Απορίες σχετικά με τη συμπλήρωση του μηχανογραφικού

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Παιδιά και εγώ Μηχανολόγος Μηχανικός ήθελα να γίνω αλλά δυστυχώς δεν την έπιασα την σχολή.
2η επιλογή (ουσιαστικά) ήταν οι Χημικοί Μηχανικοί,ξέρω ότι προτιμούν τους μηχανολόγους και τα πράγματα στην ελλάδα είναι τραγικά χάλια.Γι αυτό θέλω να τελείωσω στο ΑΠΘ και ωα φύγω εξωτερικό.

ΜΑΚΑΡΙ να είμαι του χρόνου σε αυτήν την σχολή :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Προς dooo: Ο αδελφός μου είναι Χημ.Μηχ. του ΕΜΠ, έχει κάνει ΜΠΣ σε τσιμέντα και τώρα κάνει διδακτορικό πάνω στο ίδιο αντικείμενο...

Φοβάμαι όμως ότι στον ιδιωτικό τομέα (αλλά και στο δημόσιο) ότι είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα, αν και έχει προσόντα (που καμιά φορά γυρνούν και μπούμερανγκ)... Εσύ ως έμπειρη, τι θα πρότεινες σε αυτή την περίπτωση;;;

εργοτάξια, κατασκευαστικές κλπκλπ.
Ανοίγει βιβλία (πρέπει να έχει ανοίξει ήδη αν κάνει διδακτορικό και θέλει να πληρώνεται), και τσαλαβουτάει στο πιο όμορφο και χοντρά αμοιβόμενο βούρκο:P
πότε τέλιωσε? μπορεί να τον ξέρω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
επαναλαμβανομαι, αλλα...ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗΗΗΗΗΗΗ!!!

αντε να δουμε... ποτε βγαινουν αποτελεσματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Παιδιά και εγώ Μηχανολόγος Μηχανικός ήθελα να γίνω αλλά δυστυχώς δεν την έπιασα την σχολή.
2η επιλογή (ουσιαστικά) ήταν οι Χημικοί Μηχανικοί,ξέρω ότι προτιμούν τους μηχανολόγους και τα πράγματα στην ελλάδα είναι τραγικά χάλια.Γι αυτό θέλω να τελείωσω στο ΑΠΘ και ωα φύγω εξωτερικό.

ΜΑΚΑΡΙ να είμαι του χρόνου σε αυτήν την σχολή :)

άμα την πιάσεις, κάνε ένα μπρέικ και πήγαινε στρατό στο ενδιάμεσο. μη το αφήσεις για μετά, να πας εξωτερικό ανενόχλητος, και αμέσως μόλις τελιώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Ας πιάσω την σχολή πρώτα (μακάρριιιιιιιιιιιιιιιι) και βλέπουμε :P

Η Μισέλ πως τα πήγε με τα ειδικά μαθήματα?(άσχετο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
εργοτάξια, κατασκευαστικές κλπκλπ.
Ανοίγει βιβλία (πρέπει να έχει ανοίξει ήδη αν κάνει διδακτορικό και θέλει να πληρώνεται), και τσαλαβουτάει στο πιο όμορφο και χοντρά αμοιβόμενο βούρκο:P
πότε τέλιωσε? μπορεί να τον ξέρω:D

Το 2003 τέλειωσε το προπτυχιακό, ακόμα στο ΕΜΠ είναι.
Αν ανοίξει βιβλία από πού θα πληρώνεται;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ειστε ολοι οφφτοπικ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Το 2003 τέλειωσε το προπτυχιακό, ακόμα στο ΕΜΠ είναι.
Αν ανοίξει βιβλία από πού θα πληρώνεται;;;
από το ΕΜΠ θα πληρώνεται!
τώρα δεν κάνει ένα αμοιβόμενο διδακτορικό? δεν του δίνουν στη ζούλα κομματάκι από τη πίτα? ( θα μου πεις στα τσιμέντα είναι, κατάλαβα με ποιους έμπλεξε:P).

εγώ το 2000 βγήκα, παίζει και να τον έχω δει και να του έχω διορθώσει γραπτά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
από το ΕΜΠ θα πληρώνεται!
τώρα δεν κάνει ένα αμοιβόμενο διδακτορικό? δεν του δίνουν στη ζούλα κομματάκι από τη πίτα? ( θα μου πεις στα τσιμέντα είναι, κατάλαβα με ποιους έμπλεξε:P).

εγώ το 2000 βγήκα, παίζει και να τον έχω δει και να του έχω διορθώσει γραπτά:P

Η συνέχεια σε pm για να μην είμαστε και off.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MiSparrow

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Σήμερα κατέθεσα το μηχανογραφικό...
4 σχολές δήλωσα (1.ΗΜΜΥ ΕΜΠ, 2. Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής Πάτρας, 3. Φυσικό Αθήνας, 4. Μηχανικών Σχεδίασης Προιόντων κ Συστημάτων Αιγαίου (έτσι για το γ@μώτο δηλαδή) )

Πάντως, τι να πω, πολύ γραφειοκρατεία... Υπογραφές από δω, επικυρώσεις από κει, ένοιωθα σα να ήμουν σε τράπεζα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Σήμερα κατέθεσα το μηχανογραφικό...
4 σχολές δήλωσα (1.ΗΜΜΥ ΕΜΠ, 2. Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής Πάτρας, 3. Φυσικό Αθήνας, 4. Μηχανικών Σχεδίασης Προιόντων κ Συστημάτων Αιγαίου (έτσι για το γ@μώτο δηλαδή) )

Πάντως, τι να πω, πολύ γραφειοκρατεία... Υπογραφές από δω, επικυρώσεις από κει, ένοιωθα σα να ήμουν σε τράπεζα! :D
Είσαι σίγουρη για ΗΜΜΥ ΕΜΠ; :P
(Οι πρωτοετείς ξεκινούν 2/11 btw).





Καλή τύχη σ' όλους. :)
Οι βάσεις τέλη Αυγούστου δεν είναι; (23 νομίζω??)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MiSparrow

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Είσαι σίγουρη για ΗΜΜΥ ΕΜΠ; :P
(Οι πρωτοετείς ξεκινούν 2/11 btw).

Όχι, γιατί ρωτάς? :)
Κι εσύ σ'αυτή τη σχολή είσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όχι, γιατί ρωτάς? :)
Κι εσύ σ'αυτή τη σχολή είσαι?
Μαζευτήκαμε πολλοί ΗΜΜΥτες μου φαίνεται. :P



Είναι δύσκολη σχολή κι η κατάσταση είναι λίγο ζούγκλα εκεί μέσα (καταλήψεις κλπ κλπ). Ακόμα εξεταστική χειμερινού δίνουμε. :/:
Τέλοσπάντων, περισσότερα μόλις βγουν οι βάσεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MiSparrow

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Οκ, πάντως αν περάσω θα μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες! :P
Promise?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Οκ, πάντως αν περάσω θα μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες! :P
Promise?

don't worry! Με τόσους ΗΜΜΥτες εδώ μέσα θα βρεις τόσες πληροφορίες (από hints για το πρώτο έτος μέχρι Hints για διδακτορικά :P) που δεν 8α ξέρεις τι να τις κάνεις :P:P:P

Καλά αποτελέσματα πάντως!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MiSparrow

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
don't worry! Με τόσους ΗΜΜΥτες εδώ μέσα θα βρεις τόσες πληροφορίες (από hints για το πρώτο έτος μέχρι Hints για διδακτορικά :P) που δεν 8α ξέρεις τι να τις κάνεις :P:P:P

Καλά αποτελέσματα πάντως!!!:)

Ευχαριστώ πολύ!!! :P
Περισσότερο ανησυχώ βέβαια γιατί είμαι πολύ διστακτική απέναντι σ' αυτή τη σχολή, αλλά οκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Παιδιά ξέρει κανείς γιατί οι βάσεις του 2000 όπου κι αν τις έψαξα είναι σε λίγο περίεργη μορφή (λες και το άριστα είναι το 200 και όχι το 20.000); Αφού απο τότε εφαρμόστηκε το νέο σύστημα. Ήταν μήπως διαφορετικό στην αρχή;

ΥΓ: Μυρτώ το λινκ στην υπογραφή σου οδηγεί στο blogspot ακόμα (άλλαξες μόνο το όνομα του και όχι και το URL στην υπογραφή σου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Στην πρώτη χρονιά από ό,τι θυμάμαι "το άριστα ήταν το διακόσια".

Δηλαδή είχες ας πούμε 176,40 μόρια ή κάπως έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Παιδιά ξέρει κανείς γιατί οι βάσεις του 2000 όπου κι αν τις έψαξα είναι σε λίγο περίεργη μορφή (λες και το άριστα είναι το 200 και όχι το 20.000); Αφού απο τότε εφαρμόστηκε το νέο σύστημα. Ήταν μήπως διαφορετικό στην αρχή;
Το 2000 τα θέματα ήταν γελοία, (να φανταστείς έβαλαν Σωστό-Λάθος στην έκθεση :hypno:) με αποτέλεσμα να έχουμε κάτι τρελές βάσεις. :eek:



Με 19 δεν πέρναγες Ιατρική. :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το 2000 τα θέματα ήταν γελοία, (να φανταστείς έβαλαν Σωστό-Λάθος στην έκθεση :hypno:) με αποτέλεσμα να έχουμε κάτι τρελές βάσεις. :eek:



Με 19 δεν πέρναγες Ιατρική. :ermm:
Οι βάσεις του 2000 όμως αποτελούν ένα καλό άνω φράγμα πιστευω. Δηλαδή, αν κάποιος περνάει στη Χ σχολή σύμφωνα με αυτές, τότε περνάει σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top