσης, μάλλον έσπασα παγκόσμιο ρεκορ φέτος. Πέρσυ έβγαλα στη Β Λυκείου μέσο όρο 11.8 (!!) (ήμουν άσχετος στα πάντα πλην Πληροφορικής, όπου μου έδειχνε ο πατέρας μου που είναι προγραμματιστής).

Έχω όπως καταλαβαίνεται *πολλά κενά* στα Μαθηματικά και στη Φυσική (στην αρχή της χρονιάς όμως δεν ήξερα ούτε horner, ούτε να βρίσκω γωνίες στη Φυσική, κ.τ.λ.). Εάν αρχίσω από τώρα να διαβάζω ΜΟΝΟ Μαθηματικά και Φυσική μέχρι το Φεβρουάριο τι βαθμό πιστεύετε μπορώ να γράψω σ' αυτά τα μαθήματα; Θα μπορέσω να γράψω ένα 16+ και στα δύο;

Χρειάζομαι απαραίτητα φροντιστήριο; Αν ναι πότε να ξεκινήσω και σε ποια μαθήματα; (πέρσι έκανα φροντιστήριο και ιδιαίτερα και είναι αρκετά χλομό οι γονείς μου να πληρώσουν ξανά ιδιαίτερα...)

***Επίσης χάνω κάποια μόρια εάν γράψω υψηλά γιατί στα Μαθηματικά έχω Μ.Ο. τετραμήνων 16.

Υ.Γ. Δεν πάω πάλι βασιζόμενος στους πολύτεκνους γιατί αυτοί στο υπουργείου μπορεί του χρόνο να μειώσουν τις θέσεις, να το κάνουν να ισχύει μόνο για συγκεκριμένες πληθυσμιακές ομάδες ή δεν ξέρω κι εγώ τι...
---
Γ)
Μεγάλη κουβέντα με μεγάλο κόστος. Εάν ήταν να πάω θα πήγαινα μόνο στην Αγγλία γιατί έχουμε συγγενείς εκεί. Μήπως γνωρίζει κανείς πόσο χρόνο χρειάζεται να προετοιμαστώ κ.τ.λ. (γνωρίζω αγγλικά επιπέδου Lower, αλλά δεν έχω Lower... :P ). Με απολυτήριο 17,1 που με δέχονται; Επίσης δεν έχουμε μεγάλες οικονομικές δυνατότητες...
---

Παρακαλώ πολύ βοηθήστε μαι γιατί είμαι πραγματικά απελπισμένος. Εάν είσασταν στη θέση μου τι θα κάνατε;
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=50509
https://www.cs.teiath.gr/
τσεκαρε αυτα για αρχη παντως μια χαρα φαινεται το προγραμμα σπουδων με μια πρωτη ματια. Μην κολλας επειδη ειναι ΤΕΙ, σημασια εχει αν γινεται καλη δουλεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paterasyp

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paterasyp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Aνεξάρτητα αν είναι καλή σχολή , που όπως λένε όλοι , είναι πολύ καλή , στην περίπτωση σου επειδή δεν υπάρχουν κατοχυρωμένα επαγγελματικά δικαιώματα πληροφορικές , στην πράξη όλες οι σχολές είναι το ίδιο και στην αγορά κρίνεται προσωπικά ο κάθε πτυχιούχος και οι γνώσεις του .

Απέκτησε γνώσεις λοιπόν και μην σε νοιάζει τίποτα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
φυσικα και να κατσεις στο Τει.. αφου ησουν καλος στην πληροφορικη και σου αρεσει οσο ναναι! Κοιτα και εγω μπηκα κατι σαν ιστορικο ενω ηθελα οικονομικα (καμια σχεση το ξερω.. κ ομως το εκανα!) δεν μετανιωσω τοσο..γτ η ζωη ειναι μπροστα μας! Οποτε τωρα σκεφτομαι να κανω ενα προγραμμα που αφορα το Λογιστικο μερος.. και θα θεχω μια ευρεια γνωση ;) Οτι μαθαινουμε ειναι για καλο μας.. να το ξερεις!

Και πλεον οσοι εργαζονται απο ΤΕΙ ειναι :) το περισσοτερο ποσοστο δλδ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

willy55

Νεοφερμένος

Ο willy55 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Υπό άλλες συνθήκες θα καθόμουν στο ΤΕΙ αλλά λόγο της οικονομικής κρίσης εάν δεν βρω δουλειά στην Ελλάδα θα πάω να ψάξω στο εξωτερικό και απ' όσο γνωρίζω δίνουν προτεραιότητα σε αυτούς με πτυχία ΑΕΙ (βέβαια εξαρτάται από τη χώρα)...

Εάν ξαναδώσω λέτε μπορώ να γράψω 16 χιλιάδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 565231

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κοίτα με τέτοια θέματα που βάζουν (τα 2 τελευταία χρόνια) εχεις λίγες εως ελάχιστες πιθανότητες να γραψεις 16 φυσικη, τη στιγμη που φετος έγραψες τοσο χαμηλα. Φυσικα όμως,μονο εσυ ξερεις τις δυνατοτητες σου.Μεινε στο τει,προτεινω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NtinaDes

Νεοφερμένος

Η NtinaDes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
κοιταξε γιωργο...κι εγω εδωδα φετος αλλα απο θεωρητικη κατευθυνση...θεωρω οτι για εναν θεωρητικο ειναι πιο ευκολο να δωσει ξανα και το λεω αυτο γιατι σε μια κατευθυνση με λιγοτερο θεωρητικα μαθηματα οπως η δικη σου ειναι μεγαλο ρισκο να ξαναδωσεις, χωρις να θελω να σε αποθαρρυνω, γιατι σκεψου φετος ποσο δυσκολα ηταν τα θεματα σας, την επομενη χρονια δεν μπορουμε να προβλεψουμε πως θα ναι! ισως καλυτερα, ισως και πολυ χειροτερα! εγω δεν σ προτεινω να πας εξωτερικο... εμενα λοιπον η συμβουλη μ ειναι ή να πας στο ΤΕΙ, ή να ξαναδωσεις και να κανεις φροντιστηριο μονο σε φυσικη κ μαθηματικα που θα εισαι εξαλλου πολυ πιο ωριμος και θα εχεις ολοκληρη τη μερα για διαβασμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Εγω σου προτινω να ξαναδωσεις, με την προυποθεση οτι θα στρωθεις για διαβασμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Εγω σου προτινω να ξαναδωσεις, με την προυποθεση οτι θα στρωθεις για διαβασμα...
Αχ οταν μιλας ετσι!

Εγω σου λεω να πας.Γιατι τωρα πια ετσι οπως μας κανανε οπου και να πας τα ιδια shit ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
και εγω σου λεω να πας γιατι δεν ξερεις πως θα ειναι τα πραγματα του χρονου!


στο λεω επειδη και εγω δεν περασα εκει που ηθελα (και μαλιστα ουτε που περιμενα τετοια ανατροπη) και σκεφτηκα να ξαναδωσω αλλα δεν ξερω αν θα τα παω καλυτερα ή χειροτερα (τεχνολ.κατ. οποτε καταλαβαινεται!)

που το ξερεις μπορει να σου αρεσει κ τελικα να βγει σε καλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

willy55

Νεοφερμένος

Ο willy55 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σίγουρα θα πάω για ένα διάστημα να παρακολουθήσω και θα δω εάν μ' αρέσει κ.τ.λ. Όντος μπορεί να τα πάω χειρότερα σε μαθήματα που έγραψα 19, αλλά χειρότερα στη Φυσική δε γίνεται... :P

Βασικά αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι τι γίνεται εάν δεν περάσω εκεί που θέλω με την 2η;

*Εάν εγγραφώ στο ΤΕΙ, ξαναδώσω πανελλήνιες αλλά γι αυτό το διάστημα δεν πατάω στο ΤΕΙ και μετά αποφασίσω να επιστρέψω στο ΤΕΙ θα με διαγράψουν αυτομάτως λόγο απουσιών ή κάτι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NtinaDes

Νεοφερμένος

Η NtinaDes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
οχι βεβαια δε σε διαγραφουν απλα θα μεινεις.. τωρα λογικα πρεπει να πας κ στο β' εξαμηνο να γραφτεις για να μην σε διαγραψουν αλλα δεν ξερω κιολας... εγω πιστευω θα σ αρεσει και τελικα θα διαλλεξεις το ΤΕΙ, ο,τι κι αν αποφασισεις ομως καλη επιτυχια σ ευχομαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top