Γενικό -  Απορίες για την Α' Λυκείου

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
γιατι ποτε ειχαν για να εχουν τωρα; :hehe: (excl. some ov dem)

Μπέζικλυ,το βλέπω εγώ το σκηνικό θα πηγαίνουν οι μανάδες μερικών να ρωτάνε κατά Δεκέμβρη πουθενά και οι καθηγητές δε θα΄χουν στον ήλιο μοίρα.
Εγώ θέλω απαλλαγή Θρησκευτικά.:cry_x:
Κάπου έπρεπε να κλαφτώ.:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Μπέζικλυ,το βλέπω εγώ το σκηνικό θα πηγαίνουν οι μανάδες μερικών να ρωτάνε κατά Δεκέμβρη πουθενά και οι καθηγητές δε θα΄χουν στον ήλιο μοίρα.
Εγώ θέλω απαλλαγή Θρησκευτικά.:cry_x:
Κάπου έπρεπε να κλαφτώ.:redface::P
επισης μαλακια. Φετος τα θρησκευτικα ειναι υπεροχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Έχει ένα δίκιο για τα θρησκευτικά:P

Στη Γ' Γυμνασίου είχα γράψει 7 και φέτος έγραψα 18.2:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αν είναι λες και κάνω Εκκλησιαστική Ιστορία να μου λείπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Αν είναι λες και κάνω Εκκλησιαστική Ιστορία να μου λείπει.

Καμια απολυτως σχεση...Ειδικα αν ο θρησκευτικος σας αποφασισει να σας κανει και το κεφαλαιο με το σατανισμο και τις αιρεσεις (πολλοι το αποφευγουν) και γενικα ο ανθρωπος ειναι λιγο ανοιχτομυαλος θα το λατρεψεις το μαθημα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Καμια απολυτως σχεση...Ειδικα αν ο θρησκευτικος σας αποφασισει να σας κανει και το κεφαλαιο με το σατανισμο και τις αιρεσεις (πολλοι το αποφευγουν) και γενικα ο ανθρωπος ειναι λιγο ανοιχτομυαλος θα το λατρεψεις το μαθημα :)
Ποιος θα κάνει φέτος δεν ξέρω. Ξέρω ότι περσινός ήταν ζώον και πέφτουλας.:P
Και υπάρχει και ένας καθηγητής Χημείας που νομίζει ότι κάνει μάθημα σε φοιτητές Χημείας.:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος00753684

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κούγκαρ της Ενωσης Ζωαδιων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Παρένθεση: Όσοι θα πάτε Α Λυκείου κάνατε καμία επανάληψή ;;(το θεωρείτε σημαντικό η όχι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakibo

Νεοφερμένος

Η marakibo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Παρένθεση: Όσοι θα πάτε Α Λυκείου κάνατε καμία επανάληψή ;;(το θεωρείτε σημαντικό η όχι)

Εγω δεν εχω κανει τιποτα ακομα :P Πηγα να ανοιξω το βιβλιο της φυσικης αλλα σκεφτηκα 'τι παω να κανω? :eek: ' κ το εκλεισα αμεσως :P Γενικα αν εξαιρεσουμε την πολυαγαπημενη(-.-) μου φυσικη δεν νομιζω οτι χρειαζομαι και πολλες επαναληψεις. Ισως μαθηματικα και αρχαια ενα refresh αλλα οχι ακομα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Παιδιά, δεν χρειάζεται να κάνετε κάποια ιδιαίτερη επανάληψη, μην αγχώνεστε :). Εγώ προσωπικά δεν είχα κάνει καμιά, και σιγά σιγά από την αρχή της χρονιάς άρχισα να καταφεύγω όπου έκρινα απαραίτητο. Γενικά μην αγχώνεστε πολύ, η Α' Λυκείου πιστεύω περισσότερο θα σας προσφέρει γνώσεις, παρά θα στηριχτεί τόσο στα παλαιότερα (εννοείται ότι είναι απαραίτητες και οι βάσεις από το Γυμνάσιο ;)).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Παρένθεση: Όσοι θα πάτε Α Λυκείου κάνατε καμία επανάληψή ;;(το θεωρείτε σημαντικό η όχι)
Εγώ δεν έκανα αν και σε μερικά μαθήματα θα το πληρώσω.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Για πείτε τίποτε σχετικά με σήμερα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MsBonita31

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Εγω επισης βρισκω καλυτερο το νεο συστημα και σαφως πιο δικαιο για οσους διαβαζουν ολα τα χρονια(γτ με το παλιο συστημα μια στραβη να γινει η ακομη και απο το αγχος αποτυγχανουν και οι αριστοι μαθητες). Επισης σιγα τα φροντηστηρια που θα χρειαστειτε..μονο σε κανα θετικο μαθημα που κι αυτο αν στρωθειτε δεν ειναι τιποτα τρομερο..1η λυκειου ειναι!! Μετα απτην 2α ετσι κ αλλιως και μεις του παλιου συστηματος φροντηστηρια κανουμε! Ασε που οι καθηγητες πιστευω θα σας βοηθανε και θα βαζουν πιο ευκολα βαθμους..οσο και να τους βριζουμε ανθρωποι ειναι κι αυτοι, παιδια εχουν..μπορουν να καταλαβουν!!

Και κατι μου λεει εμας του 97' θα μας πετσοκοψουν στις πανελληνιες απλα και μονο για να φανει το νεο συστημα καλυτερο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Και κατι μου λεει εμας του 97' θα μας πετσοκοψουν στις πανελληνιες απλα και μονο για να φανει το νεο συστημα καλυτερο;)
Για να φανεί καλύτερο το σύστημα, θα μας βάλουν εύκολα θέματα, ώστε να αυξηθεί ο αριθμός των αριστούχων. :)
Α, λάθος. Διάβασα «του '98». :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gdp299

Νεοφερμένος

Ο gdp299 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα, του χρόνου πάω πρώτη λυκείου. ’Ακουσα πως θα πρέπει να περάσουμε απο το γιατρό. Ισχύει; Τι παίζει ακριβώς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα, του χρόνου πάω πρώτη λυκείου. ’Ακουσα πως θα πρέπει να περάσουμε απο το γιατρό. Ισχύει; Τι παίζει ακριβώς;
Κάτι γενικές εξετάσεις μωρέ (όπως είχες κάνει στην Α' γυμνασίου για το γυμνάσιο και στην Α' και Δ' δημοτικού στο δημοτικό:hehe:).

Υποτίθεται ότι εγκρίνει ο γιατρός ότι μπορείς να συμμετάσχεις στο μάθημα της γυμναστικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gdp299

Νεοφερμένος

Ο gdp299 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δηλαδή; Δε θυμάμαι από δημοτικό και πρώτη γυμνασίου έκανα εξωτερικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα, του χρόνου πάω πρώτη λυκείου. ’Ακουσα πως θα πρέπει να περάσουμε απο το γιατρό. Ισχύει; Τι παίζει ακριβώς;
Το δελτίο υγείας προφανώς θα εννοείς.:P
Δεν είναι κάτι τρομερό. Πας στο γιατρό που σε παρακολουθεί και του ζητάς να σου το συμπληρώσει. Αν κρίνει αναγκαίο περνάς και από άλλες ειδικότητες (βλέπε οφθαλμίατρο,καρδιολόγο κτλ)
Απλώς φιλική συμβουλή,το Σεπτέμβρη να φροντίσεις να το έχεις συμπληρώσει γιατί είτε θα σας το δώσουν τώρα να το συμπληρώσετε και να το φέρετε φέτος στο τέλος της χρονιάς είτε θα το ζητήσει ο γυμναστής σας στο Λύκειο.
Πάντως κάθε χρόνο στην 1η γίνεται χαμός με αυτό το χαρτί.:/:
Όσο πιο γρήγορα,τόσο το καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Παιδια,τωρα παω 1η λυκειου...ξερετε τι σχολες θα υπαρχουν στις ανθρωπιστικες σπουδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Παιδια,τωρα παω 1η λυκειου...ξερετε τι σχολες θα υπαρχουν στις ανθρωπιστικες σπουδες?
Ό,τι υπάρχει το 1ο πεδίο.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
κοιτα ειπαν οτι θα βγαλουν τα παιδαγωγικα & τις κοινωνικο-πολιτικο κατι επιστημες.
μαλλον λενε οτι θα ειναι φιλοσοφικες & νομικες δηλαδη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top