Αποτελέσματα εξετάσεων

Πόσο υπολογίζετε ότι βγάλατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 19-20.000+

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 18-19.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 17-18.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 16-17.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 15-16.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 14-15.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 13-14.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 12-13.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 11-12.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-11.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 9-10.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κάτω από 9.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εξετάστηκα

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

heili scott

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βραχναίικα (Αχαΐα). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ειχα 2 χρονια να γραψω πανω απο 12 στα Μαθηματικα, ειτε το πιστευεις, ειτε οχι. :xixi: Αλλα παντως αν εκανα γερη προετοιμασια σε ενα μαθημα φετος, ηταν αυτο.

αυτο κ μονο δειχνει οτι το μονο που χρειαζοσουν ηταν λιγη παραπανω προσπαθεια...δε σημαινει οτι δεν ησουν καλος.σιγουρα στις εξετασεις παιζουν πολλα πραγματα το ρολο τους.τελος παντων καθε μαθητης ειναι διαφορετικος κ δε μπορω να τους βαζω ολους στο ιδιο τσουβαλι.κ οι μπουρδες που ελεγα πριν ειναι περισσοτερο προσωπικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Κοιτα, κατα κοινη ομολογια ειμαι (η ημουν γιατι τωρα τελειωσα μ' αυτα; ) πολυ περιεργη περιπτωση μαθητη. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
θα διαφωνισω εγω πιστευω το ακριβως αντιθετο.κ στη τελικη ενας καλος μαθητης αντε να πατωσει απο ατυχια σε 1-2 μαθηματα.αν τη παθει σε ολα τοτε μαλλον δεν ηταν τοσο ταλεντο οσο νομιζε.βεβαια αυτο ισχυει περισσοτερο για τους θετικους-τεχνολογικους.στη θεωρητικη τα πραγματα ειναι λιγο πιο φλου αλλα κ παλι το ταλεντο ξεχωριζει.

1-2 μαθήματα; Εδώ άμα κάνεις λάθος σε 3-4 ερωτήσεις Σωστού-Λάθους ή Πολλαπλής επιλογής χάνεις πάρα πολλά μόρια, που μπορεί να αρκούν να χάσει κάποιος τη σχολή του. Και μιλάμε για λάθη φυσιολογικά και ανθρώπινα, που ο οποιοσδήποτε μπορεί να κάνει. Εκτός αυτού είναι το άγχος που παίζει τεράστιο ρόλο και η σωματική υγεία. Όπως καταλαβαίνεις, λοιπόν, κρινόμαστε σε πολλά πράγματα άσχετα με τον στόχο των εξετάσεων, είτε είναι φανερά είτε όχι. Και αυτό είναι τρανταχτό μειονέκτημα των συγκεκριμένων εξετάσεων.

ΥΓ: Με έναν υπολογισμό που έκανα πάνω στους βαθμούς μου, έβγαλα ότι: 3 λανθασμένες απαντήσεις σε ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής αρκούσαν να χάσω 400 μόρια και μαζί τη σχολή που θέλω. Μιλάμε για 3 γράμματα. Είναι σωστό να κρίνομαι εγώ και πολλοί άλλοι από 3 γράμματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni91

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
1-2 μαθήματα; Εδώ άμα κάνεις λάθος σε 3-4 ερωτήσεις Σωστού-Λάθους ή Πολλαπλής επιλογής χάνεις πάρα πολλά μόρια, που μπορεί να αρκούν να χάσει κάποιος τη σχολή του. Και μιλάμε για λάθη φυσιολογικά και ανθρώπινα, που ο οποιοσδήποτε μπορεί να κάνει. Εκτός αυτού είναι το άγχος που παίζει τεράστιο ρόλο και η σωματική υγεία. Όπως καταλαβαίνεις, λοιπόν, κρινόμαστε σε πολλά πράγματα άσχετα με τον στόχο των εξετάσεων, είτε είναι φανερά είτε όχι. Και αυτό είναι τρανταχτό μειονέκτημα των συγκεκριμένων εξετάσεων.

ΥΓ: Με έναν υπολογισμό που έκανα πάνω στους βαθμούς μου, έβγαλα ότι: 3 λανθασμένες απαντήσεις σε ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής αρκούσαν να χάσω 400 μόρια και μαζί τη σχολή που θέλω. Μιλάμε για 3 γράμματα. Είναι σωστό να κρίνομαι εγώ και πολλοί άλλοι από 3 γράμματα?

έχεις απόλυτο δίκιο και εγώ από 2 πολλαπλής σε μαθήματα βαρύτητας (φυσική βιολογία) έχασα δύο εικοσάρια(20) και συγχρόνως ελπίδες για μια λίγο υψηλότερη σχολή.. έλεος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Κι εγω εκανα λαθος πολλαπλης στη Φυσικη. Αν δεν το ειχα αυτο το λαθος, θα πηγαινα αυτοματα στο 18,4. Και θα ειχα καποια (κρισιμα) παραπανω μορια.

Υ.Γ.: Τωρα που το διαβαζω, μου ερχεται στο νου η φραση: "κι αν η γιαγια μου ειχε πατινια..." :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
οχι chris_90 '' κ αν η γιαγια μου ειχε ροδες θα ητανε πατινι''.... ετσι ειναι το σωστο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
και εγω εχασα απο πολλαπλης στη χημεια πολλα μορια...οτι να ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katrina

Νεοφερμένος

Η katrina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
παιδια οι βαθμολογιες βγηκαν στο internet?? δεν τις βρισκς πουθενα στο σαιτ τοθ υπεπθ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
δε βγηκαν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelo91

Νεοφερμένος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καρλόβασι (Σάμος). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
1-2 μαθήματα; Εδώ άμα κάνεις λάθος σε 3-4 ερωτήσεις Σωστού-Λάθους ή Πολλαπλής επιλογής χάνεις πάρα πολλά μόρια, που μπορεί να αρκούν να χάσει κάποιος τη σχολή του. Και μιλάμε για λάθη φυσιολογικά και ανθρώπινα, που ο οποιοσδήποτε μπορεί να κάνει. Εκτός αυτού είναι το άγχος που παίζει τεράστιο ρόλο και η σωματική υγεία. Όπως καταλαβαίνεις, λοιπόν, κρινόμαστε σε πολλά πράγματα άσχετα με τον στόχο των εξετάσεων, είτε είναι φανερά είτε όχι. Και αυτό είναι τρανταχτό μειονέκτημα των συγκεκριμένων εξετάσεων.

ΥΓ: Με έναν υπολογισμό που έκανα πάνω στους βαθμούς μου, έβγαλα ότι: 3 λανθασμένες απαντήσεις σε ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής αρκούσαν να χάσω 400 μόρια και μαζί τη σχολή που θέλω. Μιλάμε για 3 γράμματα. Είναι σωστό να κρίνομαι εγώ και πολλοί άλλοι από 3 γράμματα?
Σωστός..
Εγώ έλεγα πριν τις εξετάσεις ότι δικαιολογούμαι να χάσω σωστό λάθος στη Φυσική ή τον ΑΕΠΠ άντε και τα Μαθαματικά Κατέ, γιατί στις εξετάσεις δε βάζουν πολύ δύσκολα.
Και είχα προετοιμαστεί πολύ καλά για αυτό το σκοπό, ειδικά τον τελευταίο μήνα των πανελληνίων. Στο μόνο μάθημα που δεν σκίστηκα για σωστά λάθος, ήταν ο ΑΟΔΕ γιατί είχα τελειώσει πρώτη φορά την ύλη καλά από τις αρχές Φεβρουαρίου και στα τεστ σωστού λάθους που είχα κάνει είχα στα 500 15 λάθη κι από αυτά τα μισά στην αρχή και μετά από ξενύχτια.
Κατεβαίνω εξετάσεις και το μόνο Σ/Λ που χάνω είναι ΑΟΔΕ και από αυτό κατεβαίνω περίπου 150 μόρια !

Υ.Γ.
Όσο για αυτά που λέτε για τους βαθμολογητές, έχω ακούσει σε πολλά μέρη της Ελλάδας και στο σχολείο μου, ότι αν η διαφορά ήταν κοντά στο όριο, το 12%, όλως τυχαίως κάποιος από τους δυο υποχωρούσε για να κατέβει η διαφορά και να μη χρειαστεί τρίτος. Έχω ακούσει από συμμαθητές μου στο Καρλόβασι τουλάχιστον 10 περιπτώσεις που η διαφορά πήγε στο 10-11% και όχι παραπάνω.
Σαν σχολείο είχαμε ευνοϊκή αντιμετώπιση στον ΑΕΠΠ και κακή στη Φυσική.
Για την Έκθεση δε λέω τίποτα γιατί όλη η Ελλάδα είχε παράπονα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiker

Νεοφερμένος

Ο kiker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
θα διαφωνισω εγω πιστευω το ακριβως αντιθετο.κ στη τελικη ενας καλος μαθητης αντε να πατωσει απο ατυχια σε 1-2 μαθηματα.αν τη παθει σε ολα τοτε μαλλον δεν ηταν τοσο ταλεντο οσο νομιζε.βεβαια αυτο ισχυει περισσοτερο για τους θετικους-τεχνολογικους.στη θεωρητικη τα πραγματα ειναι λιγο πιο φλου αλλα κ παλι το ταλεντο ξεχωριζει.
Θα συμφωνήσω απόλυτα..Εκτος εξαιρετικών περιπτώσεων,οι Πανελλήνιες είναι για τους έξυπνους περισσότερο,όχι για αυτούς που διαβάζουν ασταμάτητα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
οι Πανελλήνιες είναι για τους έξυπνους περισσότερο
Δεν το νομιζω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω απόλυτα..Εκτος εξαιρετικών περιπτώσεων,οι Πανελλήνιες είναι για τους έξυπνους περισσότερο,όχι για αυτούς που διαβάζουν ασταμάτητα..

Ξερω χαζους που καταφερνουν λογω διαβασματος-μεθοδολογιας να περασουν.
Ξερω εξυπνους που απο απροσεξιες/ελλειψη οργανωσης,μεθοδευσης διαβασματος,παπαγαλιας δεν τα καταφεραν.


ΟΙ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΤΟΥ ΜΑΘΗΤΗ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Ξερω χαζους που καταφερνουν λογω διαβασματος-μεθοδολογιας να περασουν.
Ξερω εξυπνους που απο απροσεξιες/ελλειψη οργανωσης,μεθοδευσης διαβασματος,παπαγαλιας δεν τα καταφεραν.


ΟΙ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΤΟΥ ΜΑΘΗΤΗ


συμφωνω:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Οι πανελληνιες ειναι καθαρα θεμα ΔΙΑΒΑΣΜΑΤΟΣ και μονο ΔΙΑΒΑΣΜΑΤΟΣ!

Η εξυπναδα του μαθητη πιστευω οτι θα χρειαστεί στη σχολη που θα περασει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiker

Νεοφερμένος

Ο kiker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ξερω χαζους που καταφερνουν λογω διαβασματος-μεθοδολογιας να περασουν.< Εξυπνάδα τους :D
Ξερω εξυπνους που απο απροσεξιες/ελλειψη οργανωσης,μεθοδευσης διαβασματος,παπαγαλιας δεν τα καταφεραν.< Βλακεία τους :D
Αυτες είναι ειδικές περιπτώσεις..Γενικότερα θεωρώ πως είναι θέμα ευφυΐας..

Και μόνο που χαρακτηρίζεις κάποιον χαζό,δείχνει λάθος αντιμετώπιση..Αλλο χαζός και αλλο οχι ευστροφος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Δυστυχως οι πανελλαδικες ειναι θεμα διαβασματος και οχι ευφυιας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Αυτες είναι ειδικές περιπτώσεις..Γενικότερα θεωρώ πως είναι θέμα ευφυΐας..

Και μόνο που χαρακτηρίζεις κάποιον χαζό,δείχνει λάθος αντιμετώπιση..Αλλο χαζός και αλλο οχι ευστροφος
:lol::lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiker

Νεοφερμένος

Ο kiker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Γιατι,είπε κανεις να πας να δωσεις με την εξυπνάδα σου? Μιαμιση ωρίτσα τη μέρα αν διαβαζεις και εχεις στοιχειώδη ευφυΐα περνάς όπου θες..
Μπες στους ΗΜΜΥ του ΕΜΠ κ πες μου πόσους "χαζούς" βρήκες..
Καλο απόγευμα..
ΥΓ: Σωτήρη,αν δεν έχεις δώσει,δώσε πανελλήνιες κ μετα ελα απάντησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Γιατι,είπε κανεις να πας να δωσεις με την εξυπνάδα σου? Μιαμιση ωρίτσα τη μέρα αν διαβαζεις και εχεις στοιχειώδη ευφυΐα περνάς όπου θες..
Μπες στους ΗΜΜΥ του ΕΜΠ κ πες μου πόσους "χαζούς" βρήκες..
Καλο απόγευμα..
ΥΓ: Σωτήρη,αν δεν έχεις δώσει,δώσε πανελλήνιες κ μετα ελα απάντησε.


Επειδη μιλησες για τους ΗΜΜΥ στο ΕΜΠ,υπαρχουν πολλοι "χαζοι"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top