Απορίες σχετικά με τη συμπλήρωση του μηχανογραφικού

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Θα περιοριστώ στο θέμα.
Όσοι αποφοιτήσατε πριν το 2000 δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης με 10%.
Όσοι αποφοιτήσατε απο το 2000 και μετά, που μάλλον λόγω ηλικίας και η gio σε αυτήν την κατηγορία ανήκει έχετε λάβει κατά την αποφοίτηση σας βεβαίωση πρόσβασης. Αν καταθέσατε την πρωτότυπη στην σχολή που περάσατε ή την χάσατε θα πάτε στο λύκειο που αποφοιτήσατε και θα ζητήσετε να σας εκδόσουν αντίγραφο.Αυτό συνήθως γίνεται αυθημερόν αλλά μην πάτε τλτ ώρα.
Αν δεν έχετε εξεταστεί στο μάθημα Αρχές Οικονομικής Θεωρίας μπορείτε να δηλώσετε 5ο πεδίο αλλά θα χάσετε μόρια αφού δεν θα υπολογιστεί το εν λόγω μάθημα.
Αν η σχολή που επιθυμείτε είχε και ειδικό μάθημα στο οποίο δεν εξεταστήκατε τότε δεν μπορείτε να δώσετε με 10%.
Το 10% δεν κλέβει καμμία θέση, αφού και η ονομασία του το λέει άλλωστε, οι θέσεις που έχουν υπολογιστεί για αυτήν την κατηγορία είναι άσχετες με τις θέσεις για την κατηγορία όσων δίνουν εξετάσεις.Ακόμη και αν δεν καλυφθούν οι θέσεις του 10% δεν καλύπτονται απο φετινούς υποψηφίους απλά χάνονται. Το 10% υπάρχει ακριβώς για όσους είχαν δώσει και δεν επιθυμούν επανεξέταση. Όσοι έδωσαν πρόσφατα προτιμούν να ξαναδώσουν εξετάσεις για να βελτιώσουν το βαθμό ή να κυνηγήσουν μια σχολή κι όχι να χρησιμοποιήσουν το 10% το οποίο έχει και υψηλότερες βάσεις απο ότι το υπόλοιπο 90%(κάθε χρόνο υπάρχουν δύο κατηγορίες βάσεων).
Τέλος όσο χρονών κι αν είστε αν θέλετε να σπουδάστε τώρα κάντε το, χαμένος είναι μόνο ο χρόνος στον οποίο δεν κάνουμε αυτό που θέλουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Kleftra οπως παντα περιεκτικη και εξυπηρετικοτατη. ;)

μονο μια απορια: δεν πηρα οικονομικα, ομως αν καταλαβα καλα μπορω πχ να δηλωσω οικονομικο πανεπιστημιο, απλα..θα χασω μορια,ε?
αλλα δε μπορω να δωσω τουριστικα επαγγελματα,αφου δεν εδωσα ειδικο μαθημα αγγλικα, σωστα?

πηγα σημερα στο σχολειο τελικα, αφου ακυρωσα πρωτα ενα σωρο αλλα που ειχα...
δεν ηξεραν να μου πουν ουτε τα μισα απο οσα βρηκαμε εδωμεσα απο faithplus1,nana κλπ κλπ...

τι να πω!

οσοι δινουν, να προσεξουν καλα ποια ειναι η ΜΕΡΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ γιατι ενω υπαρχουν πολλες μερες, αλλες ειναι για το 10%, αλλες για το 90% και αλλες οι ωρες-παει αλφαβητικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Giovanna:
οσοι δινουν, να προσεξουν καλα ποια ειναι η ΜΕΡΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ γιατι ενω υπαρχουν πολλες μερες, αλλες ειναι για το 10%, αλλες για το 90% και αλλες οι ωρες-παει αλφαβητικα!

Σοβαρά μιλάς;;;; Εμένα δε μου είπαν κάτι τέτοιο...!!!!!!!!!!! Να τους δαγκώσω τώρα ή μετά;;;; (Πάντως το 2001 που είχα ξαναδώσει με το 10% θυμάμαι είχα πάει μαζί με το τσούρμο, δλδ και με αυτούς που είχαν δώσει με το 90%)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Kleftra, Giovanna help!!!!!!!! Σήμερα που πήγα στο σχολείο για να πάρω βεβαίωση (μου έδωσαν και πρωτότυπη και αντίγραφο) ρώτησα αν ισχύει αυτό που λεγόταν το 2000 που αποφοίτησα, ότι δλδ κάθε χρόνο προστίθενται 100 μόρια σε αυτά της εισαγωγής σου. Δλδ αν τότε μπήκα στο 3ο(;) αν θυμάμαι καλά με 18900 μόρια, το 2001 θα είχα 19000, το 2002 19100 κοκ και έως σήμερα θα είχα συγκεντρώσει 19500. Ο διευθυντής μου είπε ότι δεν έχει ακούσει κάτι τέτοιο και ότι οι νόμοι αλλάζουν κάθε λίγο και λιγάκι και να μη το λάβω υπόψη μου...

Εσείς ξέρετε κάτι τέτοιο;;;

Giovanna εσύ το είχες ακούσει αυτό που περιγράφω;;; Δε μπορεί να είμαι τρελή για δέσιμο και να το έβγαλα από το μυαλό μου :wacko: :look: :beating: :upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κι εγώ το θυμάμαι, κι εγώ έδωσα το 2000 και τότε ήταν φρέσκο φρέσκο το σύστημα... αλλά ενδιάμεσα όντως άλλαξαν πολλά, για ψαξ'το!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
@Gio μια χαρά το κατάλαβες.
Οι μέρες και ώρες κατάθεσης αλλάζουν ανάλογα με το γραφείο 2βαθμίας εκπ/σης που ανήκετε, εκεί να πάρετε τηλ. για να σας ενημερώσουν συγκεκριμένα για το δικό σας λυκείο.

@Νανα δεν έχω ιδέα για αυτό που λες, όταν όμως εγώ ήθελα να δώσω κι επειδή κάποιες λεπτομέρειες δεν μου τις είχαν πει απο το λύκειο μου(πχ. εμένα δεν με είχαν ενημερώσει για μια σημαντική λεπτομέρεια ότι σε αντίθεση με τις δέσμες στο καινούργιο μπορούσες απο οποιοδήποτε κατεύθυνση να δηλώσεις οποιοδήποτε πεδίο αλλάζοντας τα μαθήματα βαρύτητας) είχα παρει τηλ. σε ένα φορέα που είχα βρει στο σαιτ του ΥΠΕΠΘ και λεγόταν επιτροπή διεξαγωγής εξετάσεων ή κάπως έτσι.
Θα το βρω και θα το κάνω edit.

To βρήκα
https://www.ypepth.gr/el_ec_page915.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
@Γίδι: Σ'ευχαριστώ πολύ... (άρα δεν είμαι τρελλή! :) )

@Kleftra: Κι εσένα σε ευχαριστώ... Μήπως ξέρεις πώς μπορώ να βρω το τηλ. της Β'/βάθμιας Εκπαιδ.; Λες να τα έχει το ypepth.gr; Και το σκέφτηκα χθες το βράδυ, ότι εμένα δε μου είπαν για συγκεκριμένη ώρα, μόνο για ημέρα... Τι στόκοι!!!

@Giovanna: Πες κι εσύ αν ξέρεις κάτι για την πριμοδότηση μορίων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
[SIZE=+3]O νέος δρόμος προς AEI-TEI</B>[/SIZE]Tο «πακέτο» των μεταρρυθμίσεων, ανακοινώνει σήμερα ο κ. Aρσένης
[SIZE=-1]
TON NEO τρόπο εισαγωγής στην Tριτοβάθμια εκπαίδευση, (από το 2.000) ανακοινώνει, σήμερα, ο Yπουργός Παιδείας και Θρησκευμάτων κ. Γ. Aρσένης.
Oι σημαντικότερες αλλαγές, οι οποίες, μεταξύ άλλων, θα προβλέπονται στην εκπαιδευτική μεταρρύθμιση που προωθεί ο Yπουργός Παιδείας και ωστόσο βρίσκει αντίδραση από τους καθηγητές και δασκάλους, είναι:
- H κατάργηση των τεσσάρων δεσμών εισαγωγής στα AEI και TEI που θα αντικατασταθούν από επιστημονικά πεδία, τα οποία θα περιλαμβάνουν ομοειδή τμήματα και σxολές.

Kατάργηση δεσμών οι συντελεστές θα καθορίζονται από τα Iδρύματα
- H μείωση του αριθμού των εξετάσεων τις οποίες θα δίνουν κάθε xρόνο οι μαθητές του Λυκείου. Συγκεκριμένα, οι εξετάσεις που καλούνται να περάσουν κάθε τρίμηνο οι μαθητές θα μειωθούν και θα γίνονται κάθε τέσσερις μήνες, xωρίς όμως αυτό να σημαίνει μείωση των βιβλίων διδασκαλίας. Πρόκειται να εισαxθούν και νέα μαθήματα, όπως η πληροφορική, η θεατρολογία κ.α.
- H κατοxύρωση για μια xρονιά, ορισμένων μαθημάτων, προκειμένου να διαγωνίζονται σε μερικά για βελτίωση του βαθμού τους. Oι μαθητές που θα έxουν το δικαίωμα να βελτιώνουν τον βαθμό τους θα είναι οι απόφοιτοι Λυκείου, κάτοχοι του Eθνικού Aπολυτηρίου.
- Θα καθοριστούν συντελεστές των εξεταζόμενων μαθημάτων, οι οποίοι θα εξαρτώνται από την κατεύθυνση της επιλογής του μαθητή. Ποιός θα είναι, όμως, ο συντελεστής των μαθημάτων, θα καθορισθεί από τα ίδια τα Πανεπιστημιακά Iδρύματα. - H πριμοδότηση μορίων στην περίπτωση που ο απόφοιτος Λυκείου, εισαxθεί σε άλλο τμήμα ή σxολή από εκείνο που επιθυμούσε, αλλά παρακολουθήσει στο διάστημα που προετοιμάζεται να επανεξετασθεί, μαθήματα.

Κοιτάξτε τι βρήκα....[/SIZE]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αυτό νομίζω πως είναι αρκετά παλιό και έχει τροποποιηθεί αρκετές φορές ως σήμερα:/:
Όσο για το τηλεφώνο της βθμιας εκπ/σης κάθε περιφέρεια έχει δικό της γραφείο όμως σίγουρα μέσα στο σαιτ του ΥΠΕΠΘ θα βρεις πληροφορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Να ρωτήσω λίγο κάτι...Αν είναι κάποιος υποψήφιος με το 10% του δίνουν καινούρια βεβαίωση πρόσβασης? Δεν έχει την παλιά?

Εν πάσει περιπτώσει ενημερώστε λίγο κάποιος για τα δικαιολογητικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από princess:
Να ρωτήσω λίγο κάτι...Αν είναι κάποιος υποψήφιος με το 10% του δίνουν καινούρια βεβαίωση πρόσβασης? Δεν έχει την παλιά?

Εν πάσει περιπτώσει ενημερώστε λίγο κάποιος για τα δικαιολογητικά.

Εμένα πάντως μου έδωσαν από το σχολείο νέα Βεβαίωση Πρόσβασης και ένα αντίγραφό της. Μαζί σου θα πρέπει να έχεις το μηχανογραφικό φυσικά, επικυρωμένο αντίγραφο του απολυτηρίου σου, την πρωτότυπη βεβαίωση πρόσβασης και ένα αντίγραφό της. Τέλος, την Ασυτνομική σου Ταυτότητα. Εγώ πήγα σε άσχετη μέρα από αυτή που είχε οριστεί για το σχολείο μου και με δέχτηκαν κανονικότατα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Επίσης αν θυμάμαι καλά έχεις μαζί σου και μία αίτηση .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αίτηση υποβολής του μηχανογραφικού μας έδωσαν επί τόπου στο σχολείο κατάθεσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Ok...Ξερω οτι αργησα (...πολυ! :O ) αλλα συζητωντας το με εναν φιλο μου χθες, με επεισε να ξανακανω μηχανογραφικο, μιας και εχω τελειωσει πλεον την (πρωτη μου) σχολη. Γνωριζω οτι η προθεσμια ειναι μεχρι την Παρασκευη, και εχω ηδη ετοιμα τα αυθεντικα απολυτηριο/βεβαιωση προσβασης και τα αντιτυπα τους, οποτε υποθετω (σωστα; :confused: ) οτι το μονο που μου λειπει ειναι το μηχανογραφικο. Οντας αποφοιτος, απλα παω και το ζηταω απο το σχολειο μου; Ή εχει καποια αλλη διαδικασια, το οποιο σημαινει οτι δεν θα προλαβω την προθεσμια υποβολης;

Απο ο,τι θυμαμαι απο την πρωτη υποβολη μηχανογραφικου, τα διαβαζαμε σε καποιον υπαλληλο της Δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης ωστε να τα περασει ηλεκτρονικα. Υπαρχει περιπτωση αυτο να σημαινει οτι δεν χρειαζεται να εχει και το εντυπο του μηχανογραφικου (ή να μπορουν να μου το παρεχουν απο εκει; ) :stupid:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cancerman

Δραστήριο μέλος

Ο Cancerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 407 μηνύματα.
κοιτα οπως τα λες ειναι.

ωστοσο αφου εισαι απο προηγουμενο ετος απο οτι βλεπω στο δικο μου θα πρεπει να συμπληρωσεις 3 ακομα κουτακια που αν εισαι του 2000 (ή του 2001 [δεν θυμαμαι:redface: ]) το δικο σου (το παλιο) μηχανογραφικο δεν τα ειχε((τα ξερω απο τον αδεφο μου :P ) τα στοιχεια των οποιων θα στα ζητησουν (ή θα τα συμπληρωσουν) στη μαχανοργανωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Νανά τελικά τι έγινε με το ειδικό μάθημα που δεν είχες δώσει; Πως κατέθεσες μηχανογραφικό; Έμαθες τελικά τι παίζει; Με ενδιαφέρει κι εμένα αρκετά το θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Νανά τελικά τι έγινε με το ειδικό μάθημα που δεν είχες δώσει; Πως κατέθεσες μηχανογραφικό; Έμαθες τελικά τι παίζει; Με ενδιαφέρει κι εμένα αρκετά το θέμα...

Κοίτα, δεν το έψαξα και πολύ, αλλά απ' ό,τι ρώτησα διάφορους (και διάβασα) μου είπαν ότι αφού δεν το είχα δώσει θα είχα λιγότερα μόρια (σα να είχα γράψει 0). Όταν κατέθεσα ήταν και μια κοπέλα στην ηλικία μου, που είχε ήδη ένα πτυχίο και έδινε για Αρχιτεκτονική και η οποία ΤΟΤΕ δεν είχε δώσει σχέδιο, οπότε το έδωσε ΤΩΡΑ. Άρα, αν δε δώσεις τα απαιτούμενα, χάνεις μόρια. Όσο για υποχρεωτικά επιπλέον μαθήματα, π.χ. σχέδιο, εκεί είναι προϋπόθεση να τα έχεις δώσει για να περάσεις στη σχολή. Ενώ στην περίπτωση της Οικονομικής Θεωρίας, και που δεν το είχα δώσει, θα μπορούσα π.χ. να περάσω σε οικονομικό τει. Αλλά δεν ήθελα. Ήθελα μόνο Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας ΑΣΟΕΕ.

Τελικά, πάντως κατέθεσα το μηχανογραφικό σε άλλες σχολές, που δεν ήθελαν ειδικό μάθημα. Έχω ήδη γίνει δεκτή και σε Μεταπτυχιακό, οπότε... πλέον είμαι κατωχηρωμένη ότι κάτι θα κάνω από Οκτώβρη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δηλαδή γίνεται να δώσεις μόνο το ειδικό μάθημα χωρίς να τα ξαναδώσεις όλα;
Κι εγώ σκέφτομαι να πάω απο φέτος στο ΑΚΤΟ και του χρόνου να το συνεχίσω, αλλάζοντας και σχολή (τώρα είμαι ΗΜΜΥ) και να πάω Αρχιτεκτονική ΕΜΠ... Που είναι πιο σχετική και μου αρέσει αρκετά (όχι όσο η γραφιστική αλλά θα σπουδάζω και γραφιστική στο ΑΚΤΟ παράλληλα)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έχω μπερδευτεί τελείως... Τελικά μπορώ να δώσω σχέδιο χωρίς να δώσω όολα τα άλλα ή δεν γίνεται; :(

ΥΓ: Νανά, μπορείς να τη ρωτήσεις και αν δεν έχει πρόβλημα να μου δώσεις κάποια στοιχεία για να επικοινωνήσω μαζί της;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Έχω μπερδευτεί τελείως... Τελικά μπορώ να δώσω σχέδιο χωρίς να δώσω όολα τα άλλα ή δεν γίνεται; :(

ΥΓ: Νανά, μπορείς να τη ρωτήσεις και αν δεν έχει πρόβλημα να μου δώσεις κάποια στοιχεία για να επικοινωνήσω μαζί της;

Από ό,τι κατάλαβα, από αυτά που μου είπε μπορείς να δώσεις μόνο το σχέδιο. Κοίτα, αυτή την κοπέλα δεν τη γνωρίζω, απλώς έτυχε να κάτσουμε στο ίδιο θρανίο όταν φτιάχναμε τα μηχανογραφικά στο σχολείο, και πιάσαμε συζήτηση. Πάντως μου είπε ότι είχε δώσει και το 2001 το σχέδιο (αν θυμάμαι καλά) και τώρα πάλι, αλλά δεν τα πήγε καλά. Τώρα τι να σου πω... λες να το είχε δώσει και το 2000 που τέλειωσε το Λύκειο και μόνο όταν το έχεις δώσει την πρώτη χρονιά του μηχανογραφικού, να μπορείς να το δώσεις και μετά;;; Τι να πω... θα σε γελάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top