Απορίες για τη σχολή Λογοθεραπείας Πάτρας

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
αφού θεωρητικά θα έχω χάσει το εξάμηνο και δε θα συμμετάσχω στην εξεταστική δεν μπορώ να καταλάβω τη χρησιμότητά του.
σε περιπτωση που γινει γρηγορα η εγγραφη στο λενε και προλαβεις εν τελει το εξαμηνο , αλλα και για να εξοικειωθεις με τα μαθηματα της νεας σχολης
 

Evelynne

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
σε περιπτωση που γινει γρηγορα η εγγραφη στο λενε και προλαβεις εν τελει το εξαμηνο , αλλα και για να εξοικειωθεις με τα μαθηματα της νεας σχολης
Οκ, άρα μάλλον το μόνο που μπορω να κάνω ειναι προσευχή μήπως και το προλάβω:cray: γιατί είμαι από επαρχία και χρειάζεται να πάω να βρω σπίτι και δε θέλω να επιβαρύνω τους δικούς μου αν τελικά δε με συμφέρει... Σ ευχαριστώ πάντως πολύ για τη βοήθεια, δεν έχω ιδέα για τη λειτουργία των πανεπιστημίων πραγματικά
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 968 μηνύματα.
σε περιπτωση που γινει γρηγορα η εγγραφη στο λενε και προλαβεις εν τελει το εξαμηνο , αλλα και για να εξοικειωθεις με τα μαθηματα της νεας σχολης
Τα αποτελεσματα των μετεγγραφων βγαινουν μεσα νοεμβριου, γιατι να μην μπορει καποιος να γραψει κανονικα στην εξεταστικη? Νομιζω οτι μια χαρα μπορει αφου στην ουσια εχασε 1 μηνα (αν και παρακολουθει εξ αρχης στην συγκεκριμένη σχολη αρα δεν εχασε και κατι). Αλλα δεν ειμαι σιγουρη οποτε ο γιαννης που ξερει ας απαντησει και σε αυτο
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Τα αποτελεσματα των μετεγγραφων βγαινουν μεσα νοεμβριου, γιατι να μην μπορει καποιος να γραψει κανονικα στην εξεταστικη? Νομιζω οτι μια χαρα μπορει αφου στην ουσια εχασε 1 μηνα (αν και παρακολουθει εξ αρχης στην συγκεκριμένη σχολη αρα δεν εχασε και κατι)
τα αποτελεσματα βγαινουν περιπου τον δεκεμβρη-γεναρη
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 968 μηνύματα.
τα αποτελεσματα βγαινουν περιπου τον δεκεμβρη-γεναρη
Αιτησεις γινονται μεσα οκτωβρη, αποτελεσματα μεσα νοεμβρη και οσοι πηραν μεταγραφη πανε αρχες δεκεμβρη και δινουν οτι χαρτουρα τους ζητησει η νεα σχολη σε θεμα δικαιολογητικων, ετσι ξερω τουλαχιστον για την κανονικη μεταγραφη και οχι για εξαιρεσεις. Εκτος και αν κανω τοσο λαθος με τους μηνες αν και δεν νομιζω
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Αιτησεις γινονται μεσα οκτωβρη, αποτελεσματα μεσα νοεμβρη και οσοι πηραν μεταγραφη πανε αρχες δεκεμβρη και δινουν οτι χαρτουρα τους ζητησει η νεα σχολη σε θεμα δικαιολογητικων, ετσι ξερω τουλαχιστον για την κανονικη μεταγραφη και οχι για εξαιρεσεις. Εκτος και αν κανω τοσο λαθος με τους μηνες αν και δεν νομιζω
εγω τα ξερω οπως τα ειπα , τωρα για απθ μπορει να ειναι καλυτερα συγκριτικα με πανεπιστημιο πατρων , anyways
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 968 μηνύματα.
εγω τα ξερω οπως τα ειπα , τωρα για απθ μπορει να ειναι καλυτερα συγκριτικα με πανεπιστημιο πατρων , anyways
Παντως τωρα με μια γρηγορη αναζητηση το 2021 τα αποτελεσματα μεταγραφων βγηκαν 24/11. Τωρα αυτα παιζονται καθε χρονια, αλλα δεν νομιζω να βγαινουν δεκεμβρη και ιανουαριο. Ο γιαννης δινει σωστες απαντησεις στις μεταγραφες οποτε οταν μπει θα βοηθησει περισσοτερο. 😊😊
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 968 μηνύματα.
οταν μπηκα το 20 , οι μισοι χασανε το εξαμηνο αλλα οκ . ε σιγα το πολυ πολυ απλα το χανει και τα δινει του χρονου
Καλα ναι, το ιδανικο ειναι να μην το χασει ειδικα αν παει να παρακολουθησει εκει εξ αρχης. Εγω π.χ θα παω εξ αρχης απθ καθως θεωρω οτι θα παρω μεταγραφη αλλα ευχομαι να βγουν τα αποτελεσματα μεσα στον νοεμβριο, φαινεται οτι φετος τα κανουν και λιγο πιο γρηγορα τα πραγματα δεν νομιζω να θελουν καποια καθυστερηση(βοηθαει και τους ιδιους να λενε οτι οι μεταγραφες βγηκαν πιο γρηγορα απο ποτε 😆)
 

Evelynne

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Σας έχω πρηξει σε αυτό το θρεντ, αλλά έχω την αγωνία μου... Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, στην καλύτερη περίπτωση, αν γίνουν γρήγορα οι διαδικασίες, θα προλάβω κανονικά την εξεταστική στο ΑΠΘ. Στη χειρότερη θα μπορέσω να δώσω τα μαθήματα του β εξαμήνου τον Ιούλιο, τα μαθήματα του α εξαμήνου το Σεπτέμβριο και τον Οκτώβρη να μπω κανονικά γ εξάμηνο; Ή λέω βλακείες; Θα με υποχρεώσει κανένας να παρακολουθήσω ξανά τα μαθήματα του α εξαμήνου;
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 968 μηνύματα.
Σας έχω πρηξει σε αυτό το θρεντ, αλλά έχω την αγωνία μου... Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, στην καλύτερη περίπτωση, αν γίνουν γρήγορα οι διαδικασίες, θα προλάβω κανονικά την εξεταστική στο ΑΠΘ. Στη χειρότερη θα μπορέσω να δώσω τα μαθήματα του β εξαμήνου τον Ιούλιο, τα μαθήματα του α εξαμήνου το Σεπτέμβριο και τον Οκτώβρη να μπω κανονικά γ εξάμηνο; Ή λέω βλακείες; Θα με υποχρεώσει κανένας να παρακολουθήσω ξανά τα μαθήματα του α εξαμήνου;
Αν γινουν οπως και περσι τοτε δεν χανουμε καθολου χρονο καθως ολα ειχαν τελειωσει πριν τον Δεκέμβρη(φανταζομαι ετσι θα γινει). @γιαννης_00 εσυ που τα ξερεις πολυ καλα μπορεις να δωσεις απαντησεις
 

Nikoleta_Giann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoleta_Giann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Παιδιά, έχω και εγώ μια απορία και θα ήθελα να με βοηθήσετε αν μπορείτε. Πέρασα νομική δπθ ωστόσο, σύμφωνα και με τον ειδήμονα Γιάννη, θα μπορέσω να πάρω μετεγγραφή για νομική Θεσσαλονίκης και σκοπεύω να ξεκινήσω να παρακολουθώ εκεί μαθήματα από Οκτώβρη. Θα μπορέσω να συμμετάσχω στην εξεταστική του Φεβρουαρίου κανονικά;
Ναι κανονικά θα δώσεις ...λογικά εργαστήρια δεν έχετε οπότε όλα καλα..εγώ που πήρα μετεγγραφή μέχρι τα Χριστούγεννα είχα κωδικούς δηλαδή ήμουν κανονικά φοιτήτρια αλλά ήταν και πολύ γρήγορο το τμήμα μου!αλλά γενικά μέχρι Γενάρη θα έχεις πάρει κωδικούς και αριθμό μητρώου ώστε να είσαι φοιτήτρια
 

KaterinaL

Νεοφερμένος

Η KaterinaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους,
Φέτος, με τη δεύτερη χρονιά για το 10%, πέρασα στο Χημικό Αθήνας. Είμαι ήδη στο τμήμα Επιστήμης Τροφίμων και Διατροφής του Ανθρώπου στο Γεωπονικό, τώρα θα πάω 2ο έτος και έχω περάσει όλα τα μαθήματα. Αμφιταλαντεύομαι πολύ για το αν μείνω στη σχολή που είμαι ή να αλλάξω, καθαρά από θέμα επαγγελματικής αποκατάστασης, καθώς μου αρέσουν και οι δύο σχολές. Επίσης έδωσα στις Πανελλήνιες Βιολογία και ξέρω πως το Χημικό έχει πολλά Μαθηματικά.
Κάθε απάντηση δεκτή:)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους,
Φέτος, με τη δεύτερη χρονιά για το 10%, πέρασα στο Χημικό Αθήνας. Είμαι ήδη στο τμήμα Επιστήμης Τροφίμων και Διατροφής του Ανθρώπου στο Γεωπονικό, τώρα θα πάω 2ο έτος και έχω περάσει όλα τα μαθήματα. Αμφιταλαντεύομαι πολύ για το αν μείνω στη σχολή που είμαι ή να αλλάξω, καθαρά από θέμα επαγγελματικής αποκατάστασης, καθώς μου αρέσουν και οι δύο σχολές. Επίσης έδωσα στις Πανελλήνιες Βιολογία και ξέρω πως το Χημικό έχει πολλά Μαθηματικά.
Κάθε απάντηση δεκτή:)
αυτο που εχω να σου πω ειναι οτι το χημικο δεν εχει μαθηματικα. ενα μαθημα ποτ πουρι.
η τεχνολογια τροφιμων και η οινολογια αρχισε ως παρακλαδι της χημεια και μετα γιγαντοθηκε.
απο το χημικο μπορεις να το γυρισεις καπως στα τροφιμα το αναποδο οχι.
δεν ξερω και τι κανουν τα τροφιμα , η χημεια κανει πολλα πραματα κανει και φυσικη ( φυσικοχημεια) νομιζω οτι ειναι πιο ζορι.
 

Elenakii

Νεοφερμένος

Η Elenakii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Θα κάνεις την εγγραφή σου ηλεκτρονικα, δήλωση μαθημάτων στο πρώτο εξάμηνο συνήθως γίνεται αυτόματα από την σχολή,αν όχι θα παρακολουθείς τις ανακοινώσεις από το σάιτ της σχολής
Τό πάσο μπορούν να σού το στείλουν ή να συνεννοηθείς από πού θα το πάρεις
Βιβλία μπορείς να πάρεις κανονικά
Δεν λες σε κάποιον ήρθα, απλά μετακομίζεις και ξεκινάς τις παρακολουθήσεις
Αν είσαι σίγουρη ότι δεν θά την ακολουθήσεις την σχολή, μπορείς ούτε βιβλία να πάρεις
Αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις, πάρτα καλού κακού
Καλησπέραερώτηση είμαι γονιός το παιδί μου πέρασε πολιτικός μηχανικός ξανθη και θελουμε να κυνηγήσουμε μετεγραφη για το απθ ..τι κάνουμε;κάνει την ενγραφη ηλεκτρονικά από εδώ Θεσσαλονίκη και μετά αίτηση μετεγγραφής πρέπει όμως να παραστεί στη ξανθη δια ζώσης η δεν είναι απαραίτητο ;επίσης βιβλία ποτέ και από που πέρνει και τι γίνετε με τα εργαστήρια που θα χάσει κι τα μαθήματα;
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Καλησπέραερώτηση είμαι γονιός το παιδί μου πέρασε πολιτικός μηχανικός ξανθη και θελουμε να κυνηγήσουμε μετεγραφη για το απθ ..τι κάνουμε;κάνει την ενγραφη ηλεκτρονικά από εδώ Θεσσαλονίκη και μετά αίτηση μετεγγραφής πρέπει όμως να παραστεί στη ξανθη δια ζώσης η δεν είναι απαραίτητο ;επίσης βιβλία ποτέ και από που πέρνει και τι γίνετε με τα εργαστήρια που θα χάσει κι τα μαθήματα;
Αν έχετε σίγουρα την μετεγγραφή δεν θά πάει καθόλου
Ο αδερφός μου πέρσι, έκανε ηλεκτρονικά την εγγραφή στην Ξάνθη, βιβλία δεν πήρε από εκεί
Παρακολουθούσε εδώ, στα εργαστήρια τούς άφησαν να πάνε, όταν βγήκε ή μετεγγραφή γράφτηκε ΑΠΘ, διαγράφηκε από Ξάνθη, πήρε εδώ βιβλία
Καλές σπουδές, εμάς ήταν με αδέρφια η μετεγγραφή και ήταν σίγουρη
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
και εγώ έχω απορίες... μεταγραφή μπορείς να κάνεις κάθε χρόνο το φθινόπωρο ή μόνο
την περίοδο που γράφτηκες?
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Παιδιά, έχω και εγώ μια απορία και θα ήθελα να με βοηθήσετε αν μπορείτε. Πέρασα νομική δπθ ωστόσο, σύμφωνα και με τον ειδήμονα Γιάννη, θα μπορέσω να πάρω μετεγγραφή για νομική Θεσσαλονίκης και σκοπεύω να ξεκινήσω να παρακολουθώ εκεί μαθήματα από Οκτώβρη. Θα μπορέσω να συμμετάσχω στην εξεταστική του Φεβρουαρίου κανονικά;
Φυσικά, συγχαρητήρια!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οκ, άρα μάλλον το μόνο που μπορω να κάνω ειναι προσευχή μήπως και το προλάβω:cray: γιατί είμαι από επαρχία και χρειάζεται να πάω να βρω σπίτι και δε θέλω να επιβαρύνω τους δικούς μου αν τελικά δε με συμφέρει... Σ ευχαριστώ πάντως πολύ για τη βοήθεια, δεν έχω ιδέα για τη λειτουργία των πανεπιστημίων πραγματικά
Μια χαρά θα προλάβεις, μήν αγχώνεσαι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλησπέρα σε όλους,
Φέτος, με τη δεύτερη χρονιά για το 10%, πέρασα στο Χημικό Αθήνας. Είμαι ήδη στο τμήμα Επιστήμης Τροφίμων και Διατροφής του Ανθρώπου στο Γεωπονικό, τώρα θα πάω 2ο έτος και έχω περάσει όλα τα μαθήματα. Αμφιταλαντεύομαι πολύ για το αν μείνω στη σχολή που είμαι ή να αλλάξω, καθαρά από θέμα επαγγελματικής αποκατάστασης, καθώς μου αρέσουν και οι δύο σχολές. Επίσης έδωσα στις Πανελλήνιες Βιολογία και ξέρω πως το Χημικό έχει πολλά Μαθηματικά.
Κάθε απάντηση δεκτή:)
Συγχαρητήρια για την επιτυχία σου αλλά εγώ θα εμένα στο γεωπονικό
Ουσιαστικά είναι Κ χημεία τροφίμων
Μην αλλάξεις, έχει πολύ καλή αποκατάσταση, εκτός αν δεν σου αρέσει καθόλου και έχεις κάτι άλλο στο μυαλό σου
Εγώ πάντως δεν θα άλλαζα
Έχετε και ωραίο μεταπτυχιακό ΜΒΑ στα τρόφιμα,το κοιτάει η αδερφή μου και το ξέρω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

και εγώ έχω απορίες... μεταγραφή μπορείς να κάνεις κάθε χρόνο το φθινόπωρο ή μόνο
την περίοδο που γράφτηκες?
Κάθε χρόνο με κοινωνικά οικονομικά κριτήρια
Με αδέρφια μόνο τον πρώτο χρόνο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top