Απορίες για τη σχολή Λογοθεραπείας Πάτρας

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
ναι.. κάθε χρόνο όμως με την νέα βάση της σχολής, σωστά?
οχι την νεα βαση , εσυ εχεις την βαση που μπηκες, οποτε μπηκες και πατε πακετο
καθε οκτβωρη μπορεις να κανεις αιτηση μεχρι να συμπληρωνεις v+2.
Μονο μια φορα δικαιουσαι μετεγγραφη
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
οχι την νεα βαση , εσυ εχεις την βαση που μπηκες, οποτε μπηκες και πατε πακετο
καθε οκτβωρη μπορεις να κανεις αιτηση μεχρι να συμπληρωνεις v+2.
Μονο μια φορα δικαιουσαι μετεγγραφη

οπότε για εμένα κλειδώνει για ν+2 χρόνια τα μόρια που συγκέντρωσα + 2750 με την βάση
της σχολής (όποια και αν ήταν αυτή, την χρονιά που πέρασα) ?

σορρυ που ζητάω και διευκρίνηση..
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
οπότε για εμένα κλειδώνει για ν+2 χρόνια τα μόρια που συγκέντρωσα + 2750 με την βάση
της σχολής (όποια και αν ήταν αυτή, την χρονιά που πέρασα) ?

σορρυ που ζητάω και διευκρίνηση..
ναι ετσι ακριβως
και συνεχιζω το παραδειγμα λεγοντας αν πχ περασες φετο και τα μορια σου +2750 δεν ισοφαρισουν τουλαχιτον την φετινη βαση της σχολης στοχος, δεν θα δικαιουσε μετεγγραφη για παντα
Εκτος βεβαια και αλλαξει το 2750 και γινει πχ 3750 ή καταργηθει.
Αφηνω ενα μικρο παραθυρο αμφιβολιας για το αν αλλαξουν οι συντελεστες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ch.papadopoulou

Νεοφερμένος

Η ch.papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Επειδη είμαι καινούργια και δεν ξέρω πως να ανοίξω ένα νέο θέμα θα το ρωτήσω εδώ. Τελείωσα πέρσι το λύκειο και φέτος θέλω να κάνω την εγγραφή μου σε ένα ιδιωτικό ΙΕΚ. Το θέμα μου ειναι το απολυτήριο μου το έχασα και το ψάχνω εδω και 2 μέρες σε ολόκληρο το σπίτι χωρίς αποτέλεσμα φυσικά. Γνωρίζετε αν το λύκειο μου μπορεί να μου εκτυπώσει ξανά το απολυτήριο μου ;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Επειδη είμαι καινούργια και δεν ξέρω πως να ανοίξω ένα νέο θέμα θα το ρωτήσω εδώ. Τελείωσα πέρσι το λύκειο και φέτος θέλω να κάνω την εγγραφή μου σε ένα ιδιωτικό ΙΕΚ. Το θέμα μου ειναι το απολυτήριο μου το έχασα και το ψάχνω εδω και 2 μέρες σε ολόκληρο το σπίτι χωρίς αποτέλεσμα φυσικά. Γνωρίζετε αν το λύκειο μου μπορεί να μου εκτυπώσει ξανά το απολυτήριο μου ;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Οχι το λυκειο δεν μπορει να ξανατυπωσει απολυτηριο δεν επιτρεπεται
μπορει ομως να δωσει μια βεβαιωση απολυσης, κατι σαν αντιγραφο απολυτηριου ή οποια θα πρεπει να γινει δεκτη απο το ιεκ
Σημειωση : ο απολυτηριο ειναι μονο για σενα απαγορευεται να το δωσεις πουθενα ή να στο ζητησουν
αυτο που μπορεις ειναι να δινεις φωτοαντιγραφα αυτου.
 

ch.papadopoulou

Νεοφερμένος

Η ch.papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Οχι το λυκειο δεν μπορει να ξανατυπωσει απολυτηριο δεν επιτρεπεται
μπορει ομως να δωσει μια βεβαιωση απολυσης, κατι σαν αντιγραφο απολυτηριου ή οποια θα πρεπει να γινει δεκτη απο το ιεκ
Σημειωση : ο απολυτηριο ειναι μονο για σενα απαγορευεται να το δωσεις πουθενα ή να στο ζητησουν
αυτο που μπορεις ειναι να δινεις φωτοαντιγραφα αυτου.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και για την προειδοποίηση! Έχω μια ακόμη απορία. Σε αυτή η βεβαίωση απόλυσης , θα καταγράφονται αναλυτικά οι βαθμολογίες του κάθε μαθήματος ή όχι ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και για την προειδοποίηση! Έχω μια ακόμη απορία. Σε αυτή η βεβαίωση απόλυσης , θα καταγράφονται αναλυτικά οι βαθμολογίες του κάθε μαθήματος ή όχι ;
ε ναι ....ουσιαστικα θα ειναι ενα επικυρωμένο αντιγραφιο του απολυτήριου. τεμπελικα πραματα
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
ναι ετσι ακριβως
και συνεχιζω το παραδειγμα λεγοντας αν πχ περασες φετο και τα μορια σου +2750 δεν ισοφαρισουν τουλαχιτον την φετινη βαση της σχολης στοχος, δεν θα δικαιουσε μετεγγραφη για παντα
Εκτος βεβαια και αλλαξει το 2750 και γινει πχ 3750 ή καταργηθει.
Αφηνω ενα μικρο παραθυρο αμφιβολιας για το αν αλλαξουν οι συντελεστες.
Δηλαδή οι του 10% κοιτάνε τις βάσεις της χρονιάς τους για τον κόφτη;
Ε τότε λιγοστεύουν πολύ αυτοί που θα πάρουν μεταγραφή γιατί αν δεν το έπιαναν πέρσι φέτος γιατί να το κάνουν
Ευτυχώς που ο αδελφός μου αποφάσισε να παραμείνει στην σχολή του,θα είχαμε μπερδέματα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ε ναι ....ουσιαστικα θα ειναι ενα επικυρωμένο αντιγραφιο του απολυτήριου. τεμπελικα πραματα
Καλέ μου Γιάννη πότε έφτασες στο δημοτικό σχολείο χα χα χα χα
 

ch.papadopoulou

Νεοφερμένος

Η ch.papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Δηλαδή οι του 10% κοιτάνε τις βάσεις της χρονιάς τους για τον κόφτη;
Ε τότε λιγοστεύουν πολύ αυτοί που θα πάρουν μεταγραφή γιατί αν δεν το έπιαναν πέρσι φέτος γιατί να το κάνουν
Ευτυχώς που ο αδελφός μου αποφάσισε να παραμείνει στην σχολή του,θα είχαμε μπερδέματα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Καλέ μου Γιάννη πότε έφτασες στο δημοτικό σχολείο χα χα χα χα
α πανε το κομπιουτεριλικια ....κριμα.
κοιτα καθε φορα που κανεις 10% τα μορια σου σαφως δεν αλλαζουν αλλα η βαση της σχολης αλλαζει και ισως πεφτει , οποτε εχεις κερδος.
κανω φετο 6% για Α σχολη και η βαση της σχολης στοχος 6% ανεβαινει ,,, την πατησαμε με τον κοφτη
κανω του χρονου 4% για Γ σχολη και η βαση της σχολης στοχος 4 % πεφτει ..α τον πιασαμε τον παλιοκοφτη

ε κοιτα αν κανεις την προσθεση κατα ζηκο βγαινει η ηλικια μου.

 

VFD59

Νεοφερμένος

Ο VFD59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Πραγματικα δεν ξερω πως καποιος μπορει να διαβαζει και για δευτερη φορα Πανελλαδικες και για την σχολη του και να βγαλει και τα δυο.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Πραγματικα δεν ξερω πως καποιος μπορει να διαβαζει και για δευτερη φορα Πανελλαδικες και για την σχολη του και να βγαλει και τα δυο.
νομιζω δεν ειναι ευκολο ..καθολου ευκολο εως αδυνατο.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
α πανε το κομπιουτεριλικια ....κριμα.
κοιτα καθε φορα που κανεις 10% τα μορια σου σαφως δεν αλλαζουν αλλα η βαση της σχολης αλλαζει και ισως πεφτει , οποτε εχεις κερδος.
κανω φετο 6% για Α σχολη και η βαση της σχολης στοχος 6% ανεβαινει ,,, την πατησαμε με τον κοφτη
κανω του χρονου 4% για Γ σχολη και η βαση της σχολης στοχος 4 % πεφτει ..α τον πιασαμε τον παλιοκοφτη

ε κοιτα αν κανεις την προσθεση κατα ζηκο βγαινει η ηλικια μου.

Μα δεν πιάνει και τόν κόφτη, ανέβηκε ή βάση 6% 800 μόρια από πέρσι στην 90% του 21!!!
Εφαρμοσμένη πληροφορική ΠΑΜΑΚ επιστήμη υπολογιστών, πρωτοφανές, πάντα ήταν χαμηλότερη
Ευτυχώς την απόφαση την πήρε πρίν βγουν τά αποτελέσματα
Είναι συνειδητή!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.

Elenakii

Νεοφερμένος

Η Elenakii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Αν έχετε σίγουρα την μετεγγραφή δεν θά πάει καθόλου
Ο αδερφός μου πέρσι, έκανε ηλεκτρονικά την εγγραφή στην Ξάνθη, βιβλία δεν πήρε από εκεί
Παρακολουθούσε εδώ, στα εργαστήρια τούς άφησαν να πάνε, όταν βγήκε ή μετεγγραφή γράφτηκε ΑΠΘ, διαγράφηκε από Ξάνθη, πήρε εδώ βιβλία
Καλές σπουδές, εμάς ήταν με αδέρφια η μετεγγραφή και ήταν σίγουρη
Σίγουρη 100% δεν ξέρω αν είναι αλλά λογικά θα έχουμε 7 μόρια αν όλα πάνε καλά. Τα βιβλία όμως μέχρι να γίνει μετεγραφη δεν πρέπει να τα έχει;ποτε ακριβώς θα τελιωσει όλη η διαδικασία μήπως γνωρίζεις
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Σίγουρη 100% δεν ξέρω αν είναι αλλά λογικά θα έχουμε 7 μόρια αν όλα πάνε καλά. Τα βιβλία όμως μέχρι να γίνει μετεγραφη δεν πρέπει να τα έχει;ποτε ακριβώς θα τελιωσει όλη η διαδικασία μήπως γνωρίζεις
Πρίν τα Χριστούγεννα, μόνο μια χρονιά έχασαν το εξάμηνο οι μετεγγραφομενοι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πρίν τα Χριστούγεννα, μόνο μια χρονιά έχασαν το εξάμηνο οι μετεγγραφομενοι
Βιβλία μόλις ολοκληρωθεί η μετεγγραφή
 

Evelynne

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιος τρόπος μέχρι να ολοκληρωθεί η μετεγγραφή στο νέο τμήμα να δανειζόμαστε τα βιβλία;
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
τι ισχύει για τα βιβλία? ποια είναι η διαδικασία? δλδ πως ακριβώς τα παραλαμβάνει ένας
πρωτοετής?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top