Απορίες σχετικά με τη συμπλήρωση του μηχανογραφικού

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πάντως απο όσα διάβασα κατάλαβα οτι ή δίνεις όλα τα μαθήματα ή αν δεν έδωσες ποτέ το ειδικό δεν μπορείς και μετά να το δώσεις :(
Θα πάρω τηλ το υπουργείο για πιο σίγουρα όταν γυρίσω Θεσ/νίκη αλλά αυτό κατάλαβα.
Πάντως δεν το αποκλείω και να ξαναδώσω :P Ειδικά τώρα που το κάνανε 6 μαθήματα μόνο δεν μου φαίνεται τραγικό. Άλλωστε απο το να διαβάζω για τη σιχαμένη τη σχολή μου χίλιες φορές καλύτερα να διαβάζω για τις πανελλήνιες. Άσε που θα έχω κ τον Πάνο για συμπαράσταση που δίνει κι αυτός του χρόνου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Εγώ πάντως απο όσα διάβασα κατάλαβα οτι ή δίνεις όλα τα μαθήματα ή αν δεν έδωσες ποτέ το ειδικό δεν μπορείς και μετά να το δώσεις :(
Θα πάρω τηλ το υπουργείο για πιο σίγουρα όταν γυρίσω Θεσ/νίκη αλλά αυτό κατάλαβα.


μμμμ... χαζο ειναι να μη μπορεις ποτε πια να το δωσεις, ελεος!
αμα εχεις νεοτερα, γραψε κι εδω, ε? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
τελικα ποιοι εδωσαν μηχανογραφικο και περασαν σε αλλη σχολη?
εγω εδωσα αλλα δεν περασα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
τελικα ποιοι εδωσαν μηχανογραφικο και περασαν σε αλλη σχολη?
εγω εδωσα αλλα δεν περασα :P

Εγώ πέρασα Φαρμακευτική Αθήνας και σήμερα γράφτηκα... καλά άθλιοι αυτοί στη Γραμματεία :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Εγώ πέρασα Φαρμακευτική Αθήνας και σήμερα γράφτηκα... καλά άθλιοι αυτοί στη Γραμματεία :mad:


ΜΠΡΑΒΟ!:D
καλη επιτυχια λοιπον σε ολα, καλο ξεκινημα με τις νεες σπουδες! :clapup:
ηταν η πρωτη σου επιλογη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
ΜΠΡΑΒΟ!:D
καλη επιτυχια λοιπον σε ολα, καλο ξεκινημα με τις νεες σπουδες! :clapup:
ηταν η πρωτη σου επιλογη?

Ευχαριστώ Gio.

Η 2η ήταν... τώρα να δούμε τι θα προλάβω από όλα... μάλλον η Φαρμακευτική θα είναι η τελευταία προτεραιότητα όμως. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
επαναφερω το θεμα μιας και ειναι πολυ επικαιρο.
τι θα δηλώσετε, οσοι δωσατε????

Νανα, τελικα τι εκανες? (αν και παει ενας χρονος...!)
πως παει η σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Εγώ θα δηλώσω

1η προτίμηση Χημικών Μηχανικών ΑΠθ
2η Πληροφορική Θεσνίκης
3η εφαρμοσμένη πληροφορική στο Μακεδονίας
4η Μαθηματικό Θεσνίκης
5η Φυσικό Θεσνίκης

Αυτά είναι τα standar.Τα υπόλοιπα βλέπουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Εγώ θα δηλώσω

1η προτίμηση Χημικών Μηχανικών ΑΠθ

AXAXAXAXAXAXAXAXXAXAXAX κι άλλος ένας μελλοντικός καμμένος:D:D:D:D:D

γιατί αγόρι μου το κάνεις αυτό στον εαυτό σου??? δεν τον λυπάσαι?:P:P:P

σοβαρά τώρα, σε έχει ενημερώσει κανείς για τη φύση της δουλειάς, το περιεχόμενο, τις προοπτικές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
επαναφερω το θεμα μιας και ειναι πολυ επικαιρο.
τι θα δηλώσετε, οσοι δωσατε????

Νανα, τελικα τι εκανες? (αν και παει ενας χρονος...!)
πως παει η σχολη?

Τίποτα δεν έκανα, μόνο που γράφτηκα.

Ούτε βιβλία πήρα, ούτε σε καμιά παρακολούθηση πήγα... τίποτα
Χρόνος μηδέν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
AXAXAXAXAXAXAXAXXAXAXAX κι άλλος ένας μελλοντικός καμμένος:D:D:D:D:D

γιατί αγόρι μου το κάνεις αυτό στον εαυτό σου??? δεν τον λυπάσαι?:P:P:P

σοβαρά τώρα, σε έχει ενημερώσει κανείς για τη φύση της δουλειάς, το περιεχόμενο, τις προοπτικές?


Ξέρω είναι πολύ χάλια τα πράγματα με τις επαγγελματικές προοπτικές,αλλά ευελπιστώ να φύγω εξωτερικό μετά :clapup:


Μπορείς να ασχοληθείς με πολλά πράγματα αλλά πρέπει να φύγεις εξωτερικό.

ΜΑΚΑΡΙ να την πιάσω τη σχολή.

Καλή μας επιτυχία παιδιά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Τίποτα δεν έκανα, μόνο που γράφτηκα.

Ούτε βιβλία πήρα, ούτε σε καμιά παρακολούθηση πήγα... τίποτα
Χρόνος μηδέν...


σοβαρα??
πωπω... σκοπευεις να την τελειωσεις τη σχολη? γιατι δεν το βλεπω αν δεν εχεις χρονο...
μπηκες για να την τελειωσεις παντως, η για αλλους λογους?

AXAXAXAXAXAXAXAXXAXAXAX κι άλλος ένας μελλοντικός καμμένος:D:D:D:D:D

γιατί αγόρι μου το κάνεις αυτό στον εαυτό σου??? δεν τον λυπάσαι?:P:P:P

σοβαρά τώρα, σε έχει ενημερώσει κανείς για τη φύση της δουλειάς, το περιεχόμενο, τις προοπτικές?

μην το αποπαιρνεις ρε το παιδι..!:(


χμ.... εγω θελω να δηλωσω 5ο πεδιο....
αλλα αοδε γιοκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
σοβαρα??
πωπω... σκοπευεις να την τελειωσεις τη σχολη? γιατι δεν το βλεπω αν δεν εχεις χρονο...
μπηκες για να την τελειωσεις παντως, η για αλλους λογους?

Όχι δε σκοπέυω να πάω καθόλου πλέον. Πέρσι έκανα το μηχανογραφικό ψάχνοντας για άλλες επαγγελματικές διεξόδους. Φέτος, βλέποντας πώς είναι τα πράγματα στο χώρο εργασίας, θέλω πλέον να κάνω κάτι σχετικό με αυτό που σπούδασα (να μη χάσω άλλα χρόνια) και πλέον οι ανάγκες μου έχουν αυξηθεί, πράγμα που σημαίνει ότι δε σκοπέυω να ζω πλέον με 300 ευρώ το μήνα για τα επόμενα 6 χρόνια. Προτεραιότητά μου είναι να έχω μια δουλειά με στάνταρ ωράριο και μετά από 1-2 χρόνια να μπορέσω να κάνω κάποιο μεταπτυχιακό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
τι να μην αποπαίρνω ρε τζιο...εδώ προσπαθούμε να μη βγει άλλος ένας άνεργος στο κλαρί λέμε...δε παίζουν έτσι με τα επαγγελματικά.

@stand;Αν σου αρέσουν τα φαινόμενα μεταφοράς, οι μηχανές, ροές κλπκλπ, πήγαινε μηχανολόγους...Πάρα πολύ καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση, είτε στον ιδιωτικό είτε στον δημόσιο τομέα. Οι χημικοί μηχανικοί μπορεί να έχουν γνώσεις σε περισσότερα πεδία, τα εργασιακά τους όμως δικαιώματα είναι πολύ περιορισμένα. Με λίγα λόγια μας έχουν ικανούς μόνο για γιαούρτια... για περιβαλλοντολογικές μελέτες μεγάλης κλίμακας πχ. είμαστε στην απέξω...

Αν τώρα θέλεις ντε και καλά να μπεις κι εσύ στο σύλλογο, το αντικείμενο του χημ. μηχανικού είναι φοβερά συναρπαστικό!!!! Ειδικά η κατεύθυνση του σχεδιασμού βιομηχανιών (δε ξέρω αν έχουν κατευθύνσεις στο ΑΠΘ, όμως). Από το 6ο εξάμηνο θα αρχίσεις να πιάνεις το νόημα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μμμ...καταλαβα...
το χω σκεφτει κι εγω αυτο...
αλλα ποτε δεν ξερεις, και παλι!
παντως ειναι ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ στοιχειο, οτι με την παροδο του χρονου αλλαζουν οι προτεραιοτητες μας... και στη συγκεκριμενη περιπτωση και ηλικια, αλλαζουν πολυ γρηγορα!

οποτε παει η φαρμακευτικη...
και εμενα παει το 5ο πεδιο...


πσ για ντου-ποστ
ντου, αυτο ναι! να του εξηγεις τα πραγματα ναι!
αλλα να του λες στο ασχετο τι να ΜΗΝ κανει, αυτο το θεωρω λιγο ατοπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αλλα να του λες στο ασχετο τι να ΜΗΝ κανει, αυτο το θεωρω λιγο ατοπο.
στο άσχετο???? αν δεν ήμουν χημ. μηχανικός, αν δεν είχα όλο σχεδόν τον κύκλο επαφών μου χημ. μηχανικούς, αν δεν είχα παντρευτεί χημ. μηχανικό με 15ετία στο επάγγελμα, είναι ποτέ δυνατόν να μίλαγα???? άχνα δε θα έβγαζα εξαρχής:P


περιττό να πω ότι αν τον είχα μπροστά μου, θα κάναμε ανάλυση επί ώρες.. η οποία όμως, αναγκαστικά συνοψίζεται στο ποστ με τη φράση "άλλος ένας καμμένος" :P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ο αλλος μπορει να μην το ξερει τι εισαι.
μπορει να μη ξερει καν τι ανθρωπος εισαι-νταξει εγω σε ξερω και ξερω οτι το λες καλοπροεραιτα, αλλα καποιον αλλον τον γειωνεις αποτομα αντι να του πεις την αποψη σου και να το καταλαβει, και να το σκεφτει και μονος του...
τεσπα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ο αλλος μπορει να μην το ξερει τι εισαι.
so? αυτό δε με εμποδίζει από το να πω τη γνώμη μου:)
και ως μηχανικός, είμαι των σύντομων προτάσεων...
όποιος ενόησεν, ενόησεν, οι υπόλοιποι κατουράτε σε άλλον πηγάδιον:P:P:P
τούτον εγέμισεν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αυτο που λεω, ειναι οτι αν καποιος ερθει και μου πει "μην το κανεις αυτο, αλλος ενας χαμενος κλπ κλπ", μαλλον θα τον γραψω ξερεις που.

αν μυ πει "μην το κανεις ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ", θα το σκεφτω και πολυ πιθανοτατα να μην το κανω οντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Προς dooo: Ο αδελφός μου είναι Χημ.Μηχ. του ΕΜΠ, έχει κάνει ΜΠΣ σε τσιμέντα και τώρα κάνει διδακτορικό πάνω στο ίδιο αντικείμενο...

Φοβάμαι όμως ότι στον ιδιωτικό τομέα (αλλά και στο δημόσιο) ότι είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα, αν και έχει προσόντα (που καμιά φορά γυρνούν και μπούμερανγκ)... Εσύ ως έμπειρη, τι θα πρότεινες σε αυτή την περίπτωση;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top