Απορίες για τη σχολή Λογοθεραπείας Πάτρας

SKG

Νεοφερμένος

Η SKG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Λογοθεραπείας Πατρών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καλημέρα,

πέρασα λογοθεραπεία Πάτρας αλλα δε θα πάω.Σκοπεύω να κυνηγήσω το ονειρό μου οποτε και θα ξαναδώσω Πανελληνιες.
Εχω ομως κάποιες αποριες επειδή θα κάνω κανονικά εγγραφη.Καπου είχα διαβάσει οτι για να ισχυει η εγγραφη πρεπει να επιλέξω μαθήματα.Αυτό γίνεται διαδικτυακά ή πρεπει να πάω στη σχολή;Επίσης είδα ότι για το πάσο κάνεις τις διαδικασίες ηλεκτρονικά αλλα η παραλαβη γινεται στη σχολή ή υπάρχει περιπτωση να μου το στείλουν;
Και το κυριότερο...αν εγω τελικά επιλέξω να πάω ή του χρόνου ή το 2ο εξάμηνο πάω και λέω γειά σας ηρθα;Με ποιο τρόπο γίνεται αυτο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σε μια τελείως ανίδεη!!!
 

Nikoleta_Giann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoleta_Giann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Η εγγραφή θα γίνει χωρίς να επιλέξεις κάποιο μάθημα !Όταν πάρεις κωδικούς τότε μπορείς να μπεις στο αντίστοιχο my studies και να δηλώσεις τα μαθήματα που θες αν θες να εξεταστείς τον Γενάρη και τον Σεπτέμβρη δεν είναι όμως απαραίτητο!επίσης όταν πάρεις πάσο κάνεις αίτηση ηλεκτρονικά και σε βάζει να διαλέξεις εσύ ένα κατάστημα Vodafone που θες ώστε να το καταλάβεις...δεν το παίρνεις από την σχολή για αυτό και όλοι οι φοιτητές έχουν πάσο χωρίς να έχουν πατήσει στη σχολή ποτέ!το 2ο εξάμηνο μπορείς να πας κανονικά χωρίς να είναι απαραίτητο να έχεις πάει από το 1ο εξάμηνο ούτε και να έχεις περάσει μαθήματα..γενικά στο πανεπιστήμιο μπορείς να κάνεις ότι θες δεν σε κυνηγάει κανεις
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Θα κάνεις την εγγραφή σου ηλεκτρονικα, δήλωση μαθημάτων στο πρώτο εξάμηνο συνήθως γίνεται αυτόματα από την σχολή,αν όχι θα παρακολουθείς τις ανακοινώσεις από το σάιτ της σχολής
Τό πάσο μπορούν να σού το στείλουν ή να συνεννοηθείς από πού θα το πάρεις
Βιβλία μπορείς να πάρεις κανονικά
Δεν λες σε κάποιον ήρθα, απλά μετακομίζεις και ξεκινάς τις παρακολουθήσεις
Αν είσαι σίγουρη ότι δεν θά την ακολουθήσεις την σχολή, μπορείς ούτε βιβλία να πάρεις
Αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις, πάρτα καλού κακού
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
progress upatras για οσους ειναι στο πανεπιστημιο πατρων , το λεω για να μην μπερδευτει η κοπελα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

γίνεται αυτόματα από την σχολή
*Γελαει ιν πατρα*
 

SKG

Νεοφερμένος

Η SKG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Λογοθεραπείας Πατρών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
το 2ο εξάμηνο μπορείς να πας κανονικά χωρίς να είναι απαραίτητο να έχεις πάει από το 1ο εξάμηνο ούτε και να έχεις περάσει μαθήματα..γενικά στο πανεπιστήμιο μπορείς να κάνεις ότι θες δεν σε κυνηγάει κανεις
Δηλαδή αν εγω αποφασίσω να πάω του χρόνου βρίσκω το προγραμμα και παω απλα και παρακολουθω το α' εξάμηνο;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν λες σε κάποιον ήρθα, απλά μετακομίζεις και ξεκινάς τις παρακολουθήσεις
Αν είσαι σίγουρη ότι δεν θά την ακολουθήσεις την σχολή, μπορείς ούτε βιβλία να πάρεις
Αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις, πάρτα καλού κακού
Και πως θα ξέρω ποτε παίρνουν βιβλία αφου δε θα είμαι στη πολη;;Το ξέρω ότι είναι χαζες οι ερωτήσεις αλλα δεν εχω ιδεα απο σχολές..
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
πάω του χρόνου βρίσκω το προγραμμα και παω απλα και παρακολουθω το α' εξάμηνο;
Αμα θες να αρχισεις εντελως απο την αρχη ναι. Εχεις δικαιωμα να παρακολουθησεις και γ εξαμηνο αλλα καλυτερα απο την αρχη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ποτε παίρνουν βιβλία αφου δε θα είμαι στη πολη
Σαιτ σχολης(ωστοσο αν δεν καιγεσαι τοσο , απλα δεν τα δηλωνεις και δεν τα παραλαμβανεις για φετος , στο 2ο θεωρητικα ετος μπορεις να δηλωσεις νομιζω τα βιβλια του α εξαμηνου αφου δεν τα εχεις παραλαβει)
 

SKG

Νεοφερμένος

Η SKG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Λογοθεραπείας Πατρών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Για πες...να υποθεσω οτι δε γίνεται αυτοματα στη Πάτρα;
Οχιι , μπαινεις στο progress (το τμημα λογοθεραπειας εχει ενταχθει στο Πα.Πα αν δεν κανω λαθος) και τα δηλωνεις χειροκινητα οταν ανοιξει η περιοδος για δηλωση μαθηματων , ειναι πολυ ευκολο απλα πρεπει να παρακολουθεις τις ανακοινωσεις
 

SKG

Νεοφερμένος

Η SKG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Λογοθεραπείας Πατρών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Οχιι , μπαινεις στο progress (το τμημα λογοθεραπειας εχει ενταχθει στο Πα.Πα αν δεν κανω λαθος) και τα δηλωνεις χειροκινητα οταν ανοιξει η περιοδος για δηλωση μαθηματων , ειναι πολυ ευκολο απλα πρεπει να παρακολουθεις τις ανακοινωσεις
Τελεια!!Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοηθειά σου!
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Τελεια!!Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοηθειά σου!
Αν εχεις καποιο αλλο θεμα , στειλε μου προσωπικο. Δεν ειμαι σε αυτη την σχολη , ειμαι σε πολυτεχνικη αλλα πανω κατω τα ιδια ειναι οσον αφορα την διαδικασια αρα μπορω να σε βοηθησω!!
 

SKG

Νεοφερμένος

Η SKG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Λογοθεραπείας Πατρών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,197 μηνύματα.
αν εγω τελικά επιλέξω να πάω ή του χρόνου ή το 2ο εξάμηνο πάω και λέω γειά σας ηρθα;Με ποιο τρόπο γίνεται αυτο;
Πάρτυ για welcome ή να συστηθείς δεν έχει :bleh: . Δεν θα γνωρίζεις κανέναν και θα έχουν κάνει σχεδόν όλοι πηγαδάκια αλλά ναι, πας χύμα. Απλά δηλώνεις μαθήματα ηλεκτρονικά, πηγαίνεις στις διαλέξεις, και στο τέλος του εξαμήνου, έπειτα απο σχετικές ανακοινώσεις, πας και τα δίνεις.

Εκεί μπορεί να δεις και κάτι τύπους που δεν έχεις ξαναδεί ποτέ σου όλο το εξάμηνο, οι οποίοι έρχονται απο όλη την Ελλάδα για την εξέταση. Σαν τους τρεις μάγους όταν πήγαιναν τα δώρα στον baby Jesus μια κατάσταση. Και θα αναρωτιέσαι απο που ξεφύτρωσαν όλοι αυτοί ξαφνικά. Αυτοί όντως λένε γεια σας ήρθα :hehe: .
 

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Εκεί μπορεί να δεις και κάτι τύπους που δεν έχεις ξαναδεί ποτέ σου όλο το εξάμηνο, οι οποίοι έρχονται απο όλη την Ελλάδα για την εξέταση. Σαν τους τρεις μάγους όταν πήγαιναν τα δώρα στον baby Jesus μια κατάσταση. Και θα αναρωτιέσαι απο που ξεφύτρωσαν όλοι αυτοί ξαφνικά. Αυτοί όντως λένε γεια σας ήρθα :hehe: .
πόσο ισχύει. μακάρι να μου το έλεγε κάποιος αυτό από την αρχή...είδα τόσες άγνωστες φάτσες που νόμιζα ότι ήμουν σε λάθος αίθουσα εξέτασης και πήγα να φύγω
λέω ποιοι είναι όλοι αυτοί; ούτε καν χωρουσαμε
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,197 μηνύματα.
πόσο ισχύει. μακάρι να μου το έλεγε κάποιος αυτό από την αρχή...είδα τόσες άγνωστες φάτσες που νόμιζα ότι ήμουν σε λάθος αίθουσα εξέτασης και πήγα να φύγω
λέω ποιοι είναι όλοι αυτοί; ούτε καν χωρουσαμε
Εικάζω οτι είναι αιώνιοι ή άτομα που έχουν σχεδόν ολοκληρώσει σπουδές αλλά τους έχουν μείνει λίγα μαθήματα για πτυχίο. Οπότε σκάνε μύτη τελευταία στιγμή να τα δώσουν. Το φαινόμενο είναι έντονο κυρίως σε μαθήματα που έχουν την φήμη του παλουκιού.

Αλλά έχει πλάκα διότι βλέπεις μερικούς απο αυτούς να έχουν κάνει σκονάκια τα οποία σε μέγεθος είναι σαν σκατούλα πουλιού και έχουν συμπυκνώσει εκεί περίπου όλες τις διαφάνειες του μαθήματος. Όταν το είδα πρώτη φορά λέω αυτοί θα ανοίξουν μαύρη τρύπα μλκ :hehe: .
 

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Αλλά έχει πλάκα διότι βλέπεις μερικούς απο αυτούς να έχουν κάνει σκονάκια τα οποία σε μέγεθος είναι σαν σκατούλα πουλιού και έχουν συμπυκνώσει εκεί περίπου όλες τις διαφάνειες του μαθήματος. Όταν το είδα πρώτη φορά λέω αυτοί θα ανοίξουν μαύρη τρύπα μλκ :hehe: .
καλέ ξέρεις πόση προσπάθεια θέλει κι αυτό; δεν μπορείς να πεις, τέτοια προσήλωση για να τα συμπυκνωσουν όλα... όσο χρόνο αφιέρωσαν για το σκονακι, αν το διάβαζαν θα τα είχαν μάθει
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,197 μηνύματα.
καλέ ξέρεις πόση προσπάθεια θέλει κι αυτό; δεν μπορείς να πεις, τέτοια προσήλωση για να τα συμπυκνωσουν όλα... όσο χρόνο αφιέρωσαν για το σκονακι, αν το διάβαζαν θα τα είχαν μάθει
I mean kudos για την προσπάθεια ειλικρινά. Αλλά πάνε και βάζουν μέσα και κάτι άσχετα που δεν υπάρχει μια στο δισεκατομμύρια να ζητηθούν ή να μην δίνονται ως δεδομένα. Δεν ξέρουν να αξιοποιούν σωστά και τον χώρο του σκονακίου :bleh: .
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Δηλαδή αν εγω αποφασίσω να πάω του χρόνου βρίσκω το προγραμμα και παω απλα και παρακολουθω το α' εξάμηνο;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Και πως θα ξέρω ποτε παίρνουν βιβλία αφου δε θα είμαι στη πολη;;Το ξέρω ότι είναι χαζες οι ερωτήσεις αλλα δεν εχω ιδεα απο σχολές..
Βγαίνει ανακοίνωση για το Εράσμο,την διαδικασία της απόκτησης βιβλίων, ηλεκτρονικά γίνονται όλα
Μπορείς να ζητήσεις να σού τα στείλουν στο βιβλιοπωλείο αντικαταβολή
Όταν κάνεις εγγραφή παίρνεις όνομα χρήστη και κωδικό πρόσβασης για τις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του Πανεπιστημίου
 

Evelynne

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Παιδιά, έχω και εγώ μια απορία και θα ήθελα να με βοηθήσετε αν μπορείτε. Πέρασα νομική δπθ ωστόσο, σύμφωνα και με τον ειδήμονα Γιάννη, θα μπορέσω να πάρω μετεγγραφή για νομική Θεσσαλονίκης και σκοπεύω να ξεκινήσω να παρακολουθώ εκεί μαθήματα από Οκτώβρη. Θα μπορέσω να συμμετάσχω στην εξεταστική του Φεβρουαρίου κανονικά;
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Evelynne

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
πολυ πιθανο οχι . επειδη αργει να γινει η εγγραφη στη νεα σχολη με αποτελεσμα να χανεις εξαμηνο
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αν και μου φαίνεται περίεργο αυτό το σύστημα, όποιον έχω ρωτήσει μου έχει πει να αρχίσω να παρακολουθώ στη Θεσσαλονίκη αλλά αφού θεωρητικά θα έχω χάσει το εξάμηνο και δε θα συμμετάσχω στην εξεταστική δεν μπορώ να καταλάβω τη χρησιμότητά του. Είμαι λίγο στα χαμένα, δεν ξέρω τι με συμφέρει περισσότερο να κάνω
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top