Απορίες για τη σχολή Λογοθεραπείας Πάτρας

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
τα βιβλια ειναι δωρεαν αρκει να μην κανεις διαγραφη απο την σχολη πριν τελειωσει το εξαμηνο. μετα πρεπει να επιστραφουν λογικα, αν καταλαβα καλα
ναι και οχι
αν κανεις διαγραφη προ τελους εξαμηνου υπηρχαν καποιες σχολες που τα ζητουσαν πισω για να δωσουν χαρτι διαγραφης. Οι πιο πολλες οχι.
Τωρα ομως με την ενοποιηση των φοιτητολόγιων και την ρουφιανοπαρακολουθηση τους απο τον υπαιθ πιθανων να τα ζητησουν ολες. Δεν ξερω τι παιχτηκε περυσι γιατι η κεραμεως ειθελε να ζορίσει στο θεμα αυτο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μονο εγγραφη ειχα κανει, τα υπολοιπα δεν τα πηρα γιατι ηξερα οτι θα ξαναεδινα πανελληνιες. Ναι τους πηρα ενα τηλεφωνο για το τι να κανω επειδη θελω να κανω αναστολη, μου ειπαν να τους παρω τηλ μια βδομαδα μετα γιατι μολις ειχαν τελειωσει οι εγγραφες και θελουν λιγο χρονο ωστε να τα περασουν ολα. Οταν τους ξαναπηρα τηλ μ ειπαν οτι στο σαιτ υπαρχει η αιτηση, την κατεβασα την συμπληρωσα(εκει γραφεις ποσα εξαμηνα θες να κανεις αναστολη) και τους την εστειλα σε email. Μετα απο καμια 10αρια μερες μου εστειλαν σε μειλ οτι η αναστολη εχει γίνει.
Δεν ξερω αν μπορει να σταματησεις την αναστολη σε αλλη φαση δηλαδη να εχεις βαλει 2 εξαμηνα και τελικα να αποφασισεις οτι θελεις αναστολη για 1. Μπορεις να τους το ρωτησεις ομως
ναι μπορει να την σταματησει οποτε θελει.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Μονο εγγραφη ειχα κανει, τα υπολοιπα δεν τα πηρα γιατι ηξερα οτι θα ξαναεδινα πανελληνιες. Ναι τους πηρα ενα τηλεφωνο για το τι να κανω επειδη θελω να κανω αναστολη, μου ειπαν να τους παρω τηλ μια βδομαδα μετα γιατι μολις ειχαν τελειωσει οι εγγραφες και θελουν λιγο χρονο ωστε να τα περασουν ολα. Οταν τους ξαναπηρα τηλ μ ειπαν οτι στο σαιτ υπαρχει η αιτηση, την κατεβασα την συμπληρωσα(εκει γραφεις ποσα εξαμηνα θες να κανεις αναστολη) και τους την εστειλα σε email. Μετα απο καμια 10αρια μερες μου εστειλαν σε μειλ οτι η αναστολη εχει γίνει.
Δεν ξερω αν μπορει να σταματησεις την αναστολη σε αλλη φαση δηλαδη να εχεις βαλει 2 εξαμηνα και τελικα να αποφασισεις οτι θελεις αναστολη για 1. Μπορεις να τους το ρωτησεις ομως

οκ, γενικά δεν πρόλαβα να περάσω και πολλές απορίες εχω μαζέψτει...

επίσης το μειωμένο το φοιτητικό για τρένα και κτελ πόσο είναι τελικα ρε γαμώτο? 25% ή 50%?
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
οκ, γενικά δεν πρόλαβα να περάσω και πολλές απορίες εχω μαζέψτει...

επίσης το μειωμένο το φοιτητικό για τρένα και κτελ πόσο είναι τελικα ρε γαμώτο? 25% ή 50%?
25% απο τον τοπο σπουδων προς αλλα μερη(και το αναποδο)
50% απο τον τοπο σπουδων προς τον μονιμο τοπο κατοικιας(και το αναποδο)
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
οκ, γενικά δεν πρόλαβα να περάσω και πολλές απορίες εχω μαζέψτει...

επίσης το μειωμένο το φοιτητικό για τρένα και κτελ πόσο είναι τελικα ρε γαμώτο? 25% ή 50%?
Χαχα γενικοτερα οτι αποριες εχεις αν δεν βρεις καποια συγκεκριμενη απαντηση εδω τοτε παρτους ενα τηλ γιατι μπορει απο σχολη σε σχολη να διαφερουν οι καταστασεις. Μην πολυαγχωνεσαι με αυτα ευκολα σε απαντανε απο την γραμματεια.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
οκ, γενικά δεν πρόλαβα να περάσω και πολλές απορίες εχω μαζέψτει...

επίσης το μειωμένο το φοιτητικό για τρένα και κτελ πόσο είναι τελικα ρε γαμώτο? 25% ή 50%?
Στα υπεραστικα κτελ 50% αν πας στο χωριο σου ή στην πολη της σχολης.
25% ειναι αν πας να δεις το αισθημα
Τα τρενα παντα ηταν λιτα δεν εχω παρει τρενο αλλα υπολογιζε 20-25%.
Εσυ με την αναστολη δεν εχει τιποτα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Χαχα γενικοτερα οτι αποριες εχεις αν δεν βρεις καποια συγκεκριμενη απαντηση εδω τοτε παρτους ενα τηλ γιατι μπορει απο σχολη σε σχολη να διαφερουν οι καταστασεις. Μην πολυαγχωνεσαι με αυτα ευκολα σε απαντανε απο την γραμματεια.
αχου ..μαρεσει που σε αρεσουν τα ανεκδοτα
ακου ευκολα σε απαντανε στην γραμματεια?
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
25% απο τον τοπο σπουδων προς αλλα μερη(και το αναποδο)
50% απο τον τοπο σπουδων προς τον μονιμο τοπο κατοικιας(και το αναποδο)

Γεια σου ρε μπριζολίδι να πούμε! να'σαι καλά! :)

Χαχα γενικοτερα οτι αποριες εχεις αν δεν βρεις καποια συγκεκριμενη απαντηση εδω τοτε παρτους ενα τηλ γιατι μπορει απο σχολη σε σχολη να διαφερουν οι καταστασεις. Μην πολυαγχωνεσαι με αυτα ευκολα σε απαντανε απο την γραμματεια.

νομίζω δεν είναι καλή ιδέα τα τηλ...καλύτερη τηλ ενω υπάρχει μια σχετική ενημέρωση προκαταβολικά, για να μην τους σπάμε τα νευρα.

αν τρώνε 15 λεπτά για το κάθε τήλ, θα έπρεπε να υπήρχε και τηλεφωνικό τμήμα εξυπηρέτησης πελατών-φοιτητών σε κάθε σχολή :cool2:
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
αχου ..μαρεσει που σε αρεσουν τα ανεκδοτα
ακου ευκολα σε απαντανε στην γραμματεια
Χαχα και γω ετσι πιστευα οτι δεν θα βγαλω ακρη αλλα για καποιο λογο η τυπισσα με εξυπηρετησε φουλ 😂🤣
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ομίζω δεν είναι καλή ιδέα τα τηλ...καλύτερη τηλ ενω υπάρχει μια σχετική ενημέρωση προκαταβολικά, για να μην τους σπάμε τα νευρα.

αν τρώνε 15 λεπτά για το κάθε τήλ, θα έπρεπε να υπήρχε και τηλεφωνικό τμήμα εξυπηρέτησης πελατών-φοιτητών σε κάθε σχολή
Καλα ναι φυσικα εγω ηξερα τι θα τους πω και ηταν κατι στοχευμενο που απλως δεν εβγαζα ακρη απο αλλου.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Εσυ με την αναστολη δεν εχει τιποτα.

Μα δεν το ετοιμάζω για αναστολή ακόμα δεν γράφτηκα, απλά πρέπει να
ξέρω τι και πώς για ότι μπορεί να χρειαστεί.

προς το παρόν διαβάζω πληροφορίες πάνω σε οτι έχει να κάνει με διαμονή+φαγητό, αποστάσεις, κόστος μετακινήσεις, ΚΤΕΛ, λεωφορεία, τρένα.

Νομίζω αυτά κάνουν όλοι αυτή την στιγμή, όπως επίσης ορισμένοι γονείς
θα έχουν ήδη βουτήξει τα καμάρια τους και θα έχουν φύγει για αναζητήσεις
εκεί που πέρασαν.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Μα δεν το ετοιμάζω για αναστολή ακόμα δεν γράφτηκα, απλά πρέπει να
ξέρω τι και πώς για ότι μπορεί να χρειαστεί.

προς το παρόν διαβάζω πληροφορίες πάνω σε οτι έχει να κάνει με διαμονή+φαγητό, αποστάσεις, κόστος μετακινήσεις, ΚΤΕΛ, λεωφορεία, τρένα.

Νομίζω αυτά κάνουν όλοι αυτή την στιγμή, όπως επίσης ορισμένοι γονείς
θα έχουν ήδη βουτήξει τα καμάρια τους και θα έχουν φύγει για αναζητήσεις
εκεί που πέρασαν.
ναι ..ναι ..αυτο κανουν οι δύσμοιροι με 600 € τα ενοικα
αθηνα θεσσαλονικη κρητη , ευτυχης αυτοι της κοζανης και καρδιτσας
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
ναι ..ναι ..αυτο κανουν οι δύσμοιροι με 600 € τα ενοικα
αθηνα θεσσαλονικη κρητη , ευτυχης αυτοι της κοζανης και καρδιτσας
Με αυτο που λες με στεναχωρεις λιγο 🥲περασα κοζανη και ξες θελω θεσσαλονικη. Ευχομαι οταν παω να νοικιασω(λογικα κατα νοεμβριο μετα τις μεταγραφες) να εχει κατι και οχι με 600€ παντως γνωστοι μου νοικιαζουν με 350,380 κλπ. Αν δεν βρω κατι απο 400 θα στεναχωρηθω οντως
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Με αυτο που λες με στεναχωρεις λιγο 🥲περασα κοζανη και ξες θελω θεσσαλονικη. Ευχομαι οταν παω να νοικιασω(λογικα κατα νοεμβριο μετα τις μεταγραφες) να εχει κατι και οχι με 600€ παντως γνωστοι μου νοικιαζουν με 350,380 κλπ. Αν δεν βρω κατι απο 400 θα στεναχωρηθω οντως

έχει ένα δίκιο...νομίζω στις τιμές ρίχνουν αλύπητα πχ Πάτρα που
δεν πέφτει καρφίτσα με τόσο κόσμο.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
έχει ένα δίκιο...νομίζω στις τιμές ρίχνουν αλύπητα πχ Πάτρα που
δεν πέφτει καρφίτσα με τόσο κόσμο.
Απλως γενικοτερα νμζω τα 600 ειναι υπερβολικα για θεσσαλονικη τουλάχιστον(αθηνα ναι ειναι λιγο πιο φουσκωμενα). Παντως το σιγουρο ειναι οτι υπαρχουν και απο 350-400 γιατι ολους οσους ξερω με τοσα νοικιαζουν.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Απλως γενικοτερα νμζω τα 600 ειναι υπερβολικα για θεσσαλονικη τουλάχιστον(αθηνα ναι ειναι λιγο πιο φουσκωμενα). Παντως το σιγουρο ειναι οτι υπαρχουν και απο 350-400 γιατι ολους οσους ξερω με τοσα νοικιαζουν.

οι φοιτητές θέλουν φοιτητικό σπίτι, δεν θέλουν 3αρι.. αλλά ναι, αν
δεν βρίσκονται φοιτητικά ελεύθερα και σε καλή τιμή, τότε νοικιάζουν ότι
βρουν και μπορεί να καλύψει η τσέπη.
 

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Απλως γενικοτερα νμζω τα 600 ειναι υπερβολικα για θεσσαλονικη τουλάχιστον(αθηνα ναι ειναι λιγο πιο φουσκωμενα). Παντως το σιγουρο ειναι οτι υπαρχουν και απο 350-400 γιατι ολους οσους ξερω με τοσα νοικιαζουν.
νταξει ίσως υπερέβαλλε λίγο ο γιαννης αλλά δεν πέφτει και εξω. Η αλήθεια είναι ότι βαράνε εδώ. Για σπίτι κοντά στην σχολή υπολόγιζε σε τουλάχιστον 400 ευρώ νοικι για μια τρύπα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Απλως γενικοτερα νμζω τα 600 ειναι υπερβολικα για θεσσαλονικη τουλάχιστον(αθηνα ναι ειναι λιγο πιο φουσκωμενα). Παντως το σιγουρο ειναι οτι υπαρχουν και απο 350-400 γιατι ολους οσους ξερω με τοσα νοικιαζουν.
Μακαρι να ειχα ενα μαγικο ραβδι και να πηγαινα ολα τα παιδακια σπιτι.
Εγω δεν ξερω απο τιμες ακινητων και γιατι να ξερω αλωστε.
Εγω ΤV δεν βλεπω, εκτος απο μελισσες
Πηγα ποιπον χτες στην κουζινα να παρω νερο ..η γιαγια φανατικη του Σκαι ...ειχε λοιπον ενα τυπακο γνωστη μεσιτη και μιλουσε για τιμες φοιτητικων σπιτιων αθηνα θεσσαλονικη και αλλου.
Κοιτα μιλαμε για Σκαι ε ?... γραφτο.
Ελεγε λοιπον οτι τα 35 τετραγωνικα απο 350 εως 500 και μονο επιπλωμενα λογω προτερης προυπηρεσιας στην airBnB.
Καλα δεν σου λεω 500 βαλε 450 ...ε βαλε και ρευμα νερο κοινοχρηστα ιντερνετ παμε 600 αισιως.

Δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα πρεπει να πουλησεις κατι απο τα χωραφια με τα ροδακινα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

οι φοιτητές θέλουν φοιτητικό σπίτι, δεν θέλουν 3αρι.. αλλά ναι, αν
δεν βρίσκονται φοιτητικά ελεύθερα και σε καλή τιμή, τότε νοικιάζουν ότι
βρουν και μπορεί να καλύψει η τσέπη.
μπορει το 3αρι να ειναι και φτηνοτερο
οπως λεμε
mercedes suv 7000 €
yiaris ( = καρεγκλα με ροδες) 9000€
 
Τελευταία επεξεργασία:

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
μπορει το 3αρι να ειναι και φτηνοτερο
οπως λεμε
mercedes suv 7000 €
yiaris ( = καρεγκλα με ροδες) 9000€

εε..ναι δεν θα πω όχι και αυτό παίζει.. ότι δεν έχει ζήτηση, κάνει εκπτώσεις.

η μερσέντα αν είναι 2λιτρη και ο κόσμος δεν μπορεί να πληρώνει
φόρο πολυτέλειας, τότε ή πέφτει η τιμή της ή μένει στο ράφι.

την σύγκριση με το yaris πως να την σχολιάσω.. ατυχές παράδειγμα?
μάλλον δεν είχες πρόχειρο στο μυαλό κάποιο άλλο.

οχι δεν εχω yaris, θα μπορούσα όμως.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top